Русские, остановите эту войну! Спасите Свободную Украину!
Russians, stop this war! Save Free Ukraine!
Przeglądaj:

»

Rodzaj (wybór zakresu):
A-C D-F G-I J-L M-O P-R S-U V-Z   A-Z
Rozmieszczenie jako:

»


»



»

»
» Nr KFP:
»
search_arrow podgatunek: Silpha (Phosphuga) atrata atrata Linnaeus, 1758
Opis w KFP:
[tom 5]
Gatunek eurosyberyjski szeroko rozpowszechniony, występujący w Europie od Wysp Brytyjskich i północnych prowincji Fennoskandii aż do środkowych części Francji i Włoch, a na wschód przez Syberię docierający aż do Japonii, notowany ponadto z Kaukazu. W dawnym piśmiennictwie nieraz podawany jako szkodnik upraw buraków, w rzeczywistości nie są one roślinożercami, lecz drapieżcami, zarówno larwy jak i postacie dorosłe odżywiają się ślimakami.
map - KFP regions powiększ
Występowanie w krainach faunist. wg KFP

[bez aktualizacji]
UWAGA
To jest strona archiwalna. Aktualne dane o gatunku zawiera Mapa Bioróżnorodności.
KLIKNIJ TU, aby je zobaczyć.
Bieżąca strona to przeglądarka danych zdigitalizowanego Katalogu Fauny Polski.
Baza BioMap dostarcza nowe dane o gatunkach
i więcej narzędzi wyszukiwania.

Rozmieszczenie jako:
Dane o rozmieszczeniu:
Pojezierze Mazurskie: Ełk, Syba koło Ełku (M. Mroczkowski*); Wzgórza Trzebnickie: Rościsławice (M. Mroczkowski*); Góry Świętokrzyskie: Jeleniów (M. Mroczkowski*); Kotlina nowotarska: Zakopane, Nosal (M. Mroczkowski*); Pieniny: Kras, Krościenko, Jaworki, Zamek Św. Kingi, Czertezik, Ociemne, Golica (M. Mroczkowski*)

Uwagi:
Gatunek pospolity, występujący w całej Polsce, nie wykazywany ani łowiony jedynie na Podhalu i w Sudetach Zachodnich. W następujących 5 krainach łowiony, choć dotąd nie wykazywany: Pojezierze Mazurskie: Ełk, Syba koło Ełku (M. Mroczkowski*); Wzgórza Trzebnickie. Rościsławice (M. Mroczkowski*); Góry Świętokrzyskie: Jeleniów (M. Mroczkowski*); Kotlina nowotarska: Zakopane, Nosal (M. Mroczkowski*); Pieniny: Kras, Krościenko, Jaworki, Zamek Św. Kingi, Czertezik, Ociemne, Golica (M. Mroczkowski*). Z pozostałych krain wielokrotnie podawany.