Русские, остановите эту войну! Спасите Свободную Украину!
Russians, stop this war! Save Free Ukraine!
Kulwieć K. 1907. Chrząszcze Polskie. Klucz do określania owadów tęgopokrywych dla użytku młodzieży, amatorów i ogrodników. Warszawa, 230 str., 47 rys. – F.
Łącznie rodzajów: 394, gatunków: 726
— zdjęcie
-
Alleculidae Mulsant, 1856
-
Gonodera Mulsant, 1856
-
4006
luperus (Herbst, 1783)
-
Isomira Mulsant, 1856
-
4008
murina (Linnaeus, 1758)
-
Omophlus Dahl, 1823
-
4019
betulae (Herbst, 1783)
-
— (4020b)
picipes (Fabricius, 1792b)
-
Pseudocistela Crotch, 1873b
-
4005
ceramboides (Linnaeus, 1761)
-
Anobiidae Redtenbacher, 1845
-
Anobium Fabricius, 1775
-
3056
pertinax (Linnaeus, 1758)
-
3047
punctatum (De Geer, 1774)
-
Ptilinus Muller, 1764
-
3060
pectinicornis (Linnaeus, 1758)
-
Stegobium Motschulsky, 1860c
-
3044
paniceum (Linnaeus, 1758)
-
Anthicidae Latreille, 1825
-
Anthicus Paykull, 1798
-
3887
antherinus (Linnaeus, 1761)
-
3893
floralis (Linnaeus, 1758)
-
3896
hispidus (Rossi, 1792)
-
Notoxus Muller, 1764
-
3883
monoceros (Linnaeus, 1761)
-
3884
trifasciatus Rossi, 1792
-
Apionidae Schönherr, 1826
-
Apion Herbst, 1797
-
4878
aeneum (Fabricius, 1775)
-
4951
craccae (Linnaeus, 1767)
-
4863
frumentarium (Linnaeus, 1758)
-
4864
haematodes Kirby, 1808
-
4955
pomonae (Fabricius, 1798)
-
4872
violaceum Kirby, 1808
-
4943
vorax Herbst, 1797
-
Attelabidae Billberg, 1820
-
Apoderus Olivier, 1807
-
4860
coryli (Linnaeus, 1758)
-
4861
erythropterus (Gmelin, 1790)
-
Attelabus Linnaeus, 1758
-
4859
nitens (Scopoli, 1763)
-
Byctiscus Thomson, 1859
-
4854
betulae (Linnaeus, 1758)
-
4855
populi (Linnaeus, 1758)
-
Caenorhinus Thomson, 1859
-
4844
aequatus (Linnaeus, 1767)
-
Deporaus Leach in Samouelle, 1819
-
4857
betulae (Linnaeus, 1758)
-
Lasiorhynchites Jekel, 1860
-
4840
caeruleocephalus (Schaller, 1783)
-
Rhynchites Schneider, 1791
-
4849
auratus (Scopoli, 1763)
-
4850
bacchus (Linnaeus, 1758)
-
4851
caeruleus (De Geer, 1775)
-
4852
cupreus (Linnaeus, 1758)
-
4853
pubescens (Fabricius, 1775)
-
Bostrichidae Latreille, 1802
-
Bostrichus Muller, 1764
-
3111
capucinus (Linnaeus, 1758)
-
Bruchidae Latreille, 1802
-
Bruchus Linnaeus, 1767
-
4214
atomarius (Linnaeus, 1761)
-
4217
lentis Frölich, 1799
-
Buprestidae Leach, 1815
-
Agrilus Dahl, 1823
-
2716
biguttatus (Fabricius, 1776)
-
2718
cyanescens (Ratzeburg, 1837)
-
2731
sulcicollis Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835
-
2733
viridis (Linnaeus, 1758)
-
Anthaxia Eschscholtz, 1829
-
2690
manca (Linnaeus, 1767)
-
2693
nitidula (Linnaeus, 1758)
-
2695
quadripunctata (Linnaeus, 1758)
-
Buprestis Linnaeus, 1758
-
2677
octoguttata Linnaeus, 1758
-
Chalcophora Solier, 1833
-
2661
mariana (Linnaeus, 1758)
-
Chrysobotris Eschscholtz, 1829
-
2701
affinis (Fabricius, 1794)
-
Ovalisia Kerremans, 1900
-
2672
rutilans (Fabricius, 1776)
-
Trachys Fabricius, 1801
-
2739
minuta (Linnaeus, 1758)
-
Byrrhidae Latreille, 1806
-
Byrrhus Linnaeus, 1767
-
2602
fasciatus (Forster, 1771)
-
2603
pilula (Linnaeus, 1758)
-
Byturidae Thomson, 1859
-
Byturus Latreille, 1796
-
3509
aestivus (Linnaeus, 1758)
-
3510
tomentosus (Fabricius, 1775)
-
Cantharidae Thomson, 1864
-
Cantharis Linnaeus, 1758
-
2909
figurata Mannerheim, 1843c
-
2911
fusca Linnaeus, 1758
-
2913
livida Linnaeus, 1758
-
2918
obscura Linnaeus, 1758
-
2922
pellucida Fabricius, 1792
-
2926
rustica Fallén, 1807b
-
Rhagonycha Eschscholtz, 1830
-
2937
fulva (Scopoli, 1763)
-
2945
testacea (Linnaeus, 1758)
-
Carabidae Erichson, 1837
-
Abax Bonelli, 1811b
-
309
parallelepipedus (Piller et Mitterpacher, 1783)
-
Acupalpus Latreille, 1829
-
467
teutonus (Schrank, 1781)
-
Aechmites Schaufuss, 1865
-
324
terricola (Herbst, 1784)
-
Agonum Bonelli, 1811b
-
351
albipes (Fabricius, 1796)
-
353
dorsale (Pontoppidan, 1763)
-
338
marginatum (Linnaeus, 1758)
-
340
muelleri (Herbst, 1784)
-
343
viduum (Panzer, 1797)
-
Amara Bonelli, 1811b
-
258
apricaria (Paykull, 1790)
-
259
consularis (Duftschmid, 1812)
-
231
eyrinota (Panzer, 1797)
-
Anisodactylus Dejean, 1829
-
392
binotatus (Fabricius, 1792)
-
Badister Clairville, 1806
-
362
bipustulatus (Fabricius, 1792)
-
366
sodalis (Duftschmid, 1812)
-
Bembidion Latreille, 1802
-
130
decorum (Panzer, 1800)
-
101
litorale (Olivier, 1790)
-
111
punctulatum Drapiez, 1821
-
164
quadripustulatum Audinet-Serville, 1821
-
150
ruficorne (Sturm, 1825)
-
Brachinus Weber, 1801
-
511
crepitans (Linnaeus, 1758)
-
510
explodens Duftschmid, 1812
-
Broscus Panzer, 1813b
-
95
cephalotes (Linnaeus, 1758)
-
Calathus Bonelli, 1811b
-
315
ambiguus (Paykull, 1790)
-
316
erratus (Sahlberg, 1827)
-
317
fuscipes (Goeze, 1777)
-
Calosoma Weber, 1801
-
8
inquisitor (Linnaeus, 1758)
-
11
maderae auropunctatum (Herbst, 1784)
