Mapa Bioróżnorodności
Chrząszcze Polski
Podsumowanie
Rodziny
113
Rodzaje
1562
Gatunki
6076
Rekordy
553628
Publikacje
6303
››› Wejście do Bazy ‹‹‹

Zakres taksonomiczny krajowej fauny chrząszczy w podziale na rodziny

Po digitalizacji KFP wykonano aktualizację taksonomii do stanu zgodnego z "Catalogue of Palaearctic Coleoptera", podstawowego obecnie źródła nomenklatury chrząszczy Palearktyki.

Poszczególne grupy taksonomiczne pozostają pod opieką specjalistów, którzy dbają o aktualizacje taksonomii i listy gatunków fauny krajowej. Nazwom grup w poniższym zestawieniu towarzyszą odnośniki do nazwisk autorów wykazu gatunków (spis na dole strony).

    Autorzy wykazu gatunków:
  • ABy: Adam Byk adam_byk@sggw.pl
  • ALa: Andrzej Lasoń palodes@interia.pl
  • AMe: Andrzej Melke kusak@op.pl
  • DIw: Dariusz Iwan darek@miiz.waw.pl
  • DKu: Daniel Kubisz kubisz@muzeum.pan.krakow.pl
  • JBo: Jerzy Borowski ptinusik@poczta.onet.pl
  • LBo: Lech Borowiec lech.borowiec@uwr.edu.pl
  • LBu: Lech Buchholz ampedus@poczta.onet.pl
  • MKa: Marcin Kadej entomol@biol.uni.wroc.pl
  • MMa: Miłosz A. Mazur milosz@uni.opole.pl
  • MPr: Marek Przewoźny marekprzewozny@poczta.onet.pl
  • MWa: Marek Wanat marek.wanat@uwr.edu.pl
  • OAl: Oleg Aleksandrowicz oleg.aleksandrowicz@apsl.edu.pl
  • PCe: Piotr Ceryngier ceryngier@cbe-pan.pl
  • RKr: Roman Królik agrilus@poczta.onet.pl
  • RPl: Radosław Plewa r.plewa@ibles.waw.pl
  • RRu: Rafał Ruta scirtes@o2.pl
  • VTs: Vadim Tsinkevich tsinkevichva@mail.ru