Русские, остановите эту войну! Спасите Свободную Украину!
Russians, stop this war! Save Free Ukraine!
Karpiński J. J. 1949d. Materiały do bioekologii Puszczy Białowieskicj. Rozpr. Spraw. I. B. Leśn., Warszawa, 56, str. 1-212, 1 rys., 28 fot., 2 pl. – F.
Count of genera: 349, species: 610
— image
-
Alleculidae Mulsant, 1856
-
Prionychus Solier, 1835
-
4002
ater (Fabricius, 1775)
-
Anaspididae Mulsant, 1856c
-
Anaspis Geoffroy, 1762
-
3797
pulicaria Costa, 1854
-
3801
thoracica (Linnaeus, 1758)
-
Anobiidae Redtenbacher, 1845
-
Anobium Fabricius, 1775
-
3050
nitidum Fabricius, 1792
-
3056
pertinax (Linnaeus, 1758)
-
Ernobius Thomson, 1859
-
3032
abietinus (Gyllenhal, 1808)
-
Oligomerus Redtenbacher, 1849
-
3042
brunneus (Olivier, 1790)
-
Anthicidae Latreille, 1825
-
Notoxus Muller, 1764
-
3881
brachycerus (Faldermann, 1837)
-
3883
monoceros (Linnaeus, 1761)
-
Anthribidae Billberg, 1820
-
Anthribus Muller, 1764
-
4716
albinus (Linnaeus, 1758)
-
Platyrhinus Schellenberg, 1798
-
4707
resinosus (Scopoli, 1763)
-
Apionidae Schönherr, 1826
-
Apion Herbst, 1797
-
4932
aethiops Herbst, 1797
-
4867
affine Kirby, 1808
-
4962
assimile Kirby, 1808
-
4926
atratulum Germar, 1817b
-
4873
brevirostre Herbst, 1797
-
4950
cerdo Gerstaecker, 1854
-
4884
corniculatum Germar, 1817b
-
4951
craccae (Linnaeus, 1767)
-
4868
curtirostre Germar, 1817b
-
4885
difficile Herbst, 1797
-
4915
ebeninum Kirby, 1808
-
4886
elongatulum Desbrochers des Loges, 1891b
-
4946
ervi Kirby, 1808
-
4965
filirostre Kirby, 1808
-
4929
gyllenhalii Kirby, 1808
-
4869
marchicum Herbst, 1797
-
4948
melancholicum Wencker, 1864
-
4890
minimum Herbst, 1797
-
4891
pallipes Kirby, 1808
-
4940
pavidum Germar, 1817b
-
4955
pomonae (Fabricius, 1798)
-
4920
seniculus Kirby, 1808
-
4874
simum Germar, 1817b
-
4925
tenue Kirby, 1808
-
4972
trifolii (Linnaeus, 1768)
-
4893
urticarium (Herbst, 1784)
-
4973
varipes Germar, 1817b
-
4949
viciae (Paykull, 1800)
-
4872
violaceum Kirby, 1808
-
4943
vorax Herbst, 1797
-
Nanophyes Schönherr, 1838
-
4979
marmoratus (Goeze, 1777)
-
Attelabidae Billberg, 1820
-
Apoderus Olivier, 1807
-
4860
coryli (Linnaeus, 1758)
-
4861
erythropterus (Gmelin, 1790)
-
Byctiscus Thomson, 1859
-
4854
betulae (Linnaeus, 1758)
-
4855
populi (Linnaeus, 1758)
-
Deporaus Leach in Samouelle, 1819
-
4857
betulae (Linnaeus, 1758)
-
4858
mannerheimii (Hummel, 1823)
-
Pselaphorhynchites Schilsky, 1903
-
4837
nanus (Paykull, 1792)
-
4838
tomentosus (Gyllenhal in Schönherr, 1839)
-
Boridae Thomson, 1859
-
Boros Herbst, 1797
-
3940
schneideri (Panzer, 1796b)
-
Buprestidae Leach, 1815
-
Agrilus Dahl, 1823
-
2710
angustulus (Illiger, 1803)
-
2715
betuleti (Ratzeburg, 1837)
-
2716
biguttatus (Fabricius, 1776)
-
2733
viridis (Linnaeus, 1758)
-
Anthaxia Eschscholtz, 1829
-
2691
nigritula (Ratzeburg, 1837)
-
2695
quadripunctata (Linnaeus, 1758)
-
Buprestis Linnaeus, 1758
-
2675
haemhorroidalis Herbst, 1780
-
2676
novemmaculata Linnaeus, 1767
-
2677
octoguttata Linnaeus, 1758
-
2678
rustica Linnaeus, 1758
-
2679
splendens Fabricius, 1775
-
Chalcophora Solier, 1833
-
2661
mariana (Linnaeus, 1758)
-
Chrysobotris Eschscholtz, 1829
-
2701
affinis (Fabricius, 1794)
-
Dicerca Eschscholtz, 1829
-
2666
alni (Fischer, 1824)
-
Eurythyrea Gistel, 1834
-
2673
austriaca (Linnaeus, 1767)
-
Melanophila Eschscholtz, 1829
-
2680
acuminata (De Geer, 1774)
-
Phaenops Dejean, 1833
-
2682
cyanea (Fabricius, 1775)
-
Trachys Fabricius, 1801
-
2739
minuta (Linnaeus, 1758)
-
Byrrhidae Latreille, 1806
-
Byrrhus Linnaeus, 1767
-
2603
pilula (Linnaeus, 1758)
-
Cytilus Erichson, 1846
-
2600
sericeus (Forster, 1771)
-
Byturidae Thomson, 1859
-
Byturus Latreille, 1796
-
3509
aestivus (Linnaeus, 1758)
-
Cantharidae Thomson, 1864
-
Cantharis Linnaeus, 1758
-
2910
fulvicollis Fabricius, 1792
-
2911
fusca Linnaeus, 1758
-
2913
livida Linnaeus, 1758
-
2917
nigricans (Muller, 1776)
-
2925
rufa Linnaeus, 1758
-
2926
rustica Fallén, 1807b
-
Malthodes Kiesenwetter, 1852b
-
2974
minimus (Linnaeus, 1758)
-
Carabidae Erichson, 1837
-
