Przeglądaj:

»

Rodzaj (wybór zakresu):
A-C D-F G-I J-L M-O P-R S-U V-Z   A-Z
Rozmieszczenie jako:

»


»»

»
» Nr KFP:
»
search_arrow gatunek: Agrilus lineola Kiesenwetter, 1857
Opis w KFP:
[tom 10]
Gatunek wschodnioeuropejski, na zachód docierający do południowo-wschodniej Francji i północnych Włoch. Wszędzie chrząszcz bardzo rzadko i sporadycznie spotykany. W Polsce jeszcze nie stwierdzony. Wykazany ogólnikowo z Galicji i Polski (bez podania miejscowości), dane te jednak odnosiły się prawdopodobnie do terenów leżących poza obecną wschodnią granicą naszego kraju. W Czechosłowacji występuje „w całym kraju” (Sv. Bilý 1977), a więc znalezienie go na południu Polski wydaje się prawdopodobne. Rozwija się w wierzbach (Salix sp.). Postacie dojrzałe są poławiane w maju i czerwcu na wierzbie iwie — S. caprea L. i wierzbie wiciowej — S. viminalis L.
[tom 22]
Gatunek wschodnioeuropejski, na zachód sięgający po południowo-wschodnią Francję i północne Włochy, a na północ po Austrię, Czechy, Morawy i Słowację. Z Polski notowany ogólnikowo z Galicji i Polski na podstawie danych odnoszących się do obszaru za naszą granicą wschodnią. Obecnie stosunkowo niedawno wykazany z jednego stanowiska na podstawie 10 osobników złowionych wśród zarośli w środowisku kserotermicznym. Występuje głównie w dolinach rzecznych na wierzbie iwie — Salix caprea L. i wierzbie wiciowej — S. viminalis L., która jest rośliną żywicielską larw.
map - KFP regions powiększ
Występowanie w krainach faunist. wg KFP

[bez aktualizacji]
UWAGA
To jest strona archiwalna. Aktualne dane o gatunku zawiera Mapa Bioróżnorodności.
KLIKNIJ TU, aby je zobaczyć.
Bieżąca strona to przeglądarka danych zdigitalizowanego Katalogu Fauny Polski.
Baza BioMap dostarcza nowe dane o gatunkach
i więcej narzędzi wyszukiwania.

Rozmieszczenie jako:
Dane o rozmieszczeniu:
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska: Ojcowski Park Narodowy — Grodzisko i Smardzowice (Pawłowski J. i in. 1994); Polska (Łomnicki M.A. 1913, Horion 1955); «Galicja» (Obenberger 1936)