Русские, остановите эту войну! Спасите Свободную Украину!
Russians, stop this war! Save Free Ukraine!
Wanka Th. v. 1915. Beitrag zur Coleopterenfauna von Österr.-Schlesien. Wien. Ent. Ztg., Wien, 34, str. 199–214. – F.
Łącznie rodzajów: 201, gatunków: 304
— zdjęcie
-
Anobiidae Redtenbacher, 1845
-
Ernobius Thomson, 1859
-
3034
angusticollis (Ratzeburg, 1837)
-
Anthribidae Billberg, 1820
-
Anthribus Muller, 1764
-
4716
albinus (Linnaeus, 1758)
-
Brachytarsus Schönherr, 1823
-
4718
fasciatus (Forster, 1771)
-
Apionidae Schönherr, 1826
-
Apion Herbst, 1797
-
4962
assimile Kirby, 1808
-
4912
dispar Germar, 1817b
-
4965
filirostre Kirby, 1808
-
4921
loti Kirby, 1808
-
4970
ononidis Gyllenhal, 1827
-
4944
ononis Kirby, 1808
-
4954
opeticum Bach, 1854
-
4941
reflexum Gyllenhal in Schönherr, 1833
-
4865
rubens Stephens, 1839
-
4936
spencii Kirby, 1808
-
4956
subulatum Kirby, 1808
-
4925
tenue Kirby, 1808
-
Nanophyes Schönherr, 1838
-
4976
globulus (Germar, 1821)
-
4977
gracilis Redtenbacher, 1849
-
Attelabidae Billberg, 1820
-
Deporaus Leach in Samouelle, 1819
-
4858
mannerheimii (Hummel, 1823)
-
Buprestidae Leach, 1815
-
Agrilus Dahl, 1823
-
2722
integerrimus (Ratzeburg, 1837)
-
Anthaxia Eschscholtz, 1829
-
2699
similis Saunders, 1871
-
Byrrhidae Latreille, 1806
-
Byrrhus Linnaeus, 1767
-
2601
arietinus Steffahny, 1843
-
2605
glabratus Heer, 1841
-
Curimopsis Ganglbauer, 1902
-
2615
setosa (Waltl, 1838)
-
Simplocaria Stephens, 1829b
-
2592
acuminata Erichson, 1847
-
Cantharidae Thomson, 1864
-
Cantharis Linnaeus, 1758
-
2929
discoidea Ahrens, 1812
-
2910
fulvicollis Fabricius, 1792
-
2915
montana Stierlin, 1889
-
2924
quadripunctata (Muller, 1776)
-
Malthodes Kiesenwetter, 1852b
-
2961
brevicollis (Paykull, 1798)
-
Rhagonycha Eschscholtz, 1830
-
2946
translucida (Krynicki, 1832)
-
Carabidae Erichson, 1837
-
Abax Bonelli, 1811b
-
311
rendschmidtii (Germar, 1839)
-
Agonum Bonelli, 1811b
-
333
gracilipes (Duftschmid, 1812)
-
Amara Bonelli, 1811b
-
242
schimperi Wencker, 1866
-
Bembidion Latreille, 1802
-
151
doderoi (Ganglbauer, 1892b)
-
Bradycellus Erichson, 1837
-
451
harpalinus (Audinet-Serville, 1821)
-
Carabus Linnaeus, 1758
-
23
nitens Linnaeus, 1758
-
31
obsoletus Sturm, 1815
-
32b
scheidleri preysleri Duftschmid, 1812
-
Clivina Latreille, 1802
-
71
collaris (Herbst, 1784)
-
Cymindis Latreille, 1806
-
503
cingulata Dejean, 1825
-
Dicheirotrichus Jacquelin du Val, 1857
-
389
rufithorax (Sahlberg, 1827)
-
Dyschirius Bonelli, 1811b
-
74
angustatus (Ahrens, 1830)
-
77