Agonum Bonelli, 1811b
-
339
moestum (Duftschmid, 1812)
-
Amara Bonelli, 1811b
-
256
brunnea (Gyllenhal, 1810)
-
252
municipalis (Duftschmid, 1812)
-
225
tricuspidata Dejean, 1831
-
Badister Clairville, 1806
-
366
sodalis (Duftschmid, 1812)
-
Calosoma Weber, 1801
-
8
inquisitor (Linnaeus, 1758)
-
9
sycophanta (Linnaeus, 1758)
-
Carabus Linnaeus, 1758
-
30
arcensis Herbst, 1784
-
13
coriaceus Linnaeus, 1758
-
37
glabratus Paykull, 1790
-
26
granulatus Linnaeus, 1758
-
36
hortensis Linnaeus, 1758
-
27
menetriesi Hummel, 1827
-
35
nemoralis Muller, 1764
-
23
nitens Linnaeus, 1758
-
17
violaceus Linnaeus, 1758
-
Chlaenius Bonelli, 1811b
-
385
costulatus Motschulsky, 1859b
-
Cicindela Linnaeus, 1758
-
2
campestris Linnaeus, 1758
-
5
sylvatica Linnaeus, 1758
-
Cychrus Fabricius, 1794
-
42
caraboides (Linnaeus, 1758)
-
Harpalus Latreille, 1802
-
433
quadripunctatus Dejean, 1829
-
Nebria Latreille, 1802
-
55
brevicollis (Fabricius, 1792)
-
Pterostichus Bonelli, 1811b
-
283
anthracinus (Illiger, 1798)
-
278
aterrimus (Herbst, 1784)
-
267
caerulescens (Linnaeus, 1758)
-
288
diligens (Sturm, 1824)
-
290
strenuus (Panzer, 1797)
-
Cerambycidae Latreille, 1802
-
Acanthocinus Dejean, 1821
-
4177
aedilis (Linnaeus, 1758)
-
4178
griseus (Fabricius, 1792b)
-
Acanthoderes Audinet-Serville, 1835
-
4174
clavipes (Schrank, 1781)
-
Acmaeops Leconte, 1850b
-
4050
marginata (Fabricius, 17811)
-
Agapanthia Audinet-Serville, 1835
-
4186
villosoviridescens (De Geer, 1775)
-
Alosterna Mulsant, 1864
-
4060
erythropus ingrica (Baeckmann, 1902)
-
4061
tabacicolor (De Geer, 1775)
-
Anaesthetis Dejean, 1835
-
4168
testacea (Fabricius, 1781)
-
Anoplodera Mulsant, 1839
-
4064
rufipes (Schaller, 1783)
-
4065
sexguttata (Fabricius, 1775)
-
Arhopalus Audinet-Serville, 1834
-
4026
rusticus (Linnaeus, 1758)
-
4027
tristis (Fabricius, 1787)
-
Aromia Audinet-Serville, 1833
-
4114
moschata (Linnaeus, 1758)
-
Asemum Eschscholtz, 1830
-
4028
striatum (Linnaeus, 1758)
-
Callidium Fabricius, 1775
-
4126
coriaceum Paykull, 1800
-
4128
violaceum (Linnaeus, 1758)
-
Cerambyx Linnaeus, 1758
-
4099
cerdo Linnaeus, 1758
-
Chlorophorus Chevrolat, 1863
-
4149
herbstii (Brahm, 1791)
-
4151
varius (Müller O.F. in Allioni, 1766)
-
Clytus Laicharting, 1784
-
4140
arietis (Linnaeus, 1758)
-
4141
lama Mulsant, 1847
-
4142
rhamni Germar, 1817
-
Cortodera Mulsant, 1864
-
4054
femorata (Fabricius, 1787)
-
Corymbia Gozis, 1886
-
4071
maculicornis (De Geer, 1775)
-
4072
reyi (Heyden, 1889)
-
4074
sanguinolenta (Linnaeus, 1761)
-
4075
scutellata (Fabricius, 1781)
-
4077
variicornis (Dalman in Schönherr, 1817)
-
Cyrtoclytus Ganglbauer, 1882
-
4144
capra (Germar, 1824)
-
Dinoptera Mulsant, 1864
-
4052
collaris (Linnaeus, 1758)
-
Ergates Audinet-Serville, 1832
-
4021
faber (Linnaeus, 1767)
-
Evodinus Leconte, 1850b
-
4043
borealis (Gyllenhal, 1827)
-
Exocentrus Dejean, 1835
-
4182
punctipennis Mulsant et Guillebeau, 1856
-
Hylotrupes Audinet-Serville, 1834
-
4117
bajulus (Linnaeus, 1758)
-
Judolia Mulsant, 1864
-
4080
cerambyciformis (Schrank, 1781)
-
4079
sexmaculata (Linnaeus, 1758)
-
Lamia Fabricius, 1775
-
4158
textor (Linnaeus, 1758)
-
Leiopus Audinet-Serville, 1835
-
4175
nebulosus (Linnaeus, 1758)
-
Leptura Linnaeus, 1758
-
4085
aethiops Poda, 1761
-
4087
maculata Poda, 1761
-
4088
mimica Bates, 1884
-
4089
quadrifasciata Linnaeus, 1758
-
4090
thoracica Creutzer, 1799
-
Lepturalia Reitter, 1912
-
4084
nigripes (De Geer, 1775)
-
Lepturobosca Reitter, 1912
-
4078
virens (Linnaeus, 1758)
-
Mesosa Dahl, 1823
-
4164
curculionoides (Linnaeus, 1761)
-
Molorchus Fabricius, 1792b
-
4107
minor (Linnaeus, 1758)
-
4110
umbellatarum (Schreber, 1759)
-
Monochamus Dejean, 1821
-
4160
rosenmuelleri (Cederhielm, 1798)
-
4161
saltuarius Gebler, 1829
-
4163
sutor (Linnaeus, 1758)
-
Necydalis Linnaeus, 1758
-
4096
major Linnaeus, 1758
-
Oberea Dejean, 1835
-
4196
linearis (Linnaeus, 1761)
-
4197
oculata (Linnaeus, 1758)
-
Obrium Dejean, 1821
-
4105
cantharinum (Linnaeus, 1767)
-
Oxymirus Mulsant, 1864
-
4037
