Русские, остановите эту войну! Спасите Свободную Украину!
Russians, stop this war! Save Free Ukraine!
Łomnicki M. A. 1886. Muzeum Imienia Dzieduszyckich we Lwowie. Dział I. Zoologiczny Oddział zwierząt bezkręgowych. IV. Chrząszcze czyli Tęgoskrzydłe. (Coleoptera). Lwów, 1886, XXXI + 308 str. – F.
Count of genera: 588, species: 1437
— image
-
Alleculidae Mulsant, 1856
-
Isomira Mulsant, 1856
-
4008
murina (Linnaeus, 1758)
-
Mycetochara Berthold, 1827
-
4010
axillaris (Paykull, 1799)
-
Prionychus Solier, 1835
-
4002
ater (Fabricius, 1775)
-
Pseudocistela Crotch, 1873b
-
4005
ceramboides (Linnaeus, 1761)
-
Anaspididae Mulsant, 1856c
-
Anaspis Geoffroy, 1762
-
3792
frontalis (Linnaeus, 1758)
-
3805
rufilabris (Gyllenhal, 1827)
-
Anobiidae Redtenbacher, 1845
-
Anobium Fabricius, 1775
-
3056
pertinax (Linnaeus, 1758)
-
3047
punctatum (De Geer, 1774)
-
3052
rufipes Fabricius, 1792
-
Ernobius Thomson, 1859
-
3038
mollis (Linnaeus, 1758)
-
Oligomerus Redtenbacher, 1849
-
3042
brunneus (Olivier, 1790)
-
Priobium Motschulsky, 1845
-
3057
carpini (Herbst, 1793)
-
Ptilinus Muller, 1764
-
3060
pectinicornis (Linnaeus, 1758)
-
Stegobium Motschulsky, 1860c
-
3044
paniceum (Linnaeus, 1758)
-
Xestobium Motschulsky, 1845
-
3029
rufovillosum (De Geer, 1774)
-
Anthicidae Latreille, 1825
-
Anthicus Paykull, 1798
-
3887
antherinus (Linnaeus, 1761)
-
3889
axillaris Schmidt, 1842
-
Notoxus Muller, 1764
-
3883
monoceros (Linnaeus, 1761)
-
Anthribidae Billberg, 1820
-
Anthribus Muller, 1764
-
4716
albinus (Linnaeus, 1758)
-
Brachytarsus Schönherr, 1823
-
4718
fasciatus (Forster, 1771)
-
4719
nebulosus (Forster, 1771)
-
Rhaphitropis Reitter, 1916
-
4714
marchicus (Herbst, 1797)
-
Tropideres Schönherr, 1823
-
4708
albirostris (Herbst, 1784)
-
4709
dorsalis (Gyllenhal, 1813)
-
Apionidae Schönherr, 1826
-
Apion Herbst, 1797
-
4878
aeneum (Fabricius, 1775)
-
4932
aethiops Herbst, 1797
-
4962
assimile Kirby, 1808
-
4894
atomarium Kirby, 1808
-
4950
cerdo Gerstaecker, 1854
-
4934
columbinum Germar, 1817b
-
4901
confluens Kirby, 1808
-
4951
craccae (Linnaeus, 1767)
-
4868
curtirostre Germar, 1817b
-
4885
difficile Herbst, 1797
-
4912
dispar Germar, 1817b
-
4964
dissimile Germar, 1817b
-
4915
ebeninum Kirby, 1808
-
4946
ervi Kirby, 1808
-
4965
filirostre Kirby, 1808
-
4947
flavifemoratum Herbst, 1797
-
4909
gibbirostre Gyllenhal, 1813
-
4929
gyllenhalii Kirby, 1808
-
4864
haematodes Kirby, 1808
-
4914
laevigatum (Paykull, 1792)
-
4869
marchicum Herbst, 1797
-
4890
minimum Herbst, 1797
-
4969
nigritarse Kirby, 1808
-
4953
ochropus Germar, 1818b
-
4970
ononidis Gyllenhal, 1827
-
4910
onopordi Kirby, 1808
-
4954
opeticum Bach, 1854
-
4940
pavidum Germar, 1817b
-
4911
penetrans Germar, 1817b
-
4935
pisi (Fabricius, 1801)
-
4955
pomonae (Fabricius, 1798)
-
4879
radiolus (Marsham, 1802)
-
4866
rubiginosum Grill, 1893
-
4971
ruficrus Germar, 1817b
-
4920
seniculus Kirby, 1808
-
4945
simile Kirby, 1811
-
4874
simum Germar, 1817b
-
4936
spencii Kirby, 1808
-
4956
subulatum Kirby, 1808
-
4925
tenue Kirby, 1808
-
4972
trifolii (Linnaeus, 1768)
-
4893
urticarium (Herbst, 1784)
-
4973
varipes Germar, 1817b
-
4949
viciae (Paykull, 1800)
-
4900
vicinum Kirby, 1808
-
4872
violaceum Kirby, 1808
-
4943
vorax Herbst, 1797
-
Nanophyes Schönherr, 1838
-
4977
gracilis Redtenbacher, 1849
-
4979
marmoratus (Goeze, 1777)
-
Attelabidae Billberg, 1820
-
Apoderus Olivier, 1807
-
4860
coryli (Linnaeus, 1758)
-
4861
erythropterus (Gmelin, 1790)
-
Attelabus Linnaeus, 1758
-
4859
nitens (Scopoli, 1763)
-
Auletobius Desbrochers des Loges, 1869
-
4835
sanguisorbae (Schrank, 1798)
-
Byctiscus Thomson, 1859
-
4854
betulae (Linnaeus, 1758)
-
4855
populi (Linnaeus, 1758)
-
Caenorhinus Thomson, 1859
-
4843
aeneovirens (Marsham, 1802)
-
4847
pauxillus (Germar, 1824)
-
Deporaus Leach in Samouelle, 1819
-
4857
betulae (Linnaeus, 1758)
-
4858
mannerheimii (Hummel, 1823)
-
Rhynchites Schneider, 1791
-
4851
caeruleus (De Geer, 1775)
-
4852
cupreus (Linnaeus, 1758)
-
Bostrichidae Latreille, 1802
-
Endecatomus Mellié, 1847
-
3106
reticulatus (Herbst, 1793)
-
Bruchidae Latreille, 1802
-
Bruchidius Schilsky, 1905
-
4224
ater (Marsham, 1802)
-
4230
seminarius (Linnaeus, 1767)
-
4231
unicolor (Olivier, 1795b)
-
Bruchus Linnaeus, 1767
-
4213
affinis Frölich, 1799
-
4219
luteicornis Illiger, 1794
-
Buprestidae Leach, 1815
-
Agrilus Dahl, 1823
-
2710
angustulus (Illiger, 1803)
-
2713
aurichalceus Redtenbacher, 1849
-
2718
cyanescens (Ratzeburg, 1837)
-
2720
graminis Castelnau et Gory, 1839
-
2722
integerrimus (Ratzeburg, 1837)
-
2727
pratensis (Ratzeburg, 1837)
-
2733
viridis (Linnaeus, 1758)
-
Anthaxia Eschscholtz, 1829
-
2687
fulgurans (Schrank, 1789)
-
2695
quadripunctata (Linnaeus, 1758)
-
Buprestis Linnaeus, 1758
-
2676
novemmaculata Linnaeus, 1767
-
2677
octoguttata Linnaeus, 1758
-
2678
rustica Linnaeus, 1758
-
Dicerca Eschscholtz, 1829
-
2667
berolinensis (Herbst, 1779)
-
Eurythyrea Gistel, 1834
-
2673
austriaca (Linnaeus, 1767)
-
Phaenops Dejean, 1833
-
2682
cyanea (Fabricius, 1775)
-
Trachys Fabricius, 1801
-
2739
minuta (Linnaeus, 1758)
-
Byrrhidae Latreille, 1806
-
Byrrhus Linnaeus, 1767
-
2602
fasciatus (Forster, 1771)
-
2605
glabratus Heer, 1841
-
2603
pilula (Linnaeus, 1758)
-
2604
pustulatus (Forster, 1771)
-
Carpathobyrrhulus Ganglbauer, 1902b
-
2598
tatricus Mroczkowski, 1957
-
Curimopsis Ganglbauer, 1902
-
2614
setigera (Illiger, 1798)
-
Cytilus Erichson, 1846
-
2600
sericeus (Forster, 1771)
-
Lamprobyrrhulus Ganglbauer, 1902b
-
2597
nitidus (Schaller, 1783)
-
Morychus Erichson, 1846
-
2596
aeneus (Fabricius, 1775)
-
Porcinolus Mulsant et Rey, 1869
-
2607
murinus (Fabricius, 1794)
-
Syncalypta Stephens, 1830
-
2611
spinosa (Rossi, 1794)
-
Byturidae Thomson, 1859
-
Byturus Latreille, 1796
-
3510
tomentosus (Fabricius, 1775)
-
Cantharidae Thomson, 1864
-
Cantharis Linnaeus, 1758
-
2905
abdominalis Fabricius, 1798
-
2906
cyanipennis Faldermann, 1835
-
2929
discoidea Ahrens, 1812
-
2907
erichsonii (Bach, 1852)
-
2909
figurata Mannerheim, 1843c
-
2910
fulvicollis Fabricius, 1792
-
2911
fusca Linnaeus, 1758
-
2930
haemorrhoidalis Fabricius, 1792
-
2913
livida Linnaeus, 1758
-
2917
nigricans (Muller, 1776)
-
2918
obscura Linnaeus, 1758
-
2919
pagana Rosenhauer, 1847
-
2920
pallida Goeze, 1777
-
2922
pellucida Fabricius, 1792
-
2924
quadripunctata (Muller, 1776)
-
2925
rufa Linnaeus, 1758
-
2926
rustica Fallén, 1807b
-
2928
tristis Fabricius, 1798
-
Cratosilis Motschulsky, 1859e
-
2947
denticollis (Schummel, 1844)
-
Malthinus Latreille, 1806
-
2956
punctatus (Fourcroy, 1785)
-
2957
seriepunctatus Kiesenwetter, 1852
-
Malthodes Kiesenwetter, 1852b
-
2959
alpicola Kiesenwetter, 1852b
-
2968
fuscus (Waltl, 1838)
-
2970
hexacanthus Kiesenwetter, 1852b
-
2972
marginatus (Latreille, 1806)
-
2973
maurus (Castelnau, 1840)
-
2974
minimus (Linnaeus, 1758)
-
2975
misellus Kiesenwetter, 1852b
-
2976
mysticus Kiesenwetter, 1852b
-
Podabrus Fischer, 1821
-
2904
alpinus (Paykull, 1798)
-
Podistra Motschulsky, 1839
-
2932
rufotestacea (Letzner, 1845f)
-
2933
schoenherri (Dejean, 1837)
-
Rhagonycha Eschscholtz, 1830
-
2937
fulva (Scopoli, 1763)
-
2943
nigripes (Redtenbacher G., 1842)
-
Carabidae Erichson, 1837
-
Abax Bonelli, 1811b
-
307
carinatus (Duftschmid, 1812)
-
308
ovalis (Duftschmid, 1812)
-
309
parallelepipedus (Piller et Mitterpacher, 1783)
-
310
parallelus (Duftschmid, 1812)
-
311
rendschmidtii (Germar, 1839)
-
Acupalpus Latreille, 1829
-
462
consputus (Duftschmid, 1812)
-
454
dorsalis (Fabricius, 1787)
-
460
meridianus (Linnaeus, 1767)
-
Agonum Bonelli, 1811b
-
351
albipes (Fabricius, 1796)
-
331
dolens (Sahlberg, 1827)
-
353
dorsale (Pontoppidan, 1763)
-
338
marginatum (Linnaeus, 1758)
-
357
micans (Nicolai, 1822)
-
339
moestum (Duftschmid, 1812)
-
340
muelleri (Herbst, 1784)
-
352
obscurum (Herbst, 1784)
-
343
viduum (Panzer, 1797)
-
344
viridicupreum (Goeze, 1777)
-
Amara Bonelli, 1811b
-
258
apricaria (Paykull, 1790)
-
246
bifrons (Gyllenhal, 1810)
-
259
consularis (Duftschmid, 1812)
-
230
curta Dejean, 1828
-
265
equestris (Duftschmid, 1812)
-
249
erratica (Duftschmid, 1812)
-
231
eyrinota (Panzer, 1797)
-
236
lunicollis Schiødte, 1837
-
239
nitida Sturm, 1825
-
240
ovata (Fabricius, 1792)
-
225
tricuspidata Dejean, 1831
-
Anisodactylus Dejean, 1829
-
392
binotatus (Fabricius, 1792)
-
394
signatus (Panzer, 1797)
-
Asaphidion Gozis, 1886
-
97
caraboides (Schrank, 1781)