-
9
sycophanta (Linnaeus, 1758)
-
Carabus Linnaeus, 1758
-
30
arcensis Herbst, 1784
-
24
auratus Linnaeus, 1761
-
20
auronitens Fabricius, 1792
-
21
convexus Fabricius, 1775
-
13
coriaceus Linnaeus, 1758
-
37
glabratus Paykull, 1790
-
26
granulatus Linnaeus, 1758
-
36
hortensis Linnaeus, 1758
-
15
intricatus Linnaeus, 1761
-
35
nemoralis Muller, 1764
-
16
problematicus Herbst, 1786
-
17
violaceus Linnaeus, 1758
-
Chlaenius Bonelli, 1811b
-
378
nigricornis (Fabricius, 1787)
-
379
nitidulus (Schrank, 1781)
-
381
tristis (Schaller, 1783)
-
382
vestitus (Paykull, 1790)
-
Cicindela Linnaeus, 1758
-
2
campestris Linnaeus, 1758
-
7
germanica Linnaeus, 1758
-
3
hybrida Linnaeus, 1758
-
5
sylvatica Linnaeus, 1758
-
Clivina Latreille, 1802
-
71
collaris (Herbst, 1784)
-
72
fossor (Linnaeus, 1758)
-
Cymindis Latreille, 1806
-
502
axillaris (Fabricius, 1794)
-
504
humeralis (Fourcroy, 1785)
-
Dromius Bonelli, 1811b
-
481
agilis (Fabricius, 1787)
-
483
fenestratus (Fabricius, 1794)
-
479
linearis (Olivier, 1795)
-
486
quadrimaculatus (Linnaeus, 1758)
-
488
spilotus (Illiger, 1798)
-
Elaphrus Fabricius, 1775
-
68
aureus Müller, 1821
-
65
cupreus Duftschmid, 1812
-
67
riparius (Linnaeus, 1758)
-
66
uliginosus Fabricius, 1792
-
Harpalus Latreille, 1802
-
395
azureus (Fabricius, 1775)
-
396
brevicollis Audinet-Serville, 1821
-
410
calceatus (Duftschmid, 1812)
-
411
flavescens (Piller et Mitterpacher, 1783)
-
408
griseus (Panzer, 1797)
-
402
puncticollis (Paykull, 1798)
-
435
rubripes (Duftschmid, 1812)
-
409
rufipes (De Geer, 1774)
-
Lebia Latreille, 1802
-
471
chlorocephala (Hoffmann, Koch, Müller P. i Linz, 1803)
-
473
cruxminor (Linnaeus, 1758)
-
472
cyanocephala (Linnaeus, 1758)
-
474
marginata (Fourcroy, 1785)
-
Licinus Latreille, 1802
-
372
depressus (Paykull, 1790)
-
370
hoffmannseggii (Panzer, 1803)
-
Loricera Latreille, 1802
-
70
caerulescens (Linnaeus, 1758)
-
Metabletus Schmidt-Göbel, 1846
-
493
foveatus (Fourcroy, 1785)
-
496
truncatellus (Linnaeus, 1761)
-
Molops Bonelli, 1811b
-
312
elatus (Fabricius, 1801)
-
313
piceus (Panzer, 1793)
-
Nebria Latreille, 1802
-
55
brevicollis (Fabricius, 1792)
-
51
livida (Linnaeus, 1758)
-
52
picicornis (Fabricius, 1792)
-
Nothiophilus Duméril, 1806
-
57
aquaticus (Linnaeus, 1758)
-
58
biguttatus (Fabricius, 1779)
-
61
palustris (Duftschmid, 1812)
-
Omophron Latreille, 1802
-
63
limbatum (Fabricius, 1776)
-
Oodes Bonelli, 1811b
-
387
helopioides (Fabricius, 1792)
-
Panagaeus Latreille, 1804
-
216
bipustulatus (Fabricius, 1775)
-
217
cruxmajor (Linnaeus, 1758)
-
Pterostichus Bonelli, 1811b
-
283
anthracinus (Illiger, 1798)
-
301
burmeisteri Heer, 1838
-
270
punctulatus (Schaller, 1783)
-
Trichotichnus Morawitz, 1863
-
445
laevicollis (Duftschmid, 1812)
-
Zabrus Clairville, 1806
-
468
tenebrioides (Goeze, 1777)
-
Cerambycidae Latreille, 1802
-
Acanthocinus Dejean, 1821
-
4177
aedilis (Linnaeus, 1758)
-
Agapanthia Audinet-Serville, 1835
-
4184
cardui (Linnaeus, 1767)
-
4186
villosoviridescens (De Geer, 1775)
-
4187
violacea (Fabricius, 1775)
-
Anaglyptus Mulsant, 1839
-
4153
mysticus (Linnaeus, 1758)
-
Anoplodera Mulsant, 1839
-
4065
sexguttata (Fabricius, 1775)
-
Arhopalus Audinet-Serville, 1834
-
4026
rusticus (Linnaeus, 1758)
-
Aromia Audinet-Serville, 1833
-
4114
moschata (Linnaeus, 1758)
-
Asemum Eschscholtz, 1830
-
4028
striatum (Linnaeus, 1758)
-
Callidium Fabricius, 1775
-
4127
aeneum (De Geer, 1775)
-
4128
violaceum (Linnaeus, 1758)
-
Carilia Mulsant, 1864
-
4047
virginea (Linnaeus, 1758)
-
Cerambyx Linnaeus, 1758
-
4100
scopolii Fuesslin, 1775
-
Chlorophorus Chevrolat, 1863
-
4148
figuratus (Scopoli, 1763)
-
Clytus Laicharting, 1784
-
4140
arietis (Linnaeus, 1758)
-
Corymbia Gozis, 1886
-
4070
fulva (De Geer, 1775)
-
4071
maculicornis (De Geer, 1775)
-
4074
sanguinolenta (Linnaeus, 1761)
-
Dinoptera Mulsant, 1864
-
4052
collaris (Linnaeus, 1758)
-
Dorcadion Dalman in Schönherr, 1817
-
— (4154e)
fuliginator (Linnaeus, 1758)
-
4155
fulvum (Scopoli, 1763)
-
Ergates Audinet-Serville, 1832
-
4021
faber (Linnaeus, 1767)
-
Grammoptera Audinet-Serville, 1835
-
4058
ruficornis (Fabricius, 1781)
-
Hylotrupes Audinet-Serville, 1834
-
4117
bajulus (Linnaeus, 1758)
-
Judolia Mulsant, 1864
-
4080
cerambyciformis (Schrank, 1781)
-
4079
sexmaculata (Linnaeus, 1758)
-
Lamia Fabricius, 1775
-
4158
textor (Linnaeus, 1758)
-
Leptura Linnaeus, 1758
-
4085
aethiops Poda, 1761
-
4087
maculata Poda, 1761
-
4089
quadrifasciata Linnaeus, 1758
-
Mesosa Dahl, 1823
-
4164
curculionoides (Linnaeus, 1761)
-
4166
nebulosa (Fabricius, 1781)
-
Molorchus Fabricius, 1792b
-
4107
minor (Linnaeus, 1758)
-
4110
umbellatarum (Schreber, 1759)
-
Necydalis Linnaeus, 1758
-
4096