cursor (Linnaeus, 1758)
-
Pachyta Dejean, 1821
-
4042
quadrimaculata (Linnaeus, 1758)
-
Pedostrangalia Sokolow, 1897
-
4082
pubescens (Fabricius, 1787)
-
Phymatodes Mulsant, 1839
-
4130
testaceus (Linnaeus, 1758)
-
Phytoecia Dejean, 1835
-
4202
affinis (Harrer, 1784)
-
Plagionotus Mulsant, 1842
-
4145
arcuatus (Linnaeus, 1758)
-
4146
detritus (Linnaeus, 1758)
-
Pogonocherus Dejean, 1821
-
4171
decoratus Fairmaire, 1855b
-
4172
fasciculatus (De Geer, 1775)
-
4169
hispidulus (Piller et Mitterpacher, 1783)
-
4170
hispidus (Linnaeus, 1758)
-
Prionus Muller, 1764
-
4022
coriarius (Linnaeus, 1758)
-
Pseudovadonia Danilevskij et Murzin, 1981
-
4066
livida (Fabricius, 1776)
-
Rhagium Fabricius, 1775
-
4034
mordax (De Geer, 1775)
-
4035
sycophanta (Schrank, 1781)
-
Ropalopus Mulsant, 1839
-
4118
clavipes (Fabricius, 1775)
-
4120
macropus (Germar, 1824)
-
Saperda Fabricius, 1775
-
4191
perforata (Pallas, 1773)
-
4194
scalaris (Linnaeus, 1758)
-
4189
similis Laicharting, 1784
-
Semanotus Mulsant, 1839
-
4125
undatus (Linnaeus, 1758)
-
Spondylis Fabricius, 1775
-
4024
buprestoides (Linnaeus, 1758)
-
Stenocorus Muller, 1764
-
4038
meridianus (Linnaeus, 1758)
-
Stenurella Villiers, 1974
-
4092
melanura (Linnaeus, 1758)
-
4093
nigra (Linnaeus, 1758)
-
Strangalina Aurivillius, 1912
-
4095
attenuata (Linnaeus, 1758)
-
Tetropium Kirby, 1837
-
4029
castaneum (Linnaeus, 1758)
-
4030
fuscum (Fabricius, 1787)
-
Tetrops Kirby et Spence, 1826
-
4211
praeusta (Linnaeus, 1758)
-
Xylotrechus Chevrolat, 1860b
-
4135
antilope (Schönherr, 1817)
-
4137
ibex (Gebler, 1825)
-
4139
rusticus (Linnaeus, 1758)
-
Cerylidae Billberg, 1820
-
Cerylon Latreille, 1802
-
3530
histeroides (Fabricius, 1792b)
-
Chrysomelidae Latreille, 1802
-
Asiorestia Jakobson, 1926
-
4598
ferruginea (Scopoli, 1763)
-
Bromius Chevrolat in Dejean, 1837
-
4361
obscurus (Linnaeus, 1758)
-
Cassida Linnaeus, 1758
-
4679
flaveola Thunberg, 1794b
-
4700
hemisphaerica Herbst, 1799
-
4694
murraea Linnaeus, 1767
-
4687
sanguinolenta Müller, 1776
-
4699
viridis Linnaeus, 1758
-
Chrysolina Motschulsky, 1860c
-
4376
polita (Linnaeus, 1758)
-
4377
staphylaea (Linnaeus, 1758)
-
4394
varians (Schaller, 1783)
-
Chrysomela Linnaeus, 1758
-
4435
collaris Linnaeus, 1758
-
4434
tremula Fabricius, 1787
-
Clytra Laicharting, 1781
-
4289
quadripunctata (Linnaeus, 1758)
-
Crepidodera Chevrolat in Dejean, 1837
-
4607
aurata (Marsham, 1802)
-
4608
aurea (Geoffroy in Fourcroy, 1785)
-
Cryptocephalus Müller, 1764
-
4304
aureolus Suffrian, 1847
-
Dlochrysa Motschulsky, 1860c
-
4403
fastuosa (Scopoli, 1763)
-
Donacia Fabricius, 1775
-
4237
aquatica (Linnaeus, 1758)
-
4242
crassipes Fabricius, 1775
-
4243
dentata Hoppe, 1795
-
4248
semicuprea Panzer, 1796b
-
Galeruca Müller, 1764
-
4470
interrupta (Illiger, 1802b)
-
4473
tanaceti (Linnaeus, 1758)
-
Galerucella Crotch, 1873d
-
4461
lineola (Fabricius, 1781)
-
4462
pusilla (Duftschmid, 1825)
-
4463
tenella (Linnaeus, 1761)
-
Gastrophysa Chevrolat in Dejean, 1837
-
4415
polygoni (Linnaeus, 1758)
-
4416
viridula (De Geer, 1775)
-
Gonioctena Chevrolat in Dejean, 1837
-
4443
viminalis (Linnaeus, 1758)
-
Hippuriphila Foudras, 1860
-
4606
modeeri (Linnaeus, 1761)
-
Hydrothassa Thomson, 1859
-
4428
marginella (Linnaeus, 1758)
-
Lilioceris Reitter, 1912
-
4271
merdigera (Linnaeus, 1758)
-
Linaeidea Motschulsky, 1860c
-
4439
aenea (Linnaeus, 1758)
-
Lochmaea Weise, 1883f
-
4466
capreae (Linnaeus, 1758)
-
Longitarsus Berthold, 1827
-
— (4527b)
aeruginosus (Foudras, 1860)
-
— (4534b)
dorsalis (Fabricius, 1781)
-
Oreina Chevrolat in Dejean, 1837
-
4409
caerulea (Olivier, 1790b)
-
Phaedon Dahl, 1823
-
4418
cochleariae (Fabricius, 1792)
-
Phyllotreta Chevrolat in Dejean, 1837
-
4503
vittata (Fabricius, 1801)
-
Plateumaris Thomson, 1859
-
4260
rustica (Kunze, 1818b)
-
Prasocuris Latreille, 1802
-
4430
phellandrii (Linnaeus, 1758)
-
Pyrrhalta Joannis, 1865
-
4464
viburni (Paykull, 1799)
-
Ciidae Leach in Samouelle, 1819
-
Cis Latreille, 1796
-
3729
boleti (Scopoli, 1763)
-
Sulcacis Dury, 1917
-