-
98
flavipes (Linnaeus, 1761)
-
99
pallipes (Duftschmid, 1812)
-
Badister Clairville, 1806
-
362
bipustulatus (Fabricius, 1792)
-
369
peltatus (Panzer, 1797)
-
Bembidion Latreille, 1802
-
129
andreae (Fabricius, 1787)
-
154
assimile (Gyllenhal, 1810)
-
172
biguttatum (Fabricius, 1779)
-
113
bipunctatum (Linnaeus, 1761)
-
122
conforme (Dejean, 1831)
-
148
decoratum (Duftschmid, 1812)
-
130
decorum (Panzer, 1800)
-
115
dentellum (Thunberg, 1787)
-
131
femoratum (Sturm, 1825)
-
103
foraminosum (Sturm, 1825)
-
145
glaciale (Heer, 1837b)
-
173
guttula (Fabricius, 1792)
-
101
litorale (Olivier, 1790)
-
134
lunatum (Duftschmid, 1812)
-
160
minimum (Fabricius, 1792)
-
136
modestum (Fabricius, 1801)
-
137
nitidulum (Marsham, 1802)
-
110
properans (Stephens, 1828b)
-
111
punctulatum Drapiez, 1821
-
106
pygmaeum (Fabricius, 1792)
-
164
quadripustulatum Audinet-Serville, 1821
-
150
ruficorne (Sturm, 1825)
-
117
semipunctatum (Donovan, 1806)
-
104
striatum (Fabricius, 1792)
-
162
tenellum (Erichson, 1837)
-
143
testaceum (Duftschmid, 1812)
-
125
tibiale (Duftschmid, 1812)
-
126
varicolor (Fabricius, 1803)
-
Brachinus Weber, 1801
-
511
crepitans (Linnaeus, 1758)
-
Bradycellus Erichson, 1837
-
449
collaris (Paykull, 1798)
-
Broscus Panzer, 1813b
-
95
cephalotes (Linnaeus, 1758)
-
Calathus Bonelli, 1811b
-
315
ambiguus (Paykull, 1790)
-
316
erratus (Sahlberg, 1827)
-
317
fuscipes (Goeze, 1777)
-
319
metallicus Dejean, 1828
-
320
micropterus (Duftschmid, 1812)
-
Calosoma Weber, 1801
-
8
inquisitor (Linnaeus, 1758)
-
Carabus Linnaeus, 1758
-
30
arcensis Herbst, 1784
-
20
auronitens Fabricius, 1792
-
25
clatratus Linnaeus, 1761
-
21
convexus Fabricius, 1775
-
13
coriaceus Linnaeus, 1758
-
14
fabricii Duftschmid, 1812
-
37
glabratus Paykull, 1790
-
26
granulatus Linnaeus, 1758
-
36
hortensis Linnaeus, 1758
-
15
intricatus Linnaeus, 1761
-
18
irregularis Fabricius, 1792
-
40
linnaei Duftschmid, 1812
-
35
nemoralis Muller, 1764
-
23
nitens Linnaeus, 1758
-
16
problematicus Herbst, 1786
-
34
scabriusculus Olivier, 1795
-
32a
scheidleri excellens Fabricius, 1801
-
32b
scheidleri preysleri Duftschmid, 1812
-
39
transylvanicus Dejean, 1826
-
29
ulrichii Germar, 1824
-
19
variolosus Fabricius, 1787
-
17
violaceus Linnaeus, 1758
-
Chlaenius Bonelli, 1811b
-
378
nigricornis (Fabricius, 1787)
-
382
vestitus (Paykull, 1790)
-
Cicindela Linnaeus, 1758
-
2
campestris Linnaeus, 1758
-
3
hybrida Linnaeus, 1758
-
6
sylvicola Dejean in Latreille et Dejean, 1822
-
Clivina Latreille, 1802
-
71
collaris (Herbst, 1784)
-
72
fossor (Linnaeus, 1758)
-
Cychrus Fabricius, 1794
-
41
attenuatus (Fabricius, 1792)
-
42
caraboides (Linnaeus, 1758)
-
Cymindis Latreille, 1806
-
501
angularis (Gyllenhal, 1810)
-
503
cingulata Dejean, 1825
-
504
humeralis (Fourcroy, 1785)
-
505
macularis Fischer, 1824
-
506
vaporariorum (Linnaeus, 1758)
-
Deltomerus Motschulsky, 1850
-
215
tatricus (Miller, 1859)
-
Diachromus Erichson, 1837
-
390
germanus (Linnaeus, 1758)
-
Dromius Bonelli, 1811b
-
481
agilis (Fabricius, 1787)
-
479
linearis (Olivier, 1795)
-
490
nigriventris Thomson, 1857
-
Duvalius Delarouzée, 1859
-
209
microphthalmus (Miller, 1859)
-
Dyschirius Bonelli, 1811b
-
73
aeneus (Dejean, 1825)
-
78
globosus (Herbst, 1784)
-
81
intermedius Putzeys, 1846b
-
82
laeviusculus Putzeys, 1846b
-
86
nitidus (Dejean, 1825)
-
— (90b)
semistriatus (Dejean, 1825)
-
Elaphrus Fabricius, 1775
-
68
aureus Müller, 1821
-
67
riparius (Linnaeus, 1758)
-
69
ullrichii Redtenbacher G., 1842
-
Harpalus Latreille, 1802
-
416
anxius (Duftschmid, 1812)
-
418
autumnalis (Duftschmid, 1812)
-
395
azureus (Fabricius, 1775)
-
408
griseus (Panzer, 1797)
-
413
hirtipes (Panzer, 1797)
-
422
honestus (Duftschmid, 1812)
-
429
picipennis (Duftschmid, 1812)
-
400
punctatulus (Duftschmid, 1812)
-
433
quadripunctatus Dejean, 1829
-
434
roubali Schauberger, 1928
-
435
rubripes (Duftschmid, 1812)
-
409
rufipes (De Geer, 1774)
-
437
serripes (Quensel in Schönherr, 1806)
-
440
tardus (Panzer, 1797)
-
Lebia Latreille, 1802
-
471
chlorocephala (Hoffmann, Koch, Müller P. i Linz, 1803)
-
473
cruxminor (Linnaeus, 1758)
-
472
cyanocephala (Linnaeus, 1758)
-
Leistus Frölich, 1799
-
48
piceus Frölich, 1799
-
Licinus Latreille, 1802
-
370
hoffmannseggii (Panzer, 1803)
-
Loricera Latreille, 1802
-
70
caerulescens (Linnaeus, 1758)
-
Metabletus Schmidt-Göbel, 1846
-
496
truncatellus (Linnaeus, 1761)
-
Microlestes Schmidt-Göbel, 1846
-
497
maurus (Sturm, 1827)
-
Molops Bonelli, 1811b
-
313
piceus (Panzer, 1793)
-
Nebria Latreille, 1802
-
55
brevicollis (Fabricius, 1792)
-
50
jockischii Sturm, 1815
-
51
livida (Linnaeus, 1758)
-
52
picicornis (Fabricius, 1792)
-
49
rufescens (Strom, 1768)
-
54
tatrica Miller, 1859
-
Nothiophilus Duméril, 1806
-
57
aquaticus (Linnaeus, 1758)
-
58
biguttatus (Fabricius, 1779)
-
61
palustris (Duftschmid, 1812)
-
Olisthopus Dejean, 1828
-
327
rotundatus (Paykull, 1798)
-
Panagaeus Latreille, 1804
-
216
bipustulatus (Fabricius, 1775)
-
217
cruxmajor (Linnaeus, 1758)
-
Patrobus Stephens, 1827
-
211
atrorufus (Ström, 1768)
-
Pterostichus Bonelli, 1811b
-
297
aethiops (Panzer, 1797)
-
279
angustatus (Duftschmid, 1812)
-
283
anthracinus (Illiger, 1798)
-
294
blandulus Miller, 1859
-
301
burmeisteri Heer, 1838
-
288
diligens (Sturm, 1824)
-
302
foveolatus (Duftschmid, 1812)
-
285
guentheri (Sturm, 1824)
-
269
kugelanni (Panzer, 1797)
-
305
morio (Duftschmid, 1812)
-
287
negligens (Sturm, 1824)
-
289
ovoideus (Sturm, 1824)
-
306
pilosus (Host, 1789)
-
293
pumilio (Dejean, 1828)
-
290
strenuus (Panzer, 1797)
-
— (291b)
subsinuatus (Dejean, 1828)
-
Synuchus Gyllenhal, 1810
-
326
nivalis (Panzer, 1797)
-
Tachys Stephens, 1828b
-
177
bistriatus (Duftschmid, 1812)
-
Trechoblemus Ganglbauer, 1892
-
206
micros (Herbst, 1784)
-
Trechus Clairville, 1806
-
194
latus Putzeys, 1847
-
197
pilisensis Csiki, 1918
-
199
pulchellus Putzeys, 1846
-
201
quadristriatus (Schrank, 1781)
-
204
striatulus Putzeys, 1847
-
Trichotichnus Morawitz, 1863
-
445
laevicollis (Duftschmid, 1812)
-
Zabrus Clairville, 1806
-
468
tenebrioides (Goeze, 1777)
-
Catopidae Thomson, 1862
-
Catops Paykull, 1798
-
1080b
tristis tristis (Panzer, 1793)
-
Choleva Latreille, 1796
-
1049
agilis (Illiger, 1798)
-
1052
cisteloides (Frölich, 1799)
-
Ptomaphagus Illiger, 1798
-
1038
subvillosus (Goeze, 1777)
-
Sciodrepoides Hatch, 1933
-
1065
watsoni (Spence, 1815)
-
Cerambycidae Latreille, 1802
-
Agapanthia Audinet-Serville, 1835
-
4186
villosoviridescens (De Geer, 1775)
-
Alosterna Mulsant, 1864
-
4061
tabacicolor (De Geer, 1775)
-
Anaglyptus Mulsant, 1839
-
4153
mysticus (Linnaeus, 1758)
-
Anisarthron Dejean, 1835
-
4116
barbipes (Schrank, 1781)
-
Anoplodera Mulsant, 1839
-
4065
sexguttata (Fabricius, 1775)
-
Aromia Audinet-Serville, 1833
-
4114
moschata (Linnaeus, 1758)
-
Brachyta Fairmaire, 1864
-
4045
interrogationis (Linnaeus, 1758)
-
Callidium Fabricius, 1775
-
4128
violaceum (Linnaeus, 1758)
-
Carilia Mulsant, 1864
-
4047
virginea (Linnaeus, 1758)
-
Cerambyx Linnaeus, 1758
-
4099
cerdo Linnaeus, 1758
-
Corymbia Gozis, 1886
-
4069
dubia (Scopoli, 1763)
-
4071
maculicornis (De Geer, 1775)
-
4074
sanguinolenta (Linnaeus, 1761)
-
Dinoptera Mulsant, 1864
-
4052
collaris (Linnaeus, 1758)
-
Dorcadion Dalman in Schönherr, 1817
-
4156
holosericeum Krynicki, 1832
-
Evodinus Leconte, 1850b
-
4044
clathratus (Fabricius, 1792b)
-
Exocentrus Dejean, 1835
-
4180
adspersus Mulsant, 1846
-
Hylotrupes Audinet-Serville, 1834
-
4117
bajulus (Linnaeus, 1758)
-
Judolia Mulsant, 1864
-
4080
cerambyciformis (Schrank, 1781)
-
4079
sexmaculata (Linnaeus, 1758)
-
Lamia Fabricius, 1775
-
4158
textor (Linnaeus, 1758)
-
Leptura Linnaeus, 1758
-
4085
aethiops Poda, 1761
-
4087
maculata Poda, 1761
-
4088
mimica Bates, 1884
-
4089
quadrifasciata Linnaeus, 1758
-
Lepturobosca Reitter, 1912
-
4078
virens (Linnaeus, 1758)
-
Mesosa Dahl, 1823
-
4166
nebulosa (Fabricius, 1781)
-
Molorchus Fabricius, 1792b
-
4107
minor (Linnaeus, 1758)
-
Monochamus Dejean, 1821
-
4159
galloprovincialis (Olivier, 1795b)
-
4162
sartor (Fabricius, 1787)
-
4163
sutor (Linnaeus, 1758)
-
Oberea Dejean, 1835
-
4198
erythrocephala (Schrank, 1776)
-
Obrium Dejean, 1821
-
4105
cantharinum (Linnaeus, 1767)
-
Oplosia Mulsant, 1863
-
4167
fennica (Paykull, 1800)
-
Oxymirus Mulsant, 1864
-
4037
cursor (Linnaeus, 1758)
-
Pachyta Dejean, 1821
-
4041
lamed (Linnaeus, 1758)
-
4042
