Русские, остановите эту войну! Спасите Свободную Украину!
Russians, stop this war! Save Free Ukraine!
Przeglądaj:

»

Rodzaj (wybór zakresu):
A-C D-F G-I J-L M-O P-R S-U V-Z   A-Z
Rozmieszczenie jako:

»


»»

»
» Nr KFP:
»
search_arrow gatunek: Latridius (Latridius) rybinskii (Reitter, 1894)
Opis w KFP:
[tom 13]
Gatunek o słabo poznanym rozmieszczeniu, notowany z Ukraińskiej SRR, Słowacji, południowych Czech oraz Austrii. W Polsce z całą pewnością nie stwierdzony, ale istnieje możliwość jego występowania w południowo-wschodniej części kraju. Ogólnikowe wzmianki o występowaniu w Galicji opierały się na dawnych danych odnoszących się do stanowisk leżących obecnie poza naszą granicą. Bionomia tego gatunku nie jest znana; chrząszcze poławiano pod ściętymi trawami oraz pod wiązkami trzcin ściętych na zamarzniętym stawie.
[tom 22]
Gatunek mało znany, opisany z zachodniej Ukrainy, notowany z Niemiec, Austrii, Czech, Moraw i Słowacji. Ogólnikowo notowany z Galicji na podstawie stanowisk leżących poza obecnymi granicami kraju. Znany u nas z pojedynczych stanowisk w dwu krainach. Występuje na bagnistych pobrzeżach rzek, jezior i stawów. Poławiany w detrytusie, pod gnijącymi trawami, w pleśniejących łodygach trzcin — Phragmites Adans; we Wrocławiu wysiany z pryzmy ściętej roślinności nadwodnej.
map - KFP regions powiększ
Występowanie w krainach faunist. wg KFP

[bez aktualizacji]
UWAGA
To jest strona archiwalna. Aktualne dane o gatunku zawiera Mapa Bioróżnorodności.
KLIKNIJ TU, aby je zobaczyć.
Bieżąca strona to przeglądarka danych zdigitalizowanego Katalogu Fauny Polski.
Baza BioMap dostarcza nowe dane o gatunkach
i więcej narzędzi wyszukiwania.


Rozmieszczenie jako:
Dane o rozmieszczeniu:
«Galicja» (Jakobson 1915); «Galicja Wschodnia» (Hetschko 1926); Nizina Wielkopolsko-Kujawska: Ruda Milicka (Rücker i Borowiec 1991); Dolny Śląsk: Wrocław - Mokry Dwór (Kania 1994)