digitatus (Dejean, 1825)
-
91
similis Petri, 1891
-
Pterostichus Bonelli, 1811b
-
292
unctulatus (Duftschmid, 1812)
-
Tachys Stephens, 1828b
-
178
micros (Fischer, 1828)
-
Trechus Clairville, 1806
-
192
amplicollis Fairmaire, 1859
-
Catopidae Thomson, 1862
-
Catops Paykull, 1798
-
1075
nigricans (Spence, 1815)
-
Choleva Latreille, 1796
-
1059
oblonga Latreille, 1807
-
Nemadus Thomson, 1867
-
1040
colonoides (Kraatz, 1851b)
-
Cerambycidae Latreille, 1802
-
Callidium Fabricius, 1775
-
4127
aeneum (De Geer, 1775)
-
Oberea Dejean, 1835
-
4197
oculata (Linnaeus, 1758)
-
Chrysomelidae Latreille, 1802
-
Altica Müller, 1764
-
4590
tamaricis Schrank, 1785
-
Aphthona Chevrolat in Dejean, 1837
-
4516
lutescens (Gyllenhal, 1813)
-
4522
pygmaea (Kutschera, 1861)
-
Cassida Linnaeus, 1758
-
4688
sanguinosa Suffrian, 1844
-
Chaetocnema Stephens, 1831
-
4635
semicoerulea (Koch, 1803)
-
Chrysolina Motschulsky, 1860c
-
4396
cuprina (Duftschmid, 1825)
-
4397
geminata (Paykull, 1799)
-
4381
purpurascens (Germar, 1822c)
-
4382
rufa (Duftschmid, 1825)
-
Cryptocephalus Müller, 1764
-
4309
carpathicus Frivaldszky, 1883
-
4328
marginatus Fabricius, 1781
-
Dibolia Latreille, 1829b
-
4642
occultans (Koch, 1803)
-
Hydrothassa Thomson, 1859
-
4427
hannoveriana (Fabricius, 1775)
-
Longitarsus Berthold, 1827
-
4530
atricillus (Linnaeus, 1761)
-
4543
holsaticus (Linnaeus, 1758)
-
4550
lycopi (Foudras, 1860)
-
Luperus Geoffroy, 1762
-
4484
viridipennis Germar, 1824
-
Mantura Stephens, 1831
-
4621
rustica (Linnaeus, 1767)
-
Mniophila Stephens, 1831
-
4652
muscorum (Koch, 1803)
-
Oomorphus Curtis, 1831
-
4359
concolor (Sturm, 1807)
-
Phaedon Dahl, 1823
-
4420
laevigatus (Duftschmid, 1825)
-
Phyllotreta Chevrolat in Dejean, 1837
-
4503
vittata (Fabricius, 1801)
-
Sclerophaedon Weise, 1882
-
4423
carniolicus (Germar, 1824)
-
Ciidae Leach in Samouelle, 1819
-
Cis Latreille, 1796
-
3731
comptus Gyllenhal, 1827
-
3744
quadridens Mellié, 1849
-
Coccinellidae Latreille, 1807b
-
Exochomus Redtenbacher, 1843
-
3587
nigromaculatus (Goeze, 1777)
-
Scymnus Kugelann, 1794
-
3580
bipunctatus Kugelann, 1794
-
3577
impexus Mulsant, 1850
-
3578
limbatus Stephens, 1832b
-
3582
redtenbacheri Mulsant, 1846
-
Colonidae Horn, 1880
-
Colon Herbst, 1797
-
1026
claviger Herbst, 1797
-
1030
murinum Kraatz, 1850
-
Cryptophagidae Kirby, 1837
-
Antherophagus Dejean, 1821
-
3459
pallens (Fabricius, 1781)
-
Atomaria Stephens, 1830
-
3468
berolinensis Kraatz, 1853e
-
3470
cognata Erichson, 1846
-
3473
gibbula Erichson, 1846
-