quadrimaculata (Linnaeus, 1758)
-
Phytoecia Dejean, 1835
-
4202
affinis (Harrer, 1784)
-
Pidonia Mulsant, 1864
-
4053
lurida (Fabricius, 1792b)
-
Pogonocherus Dejean, 1821
-
4172
fasciculatus (De Geer, 1775)
-
4170
hispidus (Linnaeus, 1758)
-
Prionus Muller, 1764
-
4022
coriarius (Linnaeus, 1758)
-
Pseudovadonia Danilevskij et Murzin, 1981
-
4066
livida (Fabricius, 1776)
-
Rhagium Fabricius, 1775
-
4034
mordax (De Geer, 1775)
-
Rhamnusium Dahl, 1823
-
4036
bicolor (Schrank, 1781)
-
Rosalia Audinet-Serville, 1833
-
4115
alpina (Linnaeus, 1758)
-
Saperda Fabricius, 1775
-
4191
perforata (Pallas, 1773)
-
Stenocorus Muller, 1764
-
4038
meridianus (Linnaeus, 1758)
-
Stenurella Villiers, 1974
-
4092
melanura (Linnaeus, 1758)
-
Strangalina Aurivillius, 1912
-
4095
attenuata (Linnaeus, 1758)
-
Tetropium Kirby, 1837
-
4029
castaneum (Linnaeus, 1758)
-
Tetrops Kirby et Spence, 1826
-
4211
praeusta (Linnaeus, 1758)
-
Cerylidae Billberg, 1820
-
Cerylon Latreille, 1802
-
3530
histeroides (Fabricius, 1792b)
-
Chrysomelidae Latreille, 1802
-
Altica Müller, 1764
-
— (4590d)
wodzickii (Łomnicki, 1866)
-
Aphthona Chevrolat in Dejean, 1837
-
4509
cyanella (Redtenbacher, 1849)
-
4510
cyparissiae (Koch, 1803)
-
4520
pallida (Bach, 1856)
-
4525
violacea (Koch, 1803)
-
Asiorestia Jakobson, 1926
-
4596
cyanescens (Duftschmid, 1825)
-
4598
ferruginea (Scopoli, 1763)
-
4600
nigritula (Gyllenhal, 1813)
-
4603
transversa (Marsham, 1802)
-
Cassida Linnaeus, 1758
-
4677
denticollis Suffrian, 1844
-
4679
flaveola Thunberg, 1794b
-
4692
nobilis Linnaeus, 1758
-
4687
sanguinolenta Müller, 1776
-
4688
sanguinosa Suffrian, 1844
-
4699
viridis Linnaeus, 1758
-
4693
vittata Villers, 1789
-
Chaetocnema Stephens, 1831
-
4624
aridula (Gyllenhal, 1827)
-
4627
hortensis (Geoffroy in Fourcroy, 1785)
-
4635
semicoerulea (Koch, 1803)
-
Chrysolina Motschulsky, 1860c
-
4399
analis (Linnaeus, 1767)
-
4378
cerealis (Linnaeus, 1767)
-
— (4378b)
crassimargo (Germar, 1824)
-
4372
graminis (Linnaeus, 1758)
-
4374
lichenis (Richter, 1820)
-
4401
marginata (Linnaeus, 1758)
-
4376
polita (Linnaeus, 1758)
-
4381
purpurascens (Germar, 1822c)
-
4389
reitteri (Weise, 1884c)
-
4382
rufa (Duftschmid, 1825)
-
4392
sanguinolenta (Linnaeus, 1758)
-
4377
staphylaea (Linnaeus, 1758)
-
4388
sturmi (Westhoff, 1882)
-
4383
umbratilis (Weise, 1887b)
-
Chrysomela Linnaeus, 1758
-
4436
cuprea Fabricius, 1775
-
4433
saliceti Suffrian, 1849
-
Clytra Laicharting, 1781
-
4289
quadripunctata (Linnaeus, 1758)
-
Colaphus Dahl, 1823
-
4414
sophiae (Schaller, 1783)
-
Coptocephala Chevrolat in Dejean, 1837
-
4296
scopolina (Linnaeus, 1767)
-
Crepidodera Chevrolat in Dejean, 1837
-
4607
aurata (Marsham, 1802)
-
4609
fulvicornis (Fabricius, 1792b)
-
Cryptocephalus Müller, 1764
-
4304
aureolus Suffrian, 1847
-
4307
bipunctatus (Linnaeus, 1758)
-
4318
flavipes Fabricius, 1781
-
4319
frenatus Laicharting, 1781
-
4321
fulvus (Goeze, 1777)
-
4322
hypochaeridis (Linnaeus, 1758)
-
4325
labiatus (Linnaeus, 1761)
-
4329
moraei (Linnaeus, 1758)
-
4332
ocellatus Drapiez, 1819d
-
4338
parvulus Müller, 1776
-
4347
quinquepunctatus (Scopoli, 1763)
-
4351
sericeus (Linnaeus, 1758)
-
4355
violaceus Laicharting, 1781
-
4357
vittatus Fabricius, 1775
-
Dlochrysa Motschulsky, 1860c
-
4403
fastuosa (Scopoli, 1763)
-
Donacia Fabricius, 1775
-
4237
aquatica (Linnaeus, 1758)
-
4238
bicolora Zschach, 1788
-
4240
cinerea Herbst, 1784
-
4244
impressa Paykull, 1799
-
4246
marginata Hoppe, 1795
-
4248
semicuprea Panzer, 1796b
-
Galeruca Müller, 1764
-
4472
pomonae (Scopoli, 1763)
-
Galerucella Crotch, 1873d
-
4460
calmariensis (Linnaeus, 1767)
-
4461
lineola (Fabricius, 1781)
-
4463
tenella (Linnaeus, 1761)
-
Gastrophysa Chevrolat in Dejean, 1837
-
4415
polygoni (Linnaeus, 1758)
-
4416
viridula (De Geer, 1775)
-
Gonioctena Chevrolat in Dejean, 1837
-
4440
decemnotata (Marsham, 1802)
-
4448
quinquepunctata (Fabricius, 1787)
-
4443
viminalis (Linnaeus, 1758)
-
Hippuriphila Foudras, 1860
-
4606
modeeri (Linnaeus, 1761)
-
Hydrothassa Thomson, 1859
-
4426
glabra (Herbst, 1783)
-
Labidostomis Chevrolat in Dejean, 1837
-
4284
longimana (Linnaeus, 1761)
-
4286
tridentata (Linnaeus, 1758)
-
Lema Fabricius, 1798
-
4276
cyanella (Linnaeus, 1758)
-
Lilioceris Reitter, 1912
-
4270
lilii (Scopoli, 1763)
-
4271
merdigera (Linnaeus, 1758)
-
Linaeidea Motschulsky, 1860c
-
4439
aenea (Linnaeus, 1758)
-
Longitarsus Berthold, 1827
-
4528
anchusae (Paykull, 1799)
-
4530
atricillus (Linnaeus, 1761)
-
4532
brunneus (Duftschmid, 1825)
-
4534
curtus (Allard, 1860)
-
4536
exsoletus (Linnaeus, 1758)
-
4547
longipennis Kutschera, 1863
-
4549
luridus (Scopoli, 1763)
-
4550
lycopi (Foudras, 1860)
-
4552
melanocephalus (De Geer, 1775)
-
— (4552b)
membranaceus (Foudras, 1860)
-
4555
nasturtii (Fabricius, 1792b)
-
4559
nigrofasciatus (Goeze, 1777)
-
4564
parvulus (Paykull, 1799)
-
4567
pratensis (Panzer, 1784)
-
4574
succineus (Foudras, 1860)
-
4577
tabidus (Fabricius, 1775)
-
Luperus Geoffroy, 1762
-
4480
flavipes (Linnaeus, 1767)
-
4482
luperus (Sulzer, 1776)
-
4484
viridipennis Germar, 1824
-
Mantura Stephens, 1831
-
4621
rustica (Linnaeus, 1767)
-
Minota Kutschera, 1859
-
4615
carpathica Heikertinger, 1911
-
Mniophila Stephens, 1831
-
4652
muscorum (Koch, 1803)
-
Oreina Chevrolat in Dejean, 1837
-
4404
alpestris (Schummel, 1844)
-
4411
cacaliae senecionis (Schummel, 1844)
-
4410
plagiata (Suffrian, 1861)
-
4407
viridis (Duftschmid, 1825)
-
Orestia Germar, 1845
-
4604
aubei Allard, 1859c
-
Oulema Gozis, 1886
-
4278
gallaeciana (Heyden, 1870)
-
4279
melanopus (Linnaeus, 1758)
-
Pachnephorus Chevrolat in Dejean, 1837
-
4362
pilosus (Rossi, 1790)
-
Pachybrachis Chevrolat in Dejean, 1837
-
4299
hieroglyphicus (Laicharting, 1781)
-
4302
sinuatus (Mulsant et Rey, 1859)
-
Phaedon Dahl, 1823
-
4417
armoraciae (Linnaeus, 1758)
-
4418
cochleariae (Fabricius, 1792)
-
Phyllotreta Chevrolat in Dejean, 1837
-
4491
cruciferae (Goeze, 1777)
-
4498
nigripes (Fabricius, 1775)
-
4503
vittata (Fabricius, 1801)
-
4504
vittula (Redtenbacher, 1849)
-
Plateumaris Thomson, 1859
-
4257
affinis (Kuntze, 1818b)
-
4259
consimilis (Schrank, 1781)
-
Psylliodes Berthold, 1827
-
4656
chalcomera (Illiger, 1807d)
-
4659
cucullata (Illiger, 1807d)
-
4660
cuprea (Koch, 1803)
-
4664
glabra (Duftschmid, 1825)
-
4672
thlaspis Foudras, 1860
-
Sclerophaedon Weise, 1882
-
4423
carniolicus (Germar, 1824)
-
Smaragdina Chevrolat in Dejean, 1837
-
4293
salicina (Scopoli, 1763)
-
Timarcha Dejean, 1821
-
4366
metallica (Laicharting, 1781)
-
4365
rugulosa lomnickii Miller, 1867
-
Ciidae Leach in Samouelle, 1819
-
Cis Latreille, 1796
-
3728
bidentatus (Olivier, 1790)
-
3729
boleti (Scopoli, 1763)
-
3737
hispidus (Paykull, 1798)
-
Sulcacis Dury, 1917
-
3725
affinis (Gyllenhal, 1827)
-
Cleridae Latreille, 1802
-
Korynetes Herbst, 1792
-
3145
ruficornis (Sturm, 1837)
-
Necrobia Olivier, 1795b
-
3148
violacea (Linnaeus, 1758)
-
Trichodes Herbst, 1792
-
3138
apiarius (Linnaeus, 1758)
-
Coccinellidae Latreille, 1807b
-
Adonia Mulsant, 1846
-
3595
variegata (Goeze, 1777)
-
Anatis Mulsant, 1846
-
3625
ocellata (Linnaeus, 1758)
-
Aphidecta Weise, 1900
-
3596
obliterata (Linnaeus, 1758)
-
Calvia Mulsant, 1846
-
3621
quatuordecimguttata (Linnaeus, 1758)
-
Chilocorus Leach, 1815
-
3585
bipustulatus (Linnaeus, 1758)
-
3586
renipustulatus (Scriba, 1790d)
-
Coccinula Dobzhansky, 1925
-
3614
quatuordecimpustulata (Linnaeus, 1758)
-
Exochomus Redtenbacher, 1843
-
3588
quadripustulatus (Linnaeus, 1758)
-
Harmonia Mulsant, 1846
-
3617
quadripunctata (Pontoppidan, 1763)
-
Hippodamia Dejean, 1837
-
3597
septemmaculata (De Geer, 1775)
-
Myzia Leconte, 1852b
-
3624
oblongoguttata (Linnaeus, 1758)
-
Platynaspis Redtenbacher, 1843
-
3584
luteorubra (Goeze, 1777)
-
Rhyzobius Stephens, 1832b
-
3562
litura (Fabricius, 1787)
-
Scymnus Kugelann, 1794
-
3568
interruptus (Goeze, 1777)
-
3570
nigrinus Kugelann, 1794
-
Semiadalia Crotch, 1874b
-
3602
undecimnotata (Schneider, 1792b)
-
Stethorus Weise, 1885c
-
3583
punctillum (Weise, 1891b)
-
Synharmonia Ganglbauer, 1899b
-
3615
conglobata (Linnaeus, 1758)
-
Tytthaspis Crotch, 1874b
-
3603
sedecimpunctata (Linnaeus, 1761)
-
Vibidia Mulsant, 1846
-
3627
duodecimguttata (Poda, 1761)
-
Colydiidae Erichson, 1845
-
Bitoma Herbst, 1793
-
3696
crenata (Fabricius, 1775)
-
Cryptophagidae Kirby, 1837
-
Atomaria Stephens, 1830
-
3462
analis Erichson, 1846
-
3471
fuscata (Schönherr, 1808)
