Русские, остановите эту войну! Спасите Свободную Украину!
Russians, stop this war! Save Free Ukraine!
Lgocki H. 1908. Chrząszcze (Coleoptera) zebrane w okolicy Częstochowy w Królestwie Polskiem w latach 1899-1903. Spraw. Kom. Fizyogr., Kraków, 41, II, str. 18-151. – F.
Łącznie rodzajów: 763, gatunków: 2028
— zdjęcie
-
Aderidae Winkler, 1927
-
Aderus Stephens, 1829b
-
3903
nigrinus (Germar, 1842)
-
3904
oculatus (Paykull, 1798)
-
Alleculidae Mulsant, 1856
-
Allecula Fabricius, 1801
-
3999
morio (Fabricius, 1787)
-
Gonodera Mulsant, 1856
-
4006
luperus (Herbst, 1783)
-
Isomira Mulsant, 1856
-
4008
murina (Linnaeus, 1758)
-
Mycetochara Berthold, 1827
-
4010
axillaris (Paykull, 1799)
-
4013
linearis (Illiger, 1794)
-
Omophlus Dahl, 1823
-
4019
betulae (Herbst, 1783)
-
Pseudocistela Crotch, 1873b
-
4005
ceramboides (Linnaeus, 1761)
-
Anaspididae Mulsant, 1856c
-
Anaspis Geoffroy, 1762
-
3803
flava (Linnaeus, 1758)
-
3792
frontalis (Linnaeus, 1758)
-
3797
pulicaria Costa, 1854
-
3805
rufilabris (Gyllenhal, 1827)
-
3801
thoracica (Linnaeus, 1758)
-
Anobiidae Redtenbacher, 1845
-
Anobium Fabricius, 1775
-
3056
pertinax (Linnaeus, 1758)
-
3047
punctatum (De Geer, 1774)
-
3052
rufipes Fabricius, 1792
-
Caenocara Thomson, 1859
-
3078
bovistae (Hoffmann, 1803d)
-
Ernobius Thomson, 1859
-
3032
abietinus (Gyllenhal, 1808)
-
3037
longicornis (Sturm, 1837)
-
3038
mollis (Linnaeus, 1758)
-
3041
pini (Sturm, 1837)
-
Priobium Motschulsky, 1845
-
3057
carpini (Herbst, 1793)
-
Ptilinus Muller, 1764
-
3059
fuscus Fourcroy, 1785
-
3060
pectinicornis (Linnaeus, 1758)
-
Stegobium Motschulsky, 1860c
-
3044
paniceum (Linnaeus, 1758)
-
Xestobium Motschulsky, 1845
-
3029
rufovillosum (De Geer, 1774)
-
Xyletinus Latreille, 1809
-
3062
ater (Creutzer in Panzer, 1796b)
-
3065
pectinatus (Fabricius, 1792)
-
Anthicidae Latreille, 1825
-
Anthicus Paykull, 1798
-
3887
antherinus (Linnaeus, 1761)
-
3892
flavipes (Panzer, 1797)
-
3896
hispidus (Rossi, 1792)
-
3898
luteicornis Schmidt, 1842
-
3901
sellatus (Panzer, 1797)
-
Notoxus Muller, 1764
-
3883
monoceros (Linnaeus, 1761)
-
Anthribidae Billberg, 1820
-
Allandrus Leconte, 1876
-
4711
undulatus (Panzer, 1794b)
-
Anthribus Muller, 1764
-
4716
albinus (Linnaeus, 1758)
-
Brachytarsus Schönherr, 1823
-
4718
fasciatus (Forster, 1771)
-
4719
nebulosus (Forster, 1771)
-
Bruchela Dejean, 1821
-
4705
rufipes (Olivier, 1790b)
-
Dissoleucas Jordan, 1925
-
4715
niveirostris (Fabricius, 1798)
-
Opanthribus Schilsky, 1907
-
4717
tessellatus (Bohemann, 1829)
-
Rhaphitropis Reitter, 1916
-
4714
marchicus (Herbst, 1797)
-
Apionidae Schönherr, 1826
-
Apion Herbst, 1797
-
4878
aeneum (Fabricius, 1775)
-
4932
aethiops Herbst, 1797
-
4962
assimile Kirby, 1808
-
4958
astragali (Paykull, 1800)
-
4873
brevirostre Herbst, 1797
-
5976 (4911c)
buddebergi Bedel, 1887
-
4950
cerdo Gerstaecker, 1854
-
4901
confluens Kirby, 1808
-
4951
craccae (Linnaeus, 1767)
-
4868
curtirostre Germar, 1817b
-
4881
curvirostre Gyllenhal in Schönherr, 1833
-
4885
difficile Herbst, 1797
-
4912
dispar Germar, 1817b
-
4915
ebeninum Kirby, 1808
-
4895
elongatum Germar, 1817b
-
4946
ervi Kirby, 1808
-
4965
filirostre Kirby, 1808
-
4863
frumentarium (Linnaeus, 1758)
-
4909
gibbirostre Gyllenhal, 1813
-
4929
gyllenhalii Kirby, 1808
-
4864
haematodes Kirby, 1808
-
4913
hookeri Kirby, 1808
-
4914
laevigatum (Paykull, 1792)
-
4921
loti Kirby, 1808
-
4869
marchicum Herbst, 1797
-
4948
melancholicum Wencker, 1864
-
4890
minimum Herbst, 1797
-
4969
nigritarse Kirby, 1808
-
4910
onopordi Kirby, 1808
-
4940
pavidum Germar, 1817b
-
4935
pisi (Fabricius, 1801)
-
4930
platalea Germar, 1817b
-
4955
pomonae (Fabricius, 1798)
-
4919
pubescens Kirby, 1811
-
4879
radiolus (Marsham, 1802)
-
4866
rubiginosum Grill, 1893
-
4920
seniculus Kirby, 1808
-
4945
simile Kirby, 1811
-
4903
stolidum Germar, 1817b
-
4925
tenue Kirby, 1808
-
4972
trifolii (Linnaeus, 1768)
-
4893
urticarium (Herbst, 1784)
-
4973
varipes Germar, 1817b
-
4949
viciae (Paykull, 1800)
-
4900
vicinum Kirby, 1808
-
4872
violaceum Kirby, 1808
-
4943
vorax Herbst, 1797
-
Nanophyes Schönherr, 1838
-
4976
globulus (Germar, 1821)
-
4979
marmoratus (Goeze, 1777)
-
Attelabidae Billberg, 1820
-
Apoderus Olivier, 1807
-
4860
coryli (Linnaeus, 1758)
-
4861
erythropterus (Gmelin, 1790)
-
Attelabus Linnaeus, 1758
-
4859
nitens (Scopoli, 1763)
-
Byctiscus Thomson, 1859
-
4854
betulae (Linnaeus, 1758)
-
4855
populi (Linnaeus, 1758)
-
Caenorhinus Thomson, 1859
-
4843
aeneovirens (Marsham, 1802)
-
4845
germanicus (Herbst, 1797)
-
4846
interpunctatus (Stephens, 1831)
-
4847
pauxillus (Germar, 1824)
-
Deporaus Leach in Samouelle, 1819
-
4857
betulae (Linnaeus, 1758)
-
4858
mannerheimii (Hummel, 1823)
-
Pselaphorhynchites Schilsky, 1903
-
4837
nanus (Paykull, 1792)
-
Rhynchites Schneider, 1791
-
4851
caeruleus (De Geer, 1775)
-
Bruchidae Latreille, 1802
-
Bruchidius Schilsky, 1905
-
4224
ater (Marsham, 1802)
-
4226
cisti (Fabricius, 1775)
-
4228
marginalis (Fabricius, 1776)
-
4230
seminarius (Linnaeus, 1767)
-
4231
unicolor (Olivier, 1795b)
-
Bruchus Linnaeus, 1767
-
4214
atomarius (Linnaeus, 1761)
-
4219
luteicornis Illiger, 1794
-
4222
rufipes Herbst, 1783
-
Spermophagus Schönherr, 1833
-
4234
sericeus (Geoffroy in Fourcroy, 1785)
-
Buprestidae Leach, 1815
-
Agrilus Dahl, 1823
-
2710
angustulus (Illiger, 1803)
-
2719
derasofasciatus Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835
-
2722
integerrimus (Ratzeburg, 1837)
-
2727
pratensis (Ratzeburg, 1837)
-
2731
sulcicollis Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835
-
2733
viridis (Linnaeus, 1758)
-
Anthaxia Eschscholtz, 1829
-
2691
nigritula (Ratzeburg, 1837)
-
2695
quadripunctata (Linnaeus, 1758)
-
2698
sepulchralis (Fabricius, 1801)
-
Buprestis Linnaeus, 1758
-
2675
haemhorroidalis Herbst, 1780
-
2678
rustica Linnaeus, 1758
-
Chalcophora Solier, 1833
-
2661
mariana (Linnaeus, 1758)
-
Trachys Fabricius, 1801
-
2739
minuta (Linnaeus, 1758)
-
Byrrhidae Latreille, 1806
-
Byrrhus Linnaeus, 1767
-
2602
fasciatus (Forster, 1771)
-
2603
pilula (Linnaeus, 1758)
-
2604
pustulatus (Forster, 1771)
-
Curimopsis Ganglbauer, 1902
-
2613
paleata (Erichson, 1846)
-
2615
setosa (Waltl, 1838)
-
Cytilus Erichson, 1846
-
2600
sericeus (Forster, 1771)
-
Lamprobyrrhulus Ganglbauer, 1902b
-
2597
nitidus (Schaller, 1783)
-
Morychus Erichson, 1846
-
2596
aeneus (Fabricius, 1775)
-
Porcinolus Mulsant et Rey, 1869
-
2607
murinus (Fabricius, 1794)
-
Simplocaria Stephens, 1829b
-
2595
semistriata (Fabricius, 1794)
-
Syncalypta Stephens, 1830
-
2611
spinosa (Rossi, 1794)
-
Byturidae Thomson, 1859
-
Byturus Latreille, 1796
-
3509
aestivus (Linnaeus, 1758)
-
3510
tomentosus (Fabricius, 1775)
-
Cantharidae Thomson, 1864
-
Cantharis Linnaeus, 1758
-
2909
figurata Mannerheim, 1843c
-
2910
fulvicollis Fabricius, 1792
-
2911
fusca Linnaeus, 1758
-
2912
lateralis Linnaeus, 1758
-
2917
nigricans (Muller, 1776)
-
2918
obscura Linnaeus, 1758
-
2920
pallida Goeze, 1777
-
2922
pellucida Fabricius, 1792
-
2925
rufa Linnaeus, 1758
-
2926
rustica Fallén, 1807b
-
Malthinus Latreille, 1806
-
2956
punctatus (Fourcroy, 1785)
-
Malthodes Kiesenwetter, 1852b
-
2961
brevicollis (Paykull, 1798)
-
2964
dispar (Germar, 1824)
-
2968
fuscus (Waltl, 1838)
-
2969
guttifer Kiesenwetter, 1852b
-
2972
marginatus (Latreille, 1806)
-
2974
minimus (Linnaeus, 1758)
-
2975
misellus Kiesenwetter, 1852b
-
2977
pumilus (Brébisson, 1835)
-
Podistra Motschulsky, 1839
-
2933
schoenherri (Dejean, 1837)
-
Rhagonycha Eschscholtz, 1830
-
2934
atra (Linnaeus, 1767)
-
2937
fulva (Scopoli, 1763)
-
2939
lignosa (Muller, 1764)
-
2945
testacea (Linnaeus, 1758)
-
Silis Charpentier, 1825
-
2948
nitidula (Fabricius, 1792)
-
Carabidae Erichson, 1837
-
Abax Bonelli, 1811b
-
308
ovalis (Duftschmid, 1812)
-
310
parallelus (Duftschmid, 1812)
-
Acupalpus Latreille, 1829
-
453
brunnipes (Sturm, 1825)
-
460
meridianus (Linnaeus, 1767)
-
461
suturalis Dejean, 1829
-
467
teutonus (Schrank, 1781)
-
Aechmites Schaufuss, 1865
-
324
terricola (Herbst, 1784)
-
Agonum Bonelli, 1811b
-
351
albipes (Fabricius, 1796)
-
353
dorsale (Pontoppidan, 1763)
-
333
gracilipes (Duftschmid, 1812)
-
357
micans (Nicolai, 1822)
-
339
moestum (Duftschmid, 1812)
-
340
muelleri (Herbst, 1784)
-
352
obscurum (Herbst, 1784)
-
358
pelidnum (Paykull, 1798)
-
359
piceum (Linnaeus, 1758)
-
342
versutum Sturm, 1824
-
343
viduum (Panzer, 1797)
-
Amara Bonelli, 1811b
-
258
apricaria (Paykull, 1790)
-
246
bifrons (Gyllenhal, 1810)
-
256
brunnea (Gyllenhal, 1810)
-
259
consularis (Duftschmid, 1812)
-
230
curta Dejean, 1828
-
231
eyrinota (Panzer, 1797)
-
250
infima (Duftschmid, 1812)
-
235
lucida (Duftschmid, 1812)
-
236
lunicollis Schiødte, 1837
-
240
ovata (Fabricius, 1792)
-
254
quenseli (Schönherr, 1806)
-
Anisodactylus Dejean, 1829
-
392
binotatus (Fabricius, 1792)
-
393
nemorivagus (Duftschmid, 1812)
-
Asaphidion Gozis, 1886
-
97
caraboides (Schrank, 1781)
-
98
flavipes (Linnaeus, 1761)
-
99
pallipes (Duftschmid, 1812)
-
Badister Clairville, 1806
-
362
bipustulatus (Fabricius, 1792)
-
369
peltatus (Panzer, 1797)
-
366
sodalis (Duftschmid, 1812)
-
Bembidion Latreille, 1802
-
129
andreae (Fabricius, 1787)
-
154
assimile (Gyllenhal, 1810)
-
172
biguttatum (Fabricius, 1779)
-
113
bipunctatum (Linnaeus, 1761)
-
131
femoratum (Sturm, 1825)
-
173
guttula (Fabricius, 1792)
-
101
litorale (Olivier, 1790)
-
175
mannerheimii (Sahlberg C., 1827)
-
135
milleri (Jacquelin-Duval, 1851)
-
160
minimum (Fabricius, 1792)
-
137
nitidulum (Marsham, 1802)
-
111
punctulatum Drapiez, 1821
-
164
quadripustulatum Audinet-Serville, 1821
-
170
quinquestriatum (Gyllenhal, 1810)
-
117
semipunctatum (Donovan, 1806)
-
143
testaceum (Duftschmid, 1812)
-
118
varium (Olivier, 1795)
-
102
velox (Linnaeus, 1761)
-
Blethisa Bonelli, 1811b
-
64
multipunctata (Linnaeus, 1758)
-
Bradycellus Erichson, 1837
-
449
collaris (Paykull, 1798)
-
451
harpalinus (Audinet-Serville, 1821)
-
448
ruficollis (Stephens, 1828)
-
Broscus Panzer, 1813b
-
95
cephalotes (Linnaeus, 1758)
-
Calathus Bonelli, 1811b
-
315
ambiguus (Paykull, 1790)
-
317
fuscipes (Goeze, 1777)
-
320
micropterus (Duftschmid, 1812)
-
321
mollis (Marsham, 1802)
-
Calosoma Weber, 1801
-
8
inquisitor (Linnaeus, 1758)
-
Carabus Linnaeus, 1758
-
30
arcensis Herbst, 1784
-
20
auronitens Fabricius, 1792
-
25
clatratus Linnaeus, 1761
-
21
convexus Fabricius, 1775
-
37
glabratus Paykull, 1790
-
26
granulatus Linnaeus, 1758
-
36
hortensis Linnaeus, 1758
-
15
intricatus Linnaeus, 1761
-
40
linnaei Duftschmid, 1812
-
35
nemoralis Muller, 1764
-
23
nitens Linnaeus, 1758
-
16
problematicus Herbst, 1786
-
29
ulrichii Germar, 1824
-
17
violaceus Linnaeus, 1758
-
Chlaenius Bonelli, 1811b
-
378
nigricornis (Fabricius, 1787)
-
379
nitidulus (Schrank, 1781)
-
Cicindela Linnaeus, 1758
-
2
campestris Linnaeus, 1758
-
7
germanica Linnaeus, 1758
-
3
hybrida Linnaeus, 1758
-
5
sylvatica Linnaeus, 1758
-
Clivina Latreille, 1802
-
71
collaris (Herbst, 1784)
-
72
fossor (Linnaeus, 1758)
-
Colliuris De Geer, 1774
-
507
melanura (Linnaeus, 1767)
-
Cychrus Fabricius, 1794
-
42
caraboides (Linnaeus, 1758)
-
Cymindis Latreille, 1806
-
501
angularis (Gyllenhal, 1810)
-
504
humeralis (Fourcroy, 1785)
-
Demetrias Bonelli, 1811b
-
477
imperialis (Germar, 1824)
-
Dromius Bonelli, 1811b
-
481
agilis (Fabricius, 1787)
-
479
linearis (Olivier, 1795)
-
490
nigriventris Thomson, 1857
-
486
quadrimaculatus (Linnaeus, 1758)
-
487
schneideri Crotch, 1871
-
492
sigma (Rossi, 1790)
-
Dyschirius Bonelli, 1811b
-
73
aeneus (Dejean, 1825)
-
77
digitatus (Dejean, 1825)
-
78
globosus (Herbst, 1784)
-
86
nitidus (Dejean, 1825)
