Русские, остановите эту войну! Спасите Свободную Украину!
Russians, stop this war! Save Free Ukraine!
Pawłowski J. i A. Szujecki. 1966. Nowe dla Babiej Góry gatunki chrząszczy (Coleoptera) II. Staphylinidae. Fragm. Faun., Warszawa, 12, str. 373–384, 1 rys. – F.
Łącznie rodzajów: 44, gatunków: 105
— zdjęcie
-
Staphylinidae Latreille, 1804d
-
Acrulia Thomson, 1858b
-
1262
inflata (Gyllenhal, 1813)
-
Aleochara Gravenhorst, 1802
-
2394
bipustulata (Linnaeus, 1761)
-
2378
fumata Gravenhorst, 1802
-
2386
rufitarsis Heer, 1839
-
2388
sparsa Heer, 1839
-
Aloconota Thomson, 1858b
-
2059
currax (Kraatz, 1856c)
-
2066
sulcifrons (Stephens, 1832)
-
Amischa Thomson, 1858b
-
2071
analis (Gravenhorst, 1802)
-
Amphichroum Kraatz, 1858
-
1323
canaliculatum (Erichson, 1840)
-
Anthobium Samouelle, 1819
-
1307
atrocephalum (Gyllenhal, 1827)
-
Anthophagus Gravenhorst, 1802
-
1339
angusticollis (Mannerheim, 1831)
-
1336
forticornis Kiesenwetter, 1846
-
Arpedium Erichson, 1839
-
1319
quadrum (Gravenhorst, 1806)
-
Atheta Thomson, 1858b
-
2196
aquatilis (Thomson, 1867)
-
2223
atramentaria (Gyllenhal, 1810)
-
2116
elongatula (Gravenhorst, 1802)
-
2135
excellens (Kraatz, 1856c)
-
2121
hygrotopora (Kraatz, 1856c)
-
2221
myrmecobia (Kraatz, 1856c)
-
2126
palustris (Kiesenwetter, 1844b)
-
2214
repanda (Mulsant et Rey, 1873c)
-
Eucnecosum Reitter, 1909
-
1320
brachypterum (Gravenhorst, 1802)
-
Eusphalerum Kraatz, 1858
-
1248
adustum (Heer, 1839)
-
1261
florale (Panzer, 1793)
-
1251
minutum (Fabricius, 1792)
-
1256
semicoleoptratum (Panzer, 1794)
-
1257
signatum (Märkel, 1857)
-
Evanystes Gistel, 1856
-
2089
circellaris (Gravenhorst, 1806)
-
Gabrius Curtis, 1829b
-
1729
appendiculatus Sharp, 1910
-
1740
tirolensis (Luze, 1903)
-
1741
trossulus (Nordmann, 1837)
-
Gyrohypnus Samouelle, 1819
-
1625
angustatus Stephens, 1833
-
Gyrophaena Mannerheim, 1831
-
1975
nana (Paykull, 1800)
-
Hapalaraea Thomson, 1858b
-
1267
floralis (Paykull, 1789)
-
1280
pygmaea (Paykull, 1800)
-
1278
scabriuscula (Kraatz, 1858)
-
Heterothops Stephens, 1829b
-
1779
praevius Erichson, 1839
-
Homalota Mannerheim, 1831
-
1991
plana (Gyllenhal, 1810)
-
Ilyobates Kraatz, 1856c
-
2276
nigricollis (Paykull, 1800)
-
Ischnoglossa Kraatz, 1856c
-
2349
prolixa (Gravenhorst, 1802)
-
Lathrobium Gravenhorst, 1802
-
1601
brunnipes (Fabricius, 1792b)
-
1600
terminatum Gravenhorst, 1802
-
Liogluta Thomson, 1858b
-
2107
microptera Thomson, 1867
-
Lobrathium Mulsant et Rey, 1878
-
1594a
sodale distinctiventre (Koch, 1939)
-
Lordithon Thomson, 1859
-
1878
exoletus (Erichson, 1839)