-
3480
munda Erichson, 1846
-
3485
pusilla (Paykull, 1798)
-
3488
turgida Erichson, 1846
-
Cryptophagus Herbst, 1792
-
3420
acutangulus Gyllenhal, 1827
-
3421
affinis Sturm, 1845
-
3423
cellaris (Scopoli, 1763)
-
3426
dentatus (Herbst, 1793)
-
3427
distinguendus Sturm, 1845
-
3429
fallax Balfour-Browne, 1953
-
3437
pilosus Gyllenhal, 1827
-
3444
scanicus (Linnaeus, 1758)
-
3446
scutellatus Newman, 1834
-
Paramecosoma Curtis, 1833b
-
3413
melanocephalum (Herbst, 1793)
-
Curculionidae Latreille, 1802
-
Acalyptus Schönherr, 1833
-
5285
carpini (Fabricius, 1792b)
-
Alophus Schönherr, 1826
-
5400
triguttatus (Fabricius, 1775)
-
Amalus Schönherr, 1825
-
5495
scortillum (Herbst, 1795)
-
Anoplus Dejean, 1821
-
5685
plantaris (Naezén, 1794)
-
Anthonomus Germar, 1817c
-
5333
phyllocola (Herbst, 1795)
-
5328
rubi (Herbst, 1795)
-
Auleutes Dietz, 1896
-
5490
epilobii (Paykull, 1800)
-
Bagous Germar, 1817c
-
5215
angustus Silfverberg, 1977c
-
5224
frit (Herbst, 1795)
-
5231
tempestivus (Herbst, 1795)
-
Baris Germar, 1817c
-
5455
artemisiae (Herbst, 1795)
-
5459
coerulescens (Scopoli, 1763)
-
5461
laticollis (Marsham, 1802)
-
5462
lepidii Germar, 1824
-
Barynotus Germar, 1817c
-
5124
moerens (Fabricius, 1792b)
-
5125
obscurus (Fabricius, 1775)
-
Brachonyx Schönherr, 1825
-
5337
pineti (Paykull, 1792)
-
Brachysomus Schönherr, 1823
-
5101
echinatus (Bonsdorff, 1785)
-
Ceutorhynchus Germar, 1824
-
5519
atomus (Boheman in Schönherr, 1845)
-
5556
pumilio (Gyllenhal, 1827)
-
5558
pyrrhorhynchus (Marsham, 1802)
-
5562
roberti (Gyllenhal in Schönherr, 1837)
-
5570
syrites Germar, 1824
-
Chlorophanus Sahlberg, 1823
-
5151
graminicola Schönherr in Ménétries, 1832
-
5153
viridis (Linnaeus, 1758)
-
Chromoderus Motschulsky, 1860b
-
5185
fasciatus (Muller, 1776)
-
Cionus Schellenberg, 1798
-
5670
alauda (Herbst, 1784)
-
5671
clairvillei Boheman in Schönherr, 1838
-
5674
hortulanus (Geoffroy in Fourcroy, 1785)
-
5677
olens (Fabricius, 1798)
-
5679
scrophulariae (Linnaeus, 1758)
-
5680
thapsus (Fabricius, 1792b)
-
5681
tuberculosus (Scopoli, 1763)
-
Cleonis Dejean, 1821
-
5192
pigra (Scopoli, 1763)
-
Cleopus Dejean, 1821
-
5682
pulchellus (Herbst, 1795)
-
5683
solani (Fabricius, 1792b)
-
Coeliodes Schönherr, 1837
-
5500
dryados (Gmelin, 1790)
-
Cossonus Schellenberg, 1798
-
5197
cylindricus Sahlberg, 1835b
-
5198
linearis (Fabricius, 1775)
-
Curculio Linnaeus, 1758
-
5349
crux Fabricius, 1776
-
5342
elephas (Gyllenhal in Schönherr, 1836)
-
5343
glandium Marsham, 1802
-
5344
nucum Linnaeus, 1758
-
5350
pyrrhoceras Marsham, 1802
-
5351
salicivorus Paykull, 1792
-
5347
venosus (Gravenhorst, 1807)
-
5348
villosus Fabricius, 1781
-
Cycloderes Sahlberg, 1823
-
5149
pilosulus (Herbst, 1795)
-
Cyphocleonus Motschulsky, 1860b
-
5190
dealbatus (Gmelin, 1790)
-
5191
trisulcatus (Herbst, 1795)
-
Datonychus Wagner, 1944b
-
5590
melanostictus (Marsham, 1802)
-
Donus Jekel, 1864
-
5402
comatus (Boheman in Schönherr, 1842)
-
5404
intermedius (Boheman in Schönherr, 1842)
-
Dorytomus Germar, 1817c
-
5247
affinis (Paykull, 1800)
-
5248
dejeani Faust, 1883
-
5258
dorsalis (Linnaeus, 1758)
-
5241
filirostris (Gyllenhal in Schönherr, 1836)
-
5252
ictor (Herbst, 1795)
-
5242
longimanus (Forster, 1771)
-
5260
melanophthalmus (Paykull, 1792)
-
5255
occallescens (Gyllenhal in Schönherr, 1836)
-
5257
suratus (Gyllenhal in Schönherr, 1836)
-
5250
taeniatus (Fabricius, 1781)
-
5246
tremulae (Fabricius, 1787)
-
5264
villosulus (Gyllenhal in Schönherr, 1836)
-
Dryophthorus Germar, 1824
-
5193
corticalis (Paykull, 1792)
-
Ellescus Dejean, 1821
-
5287
bipunctatus (Linnaeus, 1758)
-
5289
scanicus (Paykull, 1792)
-
Ethelcus Reitter, 1916
-
5578
denticulatus (Schrank, 1781)
-
Eusomus Germar, 1824
-
5097
ovulum Germar, 1824
-
Foucartia Jacquelin du Val, 1854b
-
5108
squamulata (Herbst, 1795)
-
Furcipus Desbrochers des Loges, 1868
-
5336
rectirostris (Linnaeus, 1758)
-
Gasterocercus Castelnau et Brullé, 1828
-
5440
depressirostris (Fabricius, 1792b)
-
Glocianus Reitter, 1916
-
5581
distinctus (Brisout, 1869b)
-
Gronops Schönherr, 1823
-
5434
lunatus (Fabricius, 1775)
-
Grypus Germar, 1817c
-
5277
equiseti (Fabricius, 1775)
-
Gymnetron Schönherr, 1825
-
5652
antirrhini (Paykull, 1800)
-
5657
linariae (Panzer, 1796b)
-
5650
veronicae (Germar, 1821)
-
Hadroplontus Thomson, 1859
-
5601
trimaculatus (Fabricius, 1775)
-
Hylobius Germar, 1817c
-
5381
excavatus (Laicharting, 1781)
-
5383
transversovittatus (Goeze, 1777)
-
Hypera Germar, 1817c
-
5413
adspersa (Fabricius, 1792b)
-
5414
arator (Linnaeus, 1758)
-
5417
contaminata (Herbst, 1795)
-
5422
fuscocinerea (Marsham, 1802)
-
5424
nigrirostris (Fabricius, 1775)
-
5425
plantaginis (De Geer, 1775)
-
5427
rumicis (Linnaeus, 1758)
-
5428
suspiciosa (Herbst, 1795)
-
5431
zoilus (Scopoli, 1763)
-
Isochnus Thomson, 1859
-
5713
populicola (Silfverberg, 1977)
-
Larinus Germar, 1824
-
5175
planus (Fabricius, 1792b)
-
Lepyrus Germar, 1817c
-
5377
capucinus (Schaller, 1783)
-
5378
palustris (Scopoli, 1763)
-
Leucosomus Motschulsky, 1860b
-
5184
pedestris (Poda, 1761)
-
Limnobaris Bedel, 1885
-
5466
t-album (Linnaeus, 1758)
-
Limobius Schönherr, 1847
-
5432
borealis (Paykull, 1792)
-
Liophloeus Germar, 1817c
-
— (5093b)
herbstii Gyllenhal in Schönherr, 1834
-
5094
lentus Germar, 1824
-
5092
tessulatus (Muller, 1776)
-
Liparus Olivier, 1807
-
5384
coronatus (Goeze, 1777)
-
5385
germanus (Linnaeus, 1758)
-
Lixus Fabricius, 1801
-
5171
cardui Olivier, 1807
-
5172
elongatus (Goeze, 1777)
-
5159
iridis Olivier, 1807
-
5160
myagri Olivier, 1807
-
5158
paraplecticus (Linnaeus, 1758)
-
Magdalis Germar, 1817c
-
5366
armigera (Geoffroy in Fourcroy, 1785)
-
5367
carbonaria (Linnaeus, 1758)
-
5364
cerasi (Linnaeus, 1758)
-
5368
duplicata Germar, 1818c
-
5369
frontalis (Gyllenhal, 1827)
-
5360
ruficornis (Linnaeus, 1758)
-
Mecinus Germar, 1821
-
5640
pyraster (Herbst, 1795)
-
Miarus Schönherr, 1826
-
5668
campanulae (Linnaeus, 1767)
-
Micrelus Thomson, 1859
-
5511
ericae (Gyllenhal, 1813)
-
Microplontus Wagner, 1944b
-
5594
campestris (Gyllenhal in Schönherr, 1837)
-
Mogulones Reitter, 1916
-
5602
abbreviatulus (Fabricius, 1792b)
-
5609
cruciger (Herbst, 1784)
-
Nedyus Schönherr, 1825
-
5634
quadrimaculatus (Linnaeus, 1758)
-
Neophytobius Wagner, 1936b
-
5478
granatus (Gyllenhal in Schönherr, 1836)
-
Notaris Germar, 1817c
-
5267
aterrimus (Hampe, 1850)
-
5268
bimaculatus (Fabricius, 1787)
-
5271
scirpi (Fabricius, 1792b)
-
Omias Germar, 1817c
-
5058
rotundatus (Fabricius, 1792b)
-
Orobitis Germar, 1817c
-
5636
cyaneus (Linnaeus, 1758)
-
Otiorhynchus Germar, 1824
-
4991
arcticus (Fabricius, 1780)
-
5010
corvus Boheman in Schönherr, 1843
-
4993
dubius (Ström, 1783)
-
5011
equestris (Richter, 1820)
-
4994
fuscipes (Olivier, 1807)
-
4987
inflatus Gyllenhal in Schönherr, 1834
-
5012
kollari Gyllenhal in Schönherr, 1834
-
4995
laevigatus (Fabricius, 1792)
-
5013
lepidopterus (Fabricius, 1794)
-
4983
ligustici (Linnaeus, 1758)
-
4997
morio (Fabricius, 1781)
-
4998
multipunctatus (Fabricius, 1792b)
-
4999
niger (Fabricius, 1775)
-
5016
obtusus Boheman in Schönherr, 1843
-
5027
ovatus (Linnaeus, 1758)
-
5028
pauxillus Rosenhauer, 1847
-
4990
pulverulentus Germar, 1824
-
5003
raucus (Fabricius, 1776)
-
5020
rugosus (Hummel, 1827)
-
5006
scaber (Linnaeus, 1758)
-
4985
tristis (Scopoli, 1763)
-
Pelenomus Thomson, 1859
-
5472
comari (Herbst, 1795)
-
5474
quadricorniger (Colonnelli, 1986)
-
5475
quadrituberculatus (Fabricius, 1787)
-
Phloeophagus Schönherr, 1838
-
5205
cylindrus (Boheman in Schönherr, 1838)
-
Phrydiuchus Gozis, 1885
-
5514
topiarius (Germar, 1824)
-
Phyllobius Germar, 1824
-
5043
arborator (Herbst, 1797)
-
5035
cinerascens (Fabricius, 1792b)
-
5044
contemptus Steven, 1829b
-
5045
glaucus (Scopoli, 1763)
-
5047
maculicornis Germar, 1824
-
5041
oblongus (Linnaeus, 1758)
-
5051
pyri (Linnaeus, 1758)
-
5036
sinuatus (Fabricius, 1801)
-
5048
urticae (De Geer, 1775)
-
5040
virideaeris (Laicharting, 1781)
-
Pissodes Germar, 1817c
-
5354
piceae (Illiger, 1807b)
-
5357
scabricollis Miller, 1859b
-
Plinthus Germar, 1817c
-
5393
sturmii Germar, 1818c
-
5394
tischeri Germar, 1824
-
Poecilma Germar, 1821
-
5467
capucina (Beck, 1817)
-
Polydrusus Germar, 1817c
-
5087
amoenus (Germar, 1824)
-
5079
cevinus (Linnaeus, 1758)
-
5077
flavipes (De Geer, 1775)
-
5084
fulvicornis (Fabricius, 1792b)
-
5073
impar (Gozis, 1882c)
-
5081
