Русские, остановите эту войну! Спасите Свободную Украину!
Russians, stop this war! Save Free Ukraine!
Szujecki A. 1966. Zależność między wilgotnością wierzchniej warstwy gleb leśnych a rozmieszczeniem kusakowatych (Staphylinidae, Col.) na przykładzie nadleśnictwa Szeroki Bór w Puszczy Piskiej. Fol. For. Pol., A, Warszawa, 12, str. 5–156, 46 rys. – F.
Łącznie rodzajów: 70, gatunków: 190
— zdjęcie
-
Staphylinidae Latreille, 1804d
-
Acidota Stephens, 1829b
-
1321
crenata (Fabricius, 1792b)
-
Acylophorus Nordmann, 1837
-
1842
glaberrimus (Herbst, 1784)
-
1843
wagenschieberi Kiesenwetter, 1850
-
Aleochara Gravenhorst, 1802
-
2394
bipustulata (Linnaeus, 1761)
-
2370
brevipennis Gravenhorst, 1806
-
2378
fumata Gravenhorst, 1802
-
Alianta Thomson, 1858b
-
2248
incana (Erichson, 1837)
-
Aloconota Thomson, 1858b
-
2061
gregaria (Erichson, 1839b)
-
Amischa Thomson, 1858b
-
2071
analis (Gravenhorst, 1802)
-
Anthobium Samouelle, 1819
-
1307
atrocephalum (Gyllenhal, 1827)
-
Astenus Dejean, 1833
-
1555
filiformis (Latreille, 1806)
-
1557
gracilis (Paykull, 1789)
-
1559
longelytratus Palm, 1936
-
Atanygnathus Jakobson, 1909
-
1844
terminalis (Erichson, 1839)
-
Atheta Thomson, 1858b
-
2112
arctica (Thomson, 1856b)
-
2190
celata (Erichson, 1837)
-
2116
elongatula (Gravenhorst, 1802)
-
2179
exigua (Erichson, 1837)
-
2174
fungi (Gravenhorst, 1806)
-
2145
gagatina (Baudi, 1848)
-
2206
graminicola (Gravenhorst, 1806)
-
2120
hygrobia (Thomson, 1856b)
-
2208
hypnorum (Kiesenwetter, 1850)
-
2239
longicornis (Gravenhorst, 1802)
-
2124
melanocera (Thomson, 1856b)
-
2221
myrmecobia (Kraatz, 1856c)
-
2183
obfuscata (Gravenhorst, 1802)
-
2176
orphana (Erichson, 1837)
-
2126
palustris (Kiesenwetter, 1844b)
-
2186
planipennis (Thomson, 1855b)
-
2187
pygmaea (Gravenhorst, 1802)
-
2220
sodalis (Erichson, 1837)
-
Autalia Leach in Samouelle, 1819
-
2019
rivularis (Gravenhorst, 1802)
-
Bledius Samouelle, 1819
-
1418
fracticornis (Paykull, 1790)
-
1422
opacus (Block, 1799)
-
Bolitobius Samouelle, 1819
-
1888
formosus (Gravenhorst, 1806)
-
Bolitochara Mannerheim, 1831
-
2017
pulchra (Gravenhorst, 1806)
-
Calodera Mannerheim, 1831
-
2279
aethiops (Gravenhorst, 1802)
-
Carpelimus Samouelle, 1819
-
1367
corticinus (Gravenhorst, 1806)
-
1359
rivularis (Motschulsky, 1860)
-
Deubelia Bernhauer, 1899
-
2299
picina (Aubé, 1850)
-
Dinothenarus Thomson, 1858b
-
1754
pubescens (De Geer, 1774)
-
Drusilla Leach in Samouelle, 1819
-
2252
canaliculata (Fabricius, 1787)
-
Encephalus Kirby in Stephens, 1932
-
1964
complicans Stephens, 1832
-
Erichsonius Fauvel, 1874
-
1659
cinerascens (Gravenhorst, 1802)
-
Euaesthetus Gravenhorst, 1800
-
1544
laeviusculus (Mannerheim, 1844b)
-
1545
ruficapillus (Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835)
-
Eucnecosum Reitter, 1909
-
1320
brachypterum (Gravenhorst, 1802)
-
Eusphalerum Kraatz, 1858
-
1251
minutum (Fabricius, 1792)
-
Evanystes Gistel, 1856
-
2089
circellaris (Gravenhorst, 1806)
-
Gabrius Curtis, 1829b
-
1729