3725
affinis (Gyllenhal, 1827)
-
Cleridae Latreille, 1802
-
Necrobia Olivier, 1795b
-
3148
violacea (Linnaeus, 1758)
-
Thanasimus Latreille, 1806
-
3135
formicarius (Linnaeus, 1758)
-
Trichodes Herbst, 1792
-
3138
apiarius (Linnaeus, 1758)
-
Coccinellidae Latreille, 1807b
-
Adonia Mulsant, 1846
-
3595
variegata (Goeze, 1777)
-
Anatis Mulsant, 1846
-
3625
ocellata (Linnaeus, 1758)
-
Calvia Mulsant, 1846
-
3621
quatuordecimguttata (Linnaeus, 1758)
-
Chilocorus Leach, 1815
-
3585
bipustulatus (Linnaeus, 1758)
-
Coccidula Kugelann in Illiger, 1798
-
3559
rufa (Herbst, 1783)
-
Coccinella Linnaeus, 1750
-
3609
hieroglyphica Linnaeus, 1758
-
Coccinula Dobzhansky, 1925
-
3614
quatuordecimpustulata (Linnaeus, 1758)
-
Hippodamia Dejean, 1837
-
3598
tredecimpunctata (Linnaeus, 1758)
-
Myzia Leconte, 1852b
-
3624
oblongoguttata (Linnaeus, 1758)
-
Platynaspis Redtenbacher, 1843
-
3584
luteorubra (Goeze, 1777)
-
Scymnus Kugelann, 1794
-
3565
apetzii Mulsant, 1846
-
Synharmonia Ganglbauer, 1899b
-
3615
conglobata (Linnaeus, 1758)
-
Thea Mulsant, 1846
-
3628
vigintiduopunctata (Linnaeus, 1758)
-
Tytthaspis Crotch, 1874b
-
3603
sedecimpunctata (Linnaeus, 1761)
-
Colydiidae Erichson, 1845
-
Bitoma Herbst, 1793
-
3696
crenata (Fabricius, 1775)
-
Colydium Fabricius, 1792b
-
3698
elongatum (Fabricius, 1787)
-
Cryptophagidae Kirby, 1837
-
Cryptophagus Herbst, 1792
-
3420
acutangulus Gyllenhal, 1827
-
3435
lycoperdi (Scopoli, 1763)
-
3443
saginatus Sturm, 1845
-
3446
scutellatus Newman, 1834
-
3448
subdepressus Gyllenhal, 1827
-
Cucujidae Latreille, 1802
-
Cucujus Fabricius, 1775
-
3377
haematodes Erichson, 1845
-
Uleiota Latreille, 1796
-
3374
planata (Linnaeus, 1761)
-
Curculionidae Latreille, 1802
-
Acalles Schönherr, 1825
-
5442
camelus (Fabricius, 1792b)
-
Acalyptus Schönherr, 1833
-
5285
carpini (Fabricius, 1792b)
-
Amalorrhynchus Reitter, 1913h
-
5496
melanarius (Stephens, 1831)
-
Anoplus Dejean, 1821
-
5685
plantaris (Naezén, 1794)
-
Anthonomus Germar, 1817c
-
5328
rubi (Herbst, 1795)
-
Auleutes Dietz, 1896
-
5490
epilobii (Paykull, 1800)
-
Bagous Germar, 1817c
-
5231
tempestivus (Herbst, 1795)
-
Barypeithes Jacquelin du Val, 1854b
-
5114
pellucidus (Boheman in Schönherr, 1834)
-
Brachysomus Schönherr, 1823
-
5101
echinatus (Bonsdorff, 1785)
-
Ceutorhynchus Germar, 1824
-
5527
cochleariae (Gyllenhal, 1813)
-
5551
pervicax (Weise, 1883h)
-
5560
rapae (Gyllenhal in Schönherr, 1837)
-
Chlorophanus Sahlberg, 1823
-
5153
viridis (Linnaeus, 1758)
-
Cionus Schellenberg, 1798
-
5674
hortulanus (Geoffroy in Fourcroy, 1785)
-
5679
scrophulariae (Linnaeus, 1758)
-
5681
tuberculosus (Scopoli, 1763)
-
Cleonis Dejean, 1821
-
5192
pigra (Scopoli, 1763)
-
Coeliodes Schönherr, 1837
-
5504
rubicundus (Herbst, 1795)
-
Curculio Linnaeus, 1758
-
5343
glandium Marsham, 1802
-
5344
nucum Linnaeus, 1758
-
5350
pyrrhoceras Marsham, 1802
-
5351
salicivorus Paykull, 1792
-
5348
villosus Fabricius, 1781
-
Dorytomus Germar, 1817c
-
5248
dejeani Faust, 1883
-
5250
taeniatus (Fabricius, 1781)
-
5245
tortrix (Linnaeus, 1761)
-
Ellescus Dejean, 1821
-
5287
bipunctatus (Linnaeus, 1758)
-
Glocianus Reitter, 1916
-
5585
punctiger (Gyllenhal in Schönherr, 1837)
-
Gymnetron Schönherr, 1825
-
5652
antirrhini (Paykull, 1800)
-
5641
beccabungae (Linnaeus, 1761)
-
5655
collinum (Gyllenhal, 1813)
-
5643
labile (Herbst, 1795)
-
5644
melanarium (Germar, 1821)
-
5659
netum (Germar, 1821)
-
Hadroplontus Thomson, 1859
-
5600
litura (Fabricius, 1775)
-
Hylobius Germar, 1817c
-
5382
pinastri (Gyllenhal, 1813)
-
Hypera Germar, 1817c
-
5424
nigrirostris (Fabricius, 1775)
-
5427
rumicis (Linnaeus, 1758)
-
5428
suspiciosa (Herbst, 1795)
-
Isochnus Thomson, 1859
-
5712
foliorum (Muller, 1764)
-
5713
populicola (Silfverberg, 1977)
-
Larinus Germar, 1824
-
5175
planus (Fabricius, 1792b)
-
Lepyrus Germar, 1817c
-
5377
capucinus (Schaller, 1783)
-
5378
palustris (Scopoli, 1763)
-
Limnobaris Bedel, 1885
-
5465
dolorosa (Goeze, 1777)
-
5466
t-album (Linnaeus, 1758)
-
Lixus Fabricius, 1801
-
5158