impressifrons (Gyllenhal in Schönherr, 1834)
-
5090
mollis (Ström, 1768)
-
5075
pallidus (Gyllenhal in Schönherr, 1834)
-
5085
picus (Fabricius, 1792b)
-
5078
pterygomalis (Boheman in Schönherr, 1840b)
-
5088
sericeus (Schaller, 1783)
-
5086
tereticollis (De Geer, 1775)
-
Pseudocleonus Chevrolat, 1873
-
5188
cinereus (Schrank, 1781)
-
Pseudorchestes Bedel, 1894
-
5703
pratensis (Germar, 1821)
-
Ramphus Schellenberg, 1798
-
5715
pulicarius (Herbst, 1795)
-
Rhinomias Reitter, 1894g
-
5062
forticornis (Boheman in Schönherr, 1843)
-
Rhinoncus Schönherr, 1825
-
5483
bruchoides (Herbst, 1784)
-
5484
castor (Fabricius, 1792b)
-
5486
inconspectus (Herbst, 1795)
-
5487
pericarpius (Linnaeus, 1758)
-
5488
perpendicularis (Reich, 1797)
-
Rutidosoma Stephens, 1831
-
5492
globulus (Herbst, 1795)
-
Rynchaenus Schellenberg, 1798
-
5698
fagi (Linnaeus, 1758)
-
5690
hortorum (Fabricius, 1792b)
-
5701
rusci (Herbst, 1795)
-
5700
testaceus (Muller, 1776)
-
Sciaphilus Schönherr, 1823
-
5098
asperatus (Bonsdorff, 1785)
-
Scythropus Schönherr, 1826
-
5091
mustela (Herbst, 1797)
-
Sibinia Germar, 1817c
-
5310
pellucens (Scopoli, 1772)
-
Sitona Germar, 1817c
-
5132
crinitus (Herbst, 1795)
-
5133
cylindricollis (Fahraeus in Schönherr, 1840b)
-
5126
gressorius (Fabricius, 1792b)
-
5134
hispidulus (Fabricius, 1776)
-
5135
humeralis Stephens, 1831
-
5138
lepidus Gyllenhal in Schönherr, 1834
-
5142
puncticollis Stephens, 1831
-
5144
sulcifrons (Thunberg, 1798)
-
5147
tibialis (Herbst, 1795)
-
Sitophilus Schönherr, 1838
-
5438
granarius (Linnaeus, 1758)
-
Stenocarus Thomson, 1859
-
5632
cardui (Herbst, 1784)
-
Stereocorynes Wollaston, 1873
-
5210
truncorum (Germar, 1824)
-
Strophosoma Billberg, 1820
-
5120
faber (Herbst, 1784)
-
5119
melanogrammum (Forster, 1771)
-
Tachyerges Schönherr, 1825
-
5707
rufitarsis (Germar, 1821)
-
5708
salicis (Linnaeus, 1758)
-
5709
stigma (Germar, 1821)
-
Tanymecus Germar, 1817c
-
5150
palliatus (Fabricius, 1787)
-
Trachyphloeus Germar, 1817c
-
5065
aristatus (Gyllenhal, 1827)
-
5066
bifoveolatus (Beck, 1817)
-
5072
spinimanus Germar, 1824
-
Trichosirocalus Colonnelli, 1979b
-
5630
troglodytes (Fabricius, 1787)
-
Tropiphorus Schönherr, 1842
-
5154
elevatus (Herbst, 1795)
-
Tychius Germar, 1817c
-
5294
junceus (Reich, 1797)
-
5299
picirostris (Fabricius, 1787)
-
5303
quinquepunctatus (Linnaeus, 1758)
-
5307
stephensi Schönherr, 1836
-
Zacladus Reitter, 1913h
-
5512
geranii (Paykull, 1800)
-
Cyphonidae Stephens, 1830
-
Cyphon Paykull, 1799
-
2578
coarctatus Paykull, 1799
-
2581
palustris Thomson, 1855c
-
2582
phragmiteticola Nyholm, 1955
-
Dascillidae Guérin-Ménéville, 1843
-
Dascillus Latreille, 1796
-
2590
cervinus (Linnaeus, 1758)
-
Dermestidae Latreille, 1807
-
Anthrenus Muller, 1764
-
3017
fuscus Olivier, 1789b
-
3015
museorum (Linnaeus, 1761)
-
3012
scrophulariae (Linnaeus, 1758)
-
3013
verbasci (Linnaeus, 1767)
-
Attagenus Latreille, 1802
-
2997
pellio (Linnaeus, 1758)
-
2998
schaefferi (Herbst, 1792)
-
Ctesias Stephens, 1830
-
3003
serra (Fabricius, 1792)
-
Dermestes Linnaeus, 1758
-
2987
laniarius Illiger, 1801
-
2995
lardarius Linnaeus, 1758
-
2989
murinus Linnaeus, 1758
-
Megatoma Herbst, 1792
-
3002
undata (Linnaeus, 1758)
-
Trogoderma Dejean, 1821
-
3009
versicolor (Creutzer, 1799)
-
Dytiscidae De Geer, 1774
-
Agabus Leach, 1817
-
604
affinis (Paykull, 1798)
-
607
bipustulatus (Linnaeus, 1767)
-
610
congener (Thunberg, 1794)
-
611
didymus (Olivier, 1795)
-
612
guttatus (Paykull, 1798)
-
617
paludosus (Fabricius, 1801)
-
618
solieri Aubé, 1836
-
621
uliginosus (Linnaeus, 1761)
-
629
undulatus (Schrank, 1776)
-
Bidessus Sharp, 1882
-
595
pusillus (Fabricius, 1781)
-
Coelambus Thomson, 1860
-
574
impressopunctatus (Schaller, 1783)
-
Copelatus Erichson, 1832
-
602
ruficollis (Schaller, 1783)
-
Cybister Curtis, 1827
-
671
lateralimarginalis (De Geer, 1774)
-
Dytiscus Linnaeus, 1758
-
661
dimidiatus Bergsträsser, 1778
-
658
latissimus Linnaeus, 1758
-
663
marginalis Linnaeus, 1758
-
Graphoderus Dejean, 1833
-
668
bilineatus (De Geer, 1774)
-
669
cinereus (Linnaeus, 1758)
-
Graptodytes Seidlitz, 1887b
-
569
pictus (Fabricius, 1787)
-
Hydroporus Clairville, 1806
-
539
erytrocephalus (Linnaeus, 1758)
-
552
nigrita (Fabricius, 1792)
-
553
nivalis Heer, 1839
-
556
palustris (Linnaeus, 1761)
-
558
planus (Fabricius, 1781b)
-
560
rufifrons (Duftschmid, 1805)
-
Hygrotus Stephens, 1828b
-
581
versicolor (Schaller, 1783)
-
Hyphydrus Illiger, 1807c
-
598
ovatus (Linnaeus, 1761)
-
Ilybius Erichson, 1832
-
632
ater (De Geer, 1774)
-
634
fenestratus (Fabricius, 1781)
-
639
subaeneus Erichson, 1837
-
Laccophilus Leach, 1817
-
599
hyalinus (De Geer, 1774)
-
600
minutus (Linnaeus, 1758)
-
Noterus Clairville, 1806
-
532
clavicornis (De Geer, 1774)
-
533
crassicornis (Müller, 1776)
-
Oreodytes Seidlitz, 1887b
-
589
borealis (Gyllenhal, 1827)
-
Platambus Thomson, 1860
-
603
maculatus (Linnaeus, 1758)
-
Rhantus Dejean, 1833
-
648
pulverosus (Stephens, 1828b)
-
Scarodytes Gozis, 1914
-
588
halensis (Fabricius, 1787)
-
Elateridae Leach, 1815
-
Actenicerus Kiesenwetter, 1858
-
2805
siaelandicus (Muller, 1764)
-
Adrastus Eschscholtz, 1829b
-
2782
axillaris Erichson, 1841
-
2783
lacertosus Erichson, 1841
-
2784
limbatus (Fabricius, 1776)
-
Agriotes Eschscholtz, 1829b
-
2774
lineatus (Linnaeus, 1767)
-
2778
ustulatus (Schaller, 1783)
-
Ampedus Dejean, 1833
-
2745
aethiops (Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835)
-
2755
nigroflavus (Goeze, 1777)
-
2760
sanguineus (Linnaeus, 1758)
-
2761
sanguinolentus (Schrank, 1776)
-
Anostirus Thomson, 1859
-
2807
castaneus (Linnaeus, 1758)
-
2808
purpureus (Poda, 1761)
-
Aplotarsus Stephens, 1830
-
2810
incanus (Gyllenhal, 1827)
-
Athous Eschscholtz, 1829b
-
2837
vittatus (Fabricius, 1792b)
-
Calambus Thomson, 1859
-
2818
bipustulatus (Linnaeus, 1767)
-
Cardiophorus Eschscholtz, 1829b
-
2859
gramineus (Scopoli, 1763)
-
Cidnopus Thomson, 1859
-
2823
aeruginosus (Olivier, 1790)
-
2826
pilosus (Leske, 1785)
-
Ctenicera Latreille, 1829
-
2800
cuprea (Fabricius, 1781)
-
2802
pectinicornis (Linnaeus, 1758)
-
2803
virens (Schrank, 1781b)
-
Denticollis Piller et Mitterpacher, 1783
-
2822
rubens Piller et Mitterpacher, 1783
-
Dicronychus Brullé, 1832
-
2864
cinereus (Herbst, 1784)
-
Drasterius Eschscholtz, 1829b
-
2793
bimaculatus (Rossi, 1790)
-
Ectinus Eschscholtz, 1829b
-
2770
aterrimus (Linnaeus, 1761)
-
Hypnoidus Dillwyn, 1829
-
2844
rivularius (Gyllenhal, 1808)
-
Idolus Desbrochers des Loges, 1875
-
2780
picipennis (Bach, 1852)
-
Limonius Eschscholtz, 1829b
-
2828
aeneoniger (De Geer, 1774)
-
Melanotus Eschscholtz, 1829b
-
2789
castanipes (Paykull, 1800)
-
2791
erythropus (Gmelin, 1790)
-
Negastrius Thomson, 1859
-
2849
pulchellus (Linnaeus, 1761)
-
Pseudathous Méquignon, 1930
-
2833
hirtus (Herbst, 1784)
-
2834
niger (Linnaeus, 1758)
-
Selatosomus Stephens, 1830
-
2816
latus (Fabricius, 1801)
-
Sericus Eschscholtz, 1829b
-
2767
brunneus (Linnaeus, 1758)
-
Synaptus Eschscholtz, 1829b
-
2781
filiformis (Fabricius, 1781)
-
Zorochros Thomson, 1859
-
2852
meridionalis (Castelnau, 1840)
-
2854
quadriguttatus (Castelnau, 1840)
-
Eucinetidae Lacordaire, 1857
-
Eucinetus Germar, 1818
-
2573
haemorrhoidalis (Germar, 1818)
-
Gyrinidae Aubé, 1836
-
Gyrinus Linnaeus, 1767
-
680
natator (Linnaeus, 1758)
-
Haliplidae Aubé, 1836
-
Haliplus Latreille, 1802
-
524
fluviatilis Aubé, 1836
-
520
laminatus (Schaller, 1783)
-
529
ruficollis (De Geer, 1774)
-
Heteroceridae Macleay, 1825
-
Heterocerus Fabricius, 1792
-
2624
hispidulus Kiesenwetter, 1843b
-
Histeridae Paykull, 1811b
-
Atholus Thomson, 1859
-
892
corvinus (Germar, 1817)
-
Chalcionellus Reichardt, 1932
-
846
decemstriatus (Rossi, 1792)
-
Gnathoncus Jacquelin du Val, 1858
-
843
nannetensis (Marseul, 1862)
-
Hister Linnaeus, 1767
-
869
bissexstriatus Fabricius, 1801
-
872
illigeri Duftschmid, 1805
-
874
quadrinotatus Scriba, 1790b
-
876
unicolor Linnaeus, 1758
-
Hypocaccus Thomson, 1867
-
851
rugifrons (Paykull, 1798)
-
Margarinotus Marseul, 1853
-
877
brunneus (Fabricius, 1775)
-
881
carbonarius (Hoffmann, 1803b)
-
878
merdarius (Hoffmann, 1803b)
-
889
obscurus (Kugelann, 1792)
-
884
purpurascens (Herbst, 1792)
-
880
terricola (Germar, 1824)
-
886
ventralis (Marseul, 1854)
-
Saprinus Erichson, 1834
-
832
aeneus (Fabricius, 1775)
-
838
semistriatus (Scriba, 1790b)
-
Hydraenidae Mulsant, 1844
-
Elophorus Fabricius, 1775
-
729
aquaticus (Linnaeus, 1758)
