Source |
Region |
Area |
References |
KFP 10 |
Pobrzeże Bałtyku |
|
Habelmann 1854, Horion 1955, Koehler i in. 1957, Śliwa i in. 1958, Śliwa i in. 1959, Burzyński J. 1971 |
KFP 10 |
Pojezierze Pomorskie |
|
Schroeder 1928, Schmidt G. 1936, Engel 1938, Kleine 1940, Schnaider Z. 1956, Koehler i in. 1958, Śliwa i in. 1959, Capecki 1967, Gabryel 1967, Sierpiński 1971b |
KFP 10 |
Pojezierze Mazurskie |
|
Lentz 1857, Liebmann 1955, Koehler i in. 1957, Śliwa i in. 1959, Sierpiński 1965 |
KFP 10 |
Pojezierze Mazurskie |
Ruciane |
Hołyński* |
KFP 10 |
Nizina Wielkopolsko-Kujawska |
|
Letzner 1871, Letzner 1889, Schumann 1904, Schreiber 1906, Droege 1907, Torka 1907, Torka 1912, Gerhardt 1908b, Gerhardt 1910, Szulczewski 1922, Arnold 1938, Koehler i in. 1957, Śliwa i in. 1958, Śliwa i in. 1959, Urbański 1961, Gabryel 1967, Sierpiński 1972b |
KFP 10 |
Nizina Mazowiecka |
|
Koehler i in. 1956, Koehler i in. 1957, Śliwa i in. 1958, Śliwa i in. 1959, Sierpiński 1968 |
KFP 10 |
Podlasie |
|
Koehler i in. 1956, Koehler i in. 1957, Śliwa i in. 1958, Śliwa i in. 1959, Sierpiński 1959, Sierpiński 1962c, Sierpiński 1965, Sierpiński 1968, Sierpiński 1972b, Schnaider Z. i Sierpiński 1967 |
KFP 10 |
Puszcza Białowieska |
|
Escherich 1917, Frickhinger 1919, Karpiński 1949d |
KFP 10 |
Dolny Śląsk |
|
Letzner 1871, Letzner 1889, Gerhardt 1910, Kolbe W. 1919, Głowacki 1952, Koehler i in. 1957, Śliwa i in. 1958, Koehler i in. 1961 |
KFP 10 |
Górny Śląsk |
|
Kelch 1846, Zebe G. 1852, Roger 1856, Letzner 1871, Letzner 1889, Gerhardt 1910, Stefek 1939, Koehler i in. 1957, Śliwa i in. 1958, Śliwa i in. 1959, Koehler 1958, Koehler i in. 1961, Sierpiński 1965, Sierpiński 1970b, Schnaider Z. i Sierpiński 1967 |
KFP 10 |
Wyżyna Małopolska |
|
Koehler i in. 1957, Śliwa i in. 1959, Dominik 1958b, Dominik 1966c, Sierpiński 1970b, Burzyński J. 1971 |
KFP 10 |
Wyżyna Małopolska |
Włodzimierzów koło Piotrkowa Trybunalskiego |
Hołyński* |
KFP 10 |
Góry Świętokrzyskie |
nadleśnictwo Daleszyce |
Gadzikowski 1965 |
KFP 10 |
Wyżyna Lubelska |
|
Koehler i in. 1958, Sierpiński 1968 |
KFP 10 |
Roztocze |
|
Tenenbaum 1913, Sierpiński 1965 |
KFP 10 |
Roztocze |
Zielone koło Tomaszowa Lubelskiego |
Hołyński* |
KFP 10 |
Nizina Sandomierska |
nadleśnictwo Buda Stalowa |
Koehler i in. 1958 |
KFP 10 |
Nizina Sandomierska |
Węgierka koło Jarosławia, Grodkowice koło Bochni, Kłaj, Tarnów |
Hołyński* |
KFP 10 |
Sudety Zachodnie |
Jedlina-Zdrój |
Chappuis 1917d |
KFP 10 |
Beskid Zachodni |
Dąbrowa koło Bochni |
Walles 1936 |
KFP 10 |
Beskid Zachodni |
Krynica, Rytro, Tęgoborze koło Nowego Sącza, Łątownia koło Jordanowa |
Hołyński* |
KFP 10 |
Beskid Wschodni |
|
Trella 1930, Koehler i in. 1959 |
KFP 10 |
Beskid Wschodni |
Łodyna koło Ustrzyk Dolnych |
Hołyński* |
KFP 10 |
Polska |
|
Łomnicki M.A. 1913, Obenberger 1930, Kuntze R. 1936, Koehler 1958, Koehler 1964, Koehler i in. 1959, Sierpiński 1965 |
KFP 10 |
«Pomorze» |
|
Horion 1951, Horion 1955 |
KFP 10 |
«Prusy» |
|
Siebold 1847, Zaddach 1848, Bach 1852, Zebe G. 1852, Schilsky 1888, Schilsky 1909, Horion 1951, Horion 1955 |
KFP 10 |
«Śląsk» |
|
Rendschmidt 1832, Jänsch 1840b, Bach 1852, Kuhnt 1912, Horion 1951, Horion 1955 |
KFP 10 |
«Galicja» |
|
Łomnicki M.A. 1884 |
KFP 10 |
«Galicja Wschodnia» |
|
Łomnicki M.A. 1886 |
KFP 10 |
«Karpaty» |
|
Nowicki M. 1873 |
KFP 10 |
«Lubelszczyzna» |
|
Sierpiński 1963 |