3476
impressa Erichson, 1846
-
3483
peltata Kraatz, 1853e
-
3484
plicata Reitter, 1875m
-
Cryptophagus Herbst, 1792
-
3441
pubescens Sturm, 1845
-
3448
subdepressus Gyllenhal, 1827
-
3449
subfumatus Kraatz, 1856b
-
3450
thomsoni Reitter, 1875m
-
Ootypus Ganglbauer, 1899b
-
3506
globosus (Waltl, 1838)
-
Curculionidae Latreille, 1802
-
Adexius Schönherr, 1834
-
5396
scrobipennis Gyllenhal in Schönherr, 1834
-
Anthonomus Germar, 1817c
-
5325
pedicularius (Linnaeus, 1758)
-
Baris Germar, 1817c
-
5460
cuprirostris (Fabricius, 1787)
-
Barypeithes Jacquelin du Val, 1854b
-
5110
chevrolati (Boheman in Schönherr, 1843)
-
Ceutorhynchus Germar, 1824
-
5529
constrictus (Marsham, 1802)
-
5558
pyrrhorhynchus (Marsham, 1802)
-
5563
scapularis (Gyllenhal in Schönherr, 1837)
-
Curculio Linnaeus, 1758
-
5345
pellitus (Boheman in Schönherr, 1843b)
-
Datonychus Wagner, 1944b
-
5587
angulosus (Boheman in Schönherr, 1845)
-
Dorytomus Germar, 1817c
-
5251
hirtipennis Bedel, 1884b
-
5260
melanophthalmus (Paykull, 1792)
-
Gymnetron Schönherr, 1825
-
5658
melas Boheman in Schönherr, 1838
-
5648
rostellum (Herbst, 1795)
-
Hylobius Germar, 1817c
-
5381
excavatus (Laicharting, 1781)
-
5382
pinastri (Gyllenhal, 1813)
-
Hypera Germar, 1817c
-
5420
diversipunctata (Schrank, 1798)
-
5425
plantaginis (De Geer, 1775)
-
Leiosoma Stephens, 1831
-
5390
deflexum (Panzer, 1794b)
-
Liophloeus Germar, 1817c
-
5092
tessulatus (Muller, 1776)
-
Liparus Olivier, 1807
-
5386
glabrirostris (Küster, 1849b)
-
Magdalis Germar, 1817c
-
5364
cerasi (Linnaeus, 1758)
-
5372
nitida (Gyllenhal, 1827)
-
5375
violacea (Linnaeus, 1758)
-
Microplontus Wagner, 1944b
-
5594
campestris (Gyllenhal in Schönherr, 1837)
-
Mogulones Reitter, 1916
-
5616
larvatus (Schultze, 1897)
-
Nedyus Schönherr, 1825
-
5634
quadrimaculatus (Linnaeus, 1758)
-
Orobitis Germar, 1817c
-
5636
cyaneus (Linnaeus, 1758)
-
Otiorhynchus Germar, 1824
-
4987
inflatus Gyllenhal in Schönherr, 1834
-
Pelenomus Thomson, 1859
-
5477
waltoni (Boheman in Schönherr, 1843b)
-
Phloeophagus Schönherr, 1838
-
5208
turbatus Schönherr, 1845
-
Plinthus Germar, 1817c
-
5393
sturmii Germar, 1818c
-
5394
tischeri Germar, 1824
-
Polydrusus Germar, 1817c
-
5081
impressifrons (Gyllenhal in Schönherr, 1834)
-
Rhinomias Reitter, 1894g
-
5062
forticornis (Boheman in Schönherr, 1843)
-
Rhinoncus Schönherr, 1825
-
5483
bruchoides (Herbst, 1784)
-
Rutidosoma Stephens, 1831
-
5491
fallax (Otto, 1897)
-
Rynchaenus Schellenberg, 1798
-
5693
pilosus (Fabricius, 1781)
-
Scleropterus Schönherr, 1825