-
734
glacialis Villa A. et Villa J.B., 1833
-
742
granularis (Linnaeus, 1761)
-
743
griseus Herbst, 1793
-
749
obscurus (Mulsant, 1844)
-
Hydrochus Leach, 1817
-
725
carinatus Germar, 1824
-
726
elongatus (Schaller, 1783)
-
Limnebius Leach, 1815
-
720
truncatellus (Thunberg, 1794)
-
Ochthebius Leach, 1815
-
689
gibbosus Germar, 1824
-
698
pusillus Stephens, 1835
-
Hydrophilidae Goeze, 1781
-
Anacaena Thomson, 1859
-
788
globulus (Paykull, 1798)
-
Cercyon Leach, 1817
-
778
analis (Paykull, 1798)
-
766
haemorrhoidalis (Fabricius, 1775)
-
767
impressus (Sturm, 1807)
-
768
lateralis (Marsham, 1802)
-
771
melanocephalus (Linnaeus, 1758)
-
773
quisquilius (Linnaeus, 1761)
-
777
unipunctatus (Linnaeus, 1758)
-
Chaetarthria Stephens, 1835
-
808
seminulum (Herbst, 1797)
-
Coelostoma Brullé, 1835
-
755
orbiculare (Fabricius, 1775)
-
Cryptopleurum Mulsant, 1844
-
781
minutum (Fabricius, 1775)
-
Cymbiodyta Bedel, 1881
-
807
marginella (Fabricius, 1792)
-
Helochares Mulsant, 1844
-
798
lividus (Forster, 1771)
-
799
obscurus (Müller, 1776)
-
Hydrobius Leach, 1815
-
783
fuscipes (Linnaeus, 1758)
-
Hydrophilus Muller, 1764
-
809
caraboides (Linnaeus, 1758)
-
Hydrous Dahl, 1775
-
811
aterrimus (Eschscholtz, 1822)
-
812
piceus (Linnaeus, 1758)
-
Laccobius Erichson, 1837
-
794
minutus (Linnaeus, 1758)
-
Megasternum Mulsant, 1844
-
779
boletophagum (Marsham, 1802)
-
Sphaeridium Fabricius, 1775
-
756
bipustulatum Fabricius, 1781
-
758
scarabaeoides (Linnaeus, 1758)
-
Hypocopridae Reitter, 1880c
-
Hypocoprus Motschulsky, 1839
-
3406
latridioides Motschulsky, 1839
-
Lagriidae Latreille, 1825
-
Lagria Fabricius, 1775
-
3939
hirta (Linnaeus, 1758)
-
Lampyridae Latreille, 1816
-
Lampyris Geoffroy, 1762
-
2901
noctiluca (Linnaeus, 1758)
-
Phosphaenus Castelnau, 1833
-
2903
hemipterus (Goeze, 1777)
-
Lathridiidae Redtenbacher, 1845
-
Corticaria Marsham, 1802
-
3664
fulva (Comolli, 1837)
-
3665
impressa (Olivier, 1790)
-
3673
pubescens (Gyllenhal, 1827)
-
3675
serrata (Paykull, 1798)
-
3676
umbilicata (Beck, 1817)
-
Corticarina Reitter, 1881b
-
3678
fuscula (Gyllenhal, 1827)
-
3679
gibbosa (Herbst, 1793)
-
Enicmus Thomson, 1859
-
3643
hirtus (Gyllenhal, 1827)
-
3645
minutus (Linnaeus, 1767)
-
3651
transversus (Olivier, 1790)
-
Latridius Herbst, 1793
-
3634
lardarius (De Geer, 1775)
-
Melanophthalma Motschulsky, 1866
-
3684
transversalis (Gyllenhal, 1827)
-
Limnichidae Erichson, 1846
-
Limnichus Dejean, 1821
-
2630
sericeus (Duftschmid, 1825)
-
Limniidae Stephens, 1828b
-
Elmis Latreille, 1802b
-
2643
aenea (Müller, 1806)
-
Potamophilus Germar, 1811
-
2642
acuminatus (Fabricius, 1792)
-
Lophocateridae Crowson, 1964
-
Grynocharis Thomson, 1859
-
3123
oblonga (Linnaeus, 1758)
-
Lucanidae Latreille, 1806
-
Aesalus Fabricius, 1801
-
2556
scarabaeoides (Panzer, 1794b)
-
Dorcus Macleay, 1819
-
2557
parallelipipedus (Linnaeus, 1758)
-
Lucanus Scopoli, 1763
-
2558
cervus (Linnaeus, 1758)
-
Platycerus Muller, 1764
-
2553
caprea (De Geer, 1774)
-
Lycidae Blanchard, 1845
-
Dictyoptera Latreille, 1829
-
2893
aurora (Herbst, 1784)
-
Lygistopterus Dejean, 1833
-
2900
sanguineus (Linnaeus, 1758)
-
Malachiidae Redtenbacher, 1845
-
Anthocomus Erichson, 1840c
-
3187
equestris (Fabricius, 1781b)
-
Ebaeus Erichson, 1840c
-
3192
flavicornis Erichson, 1840c
-
Malachius Fabricius, 1775
-
3177
aeneus (Linnaeus, 1758)
-
3178
bipustulatus (Linnaeus, 1758)
-
Melandryidae Leach, 1815
-
Hallomenus Panzer, 1794
-
3761
binotatus (Quensel, 1790)
-
Serropalpus Hellenius, 1786
-
3778
barbatus (Schaller, 1783)
-
Meloidae Gyllenhal, 1810
-
Lytta Fabricius, 1775
-
3908
vesicatoria (Linnaeus, 1758)
-
Meloe Linnaeus, 1758
-
3918
brevicollis Panzer, 1793
-
3915
cicatricosus Leach, 1815c
-
3916
coriarius Brandt et Erichson, 1832
-
3917
decorus Brandt et Erichson, 1832
-
3912
proscarabaeus Linnaeus, 1758
-
3919
rugosus Marsham, 1802
-
3914
variegatus Donovan, 1793
-
3913
violaceus Marsham, 1802
-
Melyridae Leach, 1815
-
Dasytes Paykull, 1799
-
3166
fusculus (Illiger, 1801)
-
3159
niger (Linnaeus, 1761)
-
3160
obscurus Gyllenhal, 1813
-
3165
plumbeus (Muller, 1776)
-
Monotomidae Chaudoir, 1845
-
Monotoma Herbst, 1793
-
3345
quadrifoveolata Aubé, 1837
-
Mordellidae Latreille, 1802
-
Curtimorda Méquignon, 1946
-
3823
maculosa (Naezén, 1794)
-
Mordella Linnaeus, 1758
-
3815
aculeata Linnaeus, 1758
-
Mordellistena Costa, 1854
-
— (3834b)
„micans”
-
3841
pumila (Gyllenhal, 1810)
-
Tomoxia Costa, 1854
-
3810
biguttata (Gyllenhal, 1827)
-
Variimorda Méquignon, 1946
-
3813
fasciata (Fabricius, 1775)
-
Mycetophagidae Leach, 1815
-
Mycetophagus Hellwig, 1792
-
3718
populi Fabricius, 1798
-
3710
quadripustulatus (Linnaeus, 1761)
-
Typhaea Stephens, 1829b
-
3719
stercorea (Linnaeus, 1758)
-
Nitidulidae Latreille, 1802
-
Brachypterolus Grouvelle, 1913
-
3212
pulicarius (Linnaeus, 1758)
-
3213
villiger (Reitter, 1885f)
-
Epuraea Erichson, 1843b
-
3281
depressa (Illiger, 1798)
-
3284
florea Erichson, 1845
-
3290
melina Erichson, 1843b
-
3291
neglecta (Heer, 1841)
-
3293
pusilla (Illiger, 1798)
-
3298
terminalis (Mannerheim, 1843c)
-
3300
unicolor (Olivier, 1790)
-
Glischrochilus Reitter, 1873c
-
3323
quadripustulatus (Linnaeus, 1761)
-
Heterhelus Jacquelin du Val, 1858
-
3206
scutellaris (Heer, 1841)
-
3207
solani (Heer, 1841)
-
Meligethes Stephens, 1830
-
3228
brachialis Erichson, 1845
-
3232
coracinus Sturm, 1845
-
3235
denticulatus (Heer, 1841)
-
3240
exilis Sturm, 1845
-
3250
lugubris Sturm, 1845
-
3251
maurus Sturm, 1845
-
3252
morosus Erichson, 1845
-
3254
nigrescens Stephens, 1830
-
3256
ochropus Sturm, 1845
-
3258
pedicularius (Gyllenhal, 1808)
-
3268
umbrosus Sturm, 1845
-
3269
viduatus (Heer, 1841)
-
3270
viridescens (Fabricius, 1787)
-
Nitidula Fabricius, 1775
-
3306
bipunctata (Linnaeus, 1758)
-
Omosita Erichson, 1843b
-
3303
colon (Linnaeus, 1758)
-
Soronia Erichson, 1843b
-
3310
grisea (Linnaeus, 1758)
-
Nosodendridae Erichson, 1846
-
Nosodendron Latreille, 1804c
-
2984
fasciculare (Olivier, 1790)
-
Oedemeridae Latreille, 1810
-
Calopus Fabricius, 1775
-
3853
serraticornis (Linnaeus, 1758)
-
Ischnomera Stephens, 1832
-
3865
caerulea (Linnaeus, 1758)
-
Nacerdes Dejean, 1834
-
3856
fulvicollis (Scopoli, 1763)
-
3857
rufiventris (Scopoli, 1763)
-
Oedemera Olivier, 1789b
-
3870
femorata (Scopoli, 1763)
-
3874
virescens (Linnaeus, 1767)
-
Parnidae Leach, 1817
-
Dryops Olivier, 1791
-
2632
auriculatus (Fourcroy, 1785)
-
2633
ernesti Gozis, 1886
-
2634
griseus (Erichson, 1847)
-
2635
luridus (Erichson, 1847)
-
Peltidae Latreille, 1807
-
Ostoma Laicharting, 1781
-
3125
ferruginea (Linnaeus, 1758)
-
Peltis Kugelann, 1792
-
3124
grossa (Linnaeus, 1758)
-
Phalacridae Leach, 1815
-
Olibrus Erichson, 1845
-
3357
aeneus (Fabricius, 1792)
-
3360
bicolor (Fabricius, 1792)
-
3363
corticalis (Panzer, 1797)
-
Phalacrus Paykull, 1800
-
3353
coruscus (Panzer, 1797)
-
3356
substriatus Gyllenhal, 1813
-
Stilbus Seidlitz, 1872
-
3371
testaceus (Panzer, 1797)
-
Pselaphidae Latreille, 1807b
-
Batrisodes Reitter, 1882c
-
1188
venustus (Reichenbach, 1816)
-
Brachygluta Thomson, 1859
-
1209
haematica (Reichenbach, 1816)
-
Bryaxis Kugelann, 1794
-
1196
curtisii (Leach, 1817)
-
1197
femoratus (Aubé, 1844)
-
Bythinus Leach, 1817
-
1191
securiger (Reichenbach, 1816)
-
Pselaphus Herbst, 1792
-
1217
heisei Herbst, 1792
-
Rybaxis Saulcy, 1876
-
1207
longicornis (Leach, 1817)
-
Trichonyx Chaudoir, 1845
-
1182
sulcicollis (Reichenbach, 1816)
-
Psephenidae Lacordaire, 1854b
-
Eubria Germar, 1818
-
2616
palustris (Germar, 1818)
-
Ptiliidae Heer, 1843
-
Acrotrichis Motschulsky, 1848
-
933
atomaria (De Geer, 1774)
-
931
grandicollis (Mannerheim, 1844c)
-
941
sericans (Heer, 1841)
-
Ptinidae Latreille, 1802
-
Gibbium Scopoli, 1777
-
3081
psylloides (Czenpinski, 1778)
-
Ptinus Linnaeus, 1767
-
3092
fur (Linnaeus, 1758)
-
3093
latro Fabricius, 1775
-
3094
pilosus Müller, 1821
-
3088
rufipes Olivier, 1790
-
Pyrochroidae Latreille, 1807
-
Pyrochroa Muller, 1764
-
3878
coccinea (Linnaeus, 1761)
-
3879
serraticornis (Scopoli, 1763)
-
Pythidae Solier, 1834b
-
Pytho Latreille, 1796
-
3876
depressus (Linnaeus, 1767)
-
Rhinomaceridae Latreille, 1822
-
Rhinomacer Fabricius, 1787
-
4831
attelaboides Fabricius, 1787
-
Rhizophagidae Redtenbacher, 1845
-
Rhizophagus Herbst, 1793
-
3332
bipustulatus (Fabricius, 1792b)
-
3330
depressus (Fabricius, 1792b)
-
3334
dispar (Paykull, 1800)
-
3336
nitidulus (Fabricius, 1798)
