Przeglądaj:

»

Rodzaj (wybór zakresu):
A-C D-F G-I J-L M-O P-R S-U V-Z   A-Z
Rozmieszczenie jako:

»


»»

»
» Nr KFP:
»
search_arrow gatunek: Amara (Amara) pulpani Kult, 1949
Opis w KFP:
[tom 22]
Aczkolwiek upłynęło 50 lat od jego opisu, chrząszcz ten jest mało znany. Notowany z Francji, Niemiec, Czechosłowacji, Polski i Ukrainy. Wykazany z Polski na podstawie pojedynczych okazów z trzech stanowisk, złowionych 2 VII 1968 w Jamkach, 3 V 1969 w Grodzisku i 16 IX 1969 w Podgórkach; ostatnie dwa osobniki pochodziły ze ściółki wysianej na południowych stokach z wapiennymi skałkami; oznaczenia tych biegaczy dokonał J. Jelinek. F. Hieke (1973) sądzi, że omawiany gatunek jest identyczny z Amara (Amara) communis (Panzer, 1797), stąd prawdopodobnie pominięty w katalogu Europy Środkowej (Lucht 1987), natomiast w spisie chrząszczy czechosłowackich jest wykazany z Czech, Moraw i Słowacji. W katalogu chrząszczy Polski (1974) nie zaliczony do fauny krajowej z powodu braku udokumentowanych danych.
[tom 3]
Gatunek znany od niedawna z Czechosłowacji, Ukraińskiej SRR, Francji, NRF i NRD. Omyłkowo podany z Polski przez A. Horiona (1951), również wzmianka tego autora (1960b) o występowaniu w Galicji odnosi się do danych z terenu leżącego na południowo-wschód od naszej granicy. Według autora opisu żyje jedynie na suchych, niepiaszczystych wrzosowiskach nieleśnych lub tylko tu i ówdzie porośniętych sosnami.
map - KFP regions powiększ
Występowanie w krainach faunist. wg KFP

[bez aktualizacji]
UWAGA
To jest strona archiwalna. Aktualne dane o gatunku zawiera Mapa Bioróżnorodności.
KLIKNIJ TU, aby je zobaczyć.
Bieżąca strona to przeglądarka danych zdigitalizowanego Katalogu Fauny Polski.
Baza BioMap dostarcza nowe dane o gatunkach
i więcej narzędzi wyszukiwania.

Rozmieszczenie jako:
Dane o rozmieszczeniu:
Polska (Horion 1951); «Galicja» (Horion 1960b); Wyżyna Krakowsko-Wieluńska: Grodzisko koło Ojcowa (Szymczakowski 1973, Pawłowski J. i in. 1994), Podgórki koło Krakowa (Szymczakowski 1973); Wyżyna Krakowsko-Wieluńska: Ojcowski Park Narodowy — Jamki (Pawłowski J. i in. 1994)

Uwagi:
Polska: — bez miejscowości