-
5494
serratus (Germar, 1824)
-
Sitona Germar, 1817c
-
5133
cylindricollis (Fahraeus in Schönherr, 1840b)
-
Thamiocolus Thomson, 1859
-
5506
kraatzi (Brisout, 1869)
-
Trichosirocalus Colonnelli, 1979b
-
5631
urens (Gyllenhal in Schönherr, 1837)
-
Dytiscidae De Geer, 1774
-
Agabus Leach, 1817
-
613
melanarius Aubé, 1836
-
Hydroporus Clairville, 1806
-
545
kraatzii Schaum in Schaum et Kiesenwetter, 1868
-
Oreodytes Seidlitz, 1887b
-
591
septentrionalis (Gyllenhal, 1827)
-
Rhantus Dejean, 1833
-
646
notaticollis (Aubé, 1836)
-
Elateridae Leach, 1815
-
Adrastus Eschscholtz, 1829b
-
2782
axillaris Erichson, 1841
-
2784
limbatus (Fabricius, 1776)
-
Ampedus Dejean, 1833
-
2751
erythrogonus (Müller, 1821)
-
2756
pomonae (Stephens, 1830)
-
Athous Eschscholtz, 1829b
-
2837
vittatus (Fabricius, 1792b)
-
Limonius Eschscholtz, 1829b
-
2828
aeneoniger (De Geer, 1774)
-
Selatosomus Stephens, 1830
-
2815
impressus (Fabricius, 1792b)
-
Zorochros Thomson, 1859
-
2851
flavipes (Aubé, 1850)
-
2853
minimus (Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835)
-
Eucnemidae Latreille, 1824
-
Hylis Gozis, 1886
-
2886
procerulus (Mannerheim, 1823)
-
Heteroceridae Macleay, 1825
-
Heterocerus Fabricius, 1792
-
2626
pruinosus Kiesenwetter, 1851b
-
Histeridae Paykull, 1811b
-
Margarinotus Marseul, 1853
-
888
marginatus (Erichson, 1834)
-
880
terricola (Germar, 1824)
-
886
ventralis (Marseul, 1854)
-
Hydraenidae Mulsant, 1844
-
Ochthebius Leach, 1815
-
688
exsculptus Germar, 1824
-
Hydrophilidae Goeze, 1781
-
Berosus Leach, 1817
-
813
spinosus Steven, 1808
-
Cercyon Leach, 1817
-
772
pygmaeus (Illiger, 1801)
-
Cryptopleurum Mulsant, 1844
-
780
crenatum (Panzer, 1794)
-
Enochrus Thomson, 1859
-
803
quadripunctatus (Herbst, 1797)
-
Laccobius Erichson, 1837
-
791
alternus Motschulsky, 1855b
-
Lampyridae Latreille, 1816
-
Phosphaenus Castelnau, 1833
-
2903
hemipterus (Goeze, 1777)
-
Lathridiidae Redtenbacher, 1845
-
Cartodere Thomson, 1859
-
— (3655b)
costulata Reitter, 1877c
-
Corticarina Reitter, 1881b
-
3681
similata (Gyllenhal, 1827)
-
Enicmus Thomson, 1859
-
3640
anthracinus (Mannerheim, 1844)
-
Latridius Herbst, 1793
-
3637
bergrothi (Reitter, 1881b)
-
Leiodidae Hatch, 1929b
-
Agathidium Panzer, 1797
-
1015
nigripenne (Fabricius, 1792)
-
1007
varians Beck, 1817
-
Anisotoma Panzer, 1797
-
991
castanea (Herbst, 1792)
-
Leiodes Latreille, 1802
-
979
carpathica (Ganglbauer, 1896)
-
960
hybrida (Erichson, 1845)
-
964
obesa (Schmidt, 1841c)
-
981
parvula (Sahlberg, 1833)
-
973