-
88
politus (Dejean, 1825)
-
Elaphrus Fabricius, 1775
-
65
cupreus Duftschmid, 1812
-
67
riparius (Linnaeus, 1758)
-
69
ullrichii Redtenbacher G., 1842
-
Harpalus Latreille, 1802
-
416
anxius (Duftschmid, 1812)
-
417
atratus Latreille, 1804
-
418
autumnalis (Duftschmid, 1812)
-
395
azureus (Fabricius, 1775)
-
410
calceatus (Duftschmid, 1812)
-
411
flavescens (Piller et Mitterpacher, 1783)
-
408
griseus (Panzer, 1797)
-
413
hirtipes (Panzer, 1797)
-
422
honestus (Duftschmid, 1812)
-
427
modestus Dejean, 1829
-
429
picipennis (Duftschmid, 1812)
-
432
psittaceus (Fourcroy, 1785)
-
402
puncticollis (Paykull, 1798)
-
435
rubripes (Duftschmid, 1812)
-
409
rufipes (De Geer, 1774)
-
436
rufitarsis (Duftschmid, 1812)
-
437
serripes (Quensel in Schönherr, 1806)
-
438
servus (Duftschmid, 1812)
-
439
smaragdinus (Duftschmid, 1812)
-
440
tardus (Panzer, 1797)
-
Lebia Latreille, 1802
-
471
chlorocephala (Hoffmann, Koch, Müller P. i Linz, 1803)
-
472
cyanocephala (Linnaeus, 1758)
-
Leistus Frölich, 1799
-
46
ferrugineus (Linnaeus, 1758)
-
Licinus Latreille, 1802
-
372
depressus (Paykull, 1790)
-
Loricera Latreille, 1802
-
70
caerulescens (Linnaeus, 1758)
-
Metabletus Schmidt-Göbel, 1846
-
493
foveatus (Fourcroy, 1785)
-
496
truncatellus (Linnaeus, 1761)
-
Microlestes Schmidt-Göbel, 1846
-
497
maurus (Sturm, 1827)
-
498
minutulus (Goeze, 1777)
-
Molops Bonelli, 1811b
-
313
piceus (Panzer, 1793)
-
Nebria Latreille, 1802
-
55
brevicollis (Fabricius, 1792)
-
Nothiophilus Duméril, 1806
-
57
aquaticus (Linnaeus, 1758)
-
58
biguttatus (Fabricius, 1779)
-
61
palustris (Duftschmid, 1812)
-
Olisthopus Dejean, 1828
-
327
rotundatus (Paykull, 1798)
-
328
sturmii (Duftschmid, 1812)
-
Omophron Latreille, 1802
-
63
limbatum (Fabricius, 1776)
-
Oodes Bonelli, 1811b
-
387
helopioides (Fabricius, 1792)
-
Panagaeus Latreille, 1804
-
216
bipustulatus (Fabricius, 1775)
-
217
cruxmajor (Linnaeus, 1758)
-
Patrobus Stephens, 1827
-
211
atrorufus (Ström, 1768)
-
Pterostichus Bonelli, 1811b
-
279
angustatus (Duftschmid, 1812)
-
283
anthracinus (Illiger, 1798)
-
301
burmeisteri Heer, 1838
-
267
caerulescens (Linnaeus, 1758)
-
288
diligens (Sturm, 1824)
-
289
ovoideus (Sturm, 1824)
-
270
punctulatus (Schaller, 1783)
-
290
strenuus (Panzer, 1797)
-
Synuchus Gyllenhal, 1810
-
326
nivalis (Panzer, 1797)
-
Tachys Stephens, 1828b
-
177
bistriatus (Duftschmid, 1812)
-
Tachyta Kirby, 1837
-
176
nana (Gyllenhal, 1810)
-
Trechus Clairville, 1806
-
— (194c)
marginalis Schaum, 1862
-
198
plicatulus Miller, 1868
-
201
quadristriatus (Schrank, 1781)
-
Trichotichnus Morawitz, 1863
-
445
laevicollis (Duftschmid, 1812)
-
Catopidae Thomson, 1862
-
Catops Paykull, 1798
-
1069
fuscus (Panzer, 1794)
-
1073
morio (Fabricius, 1792b)
-
1075
nigricans (Spence, 1815)
-
1077
nigrita Erichson, 1837
-
1079
subfuscus Kellner, 1846
-
1080b
tristis tristis (Panzer, 1793)
-
Choleva Latreille, 1796
-
1052
cisteloides (Frölich, 1799)
-
1058
nivalis (Kraatz, 1856b)
-
1059
oblonga Latreille, 1807
-
1048
spadicea (Sturm, 1839)
-
Nargus Thomson, 1867
-
1046
wilkinii (Spence, 1815)
-
Nemadus Thomson, 1867
-
1040
colonoides (Kraatz, 1851b)
-
Ptomaphagus Illiger, 1798
-
1038
subvillosus (Goeze, 1777)
-
Sciodrepoides Hatch, 1933
-
1064
fumatus (Spence, 1815)
-
1065
watsoni (Spence, 1815)
-
Cerambycidae Latreille, 1802
-
Acanthocinus Dejean, 1821
-
4177
aedilis (Linnaeus, 1758)
-
Agapanthia Audinet-Serville, 1835
-
4186
villosoviridescens (De Geer, 1775)
-
Alosterna Mulsant, 1864
-
4061
tabacicolor (De Geer, 1775)
-
Anaesthetis Dejean, 1835
-
4168
testacea (Fabricius, 1781)
-
Anoplodera Mulsant, 1839
-
4065
sexguttata (Fabricius, 1775)
-
Arhopalus Audinet-Serville, 1834
-
4026
rusticus (Linnaeus, 1758)
-
Aromia Audinet-Serville, 1833
-
4114
moschata (Linnaeus, 1758)
-
Asemum Eschscholtz, 1830
-
4028
striatum (Linnaeus, 1758)
-
Callidium Fabricius, 1775
-
4128
violaceum (Linnaeus, 1758)
-
Chlorophorus Chevrolat, 1863
-
4151
varius (Müller O.F. in Allioni, 1766)
-
Clytus Laicharting, 1784
-
4140
arietis (Linnaeus, 1758)
-
Corymbia Gozis, 1886
-
4071
maculicornis (De Geer, 1775)
-
4074
sanguinolenta (Linnaeus, 1761)
-
Dinoptera Mulsant, 1864
-
4052
collaris (Linnaeus, 1758)
-
Ergates Audinet-Serville, 1832
-
4021
faber (Linnaeus, 1767)
-
Exocentrus Dejean, 1835
-
4181
lusitanus (Linnaeus, 1767)
-
Hylotrupes Audinet-Serville, 1834
-
4117
bajulus (Linnaeus, 1758)
-
Lamia Fabricius, 1775
-
4158
textor (Linnaeus, 1758)
-
Leiopus Audinet-Serville, 1835
-
4175
nebulosus (Linnaeus, 1758)
-
Leptura Linnaeus, 1758
-
4087
maculata Poda, 1761
-
4089
quadrifasciata Linnaeus, 1758
-
Molorchus Fabricius, 1792b
-
4107
minor (Linnaeus, 1758)
-
4110
umbellatarum (Schreber, 1759)
-
Monochamus Dejean, 1821
-
4159
galloprovincialis (Olivier, 1795b)
-
Oberea Dejean, 1835
-
4198
erythrocephala (Schrank, 1776)
-
4197
oculata (Linnaeus, 1758)
-
Oxymirus Mulsant, 1864
-
4037
cursor (Linnaeus, 1758)
-
Phymatodes Mulsant, 1839
-
4133
alni (Linnaeus, 1767)
-
4130
testaceus (Linnaeus, 1758)
-
Phytoecia Dejean, 1835
-
4205
nigricornis (Fabricius, 1781b)
-
Pidonia Mulsant, 1864
-
4053
lurida (Fabricius, 1792b)
-
Plagionotus Mulsant, 1842
-
4146
detritus (Linnaeus, 1758)
-
Pogonocherus Dejean, 1821
-
4172
fasciculatus (De Geer, 1775)
-
Prionus Muller, 1764
-
4022
coriarius (Linnaeus, 1758)
-
Pseudovadonia Danilevskij et Murzin, 1981
-
4066
livida (Fabricius, 1776)
-
Rhagium Fabricius, 1775
-
4033
bifasciatum Fabricius, 1775
-
4034
mordax (De Geer, 1775)
-
4035
sycophanta (Schrank, 1781)
-
Ropalopus Mulsant, 1839
-
4118
clavipes (Fabricius, 1775)
-
4120
macropus (Germar, 1824)
-
Spondylis Fabricius, 1775
-
4024
buprestoides (Linnaeus, 1758)
-
Stenocorus Muller, 1764
-
4039
quercus (Götz, 1783)
-
Stenurella Villiers, 1974
-
4091
bifasciata (Muller, 1776)
-
4092
melanura (Linnaeus, 1758)
-
4093
nigra (Linnaeus, 1758)
-
Strangalina Aurivillius, 1912
-
4095
attenuata (Linnaeus, 1758)
-
Tetropium Kirby, 1837
-
4029
castaneum (Linnaeus, 1758)
-
Tetrops Kirby et Spence, 1826
-
4211
praeusta (Linnaeus, 1758)
-
Cerylidae Billberg, 1820
-
Cerylon Latreille, 1802
-
3529
ferrugineum Stephens, 1830
-
3530
histeroides (Fabricius, 1792b)
-
Chrysomelidae Latreille, 1802
-
Altica Müller, 1764
-
4589
quercetorum Foudras, 1861
-
Aphthona Chevrolat in Dejean, 1837
-
4510
cyparissiae (Koch, 1803)
-
4512
erichsoni (Zetterstedt, 1838)
-
4516
lutescens (Gyllenhal, 1813)
-
4518
nonstriata (Goeze, 1777)
-
4519
ovata Foudras, 1861
-
4522
pygmaea (Kutschera, 1861)
-
Apteropeda Chevrolat in Dejean, 1837
-
4649
globosa (Illiger, 1794)
-
Asiorestia Jakobson, 1926
-
4598
ferruginea (Scopoli, 1763)
-
4600
nigritula (Gyllenhal, 1813)
-
4603
transversa (Marsham, 1802)
-
Batophila Foudras, 1860
-
4592
rubi (Paykull, 1799)
-
Bromius Chevrolat in Dejean, 1837
-
4361
obscurus (Linnaeus, 1758)
-
Cassida Linnaeus, 1758
-
4677
denticollis Suffrian, 1844
-
4678
ferruginea Goeze, 1777
-
4679
flaveola Thunberg, 1794b
-
4700
hemisphaerica Herbst, 1799
-
4696
margaritacea Schaller, 1783
-
4694
murraea Linnaeus, 1767
-
4692
nobilis Linnaeus, 1758
-
4684
prasina Illiger, 1798
-
4685
rubiginosa Müller, 1776
-
4687
sanguinolenta Müller, 1776
-
4688
sanguinosa Suffrian, 1844
-
4690
stigmatica Suffrian, 1844
-
4691
vibex Linnaeus, 1767
-
4699
viridis Linnaeus, 1758
-
4693
vittata Villers, 1789
-
Chaetocnema Stephens, 1831
-
4623
arida Foudras, 1860
-
4627
hortensis (Geoffroy in Fourcroy, 1785)
-
4628
mannerheimii (Gyllenhal, 1827)
-
4631
sahlbergii (Gyllenhal, 1827)
-
4635
semicoerulea (Koch, 1803)
-
4632
subcoerulea (Kutschera, 1864)
-
Chrysolina Motschulsky, 1860c
-
4399
analis (Linnaeus, 1767)
-
4378
cerealis (Linnaeus, 1767)
-
— (4378b)
crassimargo (Germar, 1824)
-
4372
graminis (Linnaeus, 1758)
-
4386
haemoptera (Linnaeus, 1758)
-
4370
herbacea (Duftschmid, 1825)
-
4398
hyperici (Forster, 1771)
-
4391
kuesteri (Helliesen, 1912)
-
4402
limbata (Fabricius, 1775)
-
4401
marginata (Linnaeus, 1758)
-
4376
polita (Linnaeus, 1758)
-
4389
reitteri (Weise, 1884c)
-
4392
sanguinolenta (Linnaeus, 1758)
-
4377
staphylaea (Linnaeus, 1758)
-
4388
sturmi (Westhoff, 1882)
-
4394
varians (Schaller, 1783)
-
Chrysomela Linnaeus, 1758
-
4433
saliceti Suffrian, 1849
-
4434
tremula Fabricius, 1787
-
4438
vigintipunctata (Scopoli, 1763)
-
Clytra Laicharting, 1781
-
4289
quadripunctata (Linnaeus, 1758)
-
Coptocephala Chevrolat in Dejean, 1837
-
4297
unifasciata (Scopoli, 1763)
-
Crepidodera Chevrolat in Dejean, 1837
-
4607
aurata (Marsham, 1802)
-
4608
aurea (Geoffroy in Fourcroy, 1785)
-
4609
fulvicornis (Fabricius, 1792b)
-
Crioceris Müller, 1764
-
4272
asparagi (Linnaeus, 1758)
-
4273
duodecimpunctata (Linnaeus, 1758)
-
Cryptocephalus Müller, 1764
-
4305
biguttatus (Scopoli, 1763)
-
4306
bilineatus (Linnaeus, 1767)
-
4307
bipunctatus (Linnaeus, 1758)
-
4313
coryli (Linnaeus, 1758)
-
4321
fulvus (Goeze, 1777)
-
4322
hypochaeridis (Linnaeus, 1758)
-
4325
labiatus (Linnaeus, 1761)
-
4329
moraei (Linnaeus, 1758)
-
4330
nitidulus Fabricius, 1787
-
4331
nitidus (Linnaeus, 1758)
-
4332
ocellatus Drapiez, 1819d
-
4336
octopunctatus (Scopoli, 1763)
-
4338
parvulus Müller, 1776
-
4339
pini (Linnaeus, 1758)
-
4341
punctiger Paykull, 1799
-
4351
sericeus (Linnaeus, 1758)
-
4355
violaceus Laicharting, 1781
-
4357
vittatus Fabricius, 1775
-
Derocrepis Weise, 1886
-
4605
rufipes (Linnaeus, 1758)
-
Dibolia Latreille, 1829b
-
4637
cryptocephala (Koch, 1803)
-
4642
occultans (Koch, 1803)
-
Dlochrysa Motschulsky, 1860c
-
4403
fastuosa (Scopoli, 1763)
-
Donacia Fabricius, 1775
-
4237
aquatica (Linnaeus, 1758)
-
4238
bicolora Zschach, 1788
-
4239
brevicornis Ahrens, 1810
-
4240
cinerea Herbst, 1784
-
4246
marginata Hoppe, 1795
-
4247
obscura Gyllenhal, 1813
-
4248
semicuprea Panzer, 1796b
-
4249
simplex Fabricius, 1775
-
4251
thalassina Germar, 1811b
-
4253
versicolorea (Brahm, 1790)
-
4254
vulgaris Zschach, 1788
-
Galeruca Müller, 1764
-
4472
pomonae (Scopoli, 1763)
-
4473
tanaceti (Linnaeus, 1758)
-
Galerucella Crotch, 1873d
-
4460
calmariensis (Linnaeus, 1767)
-
4461
lineola (Fabricius, 1781)
-
4462
pusilla (Duftschmid, 1825)
-
4459
sagittariae (Gyllenhal, 1813)
-
4463
tenella (Linnaeus, 1761)
-
Gastrophysa Chevrolat in Dejean, 1837
-
4415
polygoni (Linnaeus, 1758)
-
Gonioctena Chevrolat in Dejean, 1837
-
4440
decemnotata (Marsham, 1802)
-
4447
pallida (Linnaeus, 1758)
-
Hippuriphila Foudras, 1860
-
4606
modeeri (Linnaeus, 1761)
-
Hispa Linnaeus, 1767
-
4673
atra Linnaeus, 1767
-
Hydrothassa Thomson, 1859
-
4426
glabra (Herbst, 1783)
-
4427
hannoveriana (Fabricius, 1775)
-
4428
marginella (Linnaeus, 1758)
-
Hypocassida Weise, 1893
-
4702
subferruginea Schrank, 1776
-
Labidostomis Chevrolat in Dejean, 1837
-
4284
longimana (Linnaeus, 1761)
-
4285a
lucida axillaris (Lacordaire, 1848)
-
4285b
lucida lucida (Germar, 1824)
-
4286
tridentata (Linnaeus, 1758)
-
Lema Fabricius, 1798
-
4276
cyanella (Linnaeus, 1758)
-
Lilioceris Reitter, 1912
-
4271
merdigera (Linnaeus, 1758)
-
Linaeidea Motschulsky, 1860c
-
4439
aenea (Linnaeus, 1758)
-
Lochmaea Weise, 1883f
-
4466
capreae (Linnaeus, 1758)
-
4468
suturalis (Thomson, 1866)
-
Longitarsus Berthold, 1827
-
4528
anchusae (Paykull, 1799)
-
4530
atricillus (Linnaeus, 1761)
-
4536
exsoletus (Linnaeus, 1758)
-
4537
ferrugineus (Foudras, 1860)
-
4543
holsaticus (Linnaeus, 1758)
-
4544
jacobaeae (Waterhouse, 1858)
-
4548
longiseta Weise, 1889d
-
4549
luridus (Scopoli, 1763)
-
4550
lycopi (Foudras, 1860)
-
4552
melanocephalus (De Geer, 1775)
-
4555
nasturtii (Fabricius, 1792b)
-
4556
nervosus Wollaston, 1854
-
4559
nigrofasciatus (Goeze, 1777)
-
4564
parvulus (Paykull, 1799)
-