paraplecticus (Linnaeus, 1758)
-
Magdalis Germar, 1817c
-
5368
duplicata Germar, 1818c
-
5370
linearis (Gyllenhal, 1827)
-
Miarus Schönherr, 1826
-
5668
campanulae (Linnaeus, 1767)
-
5662
distinctus (Boheman in Schönherr, 1845)
-
5663
graminis (Gyllenhal, 1813)
-
Micrelus Thomson, 1859
-
5511
ericae (Gyllenhal, 1813)
-
Microplontus Wagner, 1944b
-
5599
triangulum (Boheman in Schönherr, 1845)
-
Mogulones Reitter, 1916
-
5616
larvatus (Schultze, 1897)
-
5619
raphani (Fabricius, 1792b)
-
Nedyus Schönherr, 1825
-
5634
quadrimaculatus (Linnaeus, 1758)
-
Orobitis Germar, 1817c
-
5636
cyaneus (Linnaeus, 1758)
-
Otiorhynchus Germar, 1824
-
5027
ovatus (Linnaeus, 1758)
-
5006
scaber (Linnaeus, 1758)
-
4985
tristis (Scopoli, 1763)
-
Pelenomus Thomson, 1859
-
5471
canaliculatus (Fahraeus in Schönherr, 1843b)
-
Phyllobius Germar, 1824
-
5043
arborator (Herbst, 1797)
-
5038
brevis Gyllenhal in Schönherr, 1834
-
5045
glaucus (Scopoli, 1763)
-
5041
oblongus (Linnaeus, 1758)
-
5037
viridicollis (Fabricius, 1792b)
-
Pissodes Germar, 1817c
-
5353
harcyniae (Herbst, 1795)
-
5356
piniphilus (Herbst, 1797)
-
5358
validirostris (Sahlberg, 1834)
-
Polydrusus Germar, 1817c
-
5080
confluens Stephens, 1831
-
5086
tereticollis (De Geer, 1775)
-
Poophagus Schönherr, 1837
-
5498
sisymbrii (Fabricius, 1776)
-
Ramphus Schellenberg, 1798
-
5715
pulicarius (Herbst, 1795)
-
Rhinoncus Schönherr, 1825
-
5484
castor (Fabricius, 1792b)
-
5485
henningsi Wagner, 1936
-
5487
pericarpius (Linnaeus, 1758)
-
5488
perpendicularis (Reich, 1797)
-
Rutidosoma Stephens, 1831
-
5492
globulus (Herbst, 1795)
-
Rynchaenus Schellenberg, 1798
-
5691
jota (Fabricius, 1787)
-
5701
rusci (Herbst, 1795)
-
Sciaphilus Schönherr, 1823
-
5098
asperatus (Bonsdorff, 1785)
-
Scleropterus Schönherr, 1825
-
5494
serratus (Germar, 1824)
-
Sibinia Germar, 1817c
-
5313
pyrrhodactyla (Marsham, 1802)
-
Sitona Germar, 1817c
-
5132
crinitus (Herbst, 1795)
-
5127
griseus (Fabricius, 1775)
-
5138
lepidus Gyllenhal in Schönherr, 1834
-
— (5139b)
lineellus (Bonsdorff, 1785)
-
5144
sulcifrons (Thunberg, 1798)
-
5147
tibialis (Herbst, 1795)
-
Stereonychus Suffrian, 1854b
-
5684
fraxini (De Geer, 1775)
-
Strophosoma Billberg, 1820
-
5118
fulvicorne (Walton, 1846b)
-
Tachyerges Schönherr, 1825
-
5708
salicis (Linnaeus, 1758)
-
5709
stigma (Germar, 1821)
-
Tanymecus Germar, 1817c
-
5150
palliatus (Fabricius, 1787)
-
Thryogenes Bedel, 1884d
-
5273
festucae (Herbst, 1795)
-
5274
nereis (Paykull, 1800)
-
Trichosirocalus Colonnelli, 1979b
-
5630
troglodytes (Fabricius, 1787)
-
Tychius Germar, 1817c
-
5299
picirostris (Fabricius, 1787)
-
Zacladus Reitter, 1913h
-
5512
geranii (Paykull, 1800)
-
Dascillidae Guérin-Ménéville, 1843
-
Dascillus Latreille, 1796
-
2590
cervinus (Linnaeus, 1758)
-
Dermestidae Latreille, 1807
-
Anthrenus Muller, 1764
-
3012
scrophulariae (Linnaeus, 1758)
-
Attagenus Latreille, 1802
-
2999
unicolor (Brahm, 1791)
-
Dermestes Linnaeus, 1758
-
2995
lardarius Linnaeus, 1758
-
2989
murinus Linnaeus, 1758
-
Dytiscidae De Geer, 1774
-
Acilius Leach, 1817
-
666
sulcatus (Linnaeus, 1758)
-
Coelambus Thomson, 1860
-
574
impressopunctatus (Schaller, 1783)
-
Colymbetes Clairville, 1806
-
651
paykulli Erichson, 1837
-
Dytiscus Linnaeus, 1758
-
661
dimidiatus Bergsträsser, 1778
-
663
marginalis Linnaeus, 1758
-
Graphoderus Dejean, 1833
-
669
cinereus (Linnaeus, 1758)
-
Graptodytes Seidlitz, 1887b
-
569
pictus (Fabricius, 1787)
-
Hydaticus Leach, 1817
-
657
transversalis (Pontoppidan, 1763)
-
Hygrotus Stephens, 1828b
-
579
decoratus (Gyllenhal, 1810)
-
580
inaequalis (Fabricius, 1776)
-
Ilybius Erichson, 1832
-
632
ater (De Geer, 1774)
-
634
fenestratus (Fabricius, 1781)
-
635
fuliginosus (Fabricius, 1792)
-
Noterus Clairville, 1806
-
533
crassicornis (Müller, 1776)
-
Platambus Thomson, 1860
-
603
maculatus (Linnaeus, 1758)
-
Elateridae Leach, 1815
-
Actenicerus Kiesenwetter, 1858
-
2805
siaelandicus (Muller, 1764)
-
Ampedus Dejean, 1833
-
2756
pomonae (Stephens, 1830)
-
Cardiophorus Eschscholtz, 1829b
-
2861