major Linnaeus, 1758
-
Oberea Dejean, 1835
-
4198
erythrocephala (Schrank, 1776)
-
4196
linearis (Linnaeus, 1761)
-
4197
oculata (Linnaeus, 1758)
-
Oxymirus Mulsant, 1864
-
4037
cursor (Linnaeus, 1758)
-
Pachyta Dejean, 1821
-
4042
quadrimaculata (Linnaeus, 1758)
-
Pedostrangalia Sokolow, 1897
-
4083
revestita (Linnaeus, 1767)
-
Phymatodes Mulsant, 1839
-
4133
alni (Linnaeus, 1767)
-
4134
rufipes (Fabricius, 1776)
-
4130
testaceus (Linnaeus, 1758)
-
Plagionotus Mulsant, 1842
-
4145
arcuatus (Linnaeus, 1758)
-
4146
detritus (Linnaeus, 1758)
-
Prionus Muller, 1764
-
4022
coriarius (Linnaeus, 1758)
-
Pseudovadonia Danilevskij et Murzin, 1981
-
4066
livida (Fabricius, 1776)
-
Purpuricenus Dejean, 1821
-
4154
kaehleri (Linnaeus, 1758)
-
Pyrrhidium Fairmaire, 1864
-
4129
sanguineum (Linnaeus, 1758)
-
Rhagium Fabricius, 1775
-
4034
mordax (De Geer, 1775)
-
4035
sycophanta (Schrank, 1781)
-
Rhamnusium Dahl, 1823
-
4036
bicolor (Schrank, 1781)
-
Ropalopus Mulsant, 1839
-
4118
clavipes (Fabricius, 1775)
-
4119
femoratus (Linnaeus, 1758)
-
Saperda Fabricius, 1775
-
4194
scalaris (Linnaeus, 1758)
-
Spondylis Fabricius, 1775
-
4024
buprestoides (Linnaeus, 1758)
-
Stenocorus Muller, 1764
-
4038
meridianus (Linnaeus, 1758)
-
Stenurella Villiers, 1974
-
4091
bifasciata (Muller, 1776)
-
4092
melanura (Linnaeus, 1758)
-
4093
nigra (Linnaeus, 1758)
-
Strangalina Aurivillius, 1912
-
4095
attenuata (Linnaeus, 1758)
-
Chrysomelidae Latreille, 1802
-
Altica Müller, 1764
-
4589
quercetorum Foudras, 1861
-
Asiorestia Jakobson, 1926
-
4598
ferruginea (Scopoli, 1763)
-
Batophila Foudras, 1860
-
4592
rubi (Paykull, 1799)
-
Calomicrus Dillwyn, 1829
-
4479
pinicola (Duftschmid, 1825)
-
Cassida Linnaeus, 1758
-
4679
flaveola Thunberg, 1794b
-
4692
nobilis Linnaeus, 1758
-
4690
stigmatica Suffrian, 1844
-
4691
vibex Linnaeus, 1767
-
4699
viridis Linnaeus, 1758
-
4693
vittata Villers, 1789
-
Chrysolina Motschulsky, 1860c
-
4378
cerealis (Linnaeus, 1767)
-
4371
coerulans (Scriba, 1791b)
-
4386
haemoptera (Linnaeus, 1758)
-
4370
herbacea (Duftschmid, 1825)
-
4402
limbata (Fabricius, 1775)
-
4392
sanguinolenta (Linnaeus, 1758)
-
4377
staphylaea (Linnaeus, 1758)
-
4388
sturmi (Westhoff, 1882)
-
4394
varians (Schaller, 1783)
-
Chrysomela Linnaeus, 1758
-
4434
tremula Fabricius, 1787
-
Clytra Laicharting, 1781
-
4288
laeviuscula (Ratzeburg, 1837)
-
4289
quadripunctata (Linnaeus, 1758)
-
Crepidodera Chevrolat in Dejean, 1837
-
4609
fulvicornis (Fabricius, 1792b)
-
Crioceris Müller, 1764
-
4272
asparagi (Linnaeus, 1758)
-
4273
duodecimpunctata (Linnaeus, 1758)
-
Cryptocephalus Müller, 1764
-
4305
biguttatus (Scopoli, 1763)
-
4307
bipunctatus (Linnaeus, 1758)
-
4313
coryli (Linnaeus, 1758)
-
4318
flavipes Fabricius, 1781
-
4329
moraei (Linnaeus, 1758)
-
4331
nitidus (Linnaeus, 1758)
-
4332
ocellatus Drapiez, 1819d
-
4336
octopunctatus (Scopoli, 1763)
-
4338
parvulus Müller, 1776
-
4347
quinquepunctatus (Scopoli, 1763)
-
4351
sericeus (Linnaeus, 1758)
-
4355
violaceus Laicharting, 1781
-
4357
vittatus Fabricius, 1775
-
Derocrepis Weise, 1886
-
4605
rufipes (Linnaeus, 1758)
-
Dlochrysa Motschulsky, 1860c
-
4403
fastuosa (Scopoli, 1763)
-
Donacia Fabricius, 1775
-
4237
aquatica (Linnaeus, 1758)
-
4241
clavipes Fabricius, 1792b
-
4242
crassipes Fabricius, 1775
-
4243
dentata Hoppe, 1795
-
4244
impressa Paykull, 1799
-
4246
marginata Hoppe, 1795
-
4248
semicuprea Panzer, 1796b
-
4249
simplex Fabricius, 1775
-
4253
versicolorea (Brahm, 1790)
-
Galeruca Müller, 1764
-
4472
pomonae (Scopoli, 1763)
-
4473
tanaceti (Linnaeus, 1758)
-
Gastrophysa Chevrolat in Dejean, 1837
-
4415
polygoni (Linnaeus, 1758)
-
Gonioctena Chevrolat in Dejean, 1837
-
4443
viminalis (Linnaeus, 1758)
-
Hispa Linnaeus, 1767
-
4673
atra Linnaeus, 1767
-
Hypocassida Weise, 1893
-
4702
subferruginea Schrank, 1776
-
Labidostomis Chevrolat in Dejean, 1837
-
4284
longimana (Linnaeus, 1761)
-
Lema Fabricius, 1798
-
4276
cyanella (Linnaeus, 1758)
-
Lilioceris Reitter, 1912
-
4270
lilii (Scopoli, 1763)
-
4271
merdigera (Linnaeus, 1758)
-
Linaeidea Motschulsky, 1860c
-
4439
aenea (Linnaeus, 1758)
-
Lochmaea Weise, 1883f
-
4466
capreae (Linnaeus, 1758)
-
Luperus Geoffroy, 1762
-
4480
flavipes (Linnaeus, 1767)
-
4485
xanthopoda (Schrank, 1781)
-
Oulema Gozis, 1886
-
4279
melanopus (Linnaeus, 1758)
-
Phyllobrotica Chevrolat in Dejean, 1837
-
4476
quadrimaculata (Linnaeus, 1758)
-
Phyllotreta Chevrolat in Dejean, 1837
-
4495
flexuosa (Illiger, 1794)
-
4499
nodicornis (Marsham, 1802)
-
Plateumaris Thomson, 1859
-
4259
consimilis (Schrank, 1781)
-
4262
sericea (Linnaeus, 1761)
-
Prasocuris Latreille, 1802
-
4430
phellandrii (Linnaeus, 1758)
-
Pyrrhalta Joannis, 1865
-
4464