4565
pellucidus (Foudras, 1860)
-
4567
pratensis (Panzer, 1784)
-
4571
rubiginosus (Foudras, 1860)
-
4574
succineus (Foudras, 1860)
-
4577
tabidus (Fabricius, 1775)
-
Luperus Geoffroy, 1762
-
4480
flavipes (Linnaeus, 1767)
-
Lythraria Bedel, 1897b
-
4593
salicariae (Paykull, 1800)
-
Mantura Stephens, 1831
-
4619
chrysanthemi (Koch, 1803)
-
Orsodacne Latreille, 1802
-
4263
cerasi (Linnaeus, 1758)
-
Oulema Gozis, 1886
-
4278
gallaeciana (Heyden, 1870)
-
4279
melanopus (Linnaeus, 1758)
-
4281
tristis (Herbst, 1786)
-
Pachybrachis Chevrolat in Dejean, 1837
-
4302
sinuatus (Mulsant et Rey, 1859)
-
4303
tessellatus (Olivier, 1791)
-
Phaedon Dahl, 1823
-
4417
armoraciae (Linnaeus, 1758)
-
4418
cochleariae (Fabricius, 1792)
-
Phratora Chevrolat in Dejean, 1837
-
4452
tibialis (Suffrian, 1851)
-
4453
vitellinae (Linnaeus, 1758)
-
4454
vulgatissima (Linnaeus, 1758)
-
Phyllobrotica Chevrolat in Dejean, 1837
-
4476
quadrimaculata (Linnaeus, 1758)
-
Phyllotreta Chevrolat in Dejean, 1837
-
4494
exclamationis (Thunberg, 1784)
-
4495
flexuosa (Illiger, 1794)
-
4498
nigripes (Fabricius, 1775)
-
4501
tetrastigma (Comolli, 1837)
-
4503
vittata (Fabricius, 1801)
-
4504
vittula (Redtenbacher, 1849)
-
Plagiodera Chevrolat in Dejean, 1837
-
4431
versicolora (Laicharting, 1781)
-
Plateumaris Thomson, 1859
-
4258
bracata (Scopoli, 1772)
-
4259
consimilis (Schrank, 1781)
-
4261
discolor (Panzer, 1794b)
-
4260
rustica (Kunze, 1818b)
-
4262
sericea (Linnaeus, 1761)
-
Prasocuris Latreille, 1802
-
4430
phellandrii (Linnaeus, 1758)
-
Psylliodes Berthold, 1827
-
4653
affinis (Paykull, 1799)
-
4659
cucullata (Illiger, 1807d)
-
4660
cuprea (Koch, 1803)
-
4661
cupreata (Duftschmid, 1825)
-
4662
dulcamare (Koch, 1803)
-
4665
hyoscyami (Linnaeus, 1758)
-
4669
picina (Marsham, 1802)
-
Smaragdina Chevrolat in Dejean, 1837
-
4293
salicina (Scopoli, 1763)
-
Sphaeroderma Stephens, 1831
-
4646
testaceum (Fabricius, 1775)
-
Timarcha Dejean, 1821
-
4366
metallica (Laicharting, 1781)
-
Zeugophora Kunze, 1818c
-
4265
flavicollis (Marsham, 1802)
-
4268
subspinosa (Fabricius, 1781)
-
Ciidae Leach in Samouelle, 1819
-
Cis Latreille, 1796
-
3748
alni Gyllenhal, 1813
-
3729
boleti (Scopoli, 1763)
-
3731
comptus Gyllenhal, 1827
-
3736
glabratus Mellié, 1849
-
3737
hispidus (Paykull, 1798)
-
3738
jacquemartii Mellié, 1849
-
3740
lineatocribratus Mellié, 1849
-
3741
micans (Fabricius, 1792)
-
Ennearthron Mellié, 1847
-
3753
cornutum (Gyllenhal, 1827)
-
Octotemnus Mellié, 1847
-
3720
glabriculus (Gyllenhal, 1827)
-
Ropalodontus Mellié, 1847
-
3723
perforatus (Gyllenhal, 1813)
-
Sulcacis Dury, 1917
-
3725
affinis (Gyllenhal, 1827)
-
Clambidae Fischer, 1821
-
Clambus Fischer, 1821
-
2567
minutus (Sturm, 1807)
-
2570
pubescens Redtenbacher, 1849
-
Cleridae Latreille, 1802
-
Korynetes Herbst, 1792
-
3144
caeruleus (De Geer, 1775)
-
Necrobia Olivier, 1795b
-
3148
violacea (Linnaeus, 1758)
-
Opilo Latreille, 1802
-
3132
mollis (Linnaeus, 1758)
-
Thanasimus Latreille, 1806
-
3135
formicarius (Linnaeus, 1758)
-
Trichodes Herbst, 1792
-
3138
apiarius (Linnaeus, 1758)
-
Coccinellidae Latreille, 1807b
-
Adalia Mulsant, 1846
-
3606
decempunctata (Linnaeus, 1758)
-
Adonia Mulsant, 1846
-
3595
variegata (Goeze, 1777)
-
Anatis Mulsant, 1846
-
3625
ocellata (Linnaeus, 1758)
-
Anisosticta Dejean, 1837
-
3599
novemdecimpunctata (Linnaeus, 1758)
-
Aphidecta Weise, 1900
-
3596
obliterata (Linnaeus, 1758)
-
Calvia Mulsant, 1846
-
3620
decemguttata (Linnaeus, 1767)
-
3621
quatuordecimguttata (Linnaeus, 1758)
-
Chilocorus Leach, 1815
-
3585
bipustulatus (Linnaeus, 1758)
-
3586
renipustulatus (Scriba, 1790d)
-
Coccidula Kugelann in Illiger, 1798
-
3559
rufa (Herbst, 1783)
-
3560
scutellata (Herbst, 1783)
-
Coccinella Linnaeus, 1750
-
3609
hieroglyphica Linnaeus, 1758
-
Coccinula Dobzhansky, 1925
-
3614
quatuordecimpustulata (Linnaeus, 1758)
-
Exochomus Redtenbacher, 1843
-
3588
quadripustulatus (Linnaeus, 1758)
-
Halyzia Mulsant, 1846
-
3626
sedecimguttata (Linnaeus, 1758)
-
Harmonia Mulsant, 1846
-
3617
quadripunctata (Pontoppidan, 1763)
-
Hippodamia Dejean, 1837
-
3597
septemmaculata (De Geer, 1775)
-
3598
tredecimpunctata (Linnaeus, 1758)
-
Hyperaspis Dejean, 1837
-
3589
campestris (Herbst, 1783)
-
3592
reppensis (Herbst, 1783)
-
Myrrha Mulsant, 1846
-
3618
octodecimguttata (Linnaeus, 1758)
-
Myzia Leconte, 1852b
-
3624
oblongoguttata (Linnaeus, 1758)
-
Rhyzobius Stephens, 1832b
-
3562
litura (Fabricius, 1787)
-
Scymnus Kugelann, 1794
-
3564
abietis (Paykull, 1798b)
-
3573
ater Kugelann, 1794
-
3580
bipunctatus Kugelann, 1794
-
3575
ferrugatus (Moll, 1784)
-
3567
frontalis (Fabricius, 1787)
-
3576
haemorrhoidalis Herbst, 1797
-
3568
interruptus (Goeze, 1777)
-
3578
limbatus Stephens, 1832b
-
3571
rubromaculatus (Goeze, 1777)
-
3579
suturalis Thunberg, 1795
-
Sospita Mulsant, 1846
-
3619
vigintiguttata (Linnaeus, 1758)
-
Stethorus Weise, 1885c
-
3583
punctillum (Weise, 1891b)
-
Synharmonia Ganglbauer, 1899b
-
3615
conglobata (Linnaeus, 1758)
-
Thea Mulsant, 1846
-
3628
vigintiduopunctata (Linnaeus, 1758)
-
Tytthaspis Crotch, 1874b
-
3603
sedecimpunctata (Linnaeus, 1761)
-
Vibidia Mulsant, 1846
-
3627
duodecimguttata (Poda, 1761)
-
Colonidae Horn, 1880
-
Colon Herbst, 1797
-
1021
appendiculatum (Sahlberg, 1822)
-
1024
brunneum (Latreille, 1807)
-
1025
calcaratum Erichson, 1837
-
1026
claviger Herbst, 1797
-
1017
latum Kraatz, 1850
-
1033
puncticolle Kraatz, 1850
-
1018
rufescens Kraatz, 1850
-
1034
serripes (Sahlberg, 1822)
-
1035
viennense Herbst, 1797
-
Colydiidae Erichson, 1845
-
Bitoma Herbst, 1793
-
3696
crenata (Fabricius, 1775)
-
Cicones Curtis, 1827
-
3694
variegatus (Hellwig, 1792)
-
Colydium Fabricius, 1792b
-
3698
elongatum (Fabricius, 1787)
-
Orthocerus Latreille, 1796
-
3688
clavicornis (Linnaeus, 1758)
-
Corylophidae Leconte, 1852b
-
Orthoperus Stephens, 1829
-
3539
atomus (Gyllenhal, 1808)
-
3540
brunnipes (Gyllenhal, 1808)
-
3542
punctatus Wankowicz, 1865
-
Cryptophagidae Kirby, 1837
-
Antherophagus Dejean, 1821
-
3457
canescens Grouvelle, 1916
-
3458
nigricornis (Fabricius, 1787)
-
3459
pallens (Fabricius, 1781)
-
Atomaria Stephens, 1830
-
3492
affinis Sahlberg, 1834
-
3462
analis Erichson, 1846
-
3463
apicalis Erichson, 1846
-
3465
atricapilla Stephens, 1830
-
3495
barani Brisout, 1863e
-
3491
fimetarii (Fabricius, 1792)
-
3471
fuscata (Schönherr, 1808)
-
3497
fuscicollis Mannerheim, 1852
-
3472
fuscipes (Gyllenhal, 1808)
-
3478
mesomela (Herbst, 1792)
-
3480
munda Erichson, 1846
-
3481
nigripennis (Kugelann, 1794)
-
3499
nigriventris Stephens, 1830
-
3485
pusilla (Paykull, 1798)
-
3487
ruficornis (Marsham, 1802)
-
3488
turgida Erichson, 1846
-
3505
umbrina (Gyllenhal, 1827)
-
Cryptophagus Herbst, 1792
-
3420
acutangulus Gyllenhal, 1827
-
3421
affinis Sturm, 1845
-
3422
badius Sturm, 1845
-
— (3450b)
baldensis Erichson, 1846
-
3423
cellaris (Scopoli, 1763)
-
3426
dentatus (Herbst, 1793)
-
3435
lycoperdi (Scopoli, 1763)
-
3437
pilosus Gyllenhal, 1827
-
3444
scanicus (Linnaeus, 1758)
-
3446
scutellatus Newman, 1834
-
3447
setulosus Sturm, 1845
-
— (3449b)
subvittatus Reitter, 1887d
-
Emphylus Erichson, 1846
-
3456
glaber (Gyllenhal, 1808)
-
Ephistemus Stephens, 1829
-
3507
exiguus (Erichson, 1846)
-
3508
globulus (Paykull, 1798)
-
Henoticus Thomson, 1868
-
3414
serratus (Gyllenhal, 1808)
-
Paramecosoma Curtis, 1833b
-
3413
melanocephalum (Herbst, 1793)
-
Telmatophilus Heer, 1841
-
3409
caricis (Olivier, 1790)
-
3412
typhae (Fallén, 1802)
-
Cucujidae Latreille, 1802
-
Cryptolestes Ganglbauer, 1899b
-
3388
duplicatus (Waltl, 1839)
-
3389
ferrugineus (Stephens, 1831)
-
Lathropus Erichson, 1845
-
3396
sepicola (Müller, 1821)
-
Pediacus Shuckard, 1839
-
3378
depressus (Herbst, 1797)
-
Placonotus Macleay, 1871
-
3383
testaceus (Fabricius, 1787)
-
Uleiota Latreille, 1796
-
3374
planata (Linnaeus, 1761)
-
Curculionidae Latreille, 1802
-
Acalles Schönherr, 1825
-
— (5441c)
aubei Boheman in Schönherr, 1837
-
5445
echinatus (Germar, 1824)
-
Acalyptus Schönherr, 1833
-
5285
carpini (Fabricius, 1792b)
-
Adexius Schönherr, 1834
-
5396
scrobipennis Gyllenhal in Schönherr, 1834
-
Alophus Schönherr, 1826
-
5399
kaufmanni Stierlin, 1884b
-
5400
triguttatus (Fabricius, 1775)
-
Amalus Schönherr, 1825
-
5495
scortillum (Herbst, 1795)
-
Anoplus Dejean, 1821
-
5685
plantaris (Naezén, 1794)
-
5686
roboris Suffrian, 1840b
-
Anthonomus Germar, 1817c
-
5334
pinivorax Silfverberg, 1977c
-
5328
rubi (Herbst, 1795)
-
5331
ulmi (De Geer, 1775)
-
Auleutes Dietz, 1896
-
5490
epilobii (Paykull, 1800)
-
Bagous Germar, 1817c
-
5215
angustus Silfverberg, 1977c
-
5219
binodulus (Herbst, 1795)
-
5224
frit (Herbst, 1795)
-
5232
glabrirostris (Herbst, 1795)
-
5233
lutosus (Gyllenhal, 1813)
-
5227
lutulosus (Gyllenhal, 1827)
-
5231
tempestivus (Herbst, 1795)
-
Baris Germar, 1817c
-
5455
artemisiae (Herbst, 1795)
-
5459
coerulescens (Scopoli, 1763)
-
Brachonyx Schönherr, 1825
-
5337
pineti (Paykull, 1792)
-
Brachysomus Schönherr, 1823
-
5101
echinatus (Bonsdorff, 1785)
-
5106
villosulus (Germar, 1824)
-
Ceutorhynchus Germar, 1824
-
5520
barbareae Suffrian, 1847c
-
5523
canaliculatus Brisout, 1869
-
5524
chalybaeus Germar, 1824
-
5527
cochleariae (Gyllenhal, 1813)
-
5536
griseus Brisout, 1869
-
5538
hirtulus Germar, 1824
-
5549
parvulus Brisout, 1869
-
5551
pervicax (Weise, 1883h)
-
5554
posthumus Germar, 1824
-
5555
pulvinatus (Gyllenhal in Schönherr, 1837)
-
5557
puncticollis (Boheman in Schönherr, 1845)
-
5558
pyrrhorhynchus (Marsham, 1802)
-
5560
rapae (Gyllenhal in Schönherr, 1837)
-
— (5560b)
resedae (Marsham, 1802)
-
5563
scapularis (Gyllenhal in Schönherr, 1837)
-
Chlorophanus Sahlberg, 1823
-
5151
graminicola Schönherr in Ménétries, 1832
-
5153
viridis (Linnaeus, 1758)
-
Cionus Schellenberg, 1798
-
5670
alauda (Herbst, 1784)
-
5674
hortulanus (Geoffroy in Fourcroy, 1785)
-
5678
olivieri Rosenschöld in Schönherr, 1838
-
5679
scrophulariae (Linnaeus, 1758)
-
5680
thapsus (Fabricius, 1792b)
-
5681
tuberculosus (Scopoli, 1763)
-
Cleonis Dejean, 1821
-
5192
pigra (Scopoli, 1763)
-
Cleopus Dejean, 1821
-
5682
pulchellus (Herbst, 1795)
-
5683
solani (Fabricius, 1792b)
-
Coeliastes Weise, 1883g
-
5635
lamii (Fabricius, 1792b)
-
Coeliodes Schönherr, 1837
-
5501
erythroleucos (Gmelin, 1790)
-
5504
rubicundus (Herbst, 1795)
-
Comasinus Dejean, 1821
-
5280
setiger (Beck, 1817)
-
Coniocleonus Motschulsky, 1860b
-
— (5180b)
excoriatus (Gyllenhal in Schönherr, 1834)
-
5183
turbatus (Fahraeus in Schönherr, 1842)
-
Cossonus Schellenberg, 1798
-
5198
linearis (Fabricius, 1775)
-
Curculio Linnaeus, 1758
-
5349
crux Fabricius, 1776
-
5343
glandium Marsham, 1802
-
5344
nucum Linnaeus, 1758
-
5350
pyrrhoceras Marsham, 1802
-
5351
salicivorus Paykull, 1792
-
5347
venosus (Gravenhorst, 1807)
-
Cyphocleonus Motschulsky, 1860b
-
5190
dealbatus (Gmelin, 1790)
-
Datonychus Wagner, 1944b
-
5588
arquatus (Herbst, 1795)
-
5590
melanostictus (Marsham, 1802)
-
Donus Jekel, 1864
-
5405
maculatus (Redtenbacher, 1842)
-
Dorytomus Germar, 1817c
-
5248
dejeani Faust, 1883
-
5241
filirostris (Gyllenhal in Schönherr, 1836)
-
5252
ictor (Herbst, 1795)
-
5242
longimanus (Forster, 1771)
-
5259
majalis (Paykull, 1800)
-
5260
melanophthalmus (Paykull, 1792)
-
5257
suratus (Gyllenhal in Schönherr, 1836)
-
5250
taeniatus (Fabricius, 1781)
-
5245
tortrix (Linnaeus, 1761)
-
5246
tremulae (Fabricius, 1787)
-
Dryophthorus Germar, 1824
-
5193
corticalis (Paykull, 1792)
-
Ellescus Dejean, 1821
-
5287
bipunctatus (Linnaeus, 1758)
-
5289
scanicus (Paykull, 1792)
-
Eubrychius Thomson, 1859
-
5469
velutus (Beck, 1817)
-
Furcipus Desbrochers des Loges, 1868
-
5336