appendiculatus Sharp, 1910
-
1735
nigritulus (Gravenhorst, 1802)
-
1736
pennatus Sharp, 1910
-
1738
sphagnicola (Sjöberg, 1950)
-
1741
trossulus (Nordmann, 1837)
-
1743
vernalis (Gravenhorst, 1806)
-
Gymnusa Gravenhorst, 1806
-
1942
brevicollis (Paykull, 1800)
-
Gyrohypnus Samouelle, 1819
-
1625
angustatus Stephens, 1833
-
1627
fracticornis (Muller, 1776)
-
Gyrophaena Mannerheim, 1831
-
1968
congrua Erichson, 1837
-
1974
minima Erichson, 1837
-
Habrocerus Erichson, 1839
-
1845
capillaricornis (Gravenhorst, 1806)
-
Heterothops Stephens, 1829b
-
1777
dissimilis (Gravenhorst, 1802)
-
Hygronoma Erichson, 1837
-
1962
dimidiata (Gravenhorst, 1806)
-
Ilyobates Kraatz, 1856c
-
2276
nigricollis (Paykull, 1800)
-
2278
subopacus Palm, 1935b
-
Ischnopoda Stephens, 1835
-
2029
atra (Gravenhorst, 1806)
-
Lamprinodes Luze, 1901
-
1914
saginatus (Gravenhorst, 1806)
-
Lathrobium Gravenhorst, 1802
-
1601
brunnipes (Fabricius, 1792b)
-
1605
filiforme Gravenhorst, 1806
-
1607
fulvipenne (Gravenhorst, 1806)
-
1597
gracile Hampe, 1867
-
1609
longulum Gravenhorst, 1802
-
1598
quadratum (Paykull, 1789)
-
1612
rufipenne Gyllenhal, 1813
-
1600
terminatum Gravenhorst, 1802
-
1614
volgense Hochhuth, 1851
-
Liogluta Thomson, 1858b
-
2106
longiuscula (Gravenhorst, 1802)
-
2107
microptera Thomson, 1867
-
Lordithon Thomson, 1859
-
1879
lunulatus (Linnaeus, 1761)
-
1882
thoracicus (Fabricius, 1776)
-
1884
trinotatus (Erichson, 1839)
-
Meotica Mulsant et Rey, 1873b
-
2296
exilis (Erichson, 1837)
-
Mycetoporus Mannerheim, 1831
-
1850
baudueri Mulsant et Rey, 1875
-
1854
brunneus (Marsham, 1802)
-
1855
clavicornis (Stephens, 1832)
-
1860
longicornis Mäklin, 1847
-
1867
punctus (Gyllenhal, 1810)
-
1871
splendens (Marsham, 1802)
-
1872
splendidus (Gravenhorst, 1806)
-
Myllaena Erichson, 1837
-
1945
dubia (Gravenhorst, 1806)
-
1948
infuscata Kraatz, 1853d
-
1949
intermedia Erichson, 1837
-
1950
kraatzi Sharp, 1871b
-
1951
minuta (Gravenhorst, 1806)
-
Ocalea Erichson, 1837
-
2290
badia Erichson, 1837
-
Ochthephilum Stephens, 1829b
-
1617
fracticorne (Paykull, 1800)
-
Ocypus Samouelle, 1819
-
1765
similis semialatus (Müller, 1904)
-
Ocyusa Kraatz, 1856c
-
2300
maura (Erichson, 1837)
-
Olophrum Erichson, 1839
-
1313
assimile (Paykull, 1800)
-
1314
consimile (Gyllenhal, 1810)
-
Omalium Gravenhorst, 1802
-
1281
caesum Gravenhorst, 1806
-
1288
rivulare (Paykull, 1789)
-
Othius Stephens, 1829b
-
1652
myrmecophilus Kiesenwetter, 1843
-
1653
punctulatus (Goeze, 1777)
-
Oxypoda Mannerheim, 1831
-
2321
abdominalis (Mannerheim, 1831)
-
2325
alternans (Gravenhorst, 1802)
-
2306
elongatula Aubé, 1850
-
2310
opaca (Gravenhorst, 1802)
-
2329
praecox Erichson, 1839b
-
2307
procerula Mannerheim, 1831
-
Oxytelus Gravenhorst, 1802
-
1392
nitidulus Gravenhorst, 1802
-
1380
rugosus (Fabricius, 1775)
-
1397
tetracarinatus (Block, 1799)
-
Pachnida Mulsant et Rey, 1873c
-
2249
nigella (Erichson, 1837)
-
Paederus Fabricius, 1775
-
1553
riparius (Linnaeus, 1758)
-
Paragabrius Coiffait, 1963