viburni (Paykull, 1799)
-
Sermylassa Reitter, 1912
-
4474
halensis (Linnaeus, 1767)
-
Timarcha Dejean, 1821
-
4364
goettingensis (Linnaeus, 1758)
-
Xanthogaleruca Laboissière, 1934
-
4465
luteola (Müller in Allioni O.F., 1766)
-
Cleridae Latreille, 1802
-
Necrobia Olivier, 1795b
-
3148
violacea (Linnaeus, 1758)
-
Opilo Latreille, 1802
-
3132
mollis (Linnaeus, 1758)
-
Thanasimus Latreille, 1806
-
3135
formicarius (Linnaeus, 1758)
-
Trichodes Herbst, 1792
-
3137
alvearius (Fabricius, 1792)
-
Coccinellidae Latreille, 1807b
-
Adalia Mulsant, 1846
-
3606
decempunctata (Linnaeus, 1758)
-
Adonia Mulsant, 1846
-
3595
variegata (Goeze, 1777)
-
Anatis Mulsant, 1846
-
3625
ocellata (Linnaeus, 1758)
-
Aphidecta Weise, 1900
-
3596
obliterata (Linnaeus, 1758)
-
Calvia Mulsant, 1846
-
3620
decemguttata (Linnaeus, 1767)
-
3621
quatuordecimguttata (Linnaeus, 1758)
-
Chilocorus Leach, 1815
-
3585
bipustulatus (Linnaeus, 1758)
-
3586
renipustulatus (Scriba, 1790d)
-
Coccidula Kugelann in Illiger, 1798
-
3559
rufa (Herbst, 1783)
-
3560
scutellata (Herbst, 1783)
-
Coccinula Dobzhansky, 1925
-
3614
quatuordecimpustulata (Linnaeus, 1758)
-
Halyzia Mulsant, 1846
-
3626
sedecimguttata (Linnaeus, 1758)
-
Harmonia Mulsant, 1846
-
3617
quadripunctata (Pontoppidan, 1763)
-
Hippodamia Dejean, 1837
-
3598
tredecimpunctata (Linnaeus, 1758)
-
Myzia Leconte, 1852b
-
3624
oblongoguttata (Linnaeus, 1758)
-
Platynaspis Redtenbacher, 1843
-
3584
luteorubra (Goeze, 1777)
-
Rhyzobius Stephens, 1832b
-
3562
litura (Fabricius, 1787)
-
Scymnus Kugelann, 1794
-
3575
ferrugatus (Moll, 1784)
-
3567
frontalis (Fabricius, 1787)
-
Semiadalia Crotch, 1874b
-
3602
undecimnotata (Schneider, 1792b)
-
Sospita Mulsant, 1846
-
3619
vigintiguttata (Linnaeus, 1758)
-
Synharmonia Ganglbauer, 1899b
-
3615
conglobata (Linnaeus, 1758)
-
Thea Mulsant, 1846
-
3628
vigintiduopunctata (Linnaeus, 1758)
-
Tytthaspis Crotch, 1874b
-
3603
sedecimpunctata (Linnaeus, 1761)
-
Vibidia Mulsant, 1846
-
3627
duodecimguttata (Poda, 1761)
-
Cryptophagidae Kirby, 1837
-
Atomaria Stephens, 1830
-
3464
atra (Herbst, 1793)
-
Cryptophagus Herbst, 1792
-
3426
dentatus (Herbst, 1793)
-
3435
lycoperdi (Scopoli, 1763)
-
3444
scanicus (Linnaeus, 1758)
-
Cucujidae Latreille, 1802
-
Cryptolestes Ganglbauer, 1899b
-
3389
ferrugineus (Stephens, 1831)
-
Uleiota Latreille, 1796
-
3374
planata (Linnaeus, 1761)
-
Curculionidae Latreille, 1802
-
Anthonomus Germar, 1817c
-
5328
rubi (Herbst, 1795)
-
Bothynoderes Schönherr, 1823
-
— (5183b)
punctiventris (Germar, 1824)
-
Chlorophanus Sahlberg, 1823
-
5153
viridis (Linnaeus, 1758)
-
Cionus Schellenberg, 1798
-
5670
alauda (Herbst, 1784)
-
5679
scrophulariae (Linnaeus, 1758)
-
5680
thapsus (Fabricius, 1792b)
-
5681
tuberculosus (Scopoli, 1763)
-
Cleonis Dejean, 1821
-
5192
pigra (Scopoli, 1763)
-
Cleopus Dejean, 1821
-
5682
pulchellus (Herbst, 1795)
-
Coeliodes Schönherr, 1837
-
5500
dryados (Gmelin, 1790)
-
Coniocleonus Motschulsky, 1860b
-
5183
turbatus (Fahraeus in Schönherr, 1842)
-
Cossonus Schellenberg, 1798
-
5198
linearis (Fabricius, 1775)
-
Curculio Linnaeus, 1758
-
5349
crux Fabricius, 1776
-
5343
glandium Marsham, 1802
-
5344
nucum Linnaeus, 1758
-
5347
venosus (Gravenhorst, 1807)
-
Cyphocleonus Motschulsky, 1860b
-
5190
dealbatus (Gmelin, 1790)
-
Eusomus Germar, 1824
-
5097
ovulum Germar, 1824
-
Furcipus Desbrochers des Loges, 1868
-
5336
rectirostris (Linnaeus, 1758)
-
Hylobius Germar, 1817c
-
5381
excavatus (Laicharting, 1781)
-
5382
pinastri (Gyllenhal, 1813)
-
Hypera Germar, 1817c
-
5414
arator (Linnaeus, 1758)
-
5424
nigrirostris (Fabricius, 1775)
-
5425
plantaginis (De Geer, 1775)
-
5431
zoilus (Scopoli, 1763)
-
Lepyrus Germar, 1817c
-
5377
capucinus (Schaller, 1783)
-
5378
palustris (Scopoli, 1763)
-
Liophloeus Germar, 1817c
-
5092
tessulatus (Muller, 1776)
-
Liparus Olivier, 1807
-
5384
coronatus (Goeze, 1777)
-
5385
germanus (Linnaeus, 1758)
-
Lixus Fabricius, 1801
-
5158
paraplecticus (Linnaeus, 1758)
-
Magdalis Germar, 1817c
-
5366
armigera (Geoffroy in Fourcroy, 1785)
-
5364
cerasi (Linnaeus, 1758)
-
5360
ruficornis (Linnaeus, 1758)
-
5375
violacea (Linnaeus, 1758)
-
Mogulones Reitter, 1916
-
5613
geographicus (Goeze, 1777)
-
Nedyus Schönherr, 1825
-
5634
quadrimaculatus (Linnaeus, 1758)
-
Neoglocianus Dieckmann, 1972
-
5580
maculaalba (Herbst, 1795)
-
Otiorhynchus Germar, 1824
-
4995
laevigatus (Fabricius, 1792)
-
5013
lepidopterus (Fabricius, 1794)
-
4983
ligustici (Linnaeus, 1758)
-
4997
morio (Fabricius, 1781)
-
4999
niger (Fabricius, 1775)
-
5027
ovatus (Linnaeus, 1758)
-
5021
singularis (Linnaeus, 1767)
-
Philopedon Stephens, 1831
-
5122
plagiatus (Schaller, 1783)
-
Phyllobius Germar, 1824
-
5050
betulinus (Bechstein et Scharfenberg, 1805)