rectirostris (Linnaeus, 1758)
-
Glocianus Reitter, 1916
-
5581
distinctus (Brisout, 1869b)
-
5585
punctiger (Gyllenhal in Schönherr, 1837)
-
Grypus Germar, 1817c
-
5276
brunnirostris (Fabricius, 1792b)
-
5277
equiseti (Fabricius, 1775)
-
Gymnetron Schönherr, 1825
-
5652
antirrhini (Paykull, 1800)
-
5653
asellus (Gravenhorst, 1807)
-
5643
labile (Herbst, 1795)
-
5645
pascuorum (Gyllenhal, 1813)
-
5648
rostellum (Herbst, 1795)
-
5660
tetrum (Fabricius, 1792b)
-
5661
thapsicola (Germar, 1821)
-
5650
veronicae (Germar, 1821)
-
Hadroplontus Thomson, 1859
-
5600
litura (Fabricius, 1775)
-
Hexarthrum Wollaston, 1860
-
5211
exiguum (Boheman in Schönherr, 1838)
-
Hydronomus Schönherr, 1825
-
5237
alismatis (Marsham, 1802)
-
Hylobius Germar, 1817c
-
5382
pinastri (Gyllenhal, 1813)
-
Hypera Germar, 1817c
-
5413
adspersa (Fabricius, 1792b)
-
5414
arator (Linnaeus, 1758)
-
— (5416b)
constans (Boheman in Schönherr, 1834)
-
5420
diversipunctata (Schrank, 1798)
-
5422
fuscocinerea (Marsham, 1802)
-
5423
meles (Fabricius, 1792b)
-
5424
nigrirostris (Fabricius, 1775)
-
5425
plantaginis (De Geer, 1775)
-
5427
rumicis (Linnaeus, 1758)
-
5428
suspiciosa (Herbst, 1795)
-
5429
venusta (Fabricius, 1781)
-
5430
viciae (Gyllenhal, 1813)
-
5431
zoilus (Scopoli, 1763)
-
Isochnus Thomson, 1859
-
5712
foliorum (Muller, 1764)
-
5713
populicola (Silfverberg, 1977)
-
Larinus Germar, 1824
-
5174
jaceae (Fabricius, 1775)
-
5175
planus (Fabricius, 1792b)
-
Leiosoma Stephens, 1831
-
5389
cribrum (Gyllenhal in Schönherr, 1834)
-
Lepyrus Germar, 1817c
-
5378
palustris (Scopoli, 1763)
-
Limnobaris Bedel, 1885
-
5466
t-album (Linnaeus, 1758)
-
Limobius Schönherr, 1847
-
5432
borealis (Paykull, 1792)
-
Liophloeus Germar, 1817c
-
5092
tessulatus (Muller, 1776)
-
Lixus Fabricius, 1801
-
5158
paraplecticus (Linnaeus, 1758)
-
Magdalis Germar, 1817c
-
5368
duplicata Germar, 1818c
-
5371
memnonia (Gyllenhal in Faldermann, 1837)
-
5359
nitidipennis (Boheman in Schönherr, 1843b)
-
5373
phlegmatica (Herbst, 1797)
-
5360
ruficornis (Linnaeus, 1758)
-
Marmaropus Schönherr, 1837
-
5489
besseri Gyllenhal in Schönherr, 1837
-
Mecaspis Schönherr, 1823
-
5186
alternans (Herbst, 1795)
-
Mecinus Germar, 1821
-
5640
pyraster (Herbst, 1795)
-
Miarus Schönherr, 1826
-
5668
campanulae (Linnaeus, 1767)
-
Micrelus Thomson, 1859
-
5511
ericae (Gyllenhal, 1813)
-
Microplontus Wagner, 1944b
-
5594
campestris (Gyllenhal in Schönherr, 1837)
-
5598
rugulosus (Herbst, 1795)
-
5599
triangulum (Boheman in Schönherr, 1845)
-
Mogulones Reitter, 1916
-
5604
andreae (Germar, 1824)
-
5606
asperifoliarum (Gyllenhal, 1813)
-
5609
cruciger (Herbst, 1784)
-
5610
cynoglossi (Frauenfeld, 1866)
-
5613
geographicus (Goeze, 1777)
-
5615
javeti (Brisout, 1869)
-
5619
raphani (Fabricius, 1792b)
-
Nedyus Schönherr, 1825
-
5634
quadrimaculatus (Linnaeus, 1758)
-
Neoglocianus Dieckmann, 1972
-
5580
maculaalba (Herbst, 1795)
-
Neophytobius Wagner, 1936b
-
5478
granatus (Gyllenhal in Schönherr, 1836)
-
Notaris Germar, 1817c
-
5271
scirpi (Fabricius, 1792b)
-
Omias Germar, 1817c
-
5058
rotundatus (Fabricius, 1792b)
-
Orobitis Germar, 1817c
-
5636
cyaneus (Linnaeus, 1758)
-
Otiorhynchus Germar, 1824
-
— (4985b)
geniculatus (Germar, 1817)
-
4983
ligustici (Linnaeus, 1758)
-
4998
multipunctatus (Fabricius, 1792b)
-
5027
ovatus (Linnaeus, 1758)
-
5003
raucus (Fabricius, 1776)
-
5006
scaber (Linnaeus, 1758)
-
4985
tristis (Scopoli, 1763)
-
Paophilus Faust, 1890b
-
5099
afflatus (Boheman in Schönherr, 1833)
-
Pelenomus Thomson, 1859
-
5471
canaliculatus (Fahraeus in Schönherr, 1843b)
-
5472
comari (Herbst, 1795)
-
5474
quadricorniger (Colonnelli, 1986)
-
5475
quadrituberculatus (Fabricius, 1787)
-
5477
waltoni (Boheman in Schönherr, 1843b)
-
Phyllobius Germar, 1824
-
5043
arborator (Herbst, 1797)
-
5050
betulinus (Bechstein et Scharfenberg, 1805)
-
5035
cinerascens (Fabricius, 1792b)
-
5045
glaucus (Scopoli, 1763)
-
5047
maculicornis Germar, 1824
-
5041
oblongus (Linnaeus, 1758)
-
5036
sinuatus (Fabricius, 1801)
-
5048
urticae (De Geer, 1775)
-
5040
virideaeris (Laicharting, 1781)
-
Poecilma Germar, 1821
-
5467
capucina (Beck, 1817)
-
Polydrusus Germar, 1817c
-
5079
cevinus (Linnaeus, 1758)
-
5076
corruscus Germar, 1824
-
5090
mollis (Ström, 1768)
-
5075
pallidus (Gyllenhal in Schönherr, 1834)
-
5085
picus (Fabricius, 1792b)
-
5078
pterygomalis (Boheman in Schönherr, 1840b)
-
5088
sericeus (Schaller, 1783)
-
5086
tereticollis (De Geer, 1775)
-
Poophagus Schönherr, 1837
-
5498
sisymbrii (Fabricius, 1776)
-
Pselactus Broun, 1886
-
5195
spadix (Herbst, 1795)
-
Ramphus Schellenberg, 1798
-
5715
pulicarius (Herbst, 1795)
-
Rhinoncus Schönherr, 1825
-
5483
bruchoides (Herbst, 1784)
-
5484
castor (Fabricius, 1792b)
-
5486
inconspectus (Herbst, 1795)
-
5487
pericarpius (Linnaeus, 1758)
-
5488
perpendicularis (Reich, 1797)
-
Rhyncolus Germar, 1817c
-
5201
elongatus (Gyllenhal, 1827)
-
Rutidosoma Stephens, 1831
-
5492
globulus (Herbst, 1795)
-
Rynchaenus Schellenberg, 1798
-
5689
erythropus (Germar, 1821)
-
5698
fagi (Linnaeus, 1758)
-
5690
hortorum (Fabricius, 1792b)
-
5691
jota (Fabricius, 1787)
-
5701
rusci (Herbst, 1795)
-
Sciaphilus Schönherr, 1823
-
5098
asperatus (Bonsdorff, 1785)
-
Scythropus Schönherr, 1826
-
5091
mustela (Herbst, 1797)
-
Sibinia Germar, 1817c
-
5310
pellucens (Scopoli, 1772)
-
5312
primita (Herbst, 1795)
-
5313
pyrrhodactyla (Marsham, 1802)
-
5315
subelliptica (Desbrochers des Loges, 1873)
-
5319
viscariae (Linnaeus, 1761)
-
Sirocalodes Voss, 1958
-
5622
depressicollis (Gyllenhal, 1813)
-
Sitona Germar, 1817c
-
5128
ambiguus Gyllenhal in Schönherr, 1834
-
5132
crinitus (Herbst, 1795)
-
5127
griseus (Fabricius, 1775)
-
5134
hispidulus (Fabricius, 1776)
-
5135
humeralis Stephens, 1831
-
5136
inops Schönherr in Ménétries, 1832
-
5138
lepidus Gyllenhal in Schönherr, 1834
-
5144
sulcifrons (Thunberg, 1798)
-
5145
suturalis Stephens, 1831
-
Sitophilus Schönherr, 1838
-
5438
granarius (Linnaeus, 1758)
-
Smicronyx Schönherr, 1843b
-
5281
coecus (Reich, 1797)
-
Stenocarus Thomson, 1859
-
5632
cardui (Herbst, 1784)
-
5633
ruficornis (Stephens, 1831)
-
Strophosoma Billberg, 1820
-
5120
faber (Herbst, 1784)
-
5119
melanogrammum (Forster, 1771)
-
Tachyerges Schönherr, 1825
-
5705
decoratus (Germar, 1821)
-
5707
rufitarsis (Germar, 1821)
-
5708
salicis (Linnaeus, 1758)
-
5709
stigma (Germar, 1821)
-
Tanymecus Germar, 1817c
-
5150
palliatus (Fabricius, 1787)
-
Tanysphyrus Germar, 1817c
-
5239
lemnae (Paykull, 1792)
-
Tapinotus Schönherr, 1826
-
5499
sellatus (Fabricius, 1794)
-
Thamiocolus Thomson, 1859
-
5507
pubicollis (Gyllenhal in Schönherr, 1837)
-
5510
viduatus (Gyllenhal, 1813)
-
Thryogenes Bedel, 1884d
-
5273
festucae (Herbst, 1795)
-
5274
nereis (Paykull, 1800)
-
5275
scirrhosus (Gyllenhal in Schönherr, 1836)
-
Trachodes Germar, 1824
-
5376
hispidus (Linnaeus, 1758)
-
Trachyphloeus Germar, 1817c
-
5063
alternans Gyllenhal in Schönherr, 1834
-
5065
aristatus (Gyllenhal, 1827)
-
5066
bifoveolatus (Beck, 1817)
-
5069
olivieri Bedel, 1883
-
Trichosirocalus Colonnelli, 1979b
-
5630
troglodytes (Fabricius, 1787)
-
Tychius Germar, 1817c
-
5291
aureolus Kiesenwetter, 1851c
-
5295
lineatulus Stephens, 1831
-
5296
medicaginis Brisout, 1862
-
5299
picirostris (Fabricius, 1787)
-
5300
polylineatus (Germar, 1824)
-
5302
pusillus Germar, 1842b
-
5303
quinquepunctatus (Linnaeus, 1758)
-
5307
stephensi Schönherr, 1836
-
Cybocephalidae Jacquelin du Val, 1858
-
Cybocephalus Erichson, 1844
-
3327
politus (Gyllenhal, 1813)
-
Cyphonidae Stephens, 1830
-
Cyphon Paykull, 1799
-
2578
coarctatus Paykull, 1799
-
2580
padi (Linnaeus, 1758)
-
2581
palustris Thomson, 1855c
-
2582
phragmiteticola Nyholm, 1955
-
Elodes Latreille, 1796
-
2575
minuta (Linnaeus, 1767)
-
2576
nimbata (Panzer, 1794)
-
Microcara Thomson, 1859
-
2577
testacea (Linnaeus, 1767)
-
Prionocyphon Redtenbacher, 1858
-
2586
serricornis (Müller, 1821)
-
Scirtes Illiger, 1807b
-
2588
haemisphaericus (Linnaeus, 1767)
-
Dermestidae Latreille, 1807
-
Anthrenus Muller, 1764
-
3015
museorum (Linnaeus, 1761)
-
3012
scrophulariae (Linnaeus, 1758)
-
Attagenus Latreille, 1802
-
2997
pellio (Linnaeus, 1758)
-
2999
unicolor (Brahm, 1791)
-
Dermestes Linnaeus, 1758
-
2985
frischii Kugelann, 1792
-
2987
laniarius Illiger, 1801
-
2995
lardarius Linnaeus, 1758
-
2989
murinus Linnaeus, 1758
-
Globicornis Latreille, 1829
-
3006
marginata (Paykull, 1798)
-
Megatoma Herbst, 1792
-
3002
undata (Linnaeus, 1758)
-
Trogoderma Dejean, 1821
-
3009
versicolor (Creutzer, 1799)
-
Dytiscidae De Geer, 1774
-
Acilius Leach, 1817
-
665
canaliculatus (Nicolai, 1822)
-
666
sulcatus (Linnaeus, 1758)
-
Agabus Leach, 1817
-
607
bipustulatus (Linnaeus, 1767)
-
608
chalconatus (Panzer, 1797)
-
610
congener (Thunberg, 1794)
-
611
didymus (Olivier, 1795)
-
612
guttatus (Paykull, 1798)
-
628
labiatus (Brahm, 1790)
-
616
nigroaeneus Erichson, 1837
-
617
paludosus (Fabricius, 1801)
-
626
sturmii (Gyllenhal, 1808)
-
621
uliginosus (Linnaeus, 1761)
-
629
undulatus (Schrank, 1776)
-
Bidessus Sharp, 1882
-
595
pusillus (Fabricius, 1781)
-
596
unistriatus (Schrank, 1781)
-
Coelambus Thomson, 1860
-
574
impressopunctatus (Schaller, 1783)
-
Colymbetes Clairville, 1806
-
650
fuscus (Linnaeus, 1758)
-
Copelatus Erichson, 1832
-
602
ruficollis (Schaller, 1783)
-
Cybister Curtis, 1827
-
671
lateralimarginalis (De Geer, 1774)
-
Dytiscus Linnaeus, 1758
-
659
circumcinctus (Ahrens, 1811)
-
660
circumflexus Fabricius, 1801
-
661
dimidiatus Bergsträsser, 1778
-
663
marginalis Linnaeus, 1758
-
Graphoderus Dejean, 1833
-
668
bilineatus (De Geer, 1774)
-
669
cinereus (Linnaeus, 1758)
-
670
zonatus (Hoppe, 1795)
-
Graptodytes Seidlitz, 1887b
-
567
bilineatus (Sturm, 1835)
-
569
pictus (Fabricius, 1787)
-
Hydaticus Leach, 1817
-
655
seminiger (De Geer, 1774)
-
656
stagnalis (Fabricius, 1787)
-
657
transversalis (Pontoppidan, 1763)
-
Hydroporus Clairville, 1806
-
534
angustatus Sturm, 1835
-
538
elongatulus Sturm, 1835
-
539
erytrocephalus (Linnaeus, 1758)
-
548
melanarius Sturm, 1835
-
555
obscurus Sturm, 1835
-
556
palustris (Linnaeus, 1761)
-
558
planus (Fabricius, 1781b)
-
559
pubescens (Gyllenhal, 1808)
-
560
rufifrons (Duftschmid, 1805)
-
564
tristis (Paykull, 1798)
-
565
umbrosus (Gyllenhal, 1808)
-
Hygrotus Stephens, 1828b
-
579
decoratus (Gyllenhal, 1810)
-
580
inaequalis (Fabricius, 1776)
-
581
versicolor (Schaller, 1783)
-
Hyphydrus Illiger, 1807c
-
598
ovatus (Linnaeus, 1761)
-
Ilybius Erichson, 1832
-
634
fenestratus (Fabricius, 1781)
-
636
guttiger (Gyllenhal, 1808)
-
637
quadriguttatus (Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835)
-
Laccophilus Leach, 1817
-
600
minutus (Linnaeus, 1758)
-
Noterus Clairville, 1806
-
532
clavicornis (De Geer, 1774)
-
533
crassicornis (Müller, 1776)
-
Platambus Thomson, 1860
-
603
maculatus (Linnaeus, 1758)
-
Porhydrus Guignot, 1945
-
570
lineatus (Fabricius, 1775)
-
Potamonectes Zimmermann, 1921
-
587
depressus (Fabricius, 1775)
-
Rhantus Dejean, 1833
-
641
bistriatus (Bergsträsser, 1778)
-
646
notaticollis (Aubé, 1836)
-
647
notatus (Fabricius, 1781)
-
648
pulverosus (Stephens, 1828b)
-
649
suturellus (Harris, 1828)
-
Elateridae Leach, 1815
-
Actenicerus Kiesenwetter, 1858
-
2805
siaelandicus (Muller, 1764)
-
Adrastus Eschscholtz, 1829b
-
2783
lacertosus Erichson, 1841
-
2786
pallens (Fabricius, 1792b)
-
2787
rachifer (Fourcroy, 1785)
-
Agriotes Eschscholtz, 1829b
-
2771
acuminatus (Stephens, 1830)
-
2774
lineatus (Linnaeus, 1767)
-
2776
pilosellus (Schönherr, 1817)
-
2778
ustulatus (Schaller, 1783)
-
Ampedus Dejean, 1833
-
2748
cinnabarinus (Eschscholtz, 1829b)
-
2754
