Русские, остановите эту войну! Спасите Свободную Украину!
Russians, stop this war! Save Free Ukraine!
Browse by:

»

Genus (range choice):
A-C D-F G-I J-L M-O P-R S-U V-Z   A-Z
Distribution as:

»


»»

»
» Nr KFP:
»
search_arrow subspecies: Silpha (Phosphuga) atrata atrata Linnaeus, 1758
Description in KFP (in Polish):
[tom 5]
Gatunek eurosyberyjski szeroko rozpowszechniony, występujący w Europie od Wysp Brytyjskich i północnych prowincji Fennoskandii aż do środkowych części Francji i Włoch, a na wschód przez Syberię docierający aż do Japonii, notowany ponadto z Kaukazu. W dawnym piśmiennictwie nieraz podawany jako szkodnik upraw buraków, w rzeczywistości nie są one roślinożercami, lecz drapieżcami, zarówno larwy jak i postacie dorosłe odżywiają się ślimakami.
map - KFP regions magnify
Occurrence in faunistic regions as in KFP

[not updated]
ATTENTION
This is the archival website. For more recent data on the species at the Biodiversity Map
CLICK HERE.
The current website is a browser
of the digitized Catalogus Faunae Poloniae.
BioMap Database provides new data on species and more search tools.

Distribution as:
Distribution data:
Pojezierze Mazurskie: Ełk, Syba koło Ełku (M. Mroczkowski*); Wzgórza Trzebnickie: Rościsławice (M. Mroczkowski*); Góry Świętokrzyskie: Jeleniów (M. Mroczkowski*); Kotlina nowotarska: Zakopane, Nosal (M. Mroczkowski*); Pieniny: Kras, Krościenko, Jaworki, Zamek Św. Kingi, Czertezik, Ociemne, Golica (M. Mroczkowski*)

Uwagi:
Gatunek pospolity, występujący w całej Polsce, nie wykazywany ani łowiony jedynie na Podhalu i w Sudetach Zachodnich. W następujących 5 krainach łowiony, choć dotąd nie wykazywany: Pojezierze Mazurskie: Ełk, Syba koło Ełku (M. Mroczkowski*); Wzgórza Trzebnickie. Rościsławice (M. Mroczkowski*); Góry Świętokrzyskie: Jeleniów (M. Mroczkowski*); Kotlina nowotarska: Zakopane, Nosal (M. Mroczkowski*); Pieniny: Kras, Krościenko, Jaworki, Zamek Św. Kingi, Czertezik, Ociemne, Golica (M. Mroczkowski*). Z pozostałych krain wielokrotnie podawany.