-
5045
glaucus (Scopoli, 1763)
-
5041
oblongus (Linnaeus, 1758)
-
5051
pyri (Linnaeus, 1758)
-
5040
virideaeris (Laicharting, 1781)
-
Pissodes Germar, 1817c
-
5353
harcyniae (Herbst, 1795)
-
5354
piceae (Illiger, 1807b)
-
Polydrusus Germar, 1817c
-
5079
cevinus (Linnaeus, 1758)
-
5077
flavipes (De Geer, 1775)
-
5073
impar (Gozis, 1882c)
-
5074
marginatus Stephens, 1831
-
5090
mollis (Ström, 1768)
-
5088
sericeus (Schaller, 1783)
-
5086
tereticollis (De Geer, 1775)
-
Pseudocleonus Chevrolat, 1873
-
5188
cinereus (Schrank, 1781)
-
Rhyncolus Germar, 1817c
-
5200
chloropus (Linnaeus, 1758)
-
Sitona Germar, 1817c
-
5127
griseus (Fabricius, 1775)
-
5134
hispidulus (Fabricius, 1776)
-
5144
sulcifrons (Thunberg, 1798)
-
Sitophilus Schönherr, 1838
-
5438
granarius (Linnaeus, 1758)
-
Strophosoma Billberg, 1820
-
5120
faber (Herbst, 1784)
-
5119
melanogrammum (Forster, 1771)
-
Tanymecus Germar, 1817c
-
5150
palliatus (Fabricius, 1787)
-
Thryogenes Bedel, 1884d
-
5273
festucae (Herbst, 1795)
-
Cyphonidae Stephens, 1830
-
Cyphon Paykull, 1799
-
2581
palustris Thomson, 1855c
-
2582
phragmiteticola Nyholm, 1955
-
Elodes Latreille, 1796
-
2575
minuta (Linnaeus, 1767)
-
Scirtes Illiger, 1807b
-
2588
haemisphaericus (Linnaeus, 1767)
-
Dascillidae Guérin-Ménéville, 1843
-
Dascillus Latreille, 1796
-
2590
cervinus (Linnaeus, 1758)
-
Dermestidae Latreille, 1807
-
Anthrenus Muller, 1764
-
3017
fuscus Olivier, 1789b
-
3015
museorum (Linnaeus, 1761)
-
3011
pimpinellae Fabricius, 1775
-
3012
scrophulariae (Linnaeus, 1758)
-
3013
verbasci (Linnaeus, 1767)
-
Attagenus Latreille, 1802
-
2997
pellio (Linnaeus, 1758)
-
Dermestes Linnaeus, 1758
-
2985
frischii Kugelann, 1792
-
2995
lardarius Linnaeus, 1758
-
2989
murinus Linnaeus, 1758
-
2991
undulatus Brahm, 1790
-
Megatoma Herbst, 1792
-
3002
undata (Linnaeus, 1758)
-
Drilidae Lacordaire, 1857
-
Drilus Olivier, 1790
-
— (2891b)
flavescens Olivier, 1790
-
Dytiscidae De Geer, 1774
-
Acilius Leach, 1817
-
665
canaliculatus (Nicolai, 1822)
-
666
sulcatus (Linnaeus, 1758)
-
Bidessus Sharp, 1882
-
595
pusillus (Fabricius, 1781)
-
Coelambus Thomson, 1860
-
574
impressopunctatus (Schaller, 1783)
-
Colymbetes Clairville, 1806
-
650
fuscus (Linnaeus, 1758)
-
Cybister Curtis, 1827
-
671
lateralimarginalis (De Geer, 1774)
-
Dytiscus Linnaeus, 1758
-
659
circumcinctus (Ahrens, 1811)
-
660
circumflexus Fabricius, 1801
-
661
dimidiatus Bergsträsser, 1778
-
658
latissimus Linnaeus, 1758
-
663
marginalis Linnaeus, 1758
-
664
semisulcatus (Müller, 1776)
-
Graphoderus Dejean, 1833
-
668
bilineatus (De Geer, 1774)
-
669
cinereus (Linnaeus, 1758)
-
Graptodytes Seidlitz, 1887b
-
568
granularis (Linnaeus, 1767)
-
Hydaticus Leach, 1817
-
655
seminiger (De Geer, 1774)
-
657
transversalis (Pontoppidan, 1763)
-
Hydroporus Clairville, 1806
-
558
planus (Fabricius, 1781b)
-
Hygrotus Stephens, 1828b
-
580
inaequalis (Fabricius, 1776)
-
Hyphydrus Illiger, 1807c
-
598
ovatus (Linnaeus, 1761)
-
Ilybius Erichson, 1832
-
632
ater (De Geer, 1774)
-
634
fenestratus (Fabricius, 1781)
-
635
fuliginosus (Fabricius, 1792)
-
636
guttiger (Gyllenhal, 1808)
-
Laccophilus Leach, 1817
-
599
hyalinus (De Geer, 1774)
-
600
minutus (Linnaeus, 1758)
-
Noterus Clairville, 1806
-
532
clavicornis (De Geer, 1774)
-
Rhantus Dejean, 1833
-
641
bistriatus (Bergsträsser, 1778)
-
643
exsoletus (Forster, 1771)
-
647
notatus (Fabricius, 1781)
-
648
pulverosus (Stephens, 1828b)
-
Elateridae Leach, 1815
-
Adrastus Eschscholtz, 1829b
-
2786
pallens (Fabricius, 1792b)
-
Agriotes Eschscholtz, 1829b
-
2774
lineatus (Linnaeus, 1767)
-
Ampedus Dejean, 1833
-
2760
sanguineus (Linnaeus, 1758)
-
2761
sanguinolentus (Schrank, 1776)
-
Anostirus Thomson, 1859
-
2807
castaneus (Linnaeus, 1758)
-
Athous Eschscholtz, 1829b
-
2837
vittatus (Fabricius, 1792b)
-
Cardiophorus Eschscholtz, 1829b
-
2859
gramineus (Scopoli, 1763)
-
2861
ruficollis (Linnaeus, 1758)
-
Cidnopus Thomson, 1859
-
2823
aeruginosus (Olivier, 1790)
-
Ctenicera Latreille, 1829
-
2802
pectinicornis (Linnaeus, 1758)
-
Elater Linnaeus, 1758
-
2766
ferrugineus Linnaeus, 1758
-
Melanotus Eschscholtz, 1829b
-
2791
erythropus (Gmelin, 1790)
-
2792
punctolineatus (Pélerin, 1829)
-
Prosternon Latreille, 1834
-
2806
tessellatum (Linnaeus, 1758)
-
Pseudathous Méquignon, 1930
-
2834
niger (Linnaeus, 1758)
-
Selatosomus Stephens, 1830
-
2813
cruciatus (Linnaeus, 1758)
-
2815
impressus (Fabricius, 1792b)
-
2816
latus (Fabricius, 1801)
-
Sericus Eschscholtz, 1829b
-
2767
brunneus (Linnaeus, 1758)
-
Synaptus Eschscholtz, 1829b
-
2781
filiformis (Fabricius, 1781)
-
Endomychidae Leach, 1815
-
Endomychus Panzer, 1794b
-
3556
coccineus (Linnaeus, 1758)
-
Lycoperdina Latreille, 1807b