nigrinus (Herbst, 1784)
-
2758
praeustus (Fabricius, 1792b)
-
2760
sanguineus (Linnaeus, 1758)
-
2761
sanguinolentus (Schrank, 1776)
-
Anostirus Thomson, 1859
-
2807
castaneus (Linnaeus, 1758)
-
Athous Eschscholtz, 1829b
-
2837
vittatus (Fabricius, 1792b)
-
Cardiophorus Eschscholtz, 1829b
-
2856
asellus Erichson, 1840b
-
2861
ruficollis (Linnaeus, 1758)
-
2863
vestigialis Erichson, 1840b
-
Cidnopus Thomson, 1859
-
2823
aeruginosus (Olivier, 1790)
-
2824
minutus (Linnaeus, 1758)
-
2826
pilosus (Leske, 1785)
-
Denticollis Piller et Mitterpacher, 1783
-
2821
linearis (Linnaeus, 1758)
-
Dicronychus Brullé, 1832
-
2864
cinereus (Herbst, 1784)
-
Ectinus Eschscholtz, 1829b
-
2770
aterrimus (Linnaeus, 1761)
-
Melanotus Eschscholtz, 1829b
-
2789
castanipes (Paykull, 1800)
-
2791
erythropus (Gmelin, 1790)
-
Negastrius Thomson, 1859
-
2849
pulchellus (Linnaeus, 1761)
-
2850
sabulicola (Boheman, 1852)
-
Oedostethus Leconte, 1853b
-
2845
quadripustulatus (Fabricius, 1792b)
-
2846
tenuicornis (Germar, 1824)
-
Procraerus Reitter, 1905d
-
2764
tibialis (Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835)
-
Prosternon Latreille, 1834
-
2806
tessellatum (Linnaeus, 1758)
-
Pseudathous Méquignon, 1930
-
2833
hirtus (Herbst, 1784)
-
2834
niger (Linnaeus, 1758)
-
Selatosomus Stephens, 1830
-
2813
cruciatus (Linnaeus, 1758)
-
2815
impressus (Fabricius, 1792b)
-
2816
latus (Fabricius, 1801)
-
Sericus Eschscholtz, 1829b
-
2767
brunneus (Linnaeus, 1758)
-
Stenagostus Thomson, 1859
-
2831
rufus (De Geer, 1774)
-
Synaptus Eschscholtz, 1829b
-
2781
filiformis (Fabricius, 1781)
-
Endomychidae Leach, 1815
-
Endomychus Panzer, 1794b
-
3556
coccineus (Linnaeus, 1758)
-
Lycoperdina Latreille, 1807b
-
3554
succincta (Linnaeus, 1767)
-
Mycetaea Stephens, 1830
-
3548
hirta (Marsham, 1802)
-
Erotylidae Latreille, 1802
-
Dacne Latreille, 1796
-
3521
bipustulata (Thunberg, 1781)
-
3522
notata (Gmelin, 1790)
-
Triplax Herbst, 1793
-
3515
aenea (Schaller, 1783)
-
3519
rufipes (Fabricius, 1787)
-
3516
russica (Linnaeus, 1758)
-
Tritoma Fabricius, 1775
-
3513
bipustulata Fabricius, 1775
-
Eucinetidae Lacordaire, 1857
-
Eucinetus Germar, 1818
-
2573
haemorrhoidalis (Germar, 1818)
-
Eucnemidae Latreille, 1824
-
Eucnemis Ahrens, 1812
-
2878
capucinus Ahrens, 1812
-
Xyloecus Dejean, 1833
-
2887
corticalis (Paykull, 1800)
-
Georissidae Castelnau, 1840b
-
Georissus Latreille, 1809
-
754
crenulatus (Rossi, 1794)
-
Gyrinidae Aubé, 1836
-
Gyrinus Linnaeus, 1767
-
674
aeratus Stephens, 1835
-
679
mergus Ahrens, 1812c
-
673
minutus Fabricius, 1798
-
680
natator (Linnaeus, 1758)
-
682
suffriani Scriba, 1855
-
Haliplidae Aubé, 1836
-
Haliplus Latreille, 1802
-
515
confinis Stephens, 1828b
-
518
flavicollis Sturm, 1834
-
524
fluviatilis Aubé, 1836
-
525
fulvicollis Erichson, 1837
-
519
fulvus (Fabricius, 1801)
-
527
heydeni Wehncke, 1875
-
528
immaculatus Gerhardt, 1877d
-
516
obliquus (Fabricius, 1787)
-
529
ruficollis (De Geer, 1774)
-
521
variegatus Sturm, 1834
-
Peltodytes Régimbart, 1878
-
513
caesus (Duftschmid, 1805)
-
Heteroceridae Macleay, 1825
-
Heterocerus Fabricius, 1792
-
2625
intermedius Kiesenwetter, 1843b
-
2621
marginatus (Fabricius, 1787)
-
2626
pruinosus Kiesenwetter, 1851b
-
Histeridae Paykull, 1811b
-
Abraeus Leach, 1817
-
818
globosus (Hoffmann, 1803b)
-
819
granulum Erichson, 1839
-
Acritus Leconte, 1853
-
828
minutus (Herbst, 1792)
-
829
nigricornis (Hoffmann, 1803c)
-
Aeletes Horn, 1873
-
830
atomarius (Aubé, 1842)
-
Atholus Thomson, 1859
-
891
bimaculatus (Linnaeus, 1758)
-
892
corvinus (Germar, 1817)
-
Carcinops Marseul, 1855
-
856
pumilio (Erichson, 1834)
-
Chetabraeus Portevin, 1929
-
817
globulus (Creutzer, 1799)
-
Dendrophilus Leach, 1817
-
855
pygmaeus (Linnaeus, 1758)
-
Gnathoncus Jacquelin du Val, 1858
-
843
nannetensis (Marseul, 1862)
-
Hetaerius Erichson, 1834
-
895
ferrugineus (Olivier, 1789)
-
Hister Linnaeus, 1767
-
874
quadrinotatus Scriba, 1790b
-
875
sepulchralis Erichson, 1834
-
876
unicolor Linnaeus, 1758
-
Hololepta Paykull, 1811b
-
862
plana (Sulzer, 1776)
-
Hypocaccus Thomson, 1867
-
849
metallicus (Herbst, 1792)
-
Margarinotus Marseul, 1853
-
890
bipustulatus (Schrank, 1781)
-
877
brunneus (Fabricius, 1775)
-
881
carbonarius (Hoffmann, 1803b)
-
889
obscurus (Kugelann, 1792)
-
884
purpurascens (Herbst, 1792)
-
879
striola succicola (Thomson, 1862)
-
886
ventralis (Marseul, 1854)
-
Myrmetes Marseul, 1862
-
853
piceus (Paykull, 1809)
-
Onthophilus Leach, 1817
-
861
striatus (Forster, 1771)
-
Paromalus Erichson, 1834
-
858
flavicornis (Herbst, 1792)
-
859
parallelepipedus (Herbst, 1792)
-
Platysoma Leach, 1817
-
866
angustatum (Hoffmann, 1803b)
-
864
compressum (Herbst, 1783)
-
865
deplanatum (Gyllenhal, 1808)
-
863
minor (Rossi, 1792)
-
Plegaderus Erichson, 1834
-
821
caesus (Herbst, 1792)
-
Saprinus Erichson, 1834
-
832
aeneus (Fabricius, 1775)
-
838
semistriatus (Scriba, 1790b)
-
Homalisidae Lacordaire, 1857
-
Omalisus Fourcroy, 1785
-
2892
fontisbellaquaei Fourcroy, 1785
-
Hydraenidae Mulsant, 1844
-
Elophorus Fabricius, 1775
-
729
aquaticus (Linnaeus, 1758)
-
740
dorsalis (Marsham, 1802)
-
742
granularis (Linnaeus, 1761)
-
743
griseus Herbst, 1793
-
748
nanus Sturm, 1836
-
727
nubilus Fabricius, 1776
-
Hydraena Kugelann, 1794
-
711
gracilis Germar, 1824
-
704
riparia Kugelann, 1794
-
Hydrochus Leach, 1817
-
724
brevis (Herbst, 1793)
-
725
carinatus Germar, 1824
-
726
elongatus (Schaller, 1783)
-
Limnebius Leach, 1815
-
722
atomus (Duftschmid, 1805)
-
719
papposus Mulsant, 1844
-
720
truncatellus (Thunberg, 1794)
-
721
truncatulus Thomson, 1853
-
Ochthebius Leach, 1815
-
693
minimus (Fabricius, 1792)
-
Hydrophilidae Goeze, 1781
-
Anacaena Thomson, 1859
-
788
globulus (Paykull, 1798)
-
789
limbata (Fabricius, 1792)
-
Berosus Leach, 1817
-
814
luridus (Linnaeus, 1761)
-
815
signaticollis (Charpentier, 1825)
-
Cercyon Leach, 1817
-
778
analis (Paykull, 1798)
-
763
bifenestratus Küster, 1851
-
766
haemorrhoidalis (Fabricius, 1775)
-
768
lateralis (Marsham, 1802)
-
769
lugubris (Olivier, 1790)
-
770
marinus Thomson, 1853
-
771
melanocephalus (Linnaeus, 1758)
-
772
pygmaeus (Illiger, 1801)
-
773
quisquilius (Linnaeus, 1761)
-
777
unipunctatus (Linnaeus, 1758)
-
761
ustulatus (Preyssler, 1790)
-
Chaetarthria Stephens, 1835
-
808
seminulum (Herbst, 1797)
-
Coelostoma Brullé, 1835
-
755
orbiculare (Fabricius, 1775)
-
Cryptopleurum Mulsant, 1844
-
780
crenatum (Panzer, 1794)
-
781
minutum (Fabricius, 1775)
-
Cymbiodyta Bedel, 1881
-
807
marginella (Fabricius, 1792)
-
Enochrus Thomson, 1859
-
805
affinis (Thunberg, 1794)
-
806
coarctatus (Gredler, 1863)
-
800
melanocephalus (Olivier, 1792)
-
801
ochropterus (Marsham, 1802)
-
803
quadripunctatus (Herbst, 1797)
-
804
testaceus (Fabricius, 1801)
-
Helochares Mulsant, 1844
-
798
lividus (Forster, 1771)
-
Hydrobius Leach, 1815
-
783
fuscipes (Linnaeus, 1758)
-
Hydrophilus Muller, 1764
-
809
caraboides (Linnaeus, 1758)
-
810
flavipes Steven, 1808
-
Hydrous Dahl, 1775
-
811
aterrimus (Eschscholtz, 1822)
-
Laccobius Erichson, 1837
-
793
bipunctatus (Fabricius, 1775)
-
794
minutus (Linnaeus, 1758)
-
797
striatulus (Fabricius, 1801)
-
Megasternum Mulsant, 1844
-
779
boletophagum (Marsham, 1802)
-
Sphaeridium Fabricius, 1775
-
756
bipustulatum Fabricius, 1781
-
758
scarabaeoides (Linnaeus, 1758)
-
Hypocopridae Reitter, 1880c
-
Hypocoprus Motschulsky, 1839
-
3407
quadricollis Reitter, 1877b
-
Lagriidae Latreille, 1825
-
Lagria Fabricius, 1775
-
3939
hirta (Linnaeus, 1758)
-
Lampyridae Latreille, 1816
-
Lampyris Geoffroy, 1762
-
2901
noctiluca (Linnaeus, 1758)
-
Phausis Leconte, 1851
-
2902
splendidula (Linnaeus, 1767)
-
Phosphaenus Castelnau, 1833
-
2903
hemipterus (Goeze, 1777)
-
Lathridiidae Redtenbacher, 1845
-
Cartodere Thomson, 1859
-
3656
filiformis (Gyllenhal, 1827)
-
3654
ruficollis (Marsham, 1802)
-
Corticaria Marsham, 1802
-
3661
elongata (Gyllenhal, 1827)
-
3662
ferruginea Marsham, 1802
-
3664
fulva (Comolli, 1837)
-
3665
impressa (Olivier, 1790)
-
3667
linearis (Paykull, 1798)
-
3668
longicollis (Zetterstedt, 1838)
-
3669
longicornis (Herbst, 1793)
-
3673
pubescens (Gyllenhal, 1827)
-
3674
saginata Mannerheim, 1844
-
3676
umbilicata (Beck, 1817)
-
Corticarina Reitter, 1881b
-
3678
fuscula (Gyllenhal, 1827)
-
3679
gibbosa (Herbst, 1793)
-
3681
similata (Gyllenhal, 1827)
-
Enicmus Thomson, 1859
-
3640
anthracinus (Mannerheim, 1844)
-
3642
consimilis (Mannerheim, 1844)
-
3647
fungicola Thomson, 1868
-
3645
minutus (Linnaeus, 1767)
-
3649
rugosus (Herbst, 1793)
-
3651
transversus (Olivier, 1790)
-
Latridius Herbst, 1793
-
3632
angusticollis Gyllenhal, 1827
-
3637
bergrothi (Reitter, 1881b)
-
3638
constrictus Gyllenhal, 1827
-
3634
lardarius (De Geer, 1775)
-
3635
pandellei (Brisout, 1863e)
-
3636
rugicollis (Olivier, 1790)
-
Melanophthalma Motschulsky, 1866
-
3684
transversalis (Gyllenhal, 1827)
-
Leiodidae Hatch, 1929b
-
Agathidium Panzer, 1797
-
998
atratum Sturm, 1807
-
1010
atrum (Paykull, 1798)
-
1011
badium Erichson, 1845
-
1014
laevigatum Erichson, 1845
-
1004
marginatum Sturm, 1807
-
1005
plagiatum (Gyllenhal, 1810)
-
1016
seminulum (Linnaeus, 1758)
-
Amphicyllis Erichson, 1845
-
996
globiformis (Sahlberg, 1833)
-
997
globus (Fabricius, 1792)
-
Anisotoma Panzer, 1797
-
990
axillaris Gyllenhal, 1810
-
991
castanea (Herbst, 1792)
-
992
glabra (Kugelann, 1794)
-
993
humeralis (Fabricius, 1792)
-
994
orbicularis (Herbst, 1792)
-
Colenis Erichson, 1842
-
982
immunda (Sturm, 1807)
-
Cyrtusa Erichson, 1842
-
986
minuta (Ahrens, 1812)
-
987
pauxilla (Schmidt, 1841c)
-
Hydnobius Schmidt, 1841c
-
950
punctatus (Sturm, 1807)
-
Leiodes Latreille, 1802
-
978
badia (Sturm, 1807)
-
954
calcarata (Erichson, 1845)
-
956
cinnamomea (Panzer, 1793)
-
957
dubia (Kugelann, 1794)
-
958
flavescens (Schmidt, 1841c)
-
960
hybrida (Erichson, 1845)
-
964
obesa (Schmidt, 1841c)
-
966
ovalis (Schmidt, 1841c)
-
981
parvula (Sahlberg, 1833)
-
968
picea (Panzer, 1797)
-
970
rotundata (Erichson, 1845)
-
972
rugosa Stephens, 1829
-
973
silesiaca (Kraatz, 1852)
-
Limnichidae Erichson, 1846
-
Limnichus Dejean, 1821
-
2630
sericeus (Duftschmid, 1825)
-
Lissomidae Castelnau, 1840
-
Drapetes Dejean, 1821
-
2868
mordelloides (Host, 1789)
-
Lophocateridae Crowson, 1964
-
Grynocharis Thomson, 1859
-
3123
oblonga (Linnaeus, 1758)
-
Lucanidae Latreille, 1806
-
Dorcus Macleay, 1819
-
2557
parallelipipedus (Linnaeus, 1758)
-
Lucanus Scopoli, 1763
-
2558
cervus (Linnaeus, 1758)
-
Platycerus Muller, 1764
-
2553
caprea (De Geer, 1774)
-
Sinodendron Schneider, 1791
-
2552
cylindricum (Linnaeus, 1758)
-
Lycidae Blanchard, 1845
-
Dictyoptera Latreille, 1829
-
2893
aurora (Herbst, 1784)
-
Lygistopterus Dejean, 1833
-
2900
sanguineus (Linnaeus, 1758)
-
Platycis Thomson, 1859
-
2899
minuta (Fabricius, 1787)
-
Pyropterus Mulsant, 1838
-
2896
nigroruber (De Geer, 1774)
-
Lyctidae Billberg, 1820
-
Lyctus Fabricius, 1792b
-
3117
pubescens Panzer, 1793
-
Malachiidae Redtenbacher, 1845
-
Anthocomus Erichson, 1840c
-
3186
coccineus (Schaller, 1783)
-
3187
equestris (Fabricius, 1781b)
-
3188
fasciatus (Linnaeus, 1758)
-
Axinotarsus Motschulsky, 1854c
-
3196
marginalis (Castelnau, 1840)
-
3197
pulicarius (Fabricius, 1776)
-
3198
ruficollis (Olivier, 1790)
-
Charopus Erichson, 1840c
-
3176
flavipes (Paykull, 1798)
-
Ebaeus Erichson, 1840c
-
3193
praeoccupatus Gemminger, 1870
-
Malachius Fabricius, 1775
-
3177
aeneus (Linnaeus, 1758)
-
3178
bipustulatus (Linnaeus, 1758)
-
3180
marginellus Olivier, 1790
-
3185
viridis Fabricius, 1787
-
Melandryidae Leach, 1815
-
Abdera Stephens, 1832
-
3771
flexuosa (Paykull, 1799)
-
3772
triguttata (Gyllenhal, 1810)
