Przeglądaj:

»

Rodzaj (wybór zakresu):
A-C D-F G-I J-L M-O P-R S-U V-Z   A-Z
Rozmieszczenie jako:

»


»»

»
» Nr KFP:
»
search_arrow gatunek: Pseudorchestes cinereus (Fahraeus in Schönherr, 1843b)
Opis w KFP:
[tom 21]
Mało znany gatunek, opisany z Dalmacji. Notowano go z nielicznych stanowisk we Francji, w Austrii Dolnej, Burgenlandzie i na Morawach. W Polsce nie jest stwierdzony w sposób pewny; wykazany tylko z dwu krain, ale dane te najprawdopodobniej dotyczą Pseudorchestes smreczynskii (Dieckm.) (Mroczkowski i Stefańska 1992, Wanat 1994). Występuje na suchych i ciepłych miejscach - na łąkach, zboczach, przydrożach i w zaroślach. Żyje na chabrze driakiewniku - Centaurea scabiosa L. Larwa żeruje w czerwcu-lipcu w blaszce liściowej, wytwarzając brunatną, nieregularną minę, w której przepoczwarcza się w okrą­głym kokonie utworzonym z własnych wydzielin.
[tom 22]
Mało znany gatunek, opisany z Dalmacji, notowany dotychczas z nielicznych stanowisk we Francji, w Austrii Dolnej, Burgenlandzie, na Morawach i Litwie. Z Polski podany niedawno z jednego stanowiska, bez danych szczegółowych odnośnie okoliczności złowienia tego gatunku.
map - KFP regions powiększ
Występowanie w krainach faunist. wg KFP

[bez aktualizacji]
UWAGA
To jest strona archiwalna. Aktualne dane o gatunku zawiera Mapa Bioróżnorodności.
KLIKNIJ TU, aby je zobaczyć.
Bieżąca strona to przeglądarka danych zdigitalizowanego Katalogu Fauny Polski.
Baza BioMap dostarcza nowe dane o gatunkach
i więcej narzędzi wyszukiwania.


Rozmieszczenie jako:
Dane o rozmieszczeniu:
Pojezierze Mazurskie: Dąbrówno woj. Olsztyn (Seidlitz 1891); Puszcza Białowieska: okolice Hajnówki (Tenenbaum 1931); Polska Zachodnia (Horion 1972); «Prusy» (Schilsky 1909, Łomnicki M.A. 1913, Reitter 1916); «Prusy Wschodnie» (Kuhnt 1912); Wyżyna Lubelska: projektowany rezerwat «Zawadówka» okolice Chełma (Minda-Lechowska i Łętowski 1998)