-
3554
succincta (Linnaeus, 1767)
-
Erotylidae Latreille, 1802
-
Dacne Latreille, 1796
-
3521
bipustulata (Thunberg, 1781)
-
Triplax Herbst, 1793
-
3519
rufipes (Fabricius, 1787)
-
3516
russica (Linnaeus, 1758)
-
Tritoma Fabricius, 1775
-
3513
bipustulata Fabricius, 1775
-
Eucnemidae Latreille, 1824
-
Eucnemis Ahrens, 1812
-
2878
capucinus Ahrens, 1812
-
Gyrinidae Aubé, 1836
-
Gyrinus Linnaeus, 1767
-
673
minutus Fabricius, 1798
-
680
natator (Linnaeus, 1758)
-
Haliplidae Aubé, 1836
-
Haliplus Latreille, 1802
-
524
fluviatilis Aubé, 1836
-
529
ruficollis (De Geer, 1774)
-
Peltodytes Régimbart, 1878
-
513
caesus (Duftschmid, 1805)
-
Heteroceridae Macleay, 1825
-
Heterocerus Fabricius, 1792
-
2617
fenestratus (Thunberg, 1784)
-
2619
fossor Kiesenwetter, 1843b
-
Histeridae Paykull, 1811b
-
Atholus Thomson, 1859
-
891
bimaculatus (Linnaeus, 1758)
-
Hister Linnaeus, 1767
-
873
quadrimaculatus Linnaeus, 1758
-
874
quadrinotatus Scriba, 1790b
-
876
unicolor Linnaeus, 1758
-
Margarinotus Marseul, 1853
-
877
brunneus (Fabricius, 1775)
-
883
neglectus (Germar, 1813)
-
889
obscurus (Kugelann, 1792)
-
Platysoma Leach, 1817
-
864
compressum (Herbst, 1783)
-
Saprinus Erichson, 1834
-
832
aeneus (Fabricius, 1775)
-
838
semistriatus (Scriba, 1790b)
-
Hydraenidae Mulsant, 1844
-
Elophorus Fabricius, 1775
-
729
aquaticus (Linnaeus, 1758)
-
727
nubilus Fabricius, 1776
-
Hydraena Kugelann, 1794
-
704
riparia Kugelann, 1794
-
Hydrophilidae Goeze, 1781
-
Anacaena Thomson, 1859
-
788
globulus (Paykull, 1798)
-
Berosus Leach, 1817
-
814
luridus (Linnaeus, 1761)
-
Cercyon Leach, 1817
-
766
haemorrhoidalis (Fabricius, 1775)
-
777
unipunctatus (Linnaeus, 1758)
-
Coelostoma Brullé, 1835
-
755
orbiculare (Fabricius, 1775)
-
Cymbiodyta Bedel, 1881
-
807
marginella (Fabricius, 1792)
-
Enochrus Thomson, 1859
-
800
melanocephalus (Olivier, 1792)
-
Hydrobius Leach, 1815
-
783
fuscipes (Linnaeus, 1758)
-
Hydrophilus Muller, 1764
-
809
caraboides (Linnaeus, 1758)
-
Hydrous Dahl, 1775
-
811
aterrimus (Eschscholtz, 1822)
-
812
piceus (Linnaeus, 1758)
-
Laccobius Erichson, 1837
-
794
minutus (Linnaeus, 1758)
-
Sphaeridium Fabricius, 1775
-
758
scarabaeoides (Linnaeus, 1758)
-
Hygrobiidae Régimbart, 1878
-
Hygriobia Latreille, 1804c
-
531
herrmanni (Fabricius, 1775)
-
Lagriidae Latreille, 1825
-
Lagria Fabricius, 1775
-
3939
hirta (Linnaeus, 1758)
-
Lampyridae Latreille, 1816
-
Lampyris Geoffroy, 1762
-
2901
noctiluca (Linnaeus, 1758)
-
Phausis Leconte, 1851
-
2902
splendidula (Linnaeus, 1767)
-
Leiodidae Hatch, 1929b
-
Agathidium Panzer, 1797
-
1016
seminulum (Linnaeus, 1758)
-
Limniidae Stephens, 1828b
-
Elmis Latreille, 1802b
-
2643
aenea (Müller, 1806)
-
Lucanidae Latreille, 1806
-
Dorcus Macleay, 1819
-
2557
parallelipipedus (Linnaeus, 1758)
-
Lucanus Scopoli, 1763
-
2558
cervus (Linnaeus, 1758)
-
Platycerus Muller, 1764
-
2553
caprea (De Geer, 1774)
-
Sinodendron Schneider, 1791
-
2552
cylindricum (Linnaeus, 1758)
-
Lycidae Blanchard, 1845
-
Dictyoptera Latreille, 1829
-
2893
aurora (Herbst, 1784)
-
Lyctidae Billberg, 1820
-
Lyctus Fabricius, 1792b
-
3116
linearis (Goeze, 1777)
-
Lymexylidae Stephens, 1839
-
Lymexylon Fabricius, 1775
-
3202
navale (Linnaeus, 1758)
-
Malachiidae Redtenbacher, 1845
-
Anthocomus Erichson, 1840c
-
3188
fasciatus (Linnaeus, 1758)
-
Axinotarsus Motschulsky, 1854c
-
3197
pulicarius (Fabricius, 1776)
-
Ebaeus Erichson, 1840c
-
3194
thoracicus (Fourcroy, 1785)
-
Malachius Fabricius, 1775
-
3177
aeneus (Linnaeus, 1758)
-
3178
bipustulatus (Linnaeus, 1758)
-
3180
marginellus Olivier, 1790
-
Melandryidae Leach, 1815
-
Melandrya Fabricius, 1801
-
3784
caraboides (Linnaeus, 1761)
-
3785
dubia (Schaller, 1783)
-
Meloidae Gyllenhal, 1810
-
Cerocoma Muller, 1764
-
3910
schaefferi (Linnaeus, 1758)
-
Lytta Fabricius, 1775
-
3908
vesicatoria (Linnaeus, 1758)
-
Meloe Linnaeus, 1758
-
3912
proscarabaeus Linnaeus, 1758
-
3919
rugosus Marsham, 1802
-
3920
scabriusculus Brandt et Erichson, 1832
-
3914
variegatus Donovan, 1793
-
3913
violaceus Marsham, 1802
-
Mylabris Fabricius, 1775
-
— (3907b)
polymorpha (Pallas, 1771)
-
Melyridae Leach, 1815
-
Dasytes Paykull, 1799
-
3165
plumbeus (Muller, 1776)
-
Mordellidae Latreille, 1802
-
Mordella Linnaeus, 1758
-
3815
aculeata Linnaeus, 1758
-
Mordellochroa Emery, 1876
-
3849
abdominalis (Fabricius, 1775)
-
Variimorda Méquignon, 1946
-
3813
fasciata (Fabricius, 1775)
-
Nitidulidae Latreille, 1802
-
Glischrochilus Reitter, 1873c
-
3321
hortensis (Fourcroy, 1785)
-
3323
quadripustulatus (Linnaeus, 1761)
-
Meligethes Stephens, 1830
-
3269
viduatus (Heer, 1841)
-
3270
viridescens (Fabricius, 1787)
-
Nitidula Fabricius, 1775
-
3306
bipunctata (Linnaeus, 1758)
-
3307