-
Salpingidae Leach, 1815
-
Rhinosimus Latreille, 1802
-
3936
planirostris (Fabricius, 1787)
-
Scaphidiidae Latreille, 1807
-
Scaphisoma Leach, 1815
-
1148
agaricinum (Linnaeus, 1758)
-
Scarabaeidae Latreille, 1802
-
Aegialia Latreille, 1807
-
2435
sabuleti (Panzer, 1797)
-
Anomala Leach in Samouelle, 1819
-
2517
dubia (Scopoli, 1763)
-
Aphodius Illiger, 1798
-
2487
alpinus (Scopoli, 1763)
-
2464
consputus Creutzer, 1799
-
2449
depressus (Kugelann, 1792)
-
2456
distinctus (Muller, 1776)
-
2437
erraticus (Linnaeus, 1758)
-
2489
fimetarius (Linnaeus, 1758)
-
2490
foetens (Fabricius, 1787)
-
2491
foetidus (Herbst, 1783)
-
2440
fossor (Linnaeus, 1758)
-
2502
gibbus Germar in Germar et Kaulfuss, 1817
-
2482
granarius (Linnaeus, 1767)
-
2441
haemorrhoidalis (Linnaeus, 1758)
-
2444
hydrochaeris (Fabricius, 1798)
-
2492
ictericus (Laicharting, 1781)
-
2450
luridus (Fabricius, 1775)
-
2457
melanostictus Schmidt, 1840d
-
2470
merdarius (Fabricius, 1775)
-
2452
mixtus Villa A. et Villa J.B., 1833
-
2465
prodromus (Brahm, 1790)
-
2479
pusillus (Herbst, 1789)
-
2480
quadriguttatus (Herbst, 1783)
-
2451
rufipes (Linnaeus, 1758)
-
2495
rufus (Moll, 1782)
-
2439
subterraneus (Linnaeus, 1758)
-
2486
varians Duftschmid, 1805
-
Caccobius Thomson, 1859
-
2404
schreberi (Linnaeus, 1767)
-
Cetonia Fabricius, 1775
-
2546
aurata (Linnaeus, 1761)
-
Copris Muller, 1764
-
2403
lunaris (Linnaeus, 1758)
-
Epicometis Burmeister, 1842
-
2544
hirta (Poda, 1761)
-
Geotrupes Latreille, 1796
-
2426
mutator (Marsham, 1802)
-
2427
spiniger (Marsham, 1802)
-
2428
stercorarius (Linnaeus, 1758)
-
2429
stercorosus (Hartmann in Scriba, 1791)
-
2430
vernalis (Linnaeus, 1758)
-
Gnorimus Le Peletier et Serville, 1825b
-
2541
nobilis (Linnaeus, 1758)
-
2542
variabilis (Linnaeus, 1758)
-
Heptaulacus Mulsant, 1842
-
2503
sus (Herbst, 1783)
-
2504
testudinarius (Fabricius, 1775)
-
Hoplia Illiger, 1803
-
2531
graminicola (Fabricius, 1792b)
-
Maladera Mulsant et Rey, 1871b
-
2511
holosericea (Scopoli, 1772)
-
Netocia Costa, 1852
-
2548
lugubris (Herbst, 1786)
-
2550
metallica (Herbst, 1782)
-
Oniticellus Dejean, 1821
-
2402
fulvus (Goeze, 1777)
-
Onthophagus Latreille, 1802
-
2406
coenobita (Herbst, 1783)
-
2407
fracticornis (Preyssler, 1790)
-
2409
gibbulus (Pallas, 1781)
-
2414
nuchicornis (Linnaeus, 1758)
-
2415
ovatus (Linnaeus, 1767)
-
2419
taurus (Schreber, 1759)
-
2420
vacca (Linnaeus, 1767)
-
Oryctes Illiger, 1798
-
2537
nasicornis (Linnaeus, 1758)
-
Oxyomus Dejean, 1833b
-
2436
sylvestris (Scopoli, 1763)
-
Rhizotrogus Berthold, 1827
-
2520
assimilis (Herbst, 1790)
-
Serica Macleay, 1819
-
2510
brunnea (Linnaeus, 1758)
-
Valgus Scriba, 1790c
-
2538
hemipterus (Linnaeus, 1758)
-
Scolytidae Latreille, 1807
-
Crypturgus Erichson, 1836
-
4800
pusillus (Gyllenhal, 1813)
-
Dendroctonus Erichson, 1836
-
4746
micans (Kugelann, 1794)
-
Dryocoetes Eichhoff, 1864
-
4795
autographus (Ratzeburg, 1837)
-
Hylastes Erichson, 1836
-
4732
linearis Erichson, 1836
-
Hylurgops Leconte, 1876
-
4725
glabratus (Zetterstedt, 1828)
-
Hylurgus Latreille, 1807
-
4743
ligniperda (Fabricius, 1972b)
-
Ips De Geer, 1775
-
4786
sexdentatus (Börner, 1776)
-
Pityokteines Fuchs, 1911
-
4774
curvidens (Germar, 1824)
-
Pityophthorus Eichhoff, 1864
-
4824
lichtensteinii (Ratzeburg, 1837)
-
4827
pityographus (Ratzeburg, 1837)
-
Trypophloeus Fairmaire, 1864b
-
4812
asperatus (Gyllenhal, 1813)
-
Xyleborinus Reitter, 1913d
-
4810
saxesenii (Ratzeburg, 1837)
-
Scydmaenidae Leach, 1815
-
Cephennium Müller et Kunze, 1822
-
1116
thoracicum (Müller et Kunze, 1822)
-
Euconnus Thomson, 1862
-
1134
claviger (Müller et Kunze, 1822)
-
Stenichnus Thomson, 1862
-
1128
collaris (Müller et Kunze, 1822)
-
1129
godarti (Latreille, 1806)
-
Silphidae Westwood, 1839
-
Agyrtes Frölich, 1799
-
1085
castaneus (Fabricius, 1792)
-
Necrodes Leach, 1815b
-
1100
littoralis (Linnaeus, 1758)
-
Nicrophorus Fabricius, 1775
-
1101
germanicus (Linnaeus, 1758)
-
1102
humator Olivier, 1790
-
1104
investigator (Zetterstedt, 1824)
-
1106
vespillo (Linnaeus, 1758)
-
1107
vespilloides Herbst, 1783
-
Silpha Linnaeus, 1758
-
1094b
carinata carinata Herbst, 1783
-
1095
obscura Linnaeus, 1758
-
1090
quadripunctata Linnaeus, 1758
-
1088
rugosa Linnaeus, 1758
-
1089
sinuata Fabricius, 1775
-
1091
thoracica Linnaeus, 1758
-
1096
tristis Illiger, 1798
-
1092
undata (Muller, 1776)
-
Silvanidae Lacordaire, 1854b
-
Oryzaephilus Ganglbauer, 1899b
-
3402
surinamensis (Linnaeus, 1758)
-
Staphylinidae Latreille, 1804d
-
Acidota Stephens, 1829b
-
1321
crenata (Fabricius, 1792b)
-
Aleochara Gravenhorst, 1802
-
2393
bilineata Gyllenhal, 1810
-
2364
curtula (Goeze, 1777)
-
2381
laevigata Gyllenhal, 1810
-
2382
lanuginosa Gravenhorst, 1802
-
2385
moerens Gyllenhal, 1827
-
2375
moesta Gravenhorst, 1802
-
Aloconota Thomson, 1858b
-
2066
sulcifrons (Stephens, 1832)
-
Amischa Thomson, 1858b
-
2071
analis (Gravenhorst, 1802)
-
Anomognathus Solier, 1849
-
1992
cuspidatus (Erichson, 1839)
-
Anthobium Samouelle, 1819
-
1307
atrocephalum (Gyllenhal, 1827)
-
Anthophagus Gravenhorst, 1802
-
1338
alpestris Heer, 1839
-
1334
alpinus (Paykull, 1790)
-
1335
bicornis (Block, 1799)
-
1332
caraboides (Linnaeus, 1758)
-
1340
omalinus Zetterstedt, 1828
-
1337
sudeticus Kiesenwetter, 1846
-
Aploderus Stephens, 1833
-
1374
caelatus (Gravenhorst, 1802)
-
Astenus Dejean, 1833
-
1555
filiformis (Latreille, 1806)
-
1559
longelytratus Palm, 1936
-
Atheta Thomson, 1858b
-
2151
amicula (Stephens, 1832)
-
2199
castanoptera (Mannerheim, 1831)
-
2191
dadopora Thomson, 1867
-
2116
elongatula (Gravenhorst, 1802)
-
2179
exigua (Erichson, 1837)
-
2174
fungi (Gravenhorst, 1806)
-
2145
gagatina (Baudi, 1848)
-
2206
graminicola (Gravenhorst, 1806)
-
2159
inquinula (Gravenhorst, 1802)
-
2180
laticollis (Stephens, 1832)
-
2239
longicornis (Gravenhorst, 1802)
-
2221
myrmecobia (Kraatz, 1856c)
-
2139
nigricornis (Thomson, 1852)
-
2147
nigritula (Gravenhorst, 1802)
-
2140
occulta (Erichson, 1837)
-
2176
orphana (Erichson, 1837)
-
2161
palleola (Erichson, 1837)
-
2219
pallidicornis (Thomson, 1856b)
-
2185
parvula (Mannerheim, 1831)
-
2220
sodalis (Erichson, 1837)
-
2169
tibialis (Heer, 1839)
-
2217
trinotata (Kraatz, 1856c)
-
2241
vestita (Gravenhorst, 1806)
-
2194
zosterae (Thomson, 1856b)
-
Baptolinus Roger, 1856
-
1644
affinis (Paykull, 1789)
-
Bledius Samouelle, 1819
-
1429
arenarius (Paykull, 1800)
-
1410
cribricollis Heer, 1839
-
1418
fracticornis (Paykull, 1790)
-
1419
littoralis Heer, 1839
-
1422
opacus (Block, 1799)
-
1405
tricornis (Herbst, 1784)
-
Bolitobius Samouelle, 1819
-
1888
formosus (Gravenhorst, 1806)
-
Bolitochara Mannerheim, 1831
-
2014
lucida (Gravenhorst, 1802)
-
Bryoporus Kraatz, 1857
-
1874
crassicornis (Mäklin, 1847)
-
1873
merdarius (Olivier, 1795)
-
Carpelimus Samouelle, 1819
-
1357
bilineatus (Stephens, 1834)
-
1367
corticinus (Gravenhorst, 1806)
-
1366
exiguus (Erichson, 1839)
-
1368
foveolatus (Sahlberg, 1832)
-
Cordalia Jacobs, 1925
-
2020
obscura (Gravenhorst, 1802)
-
Creophilus Samouelle, 1819
-
1744
maxillosus (Linnaeus, 1758)
-
Cypha Samouelle, 1819
-
1937
longicorne (Paykull, 1800)
-
Dasygnypeta Scheerpeltz, 1968
-
2033
velata (Erichson, 1837)
-
Deleaster Erichson, 1839
-
1347
dichrous (Gravenhorst, 1802)
-
Dexiogyia Thomson, 1858b
-
2351
corticina (Erichson, 1837)
-
Domene Fauvel, 1873
-
1589
scabricollis (Erichson, 1840)
-
Drusilla Leach in Samouelle, 1819
-
2252
canaliculata (Fabricius, 1787)
-
Eusphalerum Kraatz, 1858
-
1248
adustum (Heer, 1839)
-
1246
anale (Erichson, 1840)
-
1261
florale (Panzer, 1793)
-
1247
longipenne (Erichson, 1839)
-
1251
minutum (Fabricius, 1792)
-
1258
sorbi (Gyllenhal, 1810)
-
Evanystes Gistel, 1856
-
2089
circellaris (Gravenhorst, 1806)
-
Falagria Leach in Samouelle, 1819
-
2024
nigra (Gravenhorst, 1802)
-
2021
sulcata (Paykull, 1789)
-
2022
sulcatula (Gravenhorst, 1806)
-
2023
thoracica Curtis, 1833
-
Gabrius Curtis, 1829b
-
1731
exiguus (Nordmann, 1837)
-
1735
nigritulus (Gravenhorst, 1802)
-
1739
splendidulus (Gravenhorst, 1802)
-
1743
vernalis (Gravenhorst, 1806)
-
Gauropterus Thomson, 1860
-
1629
fulgidus (Fabricius, 1787)
-
Gnypeta Thomson, 1858b
-
2034
carbonaria (Mannerheim, 1831)
-
Gyrohypnus Samouelle, 1819
-
1628
punctulatus (Paykull, 1789)
-
Gyrophaena Mannerheim, 1831
-
1965
affinis (Sahlberg, 1831)
-
1979
boleti (Linnaeus, 1758)
-
1968
congrua Erichson, 1837
-
1974
minima Erichson, 1837