-
Eustrophus Illiger, 1802c
-
3759
dermestoides (Fabricius, 1792b)
-
Hypulus Paykull, 1798
-
3779
bifasciatus (Fabricius, 1792)
-
Xylita Paykull, 1798
-
3776
laevigata (Hellenius, 1786)
-
Meloidae Gyllenhal, 1810
-
Lytta Fabricius, 1775
-
3908
vesicatoria (Linnaeus, 1758)
-
Meloe Linnaeus, 1758
-
3912
proscarabaeus Linnaeus, 1758
-
3914
variegatus Donovan, 1793
-
3913
violaceus Marsham, 1802
-
Melyridae Leach, 1815
-
Aplocnemus Stephens, 1830
-
3151
impressus (Marsham, 1802)
-
3152
nigricornis (Fabricius, 1792b)
-
Dasytes Paykull, 1799
-
3159
niger (Linnaeus, 1761)
-
3160
obscurus Gyllenhal, 1813
-
3165
plumbeus (Muller, 1776)
-
Dolichosoma Stephens, 1830
-
3168
lineare (Rossi, 1794)
-
Micropeplidae Heer, 1839
-
Micropeplus Latreille, 1809
-
1226
porcatus (Paykull, 1789)
-
Monotomidae Chaudoir, 1845
-
Monotoma Herbst, 1793
-
3343
angusticollis (Gyllenhal, 1827)
-
3346
bicolor Villa A. et Villa J.B., 1835
-
3344
conicicollis Aubé, 1837
-
3348
longicollis (Gyllenhal, 1827)
-
3349
picipes Herbst, 1793
-
3350
spinicollis Aubé, 1837
-
Mordellidae Latreille, 1802
-
Curtimorda Méquignon, 1946
-
3822
bisignata (Redtenbacher, 1849)
-
3823
maculosa (Naezén, 1794)
-
Mordella Linnaeus, 1758
-
3815
aculeata Linnaeus, 1758
-
Mordellistena Costa, 1854
-
3825
brevicauda (Boheman, 1850)
-
3836
neuwaldeggiana (Panzer, 1796b)
-
3837
parvula (Gyllenhal, 1827)
-
3841
pumila (Gyllenhal, 1810)
-
3847
variegata (Fabricius, 17981)
-
Tomoxia Costa, 1854
-
3810
biguttata (Gyllenhal, 1827)
-
Variimorda Méquignon, 1946
-
3813
fasciata (Fabricius, 1775)
-
Mycetophagidae Leach, 1815
-
Litargus Erichson, 1846
-
3708
connexus (Fourcroy, 1785)
-
Mycetophagus Hellwig, 1792
-
3711
atomarius Fabricius, 1792b
-
3712
decempunctatus Fabricius, 1801
-
3716
multipunctatus Fabricius, 1792b
-
3718
populi Fabricius, 1798
-
3710
quadripustulatus (Linnaeus, 1761)
-
Triphyllus Dejean, 1821
-
3707
bicolor (Fabricius, 1792)
-
Typhaea Stephens, 1829b
-
3719
stercorea (Linnaeus, 1758)
-
Nitidulidae Latreille, 1802
-
Amphotis Erichson, 1843b
-
3309
marginata (Fabricius, 1781)
-
Brachypterolus Grouvelle, 1913
-
3212
pulicarius (Linnaeus, 1758)
-
Brachypterus Kugelann, 1794
-
3209
glaber Newman, 1834
-
3210
urticae (Fabricius, 1792)
-
Cryptarcha Shuckard, 1839
-
3319
strigata (Fabricius, 1787)
-
3320
undata (Olivier, 1790)
-
Cychramus Kugelann, 1794
-
3317
luteus (Fabricius, 1787b)
-
Epuraea Erichson, 1843b
-
3278
boreella (Zetterstedt, 1828)
-
3280
deleta Sturm, 1844
-
3281
depressa (Illiger, 1798)
-
3284
florea Erichson, 1845
-
3287
guttata (Olivier, 1811)
-
3302
limbata (Fabricius, 1787)
-
3289
longula Erichson, 1845
-
3290
melina Erichson, 1843b
-
3291
neglecta (Heer, 1841)
-
3293
pusilla (Illiger, 1798)
-
3294
pygmaea (Gyllenhal, 1808)
-
3295
rufomarginata (Stephens, 1830)
-
3298
terminalis (Mannerheim, 1843c)
-
3300
unicolor (Olivier, 1790)
-
3301
variegata (Herbst, 1793)
-
Glischrochilus Reitter, 1873c
-
3321
hortensis (Fourcroy, 1785)
-
3322
quadriguttatus (Fabricius, 1776)
-
3323
quadripustulatus (Linnaeus, 1761)
-
Ipidia Erichson, 1843b
-
3312
quadrimaculata (Quensel, 1790)
-
Kateretes Herbst, 1793
-
3204
pedicularius (Linnaeus, 1758)
-
Meligethes Stephens, 1830
-
3222
assimilis Sturm, 1845
-
3226
bidens Brisout, 1863
-
3227
bidentatus Brisout, 1863e
-
3228
brachialis Erichson, 1845
-
3232
coracinus Sturm, 1845
-
3233
corvinus Erichson, 1845
-
3235
denticulatus (Heer, 1841)
-
3238
egenus Erichson, 1845
-
3239
erythropus (Marsham, 1802)
-
3245
haemorrhoidalis Förster, 1849
-
3250
lugubris Sturm, 1845
-
3254
nigrescens Stephens, 1830
-
3255
obscurus Erichson, 1845
-
3256
ochropus Sturm, 1845
-
3258
pedicularius (Gyllenhal, 1808)
-
3260
rosenhaueri Reitter, 1871
-
3264
subrugosus (Gyllenhal, 1808)
-
3267
tristis Sturm, 1845
-
3268
umbrosus Sturm, 1845
-
3269
viduatus (Heer, 1841)
-
3270
viridescens (Fabricius, 1787)
-
Nitidula Fabricius, 1775
-
3307
carnaria (Schaller, 1783)
-
3308
rufipes (Linnaeus, 1767)
-
Omosita Erichson, 1843b
-
3303
colon (Linnaeus, 1758)
-
3304
depressa (Linnaeus, 1758)
-
3305
discoidea (Fabricius, 1775)
-
Pityophagus Shuckard, 1839
-
3324
ferrugineus (Linnaeus, 1761)
-
Pocadius Erichson, 1843b
-
3313
striatus (Olivier, 1790)
-
Pria Stephens, 1830
-
3218
dulcamarae (Scopoli, 1763)
-
Soronia Erichson, 1843b
-
3310
grisea (Linnaeus, 1758)
-
Thalycra Erichson, 1843b
-
3315
fervida (Olivier, 1790)
-
Oedemeridae Latreille, 1810
-
Calopus Fabricius, 1775
-
3853
serraticornis (Linnaeus, 1758)
-
Chrysanthia Schmidt, 1846
-
3862
geniculata Heyden, 1877
-
Ischnomera Stephens, 1832
-
3865
caerulea (Linnaeus, 1758)
-
Nacerdes Dejean, 1834
-
3855
ferruginea (Schrank, 1776)
-
Oedemera Olivier, 1789b
-
3870
femorata (Scopoli, 1763)
-
3873
lurida (Marsham, 1802)
-
3867
podagrariae (Linnaeus, 1767)
-
Parnidae Leach, 1817
-
Dryops Olivier, 1791
-
2632
auriculatus (Fourcroy, 1785)
-
2633
ernesti Gozis, 1886
-
2635
luridus (Erichson, 1847)
-
Peltidae Latreille, 1807
-
Ostoma Laicharting, 1781
-
3125
ferruginea (Linnaeus, 1758)
-
Thymalus Latreille, 1802
-
3126
limbatus (Fabricius, 1787)
-
Phalacridae Leach, 1815
-
Olibrus Erichson, 1845
-
3357
aeneus (Fabricius, 1792)
-
3358
affinis (Sturm, 1807)
-
3360
bicolor (Fabricius, 1792)
-
3363
corticalis (Panzer, 1797)
-
3366
liquidus Erichson, 1845
-
3367
millefolii (Paykull, 1800)
-
3368
pygmaeus (Sturm, 1807)
-
Phalacrus Paykull, 1800
-
3353
coruscus (Panzer, 1797)
-
Stilbus Seidlitz, 1872
-
3369
atomarius (Linnaeus, 1767)
-
3371
testaceus (Panzer, 1797)
-
Platypodidae Shuckard, 1840
-
Platypus Herbst, 1793
-
4830
cylindrus (Fabricius, 1792b)
-
Pselaphidae Latreille, 1807b
-
Batrisodes Reitter, 1882c
-
1186
delaporti (Aubé, 1833)
-
1188
venustus (Reichenbach, 1816)
-
Bibloplectus Reitter, 1882b
-
1160
ambiguus (Reichenbach, 1816)
-
Bibloporus Thomson, 1861
-
1157
bicolor (Denny, 1825)
-
Brachygluta Thomson, 1859
-
1208
fossulata (Reichenbach, 1816)
-
1209
haematica (Reichenbach, 1816)
-
Bryaxis Kugelann, 1794
-
1192
bulbifer (Reichenbach, 1816)
-
1196
curtisii (Leach, 1817)
-
1199
nigripennis (Aubé, 1844)
-
1201
puncticollis (Denny, 1825)
-
Bythinus Leach, 1817
-
1190
macropalpus Aubé, 1833
-
Euplectus Leach, 1817
-
1163
brunneus (Grimmer, 1841)
-
— (1165b)
duponti Aubé, 1833
-
1167
karstenii (Reichenbach, 1816)
-
1169
nanus (Reichenbach, 1816)
-
1170
piceus Motschulsky, 1835
-
1171
punctatus Mulsant et Rey, 1861b
-
1173
signatus (Reichenbach, 1816)
-
Plectophloeus Reitter, 1891c
-
1176
fischeri (Aubé, 1833)
-
1178
nubigena (Reitter, 1877)
-
Pselaphaulax Reitter, 1909
-
1216
dresdensis (Herbst, 1792)
-
Pselaphus Herbst, 1792
-
1217
heisei Herbst, 1792
-
Reichenbachia Leach, 1826
-
1214
juncorum (Leach, 1817)
-
Trichonyx Chaudoir, 1845
-
1182
sulcicollis (Reichenbach, 1816)
-
Trimium Aubé, 1833
-
1180
brevicorne (Reichenbach, 1816)
-
Tychus Leach, 1817
-
1205
niger (Paykull, 1800)
-
Tyrus Aubé, 1833
-
1220
mucronatus (Panzer, 1803)
-
Ptiliidae Heer, 1843
-
Acrotrichis Motschulsky, 1848
-
933
atomaria (De Geer, 1774)
-
935
chevrolatii (Allibert, 1844)
-
931
grandicollis (Mannerheim, 1844c)
-
941
sericans (Heer, 1841)
-
943
thoracica (Waltl, 1838)
-
Nanoptilium Flach, 1889b
-
918
kunzei (Heer, 1841)
-
Ptenidium Erichson, 1845
-
902
fuscicorne Erichson, 1845
-
899
laevigatum Erichson, 1845
-
903
myrmicophilum (Motschulsky, 1845b)
-
906
nitidum (Heer, 1841)
-
905
pusillum (Gyllenhal, 1808)
-
Pteryx Matthews, 1858
-
927
suturalis (Heer, 1841)
-
Ptilium Erichson, 1845
-
911
minutissimum (Weber et Mohr, 1804)
-
916
myrmecophilum (Allibert, 1844)
-
Ptinella Motschulsky, 1845b
-
923
aptera (Guérin-Ménéville, 1839)
-
925
limbata (Heer, 1841)
-
Ptinidae Latreille, 1802
-
Gibbium Scopoli, 1777
-
3081
psylloides (Czenpinski, 1778)
-
Niptus Boieldieu, 1856
-
3084
hololeucus (Faldermann, 1835)
-
Ptinus Linnaeus, 1767
-
3089
bicinctus Sturm, 1837b
-
3102
bidens Olivier, 1790
-
3091
clavipes Panzer, 1806
-
3092
fur (Linnaeus, 1758)
-
3093
latro Fabricius, 1775
-
3095
pusillus Sturm, 1837b
-
3088
rufipes Olivier, 1790
-
Pyrochroidae Latreille, 1807
-
Pyrochroa Muller, 1764
-
3878
coccinea (Linnaeus, 1761)
-
3879
serraticornis (Scopoli, 1763)
-
Schizotus Newman, 1838
-
3880
pectinicornis (Linnaeus, 1758)
-
Rhinomaceridae Latreille, 1822
-
Rhinomacer Fabricius, 1787
-
4831
attelaboides Fabricius, 1787
-
Rhipiphoridae Gerstaecker, 1855
-
Pelecotoma Fischer, 1808
-
3851
fennica (Paykull, 1799)
-
Rhizophagidae Redtenbacher, 1845
-
Rhizophagus Herbst, 1793
-
3332
bipustulatus (Fabricius, 1792b)
-
3341
cribratus (Gyllenhal, 1827)
-
3330
depressus (Fabricius, 1792b)
-
3334
dispar (Paykull, 1800)
-
3335
ferrugineus (Paykull, 1800)
-
3338
parvulus (Paykull, 1800)
-
Salpingidae Leach, 1815
-
Lissodema Curtis, 1833b
-
3924
quadripustulatum (Marsham, 1802)
-
Rhinosimus Latreille, 1802
-
3936
planirostris (Fabricius, 1787)
-
Salpingus Illiger, 1802c
-
3931
bimaculatus Gyllenhal, 1810
-
Vincenzellus Reitter, 1911
-
3933
viridipennis (Latreille, 1804e)
-
Scaphidiidae Latreille, 1807
-
Scaphidium Olivier, 1790
-
1147
quadrimaculatum Olivier, 1790
-
Scaphisoma Leach, 1815
-
1148
agaricinum (Linnaeus, 1758)
-
1149
assimile Erichson, 1845
-
1151
boleti (Panzer, 1793)
-
Scarabaeidae Latreille, 1802
-
Anomala Leach in Samouelle, 1819
-
2517
dubia (Scopoli, 1763)
-
Aphodius Illiger, 1798
-
2476
biguttatus Germar, 1824
-
2463
circumcinctus Schmidt, 1840d
-
2464
consputus Creutzer, 1799
-
2449
depressus (Kugelann, 1792)
-
2456
distinctus (Muller, 1776)
-
2437
erraticus (Linnaeus, 1758)
-
2489
fimetarius (Linnaeus, 1758)
-
2490
foetens (Fabricius, 1787)
-
2491
foetidus (Herbst, 1783)
-
2440
fossor (Linnaeus, 1758)
-
2482
granarius (Linnaeus, 1767)
-
2441
haemorrhoidalis (Linnaeus, 1758)
-
2450
luridus (Fabricius, 1775)
-
2457
melanostictus Schmidt, 1840d
-
2485
plagiatus (Linnaeus, 1767)
-
2465
prodromus (Brahm, 1790)
-
2479
pusillus (Herbst, 1789)
-
2480
quadriguttatus (Herbst, 1783)
-
2451
rufipes (Linnaeus, 1758)
-
2495
rufus (Moll, 1782)
-
2442
satellitius (Herbst, 1789)
-
2454
scrofa (Fabricius, 1787)
-
2496
sordidus (Fabricius, 1775)
-
2469
sphacelatus (Panzer, 1798)
-
2459
sticticus (Panzer, 1798)
-
2439
subterraneus (Linnaeus, 1758)
-
2501
tenellus Say, 1823
-
2486
varians Duftschmid, 1805
-
2447
zenkeri Germar, 1813
-
Caccobius Thomson, 1859
-
2404
schreberi (Linnaeus, 1767)
-
Cetonia Fabricius, 1775
-
2546
aurata (Linnaeus, 1761)
-
Copris Muller, 1764
-
2403
lunaris (Linnaeus, 1758)
-
Epicometis Burmeister, 1842
-
2544
hirta (Poda, 1761)
-
Geotrupes Latreille, 1796
-
2427
spiniger (Marsham, 1802)
-
2428
stercorarius (Linnaeus, 1758)
-
2429
stercorosus (Hartmann in Scriba, 1791)
-
2430
vernalis (Linnaeus, 1758)
-
Heptaulacus Mulsant, 1842
-
2503
sus (Herbst, 1783)
-
2504
testudinarius (Fabricius, 1775)
-
Hoplia Illiger, 1803
-
2531
graminicola (Fabricius, 1792b)
-
Maladera Mulsant et Rey, 1871b
-
2511
holosericea (Scopoli, 1772)
-
Netocia Costa, 1852
-
2548
lugubris (Herbst, 1786)
-
2550
metallica (Herbst, 1782)
-
Odontaeus Dejean, 1821
-
2431
armiger (Scopoli, 1772)
-
Omaloplia Schönherr, 1817
-
2512
ruricola (Fabricius, 1775)
-
Onthophagus Latreille, 1802
-
2406
coenobita (Herbst, 1783)
-
2407
fracticornis (Preyssler, 1790)
-
2414
nuchicornis (Linnaeus, 1758)
-
2415
ovatus (Linnaeus, 1767)
-
2417
semicornis (Panzer, 1798)
-
2419
taurus (Schreber, 1759)
-
2420
vacca (Linnaeus, 1767)
-
2421
verticornis (Laicharting, 1781)
-
Oryctes Illiger, 1798
-
2537
nasicornis (Linnaeus, 1758)
-
Osmoderma Le Peletier et Serville, 1825b
-
2543
eremita (Scopoli, 1763)
-
Oxyomus Dejean, 1833b
-
2436
sylvestris (Scopoli, 1763)
-
Psammodius Fallén, 1807
-
2506