carnaria (Schaller, 1783)
-
3308
rufipes (Linnaeus, 1767)
-
Pocadius Erichson, 1843b
-
3313
striatus (Olivier, 1790)
-
Oedemeridae Latreille, 1810
-
Oedemera Olivier, 1789b
-
3870
femorata (Scopoli, 1763)
-
3866
flavipes (Fabricius, 1792b)
-
3867
podagrariae (Linnaeus, 1767)
-
3874
virescens (Linnaeus, 1767)
-
Parnidae Leach, 1817
-
Dryops Olivier, 1791
-
2632
auriculatus (Fourcroy, 1785)
-
Peltidae Latreille, 1807
-
Ostoma Laicharting, 1781
-
3125
ferruginea (Linnaeus, 1758)
-
Phalacridae Leach, 1815
-
Olibrus Erichson, 1845
-
3357
aeneus (Fabricius, 1792)
-
3360
bicolor (Fabricius, 1792)
-
Phalacrus Paykull, 1800
-
3353
coruscus (Panzer, 1797)
-
Stilbus Seidlitz, 1872
-
3371
testaceus (Panzer, 1797)
-
Platypodidae Shuckard, 1840
-
Platypus Herbst, 1793
-
4830
cylindrus (Fabricius, 1792b)
-
Pselaphidae Latreille, 1807b
-
Brachygluta Thomson, 1859
-
1209
haematica (Reichenbach, 1816)
-
Claviger Preyssler, 1790
-
1222
testaceus Preyssler, 1790
-
Pselaphaulax Reitter, 1909
-
1216
dresdensis (Herbst, 1792)
-
Pselaphus Herbst, 1792
-
1217
heisei Herbst, 1792
-
Rybaxis Saulcy, 1876
-
1207
longicornis (Leach, 1817)
-
Ptinidae Latreille, 1802
-
Ptinus Linnaeus, 1767
-
3092
fur (Linnaeus, 1758)
-
Tipnus Jacquelin du Val, 1860
-
3085
unicolor (Piller et Mitterpacher, 1783)
-
Pyrochroidae Latreille, 1807
-
Pyrochroa Muller, 1764
-
3878
coccinea (Linnaeus, 1761)
-
3879
serraticornis (Scopoli, 1763)
-
Schizotus Newman, 1838
-
3880
pectinicornis (Linnaeus, 1758)
-
Rhizophagidae Redtenbacher, 1845
-
Rhizophagus Herbst, 1793
-
3332
bipustulatus (Fabricius, 1792b)
-
3330
depressus (Fabricius, 1792b)
-
Scaphidiidae Latreille, 1807
-
Scaphidium Olivier, 1790
-
1147
quadrimaculatum Olivier, 1790
-
Scaphisoma Leach, 1815
-
1148
agaricinum (Linnaeus, 1758)
-
Scarabaeidae Latreille, 1802
-
Anisoplia Dejean, 1821
-
2513
agricola (Poda, 1761)
-
— (2513b)
austriaca (Herbst, 1783)
-
2515
segetum (Herbst, 1783)
-
2516
villosa (Goeze, 1777)
-
Anomala Leach in Samouelle, 1819
-
2517
dubia (Scopoli, 1763)
-
Aphodius Illiger, 1798
-
2497
ater (De Geer, 1774)
-
2456
distinctus (Muller, 1776)
-
2437
erraticus (Linnaeus, 1758)
-
2489
fimetarius (Linnaeus, 1758)
-
2490
foetens (Fabricius, 1787)
-
2440
fossor (Linnaeus, 1758)
-
2482
granarius (Linnaeus, 1767)
-
2441
haemorrhoidalis (Linnaeus, 1758)
-
2450
luridus (Fabricius, 1775)
-
2457
melanostictus Schmidt, 1840d
-
2470
merdarius (Fabricius, 1775)
-
2465
prodromus (Brahm, 1790)
-
2481
quadrimaculatus (Linnaeus, 1761)
-
2451
rufipes (Linnaeus, 1758)
-
2496
sordidus (Fabricius, 1775)
-
2439
subterraneus (Linnaeus, 1758)
-
2486
varians Duftschmid, 1805
-
Caccobius Thomson, 1859
-
2404
schreberi (Linnaeus, 1767)
-
Cetonia Fabricius, 1775
-
2546
aurata (Linnaeus, 1761)
-
Copris Muller, 1764
-
2403
lunaris (Linnaeus, 1758)
-
Epicometis Burmeister, 1842
-
2544
hirta (Poda, 1761)
-
Geotrupes Latreille, 1796
-
2426
mutator (Marsham, 1802)
-
2428
stercorarius (Linnaeus, 1758)
-
2429
stercorosus (Hartmann in Scriba, 1791)
-
2430
vernalis (Linnaeus, 1758)
-
Gnorimus Le Peletier et Serville, 1825b
-
2541
nobilis (Linnaeus, 1758)
-
2542
variabilis (Linnaeus, 1758)
-
Hoplia Illiger, 1803
-
2530
farinosa (Linnaeus, 1761)
-
2534
philanthus (Fuesslin, 1775)
-
Lethrus Scopoli, 1777
-
2424
apterus (Laxmann, 1770)
-
Maladera Mulsant et Rey, 1871b
-
2511
holosericea (Scopoli, 1772)
-
Netocia Costa, 1852
-
2551
aeruginosa (Drury, 1770)
-
2548
lugubris (Herbst, 1786)
-
2550
metallica (Herbst, 1782)
-
Omaloplia Schönherr, 1817
-
2512
ruricola (Fabricius, 1775)
-
Onthophagus Latreille, 1802
-
2406
coenobita (Herbst, 1783)
-
2407
fracticornis (Preyssler, 1790)
-
2414
nuchicornis (Linnaeus, 1758)
-
2415
ovatus (Linnaeus, 1767)
-
2419
taurus (Schreber, 1759)
-
2420
vacca (Linnaeus, 1767)
-
Oryctes Illiger, 1798
-
2537
nasicornis (Linnaeus, 1758)
-
Osmoderma Le Peletier et Serville, 1825b
-
2543
eremita (Scopoli, 1763)
-
Oxythyrea Mulsant, 1842
-
2545
funesta (Poda, 1761)
-
Rhizotrogus Berthold, 1827
-
2525
aestivus (Olivier, 1789)
-
2520
assimilis (Herbst, 1790)
-
Serica Macleay, 1819
-
2510
brunnea (Linnaeus, 1758)
-
Trichius Fabricius, 1787
-
2539
fasciatus (Linnaeus, 1758)
-
2540
zonatus Germar, 1831b
-
Typhaeus Leach, 1815
-
2425
typhoeus (Linnaeus, 1758)
-
Valgus Scriba, 1790c
-
2538
hemipterus (Linnaeus, 1758)
-
Scolytidae Latreille, 1807
-
Dryocoetes Eichhoff, 1864
-
4795
autographus (Ratzeburg, 1837)
-
4797
villosus (Fabricius, 1792b)
-
Hylastes Erichson, 1836
-
4728
ater (Paykull, 1800)
-
Hylesinus Fabricius, 1801
-
4741
varius (Fabricius, 1775)
-
Hylurgops Leconte, 1876
-
4725
glabratus (Zetterstedt, 1828)
-
4726
palliatus (Gyllenhal, 1813)
-
Hylurgus Latreille, 1807
-
4743
ligniperda (Fabricius, 1972b)