silesiaca (Kraatz, 1852)
-
Liodopria Reitter, 1909
-
995
serricornis (Gyllenhal, 1813)
-
Limnichidae Erichson, 1846
-
Limnichus Dejean, 1821
-
2629
pygmaeus (Sturm, 1807)
-
Lophocateridae Crowson, 1964
-
Grynocharis Thomson, 1859
-
3123
oblonga (Linnaeus, 1758)
-
Lymexylidae Stephens, 1839
-
Elateroides Schaeffer, 1777
-
3201
flabellicornis (Schneider, 1791b)
-
Malachiidae Redtenbacher, 1845
-
Ebaeus Erichson, 1840c
-
3192
flavicornis Erichson, 1840c
-
Melandryidae Leach, 1815
-
Hypulus Paykull, 1798
-
3779
bifasciatus (Fabricius, 1792)
-
Orchesia Latreille, 1807
-
3765
blandula Brancsik, 1874
-
Melyridae Leach, 1815
-
Aplocnemus Stephens, 1830
-
3152
nigricornis (Fabricius, 1792b)
-
Dasytes Paykull, 1799
-
3161
aerosus Kiesenwetter, 1867b
-
Mordellidae Latreille, 1802
-
Mordellistena Costa, 1854
-
3833
kraatzi Emery, 1876
-
Nitidulidae Latreille, 1802
-
Cychramus Kugelann, 1794
-
3318
variegatus (Herbst, 1792)
-
Epuraea Erichson, 1843b
-
3275
angustula Sturm, 1844
-
3294
pygmaea (Gyllenhal, 1808)
-
Meligethes Stephens, 1830
-
3232
coracinus Sturm, 1845
-
Parnidae Leach, 1817
-
Dryops Olivier, 1791
-
2638
nitidulus (Heer, 1841)
-
2639
striatopunctatus (Heer, 1841)
-
Platypodidae Shuckard, 1840
-
Platypus Herbst, 1793
-
4830
cylindrus (Fabricius, 1792b)
-
Pselaphidae Latreille, 1807b
-
Bibloporus Thomson, 1861
-
1157
bicolor (Denny, 1825)
-
Bryaxis Kugelann, 1794
-
1199
nigripennis (Aubé, 1844)
-
1200
nodicornis (Aubé, 1833)
-
Bythinus Leach, 1817
-
1190
macropalpus Aubé, 1833
-
Euplectus Leach, 1817
-
1164
bescidicus Reitter, 1882b
-
Plectophloeus Reitter, 1891c
-
1176
fischeri (Aubé, 1833)
-
Trimium Aubé, 1833
-
1181
carpathicum Saulcy, 1875c
-
Ptiliidae Heer, 1843
-
Actidium Matthews, 1868
-
907
aterrimum (Motschulsky, 1845b)
-
Oligella Motschulsky, 1868
-
909
foveolata (Allibert, 1844)
-
Ptenidium Erichson, 1845
-
900
turgidum Thomson, 1855
-
Rhizophagidae Redtenbacher, 1845
-
Rhizophagus Herbst, 1793
-
3329
aeneus (Richter, 1820)
-
3341
cribratus (Gyllenhal, 1827)
-
3331
grandis (Gyllenhal, 1827)
-
3339
perforatus Erichson, 1845
-
Salpingidae Leach, 1815
-
Rhinosimus Latreille, 1802
-
3934
ruficollis (Linnaeus, 1761)
-
Scaphidiidae Latreille, 1807
-
Scaphisoma Leach, 1815
-
1155
subalpinum Reitter, 1881b
-
Scarabaeidae Latreille, 1802
-
Aegialia Latreille, 1807
-
2435
sabuleti (Panzer, 1797)
-
Aphodius Illiger, 1798
-
2449
depressus (Kugelann, 1792)
-
2459
sticticus (Panzer, 1798)
-
Hoplia Illiger, 1803
-
2535
praticola Duftschmid, 1805
-
Rhyssemus Mulsant, 1842