sulcicollis (Illiger, 1801)
-
Rhizotrogus Berthold, 1827
-
2520
assimilis (Herbst, 1790)
-
Rhyssemus Mulsant, 1842
-
2507
germanus (Linnaeus, 1767)
-
Serica Macleay, 1819
-
2510
brunnea (Linnaeus, 1758)
-
Trichius Fabricius, 1787
-
2540
zonatus Germar, 1831b
-
Scolytidae Latreille, 1807
-
Crypturgus Erichson, 1836
-
4798
cinereus (Herbst, 1793)
-
4800
pusillus (Gyllenhal, 1813)
-
Dryocoetes Eichhoff, 1864
-
4795
autographus (Ratzeburg, 1837)
-
4797
villosus (Fabricius, 1792b)
-
Ernoporicus Berger, 1917
-
4816
fagi (Fabricius, 1798)
-
Ernoporus Thomson, 1859
-
4817
tiliae (Panzer, 1793)
-
Hylastes Erichson, 1836
-
4727
angustatus (Herbst, 1793)
-
4728
ater (Paykull, 1800)
-
4729
attenuatus Erichson, 1836
-
4731
cunicularius Erichson, 1836
-
4732
linearis Erichson, 1836
-
4733
opacus Erichson, 1836
-
Hylesinus Fabricius, 1801
-
4738
crenatus (Fabricius, 1787)
-
4741
varius (Fabricius, 1775)
-
Hylurgops Leconte, 1876
-
4726
palliatus (Gyllenhal, 1813)
-
Hylurgus Latreille, 1807
-
4743
ligniperda (Fabricius, 1972b)
-
Ips De Geer, 1775
-
4786
sexdentatus (Börner, 1776)
-
Orthotomicus Ferrari, 1867
-
— (4776b)
erosus (Wollaston, 1857)
-
4777
laricis (Fabricius, 1792b)
-
Pityokteines Fuchs, 1911
-
4774
curvidens (Germar, 1824)
-
Scolytus Geoffroy, 1762
-
4758
intricatus (Ratzeburg, 1837)
-
4765
rugulosus (Müller, 1818b)
-
Taphrorychus Eichhoff, 1878c
-
4793
bicolor (Herbst, 1793)
-
Trypophloeus Fairmaire, 1864b
-
4812
asperatus (Gyllenhal, 1813)
-
Xyleborinus Reitter, 1913d
-
4810
saxesenii (Ratzeburg, 1837)
-
Xyleborus Eichhoff, 1864
-
4805
dispar (Fabricius, 1792b)
-
4808
monographus (Fabricius, 1792b)
-
Scydmaenidae Leach, 1815
-
Cephennium Müller et Kunze, 1822
-
1113
carnicum Reitter, 1882b
-
— (1112b)
fulvum Schaum, 1859
-
— (1114c)
laticolle (Aubé, 1842)
-
Euconnus Thomson, 1862
-
1138
denticornis (Müller et Kunze, 1822)
-
1140
hirticollis (Illiger, 1798)
-
— (1132b)
oblongus (Sturm, 1838)
-
1133
pubicollis (Müller et Kunze, 1822)
-
1141
rutilipennis (Müller et Kunze, 1822)
-
Microscydmus Saulcy et Croissandeau, 1893
-
1132
nanus (Schaum, 1844b)
-
Neuraphes Thomson, 1862
-
1117
angulatus (Müller et Kunze, 1822)
-
1119
elongatulus (Müller et Kunze, 1822)
-
Scydmaenus Latreille, 1802
-
1145
rufus Müller et Kunze, 1822
-
1142
tarsatus Müller et Kunze, 1822
-
Scydmoraphes Reitter, 1891c
-
1126
minutus (Chaudoir, 1845)
-
Stenichnus Thomson, 1862
-
1128
collaris (Müller et Kunze, 1822)
-
1129
godarti (Latreille, 1806)
-
1130
pusillus (Müller et Kunze, 1822)
-
1131
scutellaris (Müller et Kunze, 1822)
-
Silphidae Westwood, 1839
-
Necrodes Leach, 1815b
-
1100
littoralis (Linnaeus, 1758)
-
Nicrophorus Fabricius, 1775
-
1101
germanicus (Linnaeus, 1758)
-
1102
humator Olivier, 1790
-
1103
interruptus (Stephens, 1830)
-
1106
vespillo (Linnaeus, 1758)
-
1107
vespilloides Herbst, 1783
-
1108
vestigator (Herschel, 1807)
-
Silpha Linnaeus, 1758
-
1094b
carinata carinata Herbst, 1783
-
1095
obscura Linnaeus, 1758
-
1093
opaca Linnaeus, 1758
-
1088
rugosa Linnaeus, 1758
-
1089
sinuata Fabricius, 1775
-
1091
thoracica Linnaeus, 1758
-
1092
undata (Muller, 1776)
-
Silvanidae Lacordaire, 1854b
-
Silvanus Latreille, 1807b
-
3403
bidentatus (Fabricius, 1792)
-
Spercheidae Erichson, 1837
-
Spercheus Kugelann in Illiger, 1798
-
753
emarginatus (Schaller, 1783)
-
Sphaeriidae Erichson, 1845
-
Sphaerius Waltl, 1838
-
685
acaroides Waltl, 1838
-
Sphaeritidae Heer, 1841
-
Sphaerites Duftschmid, 1805
-
816
glabratus (Fabricius, 1792)
-
Sphindidae Jacquelin du Val, 1861
-
Aspidiphorus Dejean, 1821
-
3373
orbiculatus (Gyllenhal, 1808)
-
Sphindus Dejean, 1821
-
3372
dubius (Gyllenhal, 1808)
-
Staphylinidae Latreille, 1804d
-
Achenium Samouelle, 1819
-
1616
humile (Nicolai, 1822)
-
Acidota Stephens, 1829b
-
1321
crenata (Fabricius, 1792b)
-
1322
cruentata Mannerheim, 1831
-
Acrulia Thomson, 1858b
-
1262
inflata (Gyllenhal, 1813)
-
Aleochara Gravenhorst, 1802
-
2394
bipustulata (Linnaeus, 1761)
-
2364
curtula (Goeze, 1777)
-
2391
erythroptera Gravenhorst, 1806
-
2378
fumata Gravenhorst, 1802
-
2379
haemoptera Kraatz, 1856c
-
2380
inconspicua Aubé, 1850
-
2372
intricata Mannerheim, 1831
-
2381
laevigata Gyllenhal, 1810
-
2382
lanuginosa Gravenhorst, 1802
-
2384
maculata Brisout, 1863c
-
2375
moesta Gravenhorst, 1802
-
2367
ripicola Mulsant et Rey, 1874
-
2388
sparsa Heer, 1839
-
2396
verna Say, 1839
-
Alevonota Thomson, 1858b
-
2244
gracilenta (Erichson, 1839b)
-
Aloconota Thomson, 1858b
-
2061
gregaria (Erichson, 1839b)
-
Amarochara Thomson, 1858b
-
2288
umbrosa (Erichson, 1837)
-
Amidobia Thomson, 1858b
-
2075
talpa (Heer, 1841)
-
Amischa Thomson, 1858b
-
2071
analis (Gravenhorst, 1802)
-
Anomognathus Solier, 1849
-
1992
cuspidatus (Erichson, 1839)
-
Anthobium Samouelle, 1819
-
1307
atrocephalum (Gyllenhal, 1827)
-
1309
melanocephalum (Illiger, 1794)
-
Anthophagus Gravenhorst, 1802
-
1339
angusticollis (Mannerheim, 1831)
-
1332
caraboides (Linnaeus, 1758)
-
Aploderus Stephens, 1833
-
1374
caelatus (Gravenhorst, 1802)
-
Arpedium Erichson, 1839
-
1319
quadrum (Gravenhorst, 1806)
-
Astenus Dejean, 1833
-
1555
filiformis (Latreille, 1806)
-
1558
immaculatus Stephens, 1833
-
1559
longelytratus Palm, 1936
-
Atanygnathus Jakobson, 1909
-
1844
terminalis (Erichson, 1839)
-
Atemeles Dillwyn, 1829
-
2264
emarginatus (Paykull, 1789)
-
2266
pubicollis (Brisout, 1860)
-
Atheta Thomson, 1858b
-
2151
amicula (Stephens, 1832)
-
2177
aterrima (Gravenhorst, 1802)
-
2223
atramentaria (Gyllenhal, 1810)
-
2143
boletophila (Thomson, 1856b)
-
2167
cadaverina (Brisout, 1860)
-
2199
castanoptera (Mannerheim, 1831)
-
2224
cauta (Erichson, 1837)
-
2148
corvina (Thomson, 1856b)
-
2201
crassicornis (Fabricius, 1972b)
-
2191
dadopora Thomson, 1867
-
2134
divisa (Märkel, 1844)
-
2116
elongatula (Gravenhorst, 1802)
-
2204
euryptera (Stephens, 1832)
-
2174
fungi (Gravenhorst, 1806)
-
2145
gagatina (Baudi, 1848)
-
2206
graminicola (Gravenhorst, 1806)
-
2159
inquinula (Gravenhorst, 1802)
-
2228
laevana (Mulsant et Rey, 1852)
-
2180
laticollis (Stephens, 1832)
-
2230
livida (Mulsant et Rey, 1852)
-
2239
longicornis (Gravenhorst, 1802)
-
2232
marcida (Erichson, 1837)
-
2172
melanaria (Mannerheim, 1831)
-
2221
myrmecobia (Kraatz, 1856c)
-
2182
nigerrima (Aubé, 1850)
-
2192
nigra (Kraatz, 1856c)
-
2139
nigricornis (Thomson, 1852)
-
2147
nigritula (Gravenhorst, 1802)
-
2140
occulta (Erichson, 1837)
-
2176
orphana (Erichson, 1837)
-
2161
palleola (Erichson, 1837)
-
2219
pallidicornis (Thomson, 1856b)
-
2126
palustris (Kiesenwetter, 1844b)
-
2185
parvula (Mannerheim, 1831)
-
2235
picipennis (Mannerheim, 1843b)
-
2187
pygmaea (Gravenhorst, 1802)
-
2220
sodalis (Erichson, 1837)
-
2193
sordidula (Erichson, 1837)
-
2163
subtilis (Scriba, 1866)
-
2217
trinotata (Kraatz, 1856c)
-
2129
volans (Scriba, 1859)
-
Autalia Leach in Samouelle, 1819
-
2018
impressa (Olivier, 1795)
-
Baptolinus Roger, 1856
-
1644
affinis (Paykull, 1789)
-
Bledius Samouelle, 1819
-
1417
filipes Sharp, 1911
-
— (1429b)
fossor Heer, 1839
-
1418
fracticornis (Paykull, 1790)
-
1420
longulus Erichson, 1839
-
1421
nanus Erichson, 1840
-
1422
opacus (Block, 1799)
-
Bolitobius Samouelle, 1819
-
1886
analis (Fabricius, 1787)
-
1887
cingulatus Mannerheim, 1831
-
1888
formosus (Gravenhorst, 1806)
-
Bolitochara Mannerheim, 1831
-
2016
obliqua Erichson, 1837
-
2017
pulchra (Gravenhorst, 1806)
-
Bryoporus Kraatz, 1857
-
1873
merdarius (Olivier, 1795)
-
1876
rugipennis (Pandellé, 1869)
-
Calodera Mannerheim, 1831
-
2282
riparia Erichson, 1837
-
Carpelimus Samouelle, 1819
-
1356
arcuatus (Stephens, 1834)
-
1357
bilineatus (Stephens, 1834)
-
1367
corticinus (Gravenhorst, 1806)
-
1363
elongatulus (Erichson, 1939)
-
1368
foveolatus (Sahlberg, 1832)
-
1369
gracilis (Mannerheim, 1831)
-
1370
halophilus (Kiesenwetter, 1844)
-
1371
impressus (Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835)
-
1360
nitidus (Baudi, 1848)
-
1373
pusillus (Gravenhorst, 1802)
-
1359
rivularis (Motschulsky, 1860)
-
Cordalia Jacobs, 1925
-
2020
obscura (Gravenhorst, 1802)
-
Coryphium Stephens, 1834
-
1344
angusticolle Stephens, 1834
-
Creophilus Samouelle, 1819
-
1744
maxillosus (Linnaeus, 1758)
-
Cypha Samouelle, 1819
-
1935
laeviuscula (Mannerheim, 1831)
-
1937
longicorne (Paykull, 1800)
-
1940
seminulum (Erichson, 1839)
-
Deinopsis Matthews, 1838
-
1941
erosus (Stephens, 1832)
-
Deleaster Erichson, 1839
-
1347
dichrous (Gravenhorst, 1802)
-
Deliphrum Erichson, 1839
-
1306
tectum (Paykull, 1789)
-
Dexiogyia Thomson, 1858b
-
2351
corticina (Erichson, 1837)
-
Dinaraea Thomson, 1858b
-
2093
aequata (Erichson, 1837)
-
2094
angustula (Gyllenhal, 1810)
-
Dinarda Leach in Samouelle, 1819
-
2267b
dentata maerkelii Kiesenwetter, 1843
-
Dinothenarus Thomson, 1858b
-
1754
pubescens (De Geer, 1774)
-
Dochmonota Thomson, 1859
-
2085
rudiventris (Fauvel in Eppelsheim, 1886)
-
Domene Fauvel, 1873
-
1589
scabricollis (Erichson, 1840)
-
Drusilla Leach in Samouelle, 1819
-
2252
canaliculata (Fabricius, 1787)
-
Elonium Samouelle, 1819
-
— (1348d)
pennifer lateralis (Fauvel, 1875b)
-
1348
striatulum (Fabricius, 1792b)
-
Encephalus Kirby in Stephens, 1932
-
1964
complicans Stephens, 1832
-
Erichsonius Fauvel, 1874
-
1659
cinerascens (Gravenhorst, 1802)
-
Euaesthetus Gravenhorst, 1800
-
1543
bipunctatus (Ljungh, 1804)
-
1544
laeviusculus (Mannerheim, 1844b)
-
1545
ruficapillus (Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835)
-
Eusphalerum Kraatz, 1858
-
1246
anale (Erichson, 1840)
-
1251
minutum (Fabricius, 1792)
-
1252
ophthalmicum (Paykull, 1800)
-
1253
primulae (Stephens, 1834)
-
1256
semicoleoptratum (Panzer, 1794)
-
1257
signatum (Märkel, 1857)
-
1258
sorbi (Gyllenhal, 1810)
-
Evanystes Gistel, 1856
-
2089
circellaris (Gravenhorst, 1806)
-
Falagria Leach in Samouelle, 1819
-
2024
nigra (Gravenhorst, 1802)
-
2021
sulcata (Paykull, 1789)
-
2022
sulcatula (Gravenhorst, 1806)
-
Gabrius Curtis, 1829b
-
1731
exiguus (Nordmann, 1837)
-
1735
nigritulus (Gravenhorst, 1802)
-
1739
splendidulus (Gravenhorst, 1802)
-
1743
vernalis (Gravenhorst, 1806)
-
Gauropterus Thomson, 1860
-
1629
fulgidus (Fabricius, 1787)
-
Gnypeta Thomson, 1858b
-
2036
ripicola (Kiesenwetter, 1844b)
-
Gyrohypnus Samouelle, 1819
-
1625
angustatus Stephens, 1833
-
1628
punctulatus (Paykull, 1789)
-
Gyrophaena Mannerheim, 1831
-
1966
angustata (Stephens, 1832)
-
1967
bihamata Thomson, 1867b
-
1968
congrua Erichson, 1837
-
1969
fasciata (Marsham, 1802)
-
1970
gentilis Erichson, 1839b
-
1974
minima Erichson, 1837
-
1975
nana (Paykull, 1800)
-
1977
poweri Crotch in Crotch et Sharp, 1867
-
Habrocerus Erichson, 1839
-
1845
capillaricornis (Gravenhorst, 1806)
-
Hapalaraea Thomson, 1858b
-
1267
floralis (Paykull, 1789)
-
1270
nigra (Gravenhorst, 1806)
-
Heterothops Stephens, 1829b
-
1777
dissimilis (Gravenhorst, 1802)
-
1779
praevius Erichson, 1839
-
1780
quadripunctulus (Gravenhorst, 1806)
-
— (1780b)
sericans Mulsant et Rey, 1876
-
Homalota Mannerheim, 1831
-
1991
plana (Gyllenhal, 1810)
-
Hygronoma Erichson, 1837
-
1962
dimidiata (Gravenhorst, 1806)
-
Ischnoglossa Kraatz, 1856c
-
2350
vorbringeri (Bernhauer, 1907)
-
Ischnopoda Stephens, 1835
-
2029
atra (Gravenhorst, 1806)
-
2026
constricta (Erichson, 1837)
-
2031
umbratica (Erichson, 1837)
-
Lathrobium Gravenhorst, 1802
-
1601
brunnipes (Fabricius, 1792b)
-
1603
dilutum Erichson, 1839
-
1604
elongatum (Linnaeus, 1767)
-
1605
filiforme Gravenhorst, 1806
-
1606
fovulum Stephens, 1833
-
1607
fulvipenne (Gravenhorst, 1806)
-
1609
longulum Gravenhorst, 1802
-
1598
quadratum (Paykull, 1789)
-
1611
ripicola Czwalina, 1888b
-
1600
terminatum Gravenhorst, 1802
-
1614