-
Ips De Geer, 1775
-
4786
sexdentatus (Börner, 1776)
-
Orthotomicus Ferrari, 1867
-
4777
laricis (Fabricius, 1792b)
-
Pityogenes Bedel, 1888
-
4767
bidentatus (Herbst, 1783)
-
Pityokteines Fuchs, 1911
-
4774
curvidens (Germar, 1824)
-
Scolytus Geoffroy, 1762
-
4761
mali (Bechstein in Bechstein et Scharfenberg, 1805)
-
4762
multistriatus (Marsham, 1802)
-
4765
rugulosus (Müller, 1818b)
-
4766
scolytus (Fabricius, 1775)
-
Taphrorychus Eichhoff, 1878c
-
4793
bicolor (Herbst, 1793)
-
Xyleborus Eichhoff, 1864
-
4804
cryptographus (Ratzeburg, 1837)
-
4805
dispar (Fabricius, 1792b)
-
Xylocleptes Ferrari, 1867
-
4790
bispinus (Duftschmid, 1825)
-
Scydmaenidae Leach, 1815
-
Stenichnus Thomson, 1862
-
1128
collaris (Müller et Kunze, 1822)
-
Silphidae Westwood, 1839
-
Necrodes Leach, 1815b
-
1100
littoralis (Linnaeus, 1758)
-
Nicrophorus Fabricius, 1775
-
1101
germanicus (Linnaeus, 1758)
-
1102
humator Olivier, 1790
-
1103
interruptus (Stephens, 1830)
-
1104
investigator (Zetterstedt, 1824)
-
1105
sepultor (Charpentier, 1825)
-
1106
vespillo (Linnaeus, 1758)
-
1107
vespilloides Herbst, 1783
-
1108
vestigator (Herschel, 1807)
-
Silpha Linnaeus, 1758
-
1095
obscura Linnaeus, 1758
-
1090
quadripunctata Linnaeus, 1758
-
1088
rugosa Linnaeus, 1758
-
1089
sinuata Fabricius, 1775
-
1091
thoracica Linnaeus, 1758
-
1092
undata (Muller, 1776)
-
Staphylinidae Latreille, 1804d
-
Aleochara Gravenhorst, 1802
-
2364
curtula (Goeze, 1777)
-
Amischa Thomson, 1858b
-
2071
analis (Gravenhorst, 1802)
-
Atheta Thomson, 1858b
-
2199
castanoptera (Mannerheim, 1831)
-
2205
fungicola (Thomson, 1852)
-
2193
sordidula (Erichson, 1837)
-
Bledius Samouelle, 1819
-
1409
crassicollis Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835
-
1416
femoralis (Gyllenhal, 1827)
-
1405
tricornis (Herbst, 1784)
-
Creophilus Samouelle, 1819
-
1744
maxillosus (Linnaeus, 1758)
-
Dinothenarus Thomson, 1858b
-
1754
pubescens (De Geer, 1774)
-
Drusilla Leach in Samouelle, 1819
-
2252
canaliculata (Fabricius, 1787)
-
Emus Samouelle, 1819
-
1748
hirtus (Linnaeus, 1758)
-
Gyrohypnus Samouelle, 1819
-
1625
angustatus Stephens, 1833
-
1628
punctulatus (Paykull, 1789)
-
Lathrobium Gravenhorst, 1802
-
1604
elongatum (Linnaeus, 1767)
-
1606
fovulum Stephens, 1833
-
1598
quadratum (Paykull, 1789)
-
Lordithon Thomson, 1859
-
1879
lunulatus (Linnaeus, 1761)
-
Ocypus Samouelle, 1819
-
1762
olens (Muller, 1764)
-
1763
ophthalmicus (Scopoli, 1763)
-
1770
picipennis (Fabricius, 1792b)
-
1765
similis semialatus (Müller, 1904)
-
Ontholestes Ganglbauer, 1895
-
1746
murinus (Linnaeus, 1758)
-
1747
tessellatus (Fourcroy, 1785)
-
Oxyporus Fabricius, 1775
-
1445
rufus (Linnaeus, 1758)
-
Oxytelus Gravenhorst, 1802
-
1392
nitidulus Gravenhorst, 1802
-
1383
piceus (Linnaeus, 1767)
-
1380
rugosus (Fabricius, 1775)
-
1397
tetracarinatus (Block, 1799)
-
Paederus Fabricius, 1775
-
1551
limnophilus Erichson, 1840
-
1552
littoralis Gravenhorst, 1802
-
1546
rubrothoracicus carpathicola (Scheerpeltz, 1957)
-
Paragabrius Coiffait, 1963
-
1664
fulvipes (Fabricius, 1792b)
-
Philonthus Curtis, 1829b
-
1672
atratus (Gravenhorst, 1802)
-
1695
intermedius (Lacordaire in Boisduval et Lacordaire, 1835)
-
1697
laminatus (Creutzer, 1799)
-
1702
politus (Linnaeus, 1758)
-
1717
varians (Paykull, 1789)
-
Quedius Stephens, 1829b
-
1797
rufitarsis (Marsham, 1802)
-
Staphylinus Linnaeus, 1758
-
1756
caesareus Cederhielm, 1798
-
1758
erythropterus Linnaeus, 1758
-
Stenus Latreille, 1796
-
1449
biguttatus (Linnaeus, 1758)
-
1471
boops Ljungh, 1810
-
1452
clavicornis (Scopoli, 1763)
-
Tachinus Gravenhorst, 1802
-
1921
lignorum (Linnaeus, 1758)
-
1927
rufipes (Linnaeus, 1758)
-
Tachyporus Gravenhorst, 1802
-
1901
chrysomelinus (Linnaeus, 1758)
-
1903
hypnorum (Fabricius, 1775)
-
1906
obtusus (Linnaeus, 1767)
-
1908
pusillus Gravenhorst, 1806
-
Xantholinus Dejean, 1821
-
1638
linearis (Olivier, 1795)
-
Tenebrionidae Latreille, 1802
-
Blaps Fabricius, 1775
-
3943
lethifera Marsham, 1802
-
3944
mortisaga (Linnaeus, 1758)
-
Corticeus Piller et Mitterpacher, 1783
-
3967
unicolor Piller et Mitterpacher, 1783
-
Cylindrinotus Faldermann, 1837
-
3997
dermestoides (Illiger, 1798)
-
3998
laevioctostriatus (Goeze, 1777)
-
Diaperis Muller, 1764
-
3958
boleti (Linnaeus, 1758)
-
Opatrum Fabricius, 1775
-
3951
sabulosum (Linnaeus, 1761)
-
Palorus Mulsant, 1854
-
3976
depressus (Fabricius, 1790)
-
Pedinus Latreille, 1796
-
3949
femoralis (Linnaeus, 1767)
-
Stenomax Allard, 1876
-
3996
lanipes (Linnaeus, 1771)
-
Throscidae Castelnau, 1840
-
Trixagus Kugelann, 1794
-
2870
dermestoides (Linnaeus, 1767)
-
Trogidae Macleay, 1819
-
Trox Fabricius, 1775
-
2563
sabulosus (Linnaeus, 1758)
-
2564
scaber (Linnaeus, 1767)