Русские, остановите эту войну! Спасите Свободную Украину!
Russians, stop this war! Save Free Ukraine!
Przeglądaj:

»

Rodzaj (wybór zakresu):
A-C D-F G-I J-L M-O P-R S-U V-Z   A-Z
Rozmieszczenie jako:

»


»»

»
» Nr KFP:
»
search_arrow gatunek: Crosita salviae (Germar, 1824)
Opis w KFP:
[tom 16]
Gatunek obejmujący zasięgiem Podobszar Śródziemnomorski, Azję Mniejszą i kraje wokół Morza Kaspijskiego; granica północna rozsiedlenia przebiega przez środkową Francję, północne przedgórza Alp, dolinę Dunaju, Mołdawię, Podole po północny Kazachstan. W Polsce nie stwierdzony w sposób pewny. Z uwagi na rozmieszczenie ogólne, wzmianki sprzed kilkudziesięciu lat (Fejfer 1924) o występowaniu tego gatunku na dwu stanowiskach wydają się niewiarygodne, a według M. Węgrzeckiego (1924) w zbiorze F. Fejfera brak okazów dowodowych.
[tom 22]
Gatunek obejmujący zasięgiem Podobszar Śródziemnomorski, Azję Mniejszą i kraje wokół Morza Kaspijskiego; na północ dociera do środkowej Francji, Niemiec, Austrii i Słowacji. Z Polski notowany przed około 70 laty z Wyżyny Lubelskiej i Roztocza, ale z braku okazów dowodowych nie zaliczony do fauny Polski. Z uwagi na wątpliwości czy Crosita salviae (Germ.) występuje po polskiej stronie Karkonoszy, obecnie do czasu uzyskania konkretnych danych nie włączamy go do chrząszczy krajowych.
UWAGA
To jest strona archiwalna. Aktualne dane o gatunku zawiera Mapa Bioróżnorodności.
KLIKNIJ TU, aby je zobaczyć.
Bieżąca strona to przeglądarka danych zdigitalizowanego Katalogu Fauny Polski.
Baza BioMap dostarcza nowe dane o gatunkach
i więcej narzędzi wyszukiwania.

Rozmieszczenie jako:
Dane o rozmieszczeniu:
Wyżyna Lubelska: Brody koło Kraśnika (Fejfer F. 1924); Roztocze: Nart pod Zwierzyńcem (Patkiewicz 1932, Fejfer F. 1924); Sudety Zachodnie: Karkonosze (Dahlgren 1984)