ruficollis (Linnaeus, 1758)
-
Ctenicera Latreille, 1829
-
2803
virens (Schrank, 1781b)
-
Melanotus Eschscholtz, 1829b
-
2791
erythropus (Gmelin, 1790)
-
Oedostethus Leconte, 1853b
-
2845
quadripustulatus (Fabricius, 1792b)
-
Prosternon Latreille, 1834
-
2806
tessellatum (Linnaeus, 1758)
-
Selatosomus Stephens, 1830
-
2813
cruciatus (Linnaeus, 1758)
-
2816
latus (Fabricius, 1801)
-
Endomychidae Leach, 1815
-
Endomychus Panzer, 1794b
-
3556
coccineus (Linnaeus, 1758)
-
Erotylidae Latreille, 1802
-
Dacne Latreille, 1796
-
3521
bipustulata (Thunberg, 1781)
-
Gyrinidae Aubé, 1836
-
Gyrinus Linnaeus, 1767
-
679
mergus Ahrens, 1812c
-
673
minutus Fabricius, 1798
-
Orectochilus Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835
-
684
villosus (Müller, 1776)
-
Haliplidae Aubé, 1836
-
Haliplus Latreille, 1802
-
524
fluviatilis Aubé, 1836
-
528
immaculatus Gerhardt, 1877d
-
529
ruficollis (De Geer, 1774)
-
Histeridae Paykull, 1811b
-
Hister Linnaeus, 1767
-
876
unicolor Linnaeus, 1758
-
Margarinotus Marseul, 1853
-
890
bipustulatus (Schrank, 1781)
-
877
brunneus (Fabricius, 1775)
-
Saprinus Erichson, 1834
-
838
semistriatus (Scriba, 1790b)
-
Hydraenidae Mulsant, 1844
-
Elophorus Fabricius, 1775
-
741
flavipes Fabricius, 1792
-
Limnebius Leach, 1815
-
719
papposus Mulsant, 1844
-
720
truncatellus (Thunberg, 1794)
-
Hydrophilidae Goeze, 1781
-
Anacaena Thomson, 1859
-
788
globulus (Paykull, 1798)
-
Berosus Leach, 1817
-
814
luridus (Linnaeus, 1761)
-
Helochares Mulsant, 1844
-
798
lividus (Forster, 1771)
-
Hydrobius Leach, 1815
-
783
fuscipes (Linnaeus, 1758)
-
Hydrophilus Muller, 1764
-
809
caraboides (Linnaeus, 1758)
-
Hydrous Dahl, 1775
-
811
aterrimus (Eschscholtz, 1822)
-
812
piceus (Linnaeus, 1758)
-
Megasternum Mulsant, 1844
-
779
boletophagum (Marsham, 1802)
-
Sphaeridium Fabricius, 1775
-
758
scarabaeoides (Linnaeus, 1758)
-
Lagriidae Latreille, 1825
-
Lagria Fabricius, 1775
-
3939
hirta (Linnaeus, 1758)
-
Lampyridae Latreille, 1816
-
Lampyris Geoffroy, 1762
-
2901
noctiluca (Linnaeus, 1758)
-
Phausis Leconte, 1851
-
2902
splendidula (Linnaeus, 1767)
-
Lathridiidae Redtenbacher, 1845
-
Corticarina Reitter, 1881b
-
3678
fuscula (Gyllenhal, 1827)
-
3679
gibbosa (Herbst, 1793)
-
Enicmus Thomson, 1859
-
3649
rugosus (Herbst, 1793)
-
Leiodidae Hatch, 1929b
-
Agathidium Panzer, 1797
-
1011
badium Erichson, 1845
-
Anisotoma Panzer, 1797
-
993
humeralis (Fabricius, 1792)
-
Lucanidae Latreille, 1806
-
Ceruchus Macleay, 1819
-
2555
chrysomelinus (Hochenwarth, 1785)
-
Dorcus Macleay, 1819
-
2557
parallelipipedus (Linnaeus, 1758)
-
Lucanus Scopoli, 1763
-
2558
cervus (Linnaeus, 1758)
-
Platycerus Muller, 1764
-
2553
caprea (De Geer, 1774)
-
Sinodendron Schneider, 1791
-
2552
cylindricum (Linnaeus, 1758)
-
Lycidae Blanchard, 1845
-
Lygistopterus Dejean, 1833
-
2900
sanguineus (Linnaeus, 1758)
-
Pyropterus Mulsant, 1838
-
2896
nigroruber (De Geer, 1774)
-
Malachiidae Redtenbacher, 1845
-
Anthocomus Erichson, 1840c
-
3188
fasciatus (Linnaeus, 1758)
-
Malachius Fabricius, 1775
-
3177
aeneus (Linnaeus, 1758)
-
3178
bipustulatus (Linnaeus, 1758)
-
Melandryidae Leach, 1815
-
Eustrophus Illiger, 1802c
-
3759
dermestoides (Fabricius, 1792b)
-
Meloidae Gyllenhal, 1810
-
Meloe Linnaeus, 1758
-
3912
proscarabaeus Linnaeus, 1758
-
3913
violaceus Marsham, 1802
-
Melyridae Leach, 1815
-
Dolichosoma Stephens, 1830
-
3168
lineare (Rossi, 1794)
-
Mordellidae Latreille, 1802
-
Mordellistena Costa, 1854
-
— (3834b)
„micans”
-
Tomoxia Costa, 1854
-
3810
biguttata (Gyllenhal, 1827)
-
Variimorda Méquignon, 1946
-
3813
fasciata (Fabricius, 1775)
-
Nitidulidae Latreille, 1802
-
Glischrochilus Reitter, 1873c
-
3321
hortensis (Fourcroy, 1785)
-
3323
quadripustulatus (Linnaeus, 1761)
-
Kateretes Herbst, 1793
-
3204
pedicularius (Linnaeus, 1758)
-
Meligethes Stephens, 1830
-
3268
umbrosus Sturm, 1845
-
Pityophagus Shuckard, 1839
-
3324
ferrugineus (Linnaeus, 1761)
-
Oedemeridae Latreille, 1810
-
Chrysanthia Schmidt, 1846
-
3862
geniculata Heyden, 1877
-
Oedemera Olivier, 1789b