-
1975
nana (Paykull, 1800)
-
1980
polita (Gravenhorst, 1802)
-
Hapalaraea Thomson, 1858b
-
1267
floralis (Paykull, 1789)
-
1277
linearis (Zetterstedt, 1828)
-
1279
vilis (Erichson, 1840)
-
Heterothops Stephens, 1829b
-
1779
praevius Erichson, 1839
-
Homalota Mannerheim, 1831
-
1991
plana (Gyllenhal, 1810)
-
Ischnopoda Stephens, 1835
-
2025
coarctata (Erichson, 1837)
-
2031
umbratica (Erichson, 1837)
-
Lathrobium Gravenhorst, 1802
-
1604
elongatum (Linnaeus, 1767)
-
1609
longulum Gravenhorst, 1802
-
Leptacinus Erichson, 1839
-
1619
batychrus (Gyllenhal, 1827)
-
Lesteva Latreille, 1796
-
1324
longoelytrata (Goeze, 1777)
-
Liogluta Thomson, 1858b
-
2106
longiuscula (Gravenhorst, 1802)
-
Lithocharis Dejean, 1833
-
1580
ochracea (Gravenhorst, 1802)
-
Lobrathium Mulsant et Rey, 1878
-
1590
multipunctum (Gravenhorst, 1802)
-
Lordithon Thomson, 1859
-
1878
exoletus (Erichson, 1839)
-
1879
lunulatus (Linnaeus, 1761)
-
1882
thoracicus (Fabricius, 1776)
-
1884
trinotatus (Erichson, 1839)
-
Megarthrus Curtis, 1829b
-
1234
affinis Miller, 1853
-
1235
denticollis (Beck, 1817)
-
Mycetoporus Mannerheim, 1831
-
1854
brunneus (Marsham, 1802)
-
1871
splendens (Marsham, 1802)
-
1872
splendidus (Gravenhorst, 1806)
-
Nehemitropia Lohse, 1971
-
2077
sordida (Marsham, 1802)
-
Notothecta Thomson, 1858b
-
2079
flavipes (Gravenhorst, 1806)
-
Ocypus Samouelle, 1819
-
1767
aeneocephalus (De Geer, 1774)
-
1768
fulvipennis Erichson, 1840
-
1769
fuscatus (Gravenhorst, 1802)
-
1761
macrocephalus (Gravenhorst, 1802)
-
1770
picipennis (Fabricius, 1792b)
-
1765
similis semialatus (Müller, 1904)
-
Olophrum Erichson, 1839
-
1313
assimile (Paykull, 1800)
-
Omalium Gravenhorst, 1802
-
1281
caesum Gravenhorst, 1806
-
1288
rivulare (Paykull, 1789)
-
Ontholestes Ganglbauer, 1895
-
1746
murinus (Linnaeus, 1758)
-
1747
tessellatus (Fourcroy, 1785)
-
Othius Stephens, 1829b
-
1647
angustus Stephens, 1833
-
1650
laeviusculus Stephens, 1833
-
1653
punctulatus (Goeze, 1777)
-
Oxypoda Mannerheim, 1831
-
2325
alternans (Gravenhorst, 1802)
-
2340
haemorrhoa (Mannerheim, 1831)
-
2308
lividipennis Mannerheim, 1831
-
2310
opaca (Gravenhorst, 1802)
-
2324
togata Erichson, 1837
-
2319
umbrata (Gyllenhal, 1810)
-
2320
vicina Kraatz, 1858c
-
Oxyporus Fabricius, 1775
-
1445
rufus (Linnaeus, 1758)
-
Oxytelus Gravenhorst, 1802
-
1390
inustus Gravenhorst, 1806
-
1382
laqueatus (Marsham, 1802)
-
1392
nitidulus Gravenhorst, 1802
-
1383
piceus (Linnaeus, 1767)
-
1393
pumilus Erichson, 1839
-
1380
rugosus (Fabricius, 1775)
-
1395
sculpturatus Gravenhorst, 1806
-
1376
sculptus Gravenhorst, 1806
-
1397
tetracarinatus (Block, 1799)
-
Paederus Fabricius, 1775
-
1548
brevipennis Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835
-
1552
littoralis Gravenhorst, 1802
-
1547
ruficollis Fabricius, 1781
-
Parabemus Reitter, 1909
-
1755
fossor (Scopoli, 1772)
-
Paragabrius Coiffait, 1963
-
1664
fulvipes (Fabricius, 1792b)
-
1666
micans (Gravenhorst, 1802)
-
Philonthus Curtis, 1829b
-
1672
atratus (Gravenhorst, 1802)
-
1673
bimaculatus (Gravenhorst, 1802)
-
1675
cephalotes (Gravenhorst, 1802)
-
1676
chalceus Stephens, 1832
-
1680
corruscus (Gravenhorst, 1802)
-
1682
cruentatus (Gmelin, 1790)
-
1684
debilis (Gravenhorst, 1802)
-
1685
decorus (Gravenhorst, 1802)
-
1688
ebeninus (Gravenhorst, 1802)
-
1689
fimetarius (Gravenhorst, 1802)
-
1692
fuscipennis (Mannerheim, 1831)
-
1694
immundus (Gyllenhal, 1810)
-
1697
laminatus (Creutzer, 1799)
-
1721
lepidus (Gravenhorst, 1802)
-
1699
mannerheimi Fauvel, 1869
-
1725
marginatus (Ström, 1768)
-
1724
montivagus Heer, 1839
-
1722
nitidulus (Gravenhorst, 1802)
-
1701
nitidus (Fabricius, 1787)
-
1702
politus (Linnaeus, 1758)
-
1704
puella Nordmann, 1837
-
1705
punctus (Gravenhorst, 1802)
-
1706
quisquiliarius (Gyllenhal, 1810)
-
1708
rotundicollis (Ménétries, 1832)
-
1711
sordidus (Gravenhorst, 1802)
-
1713
splendens (Fabricius, 1792b)
-
1727
tenuis (Fabricius, 1792b)
-
1717
varians (Paykull, 1789)
-
1719
varius (Gyllenhal, 1810)
-
Phloeocharis Mannerheim, 1831
-
1232
subtilissima Mannerheim, 1831
-
Phloeonomus Heer, 1839
-
1294
planus (Paykull, 1792)
-
1297
pusillus (Gravenhorst, 1806)
-
Phymatura Sahlberg, 1876
-
2012
brevicollis (Kraatz, 1856c)
-
Plataraea Thomson, 1858b
-
2099
brunnea (Fabricius, 1798)
-
Platydracus Thomson, 1858b
-
1751
fulvipes (Scopoli, 1763)
-
1752
latebricola (Gravenhorst, 1806)
-
Platystethus Mannerheim, 1831
-
1399
alutaceus (Thomson, 1861)
-
1400
arenarius (Fourcroy, 1785)
-
Pronomaea Erichson, 1837
-
1952
rostrata Erichson, 1837
-
Proteinus Latreille, 1796
-
1243
macropterus (Gyllenhal, 1810)
-
Quedius Stephens, 1829b
-
1816
boops (Gravenhorst, 1802)
-
1803
cinctus (Paykull, 1790)
-
1818
collaris Erichson, 1840
-
1809
fuliginosus (Gravenhorst, 1802)
-
1792
mesomelinus (Marsham, 1802)
-
1828
nitipennis (Stephens, 1883)
-
1831
ochropterus Erichson, 1840
-
1832
paradisianus (Heer, 1839)
-
1804
plagiatus Mannerheim, 1843b
-
1805
punctatellus (Heer, 1839)
-
1797
rufitarsis (Marsham, 1802)
-
1802
xanthopus Erichson, 1839
-
Rugilus Samouelle, 1819
-
1564
orbiculatus (Paykull, 1789)
-
1565
rufipes Germar, 1835
-
1566
similis (Erichson, 1839)
-
Scopaeus Erichson, 1839b
-
1581
laevigatus (Gyllenhal, 1827)
-
1586
minimus (Erichson, 1839)
-
Sepedophilus Gistel, 1856
-
1894
littoreus (Linnaeus, 1758)
-
Silusa Erichson, 1837
-
1993
rubiginosa Erichson, 1837
-
Staphylinus Linnaeus, 1758
-
1756
caesareus Cederhielm, 1798
-
1758
erythropterus Linnaeus, 1758
-
Stenus Latreille, 1796
-
1447
ater Mannerheim, 1831
-
1448
aterrimus Erichson, 1839
-
1516
bifoveolatus Gyllenhal, 1827
-
1450
bimaculatus Gyllenhal, 1810
-
1517
binotatus Ljungh, 1804
-
1471
boops Ljungh, 1810
-
1499
brunnipes Stephens, 1833
-
1472
canaliculatus Gyllenhal, 1827
-
1507
cicindeloides (Schaller, 1783)
-
1475
circularis Gravenhorst, 1802
-
1452
clavicornis (Scopoli, 1763)
-
1453
comma Leconte, 1863
-
1476
europaeus Puthz, 1966
-
1519
flavipes Stephens, 1833
-
1508
fornicatus Stephens, 1833
-
1455
fossulatus Erichson, 1840
-
1509
fulvicornis Stephens, 1833
-
1478
fuscipes Gravenhorst, 1802
-
1532
glacialis Heer, 1839
-
1533
impressus Germar, 1824
-
1482
incanus Erichson, 1839
-
1458
juno (Paykull, 1789)
-
1511
latifrons Erichson, 1839
-
1487
morio Gravenhorst, 1806
-
1504
opticus Gravenhorst, 1806
-
1490
palposus Zetterstedt, 1838
-
1464
providus Erichson, 1939
-
1467
stigmula Erichson, 1840
-
1515
tarsalis Ljungh, 1810
-
Sunius Curtis, 1829b
-
1575
bicolor (Olivier, 1795)
-
Tachinus Gravenhorst, 1802
-
1917
corticinus Gravenhorst, 1802
-
1918
fimetarius Gravenhorst, 1802
-
1920
laticollis Gravenhorst, 1802
-
1921
lignorum (Linnaeus, 1758)
-
1925
proximus Kraatz, 1855
-
Tachyporus Gravenhorst, 1802
-
1901
chrysomelinus (Linnaeus, 1758)
-
1903
hypnorum (Fabricius, 1775)
-
1905
nitidulus (Fabricius, 1781)
-
1906
obtusus (Linnaeus, 1767)
-
1908
pusillus Gravenhorst, 1806
-
1910
ruficollis Gravenhorst, 1802
-
Tetralaucopora Bernhauer, 1928
-
2286
rubicunda (Erichson, 1837)
-
Thinoecia Mulsant et Rey, 1873b
-
2050
gracilicornis (Erichson, 1839b)
-
Thyasophila Fejfer, 1856
-
2353
angulata (Erichson, 1837)
-
Xantholinus Dejean, 1821
-
1632
glaber (Nordmann, 1837)
-
1638
linearis (Olivier, 1795)
-
1635
tricolor (Fabricius, 1787)
-
Xylodromus Heer, 1839
-
1300
depressus (Gravenhorst, 1802)
-
Zyras Stephens, 1835
-
2255
cognatus (Märkel, 1842)
-
2253
collaris (Paykull, 1800)
-
2259
limbatus (Paykull, 1789)
-
Tenebrionidae Latreille, 1802
-
Blaps Fabricius, 1775
-
3943
lethifera Marsham, 1802
-
3944
mortisaga (Linnaeus, 1758)
-
Corticeus Piller et Mitterpacher, 1783
-
3968
bicolor (Olivier, 1790)
-
Crypticus Latreille, 1816
-
3953
quisquilius (Linnaeus, 1761)
-
Cylindrinotus Faldermann, 1837
-
3997
dermestoides (Illiger, 1798)
-
Eledona Latreille, 1796
-
3957
agricola (Herbst, 1783)
-
Myrmechixenus Chevrolat, 1835
-
3965
subterraneus Chevrolat, 1835
-
Neomida Dahl, 1823
-
3959
haemorrhoidalis (Fabricius, 1787b)
-
Opatrum Fabricius, 1775
-
3951
sabulosum (Linnaeus, 1761)
-
Scaphidema Redtenbacher, 1849
-
3960
metallicum (Fabricius, 1792b)
-
Stenomax Allard, 1876
-
3996
lanipes (Linnaeus, 1771)
-
Tenebrio Linnaeus, 1758
-
3990
obscurus Fabricius, 1792
-
Throscidae Castelnau, 1840
-
Trixagus Kugelann, 1794
-
2870
dermestoides (Linnaeus, 1767)
-
Trogidae Macleay, 1819
-
Trox Fabricius, 1775
-
2563
sabulosus (Linnaeus, 1758)
-
2564
scaber (Linnaeus, 1767)