Русские, остановите эту войну! Спасите Свободную Украину!
Russians, stop this war! Save Free Ukraine!
Przeglądaj:

»

Rodzaj (wybór zakresu):
A-C D-F G-I J-L M-O P-R S-U V-Z   A-Z
Rozmieszczenie jako:

»


»



»

»
» Nr KFP:
»
search_arrow gatunek: Atomaria (Atomaria) bescidica Reitter, 1887d
Opis w KFP:
[tom 12]
Gatunek borealno-alpejski, występujący głównie w północnej części Fennoskandii, gdzie dociera do skrajnych prowincji; poza tym notowany z nielicznych stanowisk w Alpach Wschodnich, Tyrolu, Lasu Czeskiego, słowackich Beskidów i ukraińskich Karpat. W Polsce z całą pewnością jeszcze nie stwierdzony, ale możliwy do wykrycia w górzystych regionach południowej części kraju. Ogólnikowe wzmianki o występowaniu na Śląsku i w Beskidach opierały się na znaleziskach odnoszących się do stanowisk poza naszymi granicami. Bionomia nie jest znana, postacie dojrzałe znajdowano w lasach górskich — w ściółce pod opadłym listowiem i na grzybach nadrzewnych.
[tom 22]
Gatunek borealno-górski, opisany z Beskidów Śląskich i Lasu Czeskiego; szeroko rozprzestrzeniony w Fennoskandii aż do skrajnych prowincji, nadto notowany z Alp Wschodnich, Tyrolu, Czech, Moraw i ukraińskich Karpat. Z braku konkretnych danych o jego występowaniu W naszym kraju nie był zaliczony do fauny Polski. Obecnie znany z jednego okazu złowionego w Puszczy Białowieskiej. Bionomia i wymagania ekologiczne tego gatunku nie są znane.
map - KFP regions powiększ
Występowanie w krainach faunist. wg KFP

[bez aktualizacji]
UWAGA
To jest strona archiwalna. Aktualne dane o gatunku zawiera Mapa Bioróżnorodności.
KLIKNIJ TU, aby je zobaczyć.
Bieżąca strona to przeglądarka danych zdigitalizowanego Katalogu Fauny Polski.
Baza BioMap dostarcza nowe dane o gatunkach
i więcej narzędzi wyszukiwania.


Rozmieszczenie jako:
Dane o rozmieszczeniu:
«Śląsk» (Schilsky 1888, Seidlitz 1889, Kuhnt 1912, Łomnicki M.A. 1913, Jakobson 1915); «Beskidy» (Ganglbauer 1899b, Gerhardt 1907b, Gerhardt 1908f, Gerhardt 1910, Reitter 1911, Schenkling 1923, Mader 1926, Horion 1960, Lohse 1967); Puszcza Białowieska: Białowieski Park Narodowy oddział 399 (Johnson i in. 1993); «Beskidy Śląskie» (Reitter 1887d); «Beskidy» (Koch K. 1989b)