-
3867
podagrariae (Linnaeus, 1767)
-
Peltidae Latreille, 1807
-
Ostoma Laicharting, 1781
-
3125
ferruginea (Linnaeus, 1758)
-
Peltis Kugelann, 1792
-
3124
grossa (Linnaeus, 1758)
-
Phalacridae Leach, 1815
-
Olibrus Erichson, 1845
-
3360
bicolor (Fabricius, 1792)
-
3367
millefolii (Paykull, 1800)
-
Phalacrus Paykull, 1800
-
3353
coruscus (Panzer, 1797)
-
Stilbus Seidlitz, 1872
-
3371
testaceus (Panzer, 1797)
-
Platypodidae Shuckard, 1840
-
Platypus Herbst, 1793
-
4830
cylindrus (Fabricius, 1792b)
-
Ptinidae Latreille, 1802
-
Ptinus Linnaeus, 1767
-
3092
fur (Linnaeus, 1758)
-
Pyrochroidae Latreille, 1807
-
Pyrochroa Muller, 1764
-
3878
coccinea (Linnaeus, 1761)
-
Schizotus Newman, 1838
-
3880
pectinicornis (Linnaeus, 1758)
-
Pythidae Solier, 1834b
-
Pytho Latreille, 1796
-
3876
depressus (Linnaeus, 1767)
-
Rhizophagidae Redtenbacher, 1845
-
Rhizophagus Herbst, 1793
-
3332
bipustulatus (Fabricius, 1792b)
-
3334
dispar (Paykull, 1800)
-
3335
ferrugineus (Paykull, 1800)
-
Scaphidiidae Latreille, 1807
-
Scaphidium Olivier, 1790
-
1147
quadrimaculatum Olivier, 1790
-
Scaphisoma Leach, 1815
-
1148
agaricinum (Linnaeus, 1758)
-
Scarabaeidae Latreille, 1802
-
Anomala Leach in Samouelle, 1819
-
2517
dubia (Scopoli, 1763)
-
Aphodius Illiger, 1798
-
2497
ater (De Geer, 1774)
-
2455
conspurcatus (Linnaeus, 1758)
-
2488
corvinus Erichson, 1848
-
2449
depressus (Kugelann, 1792)
-
2456
distinctus (Muller, 1776)
-
2489
fimetarius (Linnaeus, 1758)
-
2470
merdarius (Fabricius, 1775)
-
2499
nemoralis Erichson, 1848
-
2465
prodromus (Brahm, 1790)
-
2451
rufipes (Linnaeus, 1758)
-
2495
rufus (Moll, 1782)
-
2496
sordidus (Fabricius, 1775)
-
2469
sphacelatus (Panzer, 1798)
-
2459
sticticus (Panzer, 1798)
-
2439
subterraneus (Linnaeus, 1758)
-
2501
tenellus Say, 1823
-
Cetonia Fabricius, 1775
-
2546
aurata (Linnaeus, 1761)
-
Geotrupes Latreille, 1796
-
2426
mutator (Marsham, 1802)
-
2428
stercorarius (Linnaeus, 1758)
-
2429
stercorosus (Hartmann in Scriba, 1791)
-
2430
vernalis (Linnaeus, 1758)
-
Gnorimus Le Peletier et Serville, 1825b
-
2541
nobilis (Linnaeus, 1758)
-
Hoplia Illiger, 1803
-
2531
graminicola (Fabricius, 1792b)
-
Netocia Costa, 1852
-
2551
aeruginosa (Drury, 1770)
-
2548
lugubris (Herbst, 1786)
-
2550
metallica (Herbst, 1782)
-
Onthophagus Latreille, 1802
-
2407
fracticornis (Preyssler, 1790)
-
Oryctes Illiger, 1798
-
2537
nasicornis (Linnaeus, 1758)
-
Osmoderma Le Peletier et Serville, 1825b
-
2543
eremita (Scopoli, 1763)
-
Serica Macleay, 1819
-
2510
brunnea (Linnaeus, 1758)
-
Trichius Fabricius, 1787
-
2539
fasciatus (Linnaeus, 1758)
-
Scolytidae Latreille, 1807
-
Carphoborus Eichhoff, 1864
-
4754
cholodkovskyi Spessivtseff, 1916
-
Cryphalus Erichson, 1836
-
4818
abietis (Ratzeburg, 1837)
-
4821
saltuarius Weise, 1891b
-
Crypturgus Erichson, 1836
-
4798
cinereus (Herbst, 1793)
-
4799
hispidulus Thomson, 1870b
-
4800
pusillus (Gyllenhal, 1813)
-
Dendroctonus Erichson, 1836
-
4746
micans (Kugelann, 1794)
-
Dryocoetes Eichhoff, 1864
-
4794
alni (Georg, 1856)
-
4795
autographus (Ratzeburg, 1837)
-
4796
hectographus Reitter, 1913d
-
4797
villosus (Fabricius, 1792b)
-
Hylastes Erichson, 1836
-
4727
angustatus (Herbst, 1793)
-
4728
ater (Paykull, 1800)
-
4729
attenuatus Erichson, 1836
-
4730
brunneus Erichson, 1836
-
4731
cunicularius Erichson, 1836
-
4733
opacus Erichson, 1836
-
Hylesinus Fabricius, 1801
-
4738
crenatus (Fabricius, 1787)
-
4739
orni Fuchs, 1906
-
4740
toranio (Danthoine in Bernard, 1788)
-
4741
varius (Fabricius, 1775)
-
Hylurgops Leconte, 1876
-
4726
palliatus (Gyllenhal, 1813)
-
Hylurgus Latreille, 1807
-
4743
ligniperda (Fabricius, 1972b)
-
Ips De Geer, 1775
-
4782
acuminatus (Gyllenhal, 1827)
-
4783
amitinus (Eichhoff, 1872b)
-
4785
duplicatus (Sahlberg, 1836)
-
4786
sexdentatus (Börner, 1776)
-
Lymantor Lovendal, 1889
-
4792
coryli (Perris, 1855)
-
Orthotomicus Ferrari, 1867
-
4777
laricis (Fabricius, 1792b)
-
4778
longicollis (Gyllenhal, 1827)
-
4779
proximus (Eichhoff, 1868)
-
4780
starki Spessivtseff, 1926b
-
4781
