Przeglądaj:

»

Rodzaj (wybór zakresu):
A-C D-F G-I J-L M-O P-R S-U V-Z   A-Z
Rozmieszczenie jako:

»


»»

»
» Nr KFP:
»
search_arrow gatunek: Arthrolips piceus (Comolli, 1837)
Opis w KFP:
[tom 13]
Gatunek zamieszkujący Podobszar Śródziemnomorski oraz południową część Europy środkowej. W Polsce z całą pewnością jeszcze nie stwierdzony, ale może być odkryty w południowej części kraju, gdyż notowano go z kilku stanowisk na Słowacji. Dane sprzed przeszło stu lat o występowaniu w Ustroniu (Leder 1872) wydają się być wątpliwe, gdyż w zbiorze K. Letznera brak okazów dowodowych (Horion 1949). Wymagania środowiskowe poznane są niedostatecznie; nad Jeziorem Nezyderskim w Austrii znaleziono dużą liczbę osobników wśród gnijącego siana.
[tom 22]
Gatunek zasiedlający Podobszar Śródziemnomorski, bardzo rzadki w Europie Środkowej, notowany z Niemiec, Austrii, Moraw i Słowacji. W Polsce wykazany błędnie z Ustronia i nie był zaliczony do fauny krajowej. Obecnie znany z jednego okazu znalezionego pod korą martwego grabu.
map - KFP regions powiększ
Występowanie w krainach faunist. wg KFP

[bez aktualizacji]
UWAGA
To jest strona archiwalna. Aktualne dane o gatunku zawiera Mapa Bioróżnorodności.
KLIKNIJ TU, aby je zobaczyć.
Bieżąca strona to przeglądarka danych zdigitalizowanego Katalogu Fauny Polski.
Baza BioMap dostarcza nowe dane o gatunkach
i więcej narzędzi wyszukiwania.

Rozmieszczenie jako:
Dane o rozmieszczeniu:
Beskid Zachodni: Ustroń (Leder 1872, Letzner 1887, Horion 1949); «Śląsk» (Letzner 1887, Schilsky 1888, Seidlitz 1889, Ganglbauer 1899, Reitter 1909, Kuhnt 1912, Łomnicki M.A. 1913); Puszcza Białowieska: Białowieski Park Narodowy oddział 399 (Borowiec i in. 1992)