-
1664
fulvipes (Fabricius, 1792b)
-
1666
micans (Gravenhorst, 1802)
-
Philonthus Curtis, 1829b
-
1681
corvinus Erichson, 1839
-
1721
lepidus (Gravenhorst, 1802)
-
1700
nigrita (Gravenhorst, 1806)
-
1705
punctus (Gravenhorst, 1802)
-
1706
quisquiliarius (Gyllenhal, 1810)
-
1716
umbratilis (Gravenhorst, 1802)
-
Phloeocharis Mannerheim, 1831
-
1232
subtilissima Mannerheim, 1831
-
Platydracus Thomson, 1858b
-
1753
stercorarius (Olivier, 1795)
-
Platystethus Mannerheim, 1831
-
1401
capito (Heer, 1839)
-
1403
nitens (Sahlberg, 1832)
-
Pronomaea Erichson, 1837
-
1952
rostrata Erichson, 1837
-
Pseudomedon Mulsant et Rey, 1878
-
1578
obsoletus (Nordmann, 1837)
-
Quedius Stephens, 1829b
-
1807
balticus Korge, 1960e
-
1815
boopoides Münster, 1922
-
1816
boops (Gravenhorst, 1802)
-
1809
fuliginosus (Gravenhorst, 1802)
-
1823
limbatus (Heer, 1839)
-
1810
molochinus (Gravenhorst, 1806)
-
1828
nitipennis (Stephens, 1883)
-
1798
scitus (Gravenhorst, 1806)
-
1841
umbrinus Erichson, 1839
-
Rugilus Samouelle, 1819
-
1561
erichsonii (Fauvel, 1867)
-
1565
rufipes Germar, 1835
-
Scopaeus Erichson, 1839b
-
1581
laevigatus (Gyllenhal, 1827)
-
Sepedophilus Gistel, 1856
-
1893
immaculatus (Stephens, 1832)
-
1894
littoreus (Linnaeus, 1758)
-
1896
pedicularius (Gravenhorst, 1802)
-
1898
testaceus (Fabricius, 1792b)
-
Staphylinus Linnaeus, 1758
-
1758
erythropterus Linnaeus, 1758
-
Stenus Latreille, 1796
-
1470
atratulus Erichson, 1839
-
1516
bifoveolatus Gyllenhal, 1827
-
1450
bimaculatus Gyllenhal, 1810
-
1517
binotatus Ljungh, 1804
-
1471
boops Ljungh, 1810
-
1472
canaliculatus Gyllenhal, 1827
-
1473
carbonarius Gyllenhal, 1827
-
1507
cicindeloides (Schaller, 1783)
-
1452
clavicornis (Scopoli, 1763)
-
1453
comma Leconte, 1863
-
1500
crassus Stephens, 1833
-
1529
flavipalpis Thomson, 1860
-
1519
flavipes Stephens, 1833
-
1502
formicetorum Mannerheim, 1843
-
1508
fornicatus Stephens, 1833
-
1531
geniculatus Gravenhorst, 1806
-
1481
humilis Erichson, 1839
-
1483
incrassatus Erichson, 1839
-
1458
juno (Paykull, 1789)
-
1534
kolbei Gerhardt, 1893c
-
1511
latifrons Erichson, 1839
-
1461
lustrator Erichson, 1839
-
1485
melanarius Stephens, 1833
-
1525
pubescens Stephens, 1833
-
1515
tarsalis Ljungh, 1810
-
Tachinus Gravenhorst, 1802
-
1917
corticinus Gravenhorst, 1802
-
1923
marginellus (Fabricius, 1781)
-
Tachyporus Gravenhorst, 1802
-
1899
abdominalis (Fabricius, 1871b)
-
1900
atriceps Stephens, 1832
-
1901
chrysomelinus (Linnaeus, 1758)
-
1904
macropterus Stephens, 1832
-
1906
obtusus (Linnaeus, 1767)
-
1908
pusillus Gravenhorst, 1806
-
1913
transversalis Gravenhorst, 1806
-
Tetralaucopora Bernhauer, 1928
-
2286
rubicunda (Erichson, 1837)
-
Xantholinus Dejean, 1821
-
1636
clairei Coiffait, 1956
-
1638
linearis (Olivier, 1795)
-
1639
longiventris Heer, 1839
-
1635
tricolor (Fabricius, 1787)
-
Zyras Stephens, 1835
-
2253
collaris (Paykull, 1800)
-
2256
funestus (Gravenhorst, 1806)
-
2257
humeralis (Gravenhorst, 1802)
-
2259
limbatus (Paykull, 1789)