-
Mycetoporus Mannerheim, 1831
-
1855
clavicornis (Stephens, 1832)
-
1862
maerkelii Kraatz, 1857
-
1864
mulsanti Ganglbauer, 1895
-
1871
splendens (Marsham, 1802)
-
Ocypus Samouelle, 1819
-
1765
similis semialatus (Müller, 1904)
-
Omalium Gravenhorst, 1802
-
1284
ferrugineum Kraatz, 1858
-
1289
rugatum Mulsant et Rey, 1880
-
Ontholestes Ganglbauer, 1895
-
1746
murinus (Linnaeus, 1758)
-
Othius Stephens, 1829b
-
1652
myrmecophilus Kiesenwetter, 1843
-
Oxypoda Mannerheim, 1831
-
2333
annularis (Mannerheim, 1831)
-
2308
lividipennis Mannerheim, 1831
-
2319
umbrata (Gyllenhal, 1810)
-
Oxytelus Gravenhorst, 1802
-
1380
rugosus (Fabricius, 1775)
-
1395
sculpturatus Gravenhorst, 1806
-
Philonthus Curtis, 1829b
-
1675
cephalotes (Gravenhorst, 1802)
-
1699
mannerheimi Fauvel, 1869
-
1702
politus (Linnaeus, 1758)
-
1711
sordidus (Gravenhorst, 1802)
-
1716
umbratilis (Gravenhorst, 1802)
-
Phloeonomus Heer, 1839
-
1297
pusillus (Gravenhorst, 1806)
-
Platydracus Thomson, 1858b
-
1752
latebricola (Gravenhorst, 1806)
-
Psephidonus Gistel, 1856
-
1329a
kunzei danieli (Smetana, 1959b)
-
Quedius Stephens, 1829b
-
1813
alpestris (Heer, 1839)
-
1816
boops (Gravenhorst, 1802)
-
1785
brevis Erichson, 1810
-
1808
curtipennis Bernhauer, 1908
-
1788
invreae Gridelli, 1924
-
1823
limbatus (Heer, 1839)
-
1824
lucidulus Erichson, 1839
-
1791
maurus (Sahlberg, 1830)
-
1834
riparius Kellner, 1843
-
1797
rufitarsis (Marsham, 1802)
-
1840
spurius Lokay, 1921
-
1841
umbrinus Erichson, 1839
-
1801
vexans Eppelsheim, 1881
-
Sipalia Mulsant et Rey, 1853
-
2002
eximia (Kraatz, 1856c)
-
2003
flavicornis (Brancsik, 1874)
-
2000
ruficollis (Erichson, 1839b)
-
Stenus Latreille, 1796
-
1517
binotatus Ljungh, 1804
-
1471
boops Ljungh, 1810
-
1527
carpathicus Ganglbauer, 1896
-
1529
flavipalpis Thomson, 1860
-
1519
flavipes Stephens, 1833
-
1509
fulvicornis Stephens, 1833
-
1532
glacialis Heer, 1839
-
1481
humilis Erichson, 1839
-
1533
impressus Germar, 1824
-
1458
juno (Paykull, 1789)
-
1535
ludyi Fauvel, 1886
-
1493
pusillus Stephens, 1833
-
1515
tarsalis Ljungh, 1810
-
Tachinus Gravenhorst, 1802
-
1917
corticinus Gravenhorst, 1802
-
1924
pallipes (Gravenhorst, 1806)
-
Tachyporus Gravenhorst, 1802
-
1900
atriceps Stephens, 1832
-
1903
hypnorum (Fabricius, 1775)
-
Tetralaucopora Bernhauer, 1928
-
2285
longitarsis (Erichson, 1839)
-
Xantholinus Dejean, 1821
-
1636
clairei Coiffait, 1956
-
1639
longiventris Heer, 1839
-
Xylodromus Heer, 1839
-
1300
depressus (Gravenhorst, 1802)
-
Zyras Stephens, 1835
-
2255
cognatus (Märkel, 1842)