volgense Hochhuth, 1851
-
Leptacinus Erichson, 1839
-
1619
batychrus (Gyllenhal, 1827)
-
1620
formicetorum Märkel, 1841
-
Lesteva Latreille, 1796
-
1324
longoelytrata (Goeze, 1777)
-
Leucoparyphus Roger, 1856
-
1932
silphoides (Linnaeus, 1767)
-
Liogluta Thomson, 1858b
-
2104
granigera (Kiesenwetter, 1850)
-
2106
longiuscula (Gravenhorst, 1802)
-
2107
microptera Thomson, 1867
-
2108
nitidula (Kraatz, 1856c)
-
Lobrathium Mulsant et Rey, 1878
-
1591
angusticolle (Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835)
-
Lordithon Thomson, 1859
-
1878
exoletus (Erichson, 1839)
-
1879
lunulatus (Linnaeus, 1761)
-
1881
speciosus (Erichson, 1839)
-
1882
thoracicus (Fabricius, 1776)
-
1884
trinotatus (Erichson, 1839)
-
Medon Stephens, 1833b
-
1568
brunneus (Erichson, 1839)
-
1569
castaneus (Gravenhorst, 1802)
-
1573
ripicola (Kraatz, 1854)
-
1574
rufiventris (Nordmann, 1837)
-
Megacrotona Scheerpeltz, 1968
-
2076
lateralis (Mannerheim, 1831)
-
Megarthrus Curtis, 1829b
-
1235
denticollis (Beck, 1817)
-
1236
depressus (Paykull, 1789)
-
1239
sinuatocollis (Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835)
-
Meotica Mulsant et Rey, 1873b
-
2296
exilis (Erichson, 1837)
-
Metopsia Wollaston, 1854
-
1233
similis Zerche, 1998
-
Mycetoporus Mannerheim, 1831
-
1854
brunneus (Marsham, 1802)
-
1855
clavicornis (Stephens, 1832)
-
1858
forticornis Fauvel, 1875
-
1861
longulus Mannerheim, 1831
-
1864
mulsanti Ganglbauer, 1895
-
1867
punctus (Gyllenhal, 1810)
-
1871
splendens (Marsham, 1802)
-
1872
splendidus (Gravenhorst, 1806)
-
Myllaena Erichson, 1837
-
1945
dubia (Gravenhorst, 1806)
-
1951
minuta (Gravenhorst, 1806)
-
Nehemitropia Lohse, 1971
-
2077
sordida (Marsham, 1802)
-
Neobisnius Ganglbauer, 1895
-
1658
villosulus (Stephens, 1833)
-
Notothecta Thomson, 1858b
-
2079
flavipes (Gravenhorst, 1806)
-
Ocalea Erichson, 1837
-
2290
badia Erichson, 1837
-
Ochthephilum Stephens, 1829b
-
1617
fracticorne (Paykull, 1800)
-
Ocypus Samouelle, 1819
-
1767
aeneocephalus (De Geer, 1774)
-
1769
fuscatus (Gravenhorst, 1802)
-
1774
globulifer (Fourcroy, 1785)
-
1770
picipennis (Fabricius, 1792b)
-
1765
similis semialatus (Müller, 1904)
-
Ocyusa Kraatz, 1856c
-
2300
maura (Erichson, 1837)
-
Oligota Mannerheim, 1831
-
1955
granaria Erichson, 1837
-
1958
pumilio Kiesenwetter in Kraatz, 1858c
-
Olophrum Erichson, 1839
-
1313
assimile (Paykull, 1800)
-
Omalium Gravenhorst, 1802
-
1281
caesum Gravenhorst, 1806
-
1282
excavatum Stephens, 1834
-
1288
rivulare (Paykull, 1789)
-
Ontholestes Ganglbauer, 1895
-
1746
murinus (Linnaeus, 1758)
-
1747
tessellatus (Fourcroy, 1785)
-
Othius Stephens, 1829b
-
1647
angustus Stephens, 1833
-
1650
laeviusculus Stephens, 1833
-
1651
lapidicola Märkel et Kiesenwetter, 1848
-
1652
myrmecophilus Kiesenwetter, 1843
-
1653
punctulatus (Goeze, 1777)
-
Oxypoda Mannerheim, 1831
-
2325
alternans (Gravenhorst, 1802)
-
2332
amoena Fairmaire et Laboulbène, 1856
-
2333
annularis (Mannerheim, 1831)
-
2339
formiceticola Märkel, 1841
-
2340
haemorrhoa (Mannerheim, 1831)
-
2308
lividipennis Mannerheim, 1831
-
2310
opaca (Gravenhorst, 1802)
-
2323
rufa Kraatz, 1856c
-
2343
soror Thomson, 1855b
-
2319
umbrata (Gyllenhal, 1810)
-
Oxyporus Fabricius, 1775
-
1444
maxillosus Fabricius, 1792b
-
1445
rufus (Linnaeus, 1758)
-
Oxytelus Gravenhorst, 1802
-
1385
clypeonitens Pandellé, 1867b
-
1386
complanatus Erichson, 1839
-
1388
hamatus Fejfer, 1856
-
1389
intricatus Erichson, 1840
-
1390
inustus Gravenhorst, 1806
-
1392
nitidulus Gravenhorst, 1802
-
1378
opacus Kraatz, 1858
-
1383
piceus (Linnaeus, 1767)
-
1393
pumilus Erichson, 1839
-
1380
rugosus (Fabricius, 1775)
-
1376
sculptus Gravenhorst, 1806
-
1398
tertatoma Czwalina, 1871
-
1397
tetracarinatus (Block, 1799)
-
Paederus Fabricius, 1775
-
1548
brevipennis Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835
-
1550
fuscipes Curtis, 1826
-
1551
limnophilus Erichson, 1840
-
1552
littoralis Gravenhorst, 1802
-
1553
riparius (Linnaeus, 1758)
-
1547
ruficollis Fabricius, 1781
-
Parabemus Reitter, 1909
-
1755
fossor (Scopoli, 1772)
-
Paragabrius Coiffait, 1963
-
1664
fulvipes (Fabricius, 1792b)
-
1666
micans (Gravenhorst, 1802)
-
Phacophallus Coiffait, 1956
-
1624
parumpunctatus (Gyllenhal, 1827)
-
Philonthus Curtis, 1829b
-
1670
albipes (Gravenhorst, 1802)
-
1672
atratus (Gravenhorst, 1802)
-
1673
bimaculatus (Gravenhorst, 1802)
-
1674
carbonarius (Gyllenhal, 1810)
-
1675
cephalotes (Gravenhorst, 1802)
-
1676
chalceus Stephens, 1832
-
1678
concinnus (Gravenhorst, 1802)
-
1680
corruscus (Gravenhorst, 1802)
-
1682
cruentatus (Gmelin, 1790)
-
1684
debilis (Gravenhorst, 1802)
-
1685
decorus (Gravenhorst, 1802)
-
1687
discoideus (Gravenhorst, 1802)
-
1688
ebeninus (Gravenhorst, 1802)
-
1689
fimetarius (Gravenhorst, 1802)
-
1691
fumarius (Gravenhorst, 1806)
-
1692
fuscipennis (Mannerheim, 1831)
-
1694
immundus (Gyllenhal, 1810)
-
1695
intermedius (Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835)
-
1697
laminatus (Creutzer, 1799)
-
1721
lepidus (Gravenhorst, 1802)
-
1699
mannerheimi Fauvel, 1869
-
1725
marginatus (Ström, 1768)
-
1700
nigrita (Gravenhorst, 1806)
-
1722
nitidulus (Gravenhorst, 1802)
-
1702
politus (Linnaeus, 1758)
-
1706
quisquiliarius (Gyllenhal, 1810)
-
1708
rotundicollis (Ménétries, 1832)
-
1710
sanguinolentus (Gravenhorst, 1802)
-
1711
sordidus (Gravenhorst, 1802)
-
1713
splendens (Fabricius, 1792b)
-
1727
tenuis (Fabricius, 1792b)
-
1717
varians (Paykull, 1789)
-
1719
varius (Gyllenhal, 1810)
-
1720
ventralis (Gravenhorst, 1802)
-
Phloeocharis Mannerheim, 1831
-
1232
subtilissima Mannerheim, 1831
-
Phloeonomus Heer, 1839
-
1297
pusillus (Gravenhorst, 1806)
-
Phloeopora Erichson, 1837
-
2270
corticalis (Gravenhorst, 1802)
-
2274
testacea (Mannerheim, 1831)
-
Placusa Erichson, 1837
-
1986
complanata Erichson, 1839b
-
1990
tachyporoides (Waltl, 1838)
-
Platydracus Thomson, 1858b
-
1750
chalcocephalus (Fabricius, 1801)
-
Platystethus Mannerheim, 1831
-
1399
alutaceus (Thomson, 1861)
-
1400
arenarius (Fourcroy, 1785)
-
1401
capito (Heer, 1839)
-
1402
cornutus (Gravenhorst, 1802)
-
1403
nitens (Sahlberg, 1832)
-
1404
nodifrons (Sahlberg, 1832)
-
Pronomaea Erichson, 1837
-
1952
rostrata Erichson, 1837
-
Proteinus Latreille, 1796
-
1240
atomarius Erichson, 1840
-
1241
brachypterus (Fabricius, 1792)
-
1243
macropterus (Gyllenhal, 1810)
-
Quedius Stephens, 1829b
-
1813
alpestris (Heer, 1839)
-
1816
boops (Gravenhorst, 1802)
-
1785
brevis Erichson, 1810
-
1786
cruentus (Olivier, 1795)
-
1809
fuliginosus (Gravenhorst, 1802)
-
1789
lateralis (Gravenhorst, 1802)
-
1823
limbatus (Heer, 1839)
-
1824
lucidulus Erichson, 1839
-
1792
mesomelinus (Marsham, 1802)
-
1810
molochinus (Gravenhorst, 1806)
-
1828
nitipennis (Stephens, 1883)
-
1831
ochropterus Erichson, 1840
-
1833
picipes (Mannerheim, 1831)
-
1797
rufitarsis (Marsham, 1802)
-
1836
scribae Ganglbauer, 1895
-
1802
xanthopus Erichson, 1839
-
Rugilus Samouelle, 1819
-
1561
erichsonii (Fauvel, 1867)
-
1562
geniculatus (Erichson, 1839)
-
1564
orbiculatus (Paykull, 1789)
-
1565
rufipes Germar, 1835
-
1566
similis (Erichson, 1839)
-
Schistoglossa Kraatz, 1856c
-
2045
viduata (Erichson, 1837)
-
Scopaeus Erichson, 1839b
-
1583
didymus Erichson, 1840
-
1581
laevigatus (Gyllenhal, 1827)
-
1582
sulcicollis (Stephens, 1833)
-
Sepedophilus Gistel, 1856
-
1891
bipunctatus (Gravenhorst, 1802)
-
1892
bipustulatus (Gravenhorst, 1802)
-
1893
immaculatus (Stephens, 1832)
-
1894
littoreus (Linnaeus, 1758)
-
1896
pedicularius (Gravenhorst, 1802)
-
1898
testaceus (Fabricius, 1792b)
-
Sipalia Mulsant et Rey, 1853
-
1998
fumida (Erichson, 1839b)
-
1999
pulchella (Mannerheim, 1831)
-
Spatulonthus Tottenham, 1955
-
1668
parvicornis (Gravenhorst, 1802)
-
Staphylinus Linnaeus, 1758
-
1756
caesareus Cederhielm, 1798
-
1758
erythropterus Linnaeus, 1758
-
Stenus Latreille, 1796
-
1447
ater Mannerheim, 1831
-
1448
aterrimus Erichson, 1839
-
1470
atratulus Erichson, 1839
-
1516
bifoveolatus Gyllenhal, 1827
-
1449
biguttatus (Linnaeus, 1758)
-
1450
bimaculatus Gyllenhal, 1810
-
1517
binotatus Ljungh, 1804
-
1471
boops Ljungh, 1810
-
1499
brunnipes Stephens, 1833
-
1472
canaliculatus Gyllenhal, 1827
-
1507
cicindeloides (Schaller, 1783)
-
1475
circularis Gravenhorst, 1802
-
1452
clavicornis (Scopoli, 1763)
-
1453
comma Leconte, 1863
-
1500
crassus Stephens, 1833
-
1476
europaeus Puthz, 1966
-
1529
flavipalpis Thomson, 1860
-
1519
flavipes Stephens, 1833
-
1455
fossulatus Erichson, 1840
-
1509
fulvicornis Stephens, 1833
-
1478
fuscipes Gravenhorst, 1802
-
1481
humilis Erichson, 1839
-
1533
impressus Germar, 1824
-
1483
incrassatus Erichson, 1839
-
1458
juno (Paykull, 1789)
-
1487
morio Gravenhorst, 1806
-
1488
nanus Stephens, 1883
-
1504
opticus Gravenhorst, 1806
-
1538
pallipes Gravenhorst, 1802
-
1490
palposus Zetterstedt, 1838
-
1524
picipes Stephens, 1833
-
1464
providus Erichson, 1939
-
1493
pusillus Stephens, 1833
-
1513
similis (Herbst, 1784)
-
1497
subdepressus Mulsant et Rey, 1861d
-
1515
tarsalis Ljungh, 1810
-
Sunius Curtis, 1829b
-
1576
melanocephalus (Fabricius, 1792b)
-
Tachinus Gravenhorst, 1802
-
1918
fimetarius Gravenhorst, 1802
-
1920
laticollis Gravenhorst, 1802
-
1921
lignorum (Linnaeus, 1758)
-
1922
marginatus (Fabricius, 1792b)
-
1923
marginellus (Fabricius, 1781)
-
1924
pallipes (Gravenhorst, 1806)
-
1927
rufipes (Linnaeus, 1758)
-
Tachyporus Gravenhorst, 1802
-
1899
abdominalis (Fabricius, 1871b)
-
1900
atriceps Stephens, 1832
-
1901
chrysomelinus (Linnaeus, 1758)
-
1903
hypnorum (Fabricius, 1775)
-
1904
macropterus Stephens, 1832
-
1905
nitidulus (Fabricius, 1781)
-
1906
obtusus (Linnaeus, 1767)
-
1908
pusillus Gravenhorst, 1806
-
1910
ruficollis Gravenhorst, 1802
-
1911
solutus Erichson, 1839b
-
Tetralaucopora Bernhauer, 1928
-
2286
rubicunda (Erichson, 1837)
-
Thyasophila Fejfer, 1856
-
2353
angulata (Erichson, 1837)
-
Tinotus Sharp, 1883
-
2363
morion (Gravenhorst, 1802)
-
Xantholinus Dejean, 1821
-
1637
distans Mulsant et Rey, 1853b
-
1632
glaber (Nordmann, 1837)
-
1633
glabratus (Gravenhorst, 1802)
-
1638
linearis (Olivier, 1795)
-
1635
tricolor (Fabricius, 1787)
-
Xylodromus Heer, 1839
-
1299
concinnus (Marsham, 1802)
-
1300
depressus (Gravenhorst, 1802)
-
Zyras Stephens, 1835
-
2253
collaris (Paykull, 1800)
-
2256
funestus (Gravenhorst, 1806)
-
2257
humeralis (Gravenhorst, 1802)
-
2259
limbatus (Paykull, 1789)
-
2260
lugens (Gravenhorst, 1802)
-
2261
similis (Märkel, 1844)
-
Tenebrionidae Latreille, 1802
-
Blaps Fabricius, 1775
-
3944
mortisaga (Linnaeus, 1758)
-
Bolitophagus Illiger, 1798
-
3955
reticulatus (Linnaeus, 1767)
-
Corticeus Piller et Mitterpacher, 1783
-
3973
pini (Panzer, 1799)
-
3967
unicolor Piller et Mitterpacher, 1783
-
Crypticus Latreille, 1816
-
3953
quisquilius (Linnaeus, 1761)
-
Cylindrinotus Faldermann, 1837
-
3997
dermestoides (Illiger, 1798)
-
Diaperis Muller, 1764
-
3958
boleti (Linnaeus, 1758)
-
Eledona Latreille, 1796
-
3957
agricola (Herbst, 1783)
-
Melanimon Steven, 1829
-
3952
tibiale (Fabricius, 1781)
-
Myrmechixenus Chevrolat, 1835
-
3965
subterraneus Chevrolat, 1835
-
Opatrum Fabricius, 1775
-
3951
sabulosum (Linnaeus, 1761)
-
Pentaphyllus Dejean, 1821
-
3964
testaceus (Hellwig, 1792)
-
Scaphidema Redtenbacher, 1849
-
3960
metallicum (Fabricius, 1792b)
-
Stenomax Allard, 1876
-
3996
lanipes (Linnaeus, 1771)
-
Tenebrio Linnaeus, 1758
-
3990
obscurus Fabricius, 1792
-
Throscidae Castelnau, 1840
-
Trixagus Kugelann, 1794
-
2870
dermestoides (Linnaeus, 1767)
-
2873
obtusus (Curtis, 1827)
-
Trogidae Macleay, 1819
-
Trox Fabricius, 1775
-
2562
hispidus (Pontoppidan, 1763)
-
2564
scaber (Linnaeus, 1767)