-
2507
germanus (Linnaeus, 1767)
-
Serica Macleay, 1819
-
2510
brunnea (Linnaeus, 1758)
-
Scolytidae Latreille, 1807
-
Hylastes Erichson, 1836
-
4729
attenuatus Erichson, 1836
-
4732
linearis Erichson, 1836
-
Orthotomicus Ferrari, 1867
-
4781
suturalis (Gyllenhal, 1827)
-
Phloeotribus Latreille, 1796
-
4748
spinulosus (Rey in Eichhoff, 1883)
-
Xyleborus Eichhoff, 1864
-
4805
dispar (Fabricius, 1792b)
-
Scydmaenidae Leach, 1815
-
Cephennium Müller et Kunze, 1822
-
1115
majus Reitter, 1882b
-
Eutheia Stephens, 1830
-
1110
linearis Mulsant et Rey, 1861b
-
Microscydmus Saulcy et Croissandeau, 1893
-
1132
nanus (Schaum, 1844b)
-
Silvanidae Lacordaire, 1854b
-
Silvanoprus Reitter, 1911
-
3405
fagi (Guérin Méneville, 1844)
-
Silvanus Latreille, 1807b
-
3403
bidentatus (Fabricius, 1792)
-
Sphindidae Jacquelin du Val, 1861
-
Sphindus Dejean, 1821
-
3372
dubius (Gyllenhal, 1808)
-
Staphylinidae Latreille, 1804d
-
Apimela Mulsant et Rey, 1873c
-
2294
macella (Erichson, 1839b)
-
2295
pallens (Mulsant et Rey, 1852)
-
Atemeles Dillwyn, 1829
-
2265
paradoxus (Gravenhorst, 1806)
-
Atheta Thomson, 1858b
-
2197
autumnalis (Erichson, 1839b)
-
2178
consanguinea (Eppelsheim, 1875c)
-
2208
hypnorum (Kiesenwetter, 1850)
-
2210
laevicauda Sahlberg, 1876
-
Bledius Samouelle, 1819
-
1408
baudii Fauvel, 1872
-
1409
crassicollis Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835
-
1415
erraticus Erichson, 1839
-
1420
longulus Erichson, 1839
-
Bolitobius Samouelle, 1819
-
1887
cingulatus Mannerheim, 1831
-
Bolitochara Mannerheim, 1831
-
2016
obliqua Erichson, 1837
-
Brachyusa Mulsant et Rey, 1873c
-
2038
concolor (Erichson, 1839b)
-
Carpelimus Samouelle, 1819
-
1356
arcuatus (Stephens, 1834)
-
1366
exiguus (Erichson, 1839)
-
Dadobia Thomson, 1858b
-
2098
immersa (Erichson, 1837)
-
Dasygnypeta Scheerpeltz, 1968
-
2033
velata (Erichson, 1837)
-
Dexiogyia Thomson, 1858b
-
2351
corticina (Erichson, 1837)
-
Dinaraea Thomson, 1858b
-
2095
arcana (Erichson, 1839b)
-
Erichsonius Fauvel, 1874
-
1660
signaticornis (Mulsant et Rey, 1853)
-
Gabrius Curtis, 1829b
-
1730
astutus (Erichson, 1840)
-
1734
lividipes (Baudi, 1848)
-
Gymnusa Gravenhorst, 1806
-
1942
brevicollis (Paykull, 1800)
-
1943
variegata Kiesenwetter, 1845
-
Gyrophaena Mannerheim, 1831
-
1980
polita (Gravenhorst, 1802)
-
Hydrosmecta Thomson, 1858b
-
2052
delicatula (Sharp, 1869b)
-
2053
fragilis (Kraatz, 1854f)
-
Hydrosmectina Ganglbauer, 1895
-
2056
subtilissima (Kraatz, 1854f)
-
Ilyobates Kraatz, 1856c
-
2276
nigricollis (Paykull, 1800)