suturalis (Gyllenhal, 1827)
-
Phloeotribus Latreille, 1796
-
4748
spinulosus (Rey in Eichhoff, 1883)
-
Pityogenes Bedel, 1888
-
4767
bidentatus (Herbst, 1783)
-
4770
irkutensis Eggers, 1910
-
4771
quadridens (Hartig, 1834)
-
4772
saalasi Eggers, 1914
-
4773
trepanatus (Nördlinger, 1848)
-
Pityophthorus Eichhoff, 1864
-
4823
glabratus Eichhoff, 1878c
-
4824
lichtensteinii (Ratzeburg, 1837)
-
4825
micrographus (Linnaeus, 1758)
-
4826
morosovi Spessivtseff, 1926
-
4829
tragardhi Spessivtseff, 1922
-
Polygraphus Erichson, 1836
-
4751
poligraphus (Linnaeus, 1758)
-
4752
punctifrons Thomson, 1886
-
4753
subopacus Thomson, 1871
-
Pteleobius Bedel, 1888
-
4736
kraatzii (Eichhoff, 1864)
-
4737
vittatus (Fabricius, 1787)
-
Scolytus Geoffroy, 1762
-
4756
carpini (Ratzeburg, 1837)
-
4758
intricatus (Ratzeburg, 1837)
-
4759
kirschii Skalitzky, 1876
-
4761
mali (Bechstein in Bechstein et Scharfenberg, 1805)
-
4762
multistriatus (Marsham, 1802)
-
4763
pygmaeus (Fabricius, 1787)
-
4764
ratzeburgii Janson, 1856
-
4765
rugulosus (Müller, 1818b)
-
4766
scolytus (Fabricius, 1775)
-
Trypodendron Stephens, 1830
-
4801
domesticum (Linnaeus, 1758)
-
4803
signatum (Fabricius, 1792b)
-
Trypophloeus Fairmaire, 1864b
-
4812
asperatus (Gyllenhal, 1813)
-
4813
granulatus (Ratzeburg, 1837)
-
Xyleborinus Reitter, 1913d
-
4810
saxesenii (Ratzeburg, 1837)
-
Xyleborus Eichhoff, 1864
-
4804
cryptographus (Ratzeburg, 1837)
-
4805
dispar (Fabricius, 1792b)
-
4808
monographus (Fabricius, 1792b)
-
Xylechinus Chapuis, 1869
-
4742
pilosus (Ratzeburg, 1837)
-
Silphidae Westwood, 1839
-
Necrodes Leach, 1815b
-
1100
littoralis (Linnaeus, 1758)
-
Nicrophorus Fabricius, 1775
-
— (1102b)
antennatus (Reitter, 1885d)
-
1102
humator Olivier, 1790
-
1103
interruptus (Stephens, 1830)
-
1104
investigator (Zetterstedt, 1824)
-
1105
sepultor (Charpentier, 1825)
-
1106
vespillo (Linnaeus, 1758)
-
1107
vespilloides Herbst, 1783
-
Silpha Linnaeus, 1758
-
1087
dispar Herbst, 1793
-
1095
obscura Linnaeus, 1758
-
1093
opaca Linnaeus, 1758
-
1088
rugosa Linnaeus, 1758
-
1089
sinuata Fabricius, 1775
-
Staphylinidae Latreille, 1804d
-
Aleochara Gravenhorst, 1802
-
2374
bipunctata (Olivier, 1795)
-
Atheta Thomson, 1858b
-
2239
longicornis (Gravenhorst, 1802)
-
Creophilus Samouelle, 1819
-
1744
maxillosus (Linnaeus, 1758)
-
Dinothenarus Thomson, 1858b
-
1754
pubescens (De Geer, 1774)
-
Eusphalerum Kraatz, 1858
-
1251
minutum (Fabricius, 1792)
-
Lathrobium Gravenhorst, 1802
-
1604
elongatum (Linnaeus, 1767)
-
Ochthephilum Stephens, 1829b
-
1617
fracticorne (Paykull, 1800)
-
Ocypus Samouelle, 1819
-
1767
aeneocephalus (De Geer, 1774)
-
Ontholestes Ganglbauer, 1895
-
1747
tessellatus (Fourcroy, 1785)
-
Othius Stephens, 1829b
-
1653
punctulatus (Goeze, 1777)
-
Oxyporus Fabricius, 1775
-
1443
mannerheimii Gyllenhal, 1827
-
1445
rufus (Linnaeus, 1758)
-
Oxytelus Gravenhorst, 1802
-
1398
tertatoma Czwalina, 1871
-
1397
tetracarinatus (Block, 1799)
-
Philonthus Curtis, 1829b
-
1672
atratus (Gravenhorst, 1802)
-
1713
splendens (Fabricius, 1792b)
-
Quedius Stephens, 1829b
-
1835
scintillans (Gravenhorst, 1806)
-
Rugilus Samouelle, 1819
-
1562
geniculatus (Erichson, 1839)
-
Sepedophilus Gistel, 1856
-
1898
testaceus (Fabricius, 1792b)
-
Staphylinus Linnaeus, 1758
-
1756
caesareus Cederhielm, 1798
-
Stenus Latreille, 1796
-
1502
formicetorum Mannerheim, 1843
-
1458
juno (Paykull, 1789)
-
1525
pubescens Stephens, 1833
-
Thyasophila Fejfer, 1856
-
2354
canaliculata (Mulsant et Rey, 1874)
-
Xantholinus Dejean, 1821
-
1635
tricolor (Fabricius, 1787)
-
Zyras Stephens, 1835
-
2257
humeralis (Gravenhorst, 1802)
-
Tenebrionidae Latreille, 1802
-
Bius Dejean, 1834
-
3987
thoracicus (Fabricius, 1792)
-
Blaps Fabricius, 1775
-
3944
mortisaga (Linnaeus, 1758)
-
Bolitophagus Illiger, 1798
-
3955
reticulatus (Linnaeus, 1767)
-
Diaperis Muller, 1764
-
3958
boleti (Linnaeus, 1758)
-
Opatrum Fabricius, 1775
-
3950
riparium Scriba, 1865
-
3951
sabulosum (Linnaeus, 1761)
-
Stenomax Allard, 1876
-
3996
lanipes (Linnaeus, 1771)