Browse by:

»

Genus (range choice):
A-C D-F G-I J-L M-O P-R S-U V-Z   A-Z
Distribution as:

»


»»

»
» Nr KFP:
»
search_arrow species: Chrysolina (Hypericia) didymata (Scriba, 1791b)
Description in KFP (in Polish):
[tom 16]
Gatunek zasiedlający głównie południową część Europy, na północ oderwanymi stanowiskami docierający do Słowacji, Wirtembergii i Alzacji. W Polsce z całą pewnością nie stwierdzony. Jedyna wzmianka sprzed przeszło stu lat o występowaniu na nielicznych stanowiskach w sześciu krainach nie znalazła później nigdzie potwierdzenia. J. Gerhardt (1910) nie podał w ogóle tego gatunku w spisie chrząszczy śląskich. Bionomia tego chrząszcza poznana słabo. Na Słowacji jest bardzo rzadko spotykany na dziurawcu zwyczajnym — Hypericum perforatum L., na którym odbywa się rozwój larwalny.
[tom 22]
Gatunek zasiedlający Europę Południową, notowany również, zwłaszcza w starym piśmiennictwie, z Francji, zachodnich i południowych Niemiec, Polski i Słowacji, ale obecnie występowanie w Europie Środkowej jest wątpliwe (Kippenberg 1994). W Polsce wykazany w 1871 r. z siedmiu stanowisk w 5 krainach, ale dane te nie były potwierdzone i omawiany gatunek nie był zaliczony do chrząszczy krajowych. Również obecnie ogólnikowa wzmianka z 1991 r. nie upoważnia do zaliczenia go do fauny Polski.
ATTENTION
This is the archival website. For more recent data on the species at the Biodiversity Map
CLICK HERE.
The current website is a browser
of the digitized Catalogus Faunae Poloniae.
BioMap Database provides new data on species and more search tools.

Distribution as:
Distribution data:
Nizina Wielkopolsko-Kujawska: Głogów (Letzner 1871); Dolny Śląsk: Legnica (Letzner 1871); Wzgórza Trzebnickie: Twardogóra (Letzner 1871); Górny Śląsk: Racibórz (Letzner 1871); Sudety Zachodnie: Świeradów-Zdrój, Jedlina-Zdrój woj. Wałbrzych, Kotlina Jeleniogórska (Letzner 1871); Beskid Zachodni: Ustroń (Letzner 1871); «Hrabstwo Kłodzkie» (Letzner 1871); Polska Południowa (Bourdonné i Doguet 1991)