-
Ischnoglossa Kraatz, 1856c
-
2349
prolixa (Gravenhorst, 1802)
-
Lathrobium Gravenhorst, 1802
-
1608
laevipenne Heer, 1839
-
1611
ripicola Czwalina, 1888b
-
Lobrathium Mulsant et Rey, 1878
-
1593
picipes (Erichson, 1840)
-
1594b
sodale sodale (Kraatz, 1857)
-
Medon Stephens, 1833b
-
1573
ripicola (Kraatz, 1854)
-
Mniusa Mulsant et Rey, 1874
-
2302
incrassata (Mulsant et Rey, 1852)
-
Mycetoporus Mannerheim, 1831
-
1852
bimaculatus Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835
-
Neobisnius Ganglbauer, 1895
-
1656
procerulus (Gravenhorst, 1806)
-
Ocalea Erichson, 1837
-
2290
badia Erichson, 1837
-
2292
picata (Stephens, 1832)
-
Ochthephilus Mulsant et Rey, 1856
-
1352
longipennis (Fejfer, 1856)
-
Othius Stephens, 1829b
-
1651
lapidicola Märkel et Kiesenwetter, 1848
-
Oxypoda Mannerheim, 1831
-
2335
bicolor Mulsant et Rey, 1853b
-
2306
elongatula Aubé, 1850
-
2339
formiceticola Märkel, 1841
-
2331
riparia Fairmaire, 1859b
-
2318
skalitzkyi Bernhauer, 1902b
-
2343
soror Thomson, 1855b
-
Oxytelus Gravenhorst, 1802
-
1385
clypeonitens Pandellé, 1867b
-
1381
fulvipes Erichson, 1939
-
Paederus Fabricius, 1775
-
1552
littoralis Gravenhorst, 1802
-
1547
ruficollis Fabricius, 1781
-
1554
schoenherri Czwalina, 1889
-
Philonthus Curtis, 1829b
-
1669
addendus Sharp in Crotch et Sharp, 1867
-
1677
caerulescens (Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835)
-
1708
rotundicollis (Ménétries, 1832)
-
Phloeopora Erichson, 1837
-
2273
teres (Gravenhorst, 1802)
-
Quedius Stephens, 1829b
-
1818
collaris Erichson, 1840
-
1819
fulvicollis (Stephens, 1833)
-
1791
maurus (Sahlberg, 1830)
-
1792
mesomelinus (Marsham, 1802)
-
Stenus Latreille, 1796
-
1499
brunnipes Stephens, 1833
-
1530
fuscicornis Erichson, 1840
-
1531
geniculatus Gravenhorst, 1806
-
1482
incanus Erichson, 1839
-
1534
kolbei Gerhardt, 1893c
-
1460
longitarsis Thomson, 1858
-
1520
nitidiusculus Stephens, 1833
-
1465
rogeri Kraatz, 1857
-
Tachinus Gravenhorst, 1802
-
1926
rufipennis Gyllenhal, 1810
-
Tachyporus Gravenhorst, 1802
-
1912
tersus Erichson, 1839b
-
Tetralaucopora Bernhauer, 1928
-
2286
rubicunda (Erichson, 1837)
-
Thinobius Kiesenwetter, 1844
-
1435
delicatulus Kraatz, 1858
-
1438
linearis Kraatz, 1858
-
1439
petzi Bernhauer, 1908
-
Thinoecia Mulsant et Rey, 1873b
-
2048
fluviatilis (Kraatz, 1854f)
-
Trichophya Mannerheim, 1831
-
1846
pilicornis (Gyllenhal, 1810)
-
Xantholinus Dejean, 1821
-
1637
distans Mulsant et Rey, 1853b
-
Zyras Stephens, 1835
-
2254
haworthi (